Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zimování

+30
ludek
jaro
martinfarmář
Davi_K
Kedar
Martinn
Stanley_51
beny
RadekS
mejdlo
Rudolf M
ivik
Miloš
fedy
Peter1122
MArtin16
Martin Toman
marttini
jirkan
Moony
Thaedhas
linesman2
PetrS
patas
Standa.B
JardaD
dahe
anina
Radim K
J.J.
34 posters

Strana 16 z 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Fri Feb 05, 2021 6:45 am

Už máte někdo zkušenosti s loňskou novinkou wifi termostatem Sonoff? Já jsem stará konzerva a zůstávám zatím u obyčejných drátových. Navíc se to ovládá "šmrdlacím" telefonem ke kterému tedy důvěru nemám. Laughing Laughing Laughing
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 05, 2021 7:06 am

Cao,jo třetí den ho testuju,tento týden mi přišel bounce zatím ok, pokud to půjde takhle tak to bude super věc.Mám TH 16.Ted se dívám z práce kolik mám v krytu stupnů,na dálku :DByl jsem tak nadšený,že jsem objednal další 3 ks-čína cena za tři kusy mi skočila na 600kč i s čidlem-teplota, ale tentokrát jsem vzal jen s čidlem na teplotu..Mám v krytech navíc i čidla teplota+vlhkost-(měří správně a přesně) Stáhl jsem aplikaci eWelink a jedu.Za mě super pokud to bude takhle fungovat!! Cool cheers

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Fri Feb 05, 2021 8:18 am

Zdar, Sonnof TH 10,16 (podle zatizeni amperu) pouzivam uz druhy rok a uplna spokojenost. Nejen ovladani krytu, ale i osvetleni teraria a ruzny mozny domaci sceny. Mam i Sonnof basic, coz je pouze klasicky spinac, bez moznosti pripojeni cidla a cena nejakych 160 - 180 Kc. Uplne zadarmo, jak kdyz jdes pro chleba, mliko a 10 rohliku Very Happy

Ovladani pres aplikaci prehledne a jak zminoval Tom, koukas z prace a ovladas si veskere sceny na telefonu.

S venkovnim provozem v krytu (kondenzat, vlhkost) jsem zadny problem nemel i kdyz jsou spinace urceny primarne do vnitrnich prostor.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 05, 2021 9:26 am

Když srovnám známí zásuvkový termostat za 1200kč (-40+90nastavení teploty) a Sonnof,ted myslím finančně a jako bonus,že na telefonu vidíš hodnoty na dálku tak bomba.Bude celkem 5 krytu x 1200 nebo 200+- je rozdíl.

Peto,to jsem rád,že problém nebyl :DTaky by se s tím zařízením mohlo pěkně strašit=na dálku Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sat Feb 06, 2021 8:59 pm

Tak předpovědi se mimořádně vyvrbyly nepěkně. Tak nepěkně, že jsme skoro po 3 letech nezimování museli trachýky zazimovat.
Ač jsem myslel, že mam vše nakoupené, jako kabely na netkanku, tak stejně něco chybělo a museli jsme zaimprovizovat. Oprášit prastaré bigbagy, prodlužovačky a starší prototypy topných kabelů. Asi neumím počítat Laughing . Ale stačilo pár latiček kolem listů, a pro wágnera jsme vyndali žlutou raketu.

Na zimování nebylo vůbec dobré počasí, celý den mlha a drobný déšť, později se přidal i saharský písek.

zimování  - Stránka 16 146764908-864384854355389-3646281179737163257-n

zimování  - Stránka 16 146874502-2878607639083348-987271981133718735-n

zimování  - Stránka 16 147011180-163188848737664-6314821842152716732-n

zimování  - Stránka 16 147089102-127805189209495-935339142336574312-n
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Sun Feb 07, 2021 6:56 am

To čumím, že jste to za jeden den stihli. To je dobrej výkon!!

Až dnes jsem si všiml toho ohraničení z cihel, aby nepadal kačírek do okolí. To je výborný nápad. sunny
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Josef Sun Feb 07, 2021 8:25 am

Co se týká toho padání kačírku, vyřešil jsem to tak, že je uvnitř krytu i zvenku. Nemá tedy kam padat Very Happy .
Ztracené bednění je cca 2-3 cm pod úrovní okolního terénu. V sezóně je na něm vrstva kačírku, takže bednění není vidět. V zimě kačírek, který je na bednění odhhrnu a postavím kryt.
Jak vysokou vrstvu toho kačírku dáváte?
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Jožin Sun Feb 07, 2021 3:50 pm

Ahoj co ten blahočet v pozadí foto?Dá to?

Jožin

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 13. 01. 21
Location : Mičovice 650 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sun Feb 07, 2021 4:02 pm

beny napsal:Už máte někdo zkušenosti s loňskou novinkou wifi termostatem Sonoff? Já jsem stará konzerva a zůstávám zatím u obyčejných drátových. Navíc se to ovládá "šmrdlacím" telefonem ke kterému tedy důvěru nemám. Laughing Laughing Laughing

Jááá a zapojoval jsem ho skoro sám Very Happy . Zatím obří spokojenost, mám ho pár dní, první zkoušky dopadly skvěle, bál jsem se toho, ale je to fakt jednoduché, zvažuju že je nakoupím domu i místo mechanických časovačů, mám doma asi 4 kusy na umělé osvětlení a časem to dělá strašnej kravál.
Jediná věc co se mi přihodila u Sonoff je, že po tom co byl už nastavený a spárovaný s aplikací, jsem ho na pár dní vypojil abych na něj vyrobil přísně izolující krabičku evropských směrnic a po zapojení již na místo k Brahee jsem prostě a sprostě odešel a čekal že to bude šlapat. Později, zrovna když sem si chtěl doma zamachrovat, jak to šlape, jsem vytáhl mobil a že ukážu jak to funguje.... a nefungovalo Laughing . Ono se totiž musí, jak to delší dobu stojí, po zapojení u toho chvíli stát s mobilem, aby se to spárovalo. Tedy mě to aspoň takto samo nenaskočilo, možná byla chyba jinde.
Tak mě jen napadá, když dojde k výpadku proudu, jestli to pak samo naskočí, nebo k tomu budu muset ve 3 ráno s mobilem jít. Nemáte vyzkoušeno vy co už ho máte delší dobu než já?

beny napsal:To čumím, že jste to za jeden den stihli. To je dobrej výkon!!

Až dnes jsem si všiml toho ohraničení z cihel, aby nepadal kačírek do okolí. To je výborný nápad. sunny

To jsi si všiml brzo, i dle zabarvení tam už nějaký ten rok jsou, jsou tam myslím druhý rok What a Face . Je pravda, že letos v lednu při prvním jarním počasí, jsem dostal nějakou mladickou náladu a po těch 2 letech jsem ty cihly zarval víc do kačírku a srovnal je do řady, protože nám přes to lítaj psi a každou chvíli tu ty cihly sbíram po dvoře Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 08, 2021 6:19 am

Co se týká sonoff,tohle jsem ještě neřešil to co to udělalo tobě Rudo,jen vím,že když vypnu na noc wifinu,tak ráno jak jsem v práci a na mobile mi to říká,že zařízení je odpojeno,tak pak kolem 8 se podívám na mobil a už poznám,že mladá se učí distanc.výuku wifi jede a vše funguje,jen kuknu přes data kolik mám st.v krytu.Včera se mi lišily hodnoty st.asi od 0,3až po 1,5 st oproti čidlu z meteo,pak se to srovnalo,ale dělá to.Čidla teměř vedle sebe umístěny.Čidlo sonoff teplota+vlhkost,tak jsem zvědav co ty další co jsem obědnal,tentokrát jen s teplotním č.A taky jěště asi nakoupím další,použiju jako časovače,jen nad akvárkem mám 3 mechanické takové to kolečko a po pár letech už je to hlučné...Šikovná to věcička,hlevně at funguje a dobře měří! :DZatím jen testuju..topení spouští jiný term.

Vaše palmy to je mazec zimovačka,ten zelený kabel mám asi také(v záloze3ks) jestli má 20m- 120w oficíalně,mě to měřilo 130w měřákem. :DJak to funguje u Vás v tom zábalu,kabely jedou dle teploty nonstop,nebo časovač,termostat??

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Mon Feb 08, 2021 7:56 am

Zdar,
Rudo k tomu spinaci Sonnof, pouzivam uz druhy rok a i po odpojeni na pul sezony nebyl problem s automatickym prihlasenim do jiz vytvorene Wi-Fi site.
Nejaky vypadek jsi mohl mit, ale neni pravidlem, aby jsi pokazde pri delsim odpojeni musel sparovat s telefonem. Me to slape jak ma.
Jen jediny problem jsem mel a to odpojeni cidla, takze jsem jen vytahnul konektor a zpet zapojil a data z cidla hned naskocila.
Je to super vec, za ty prachy Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Mon Feb 08, 2021 12:18 pm

Jo vlastně, čidlo kabelu bylo asi taky nedostrčené, úplně o vlásek, ale asi to bylo tím, dělal jsem více věcí na ráz a myslel jsem, že to bylo spíše s tím spárováním.

Kabely na palmách zapínám ručně, kabely jsou udělané tak, že i kdyby jeli několik dní, tak palmám neublíží. Nejlepší by bylo asi použití s termostatem, v nejideálnějším světě na každou palmu zvlášť, ale při -17°C to podle mě stejně postrádá smysl a ty kabely by jeli pořád, pak by byla druhá možnost na jeden termostat s čidlem umístěným venku, aby vypínal v závislosti na venkovní teplotě (to mi přijde nejrozumnější). Ale já už termostaty nemám, došly a ty digitální od Conrada už kupovat nechci, za poslední 2 roky se mi rozbily už 3 kusy Very Happy . Tak i tak mám stejně pořád potřebu tam lízt a kontrolovat to, takže to vypínám a zapínam ručně dle potřeby.
Velká nevýhoda zimování "na Lešnera", tedy ideálně na poslední chvíli je ta, že si nemůžete vybrat počasí ve kterém zimovat budete, my zimovali po dešti a v silné mlze, palmy tak byly hodně mokré. Netkanka a bigbagy ale dýchají, tak snad to za těch pár týdnů vyschne, kabely jsme po zabalení i na pár hodin pustili, aby palmy trochu oschly, než zamrznou. Zima se nám nějak prodlužuje, vypadá to, že silné mrazy budou do nevidim.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 08, 2021 1:32 pm

Tak jsem tady na podzim psal,že letos poprvé dávám palmy do země,že bude po delší době jak naschvál asi silná zima Very Happy ...a ono fakt.
Zatím pohoda,jsem oproti vám naprostý plevel,mám jen letos 3 skleníky a na jaře-až bude,kdy bude :Dpřibudou další palmy,jen dvě teda,to bude stačit,i tak není moc místa,ale stačí.Takže 5 skleníků zimování.+ Y. rostráty + Y.eláta jsou taky letos nadkryté...Při tomto malém počtu je to v klidu,kuknu na mobil v práci a vidim,že ve sklenikách je kolem +11st a to je zataženo,slunko se pokoušelo vykoknout,ale nedaří se,i tak to má vliv na teplotu u vnitř skleníku.Taková zábava. Myslím,že to motání palem máte náročnější,ale třeba jen z mého pohledu,jste profici,dokážete si poradit a taková zima nebývá každý rok...:DOsobně se i tak,když byla předpověd -20st v lednu v noci vzbudím,(podvědomí)abych kukl na display teplot v krytech, jestli to topí.Až na to,že to byla jedna noc,ted to vypadá na sílnější mrazy,od příštího týdne,sice to stále mění,tak uvidíme.
Teda moc si přeju,at nesklame technika a elektrika.Už začínám uvažovat i o nějaké elektrocentrále Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Mon Feb 08, 2021 3:53 pm

Jo to jsem měl taky, hned první rok zima extrémně sněhová a stabilně chladná, to tahle zima je nic. A tehdy jsem palmám ještě netopil a daly to (i když listy zmrzly).
Dřív jsem se taky budil, ale po 10 letech už mě to nechává chladným, buď to vyjde nebo ne, já zase spíš nemohu usnout, pokud kryty neobejdu a neujistím se, že vše funguje jak má Smile . Dřív jsem chodil s kelímkem s ledem z mrazáku, nebo s mraženým hráškem, tedy přes den když tolik nemrzlo a strkal čidla do toho, abych se ujistil, že spínají jak mají Very Happy .

Ještě mam jeden zvídavý dotaz. Pojede Sonoff, když bude pod proudem, ale třeba vylítne wifina? Jestli jako bude spínat i bez signálu wifiny, tzn "na slepo" ? Toho se bojím nejvíce, dřív jsem se obával jen toho, jestli nespadne jistič, nebo se nesekne termostat, ale teď se ještě budu bát aby se nesekl signál od wifiny, vzácně se to stane, obzvlášť na spodních wifinách, ty staré to dělají.
Jinak jsem dnes koupil další 2 ks, jeden půjde ven (k washi libore, porovnám ten odběr Smile ) a druhý chci dát domu na osvětlení akvárka, jen mě tak napadá, že k tomu domu jsem nevzal žádný senzor, předpokládám, že když ho budu používat jako časovač, že tam není ani třeba..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Mon Feb 08, 2021 4:27 pm

Pokud vypadne wi-fi, je to jak s pripojenim internetu, spinace jsou v pohotovostnim rezimu a mohou se ovladat manualne stisknutim tlacitka na krabicce.
Jakmile signal naskoci, vse se spina podle nastavenych hodnot.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Tue Feb 09, 2021 6:03 am

Toto jsem ještě netestoval.Př.když nejede wifi,znamená to,že mi nesepne topení dle nastavených hodnot v mobilu?Prostě 100%spínaní/vyp.topení pouze že je funkční wifi?Sonoff zatím nemám napojené na spínaní/vypínání topení,jedu ještě na zásuvkový termostat,ted to používám jen na vzdálené info o hodnotách v krytu.Do nových krytů chci použit již toto chytré zařízení... :DMy jsme se doma totiš nějak naučili na noc vypínat wifinu Very Happy ,ale když tak se nechá zaplá....

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Tue Feb 09, 2021 8:37 am

Tyhle spinace jsou navrzene tak, aby se daly vzdalene ovladat pres internet pres cloudove prostredi (AWS) a ovladani pomoci aplikace eWeLink. Takze kdyz nemas wi-fi signal, nejsi pripojen a zarizeni je "offline", tudiz jen manualni ovladani.
V offline rezime nema pristup ke kloudovemu prostredi, ale muzes si nastavit pri odpojeni nebo zapojeni k siti (wi-fi) zapnuti nebo vypnuti zarizeni. Jinak funkci nastaveni spinani v offline rezimu nema spinac jak vyhodnotit.

Nemam to 100% odzkousene, mam wifi porad zapnutou, alemelo by to timhle zpusobem fungovat. Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Tue Feb 09, 2021 9:29 am

Díky  moc Petře:).Vše to potom otestuju.Těd to beru tak,že krabička jsou ruce a mobil mozek a ten říká co se bude dít..že i když je strčená v elektrice jen červeně svítí a modře blikne,ale je stále závislá na spárování aby mohla dodržovat zadaná nastavení,že ona sama nemá žádnou pamět,pro udržení nastavení spínání,v případě,že tedy vypadne wifi ....
Manuálně nic,teploty pro spínání u mě nastávají ve směs pozdě večer,v noci,nebo nad ránem... :Dnetopím do +
Manuálně upotřebím až sonoff dám místo stavajících časovačů pro postupné spínaní osvětlení akvária....a třeba filtrace na bazén,to bude parááda... Cool

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Tue Feb 09, 2021 10:45 am

Aha, na ten časovač jsem se chtěl taky zeptat. Myslel jsem, že je to nějaký jiný model.

Ty mě překvapuješ Rudo, jak se pěkně pouštíš do zapojování elektřiny. Laughing Na tu Waschi jsem hodně zvědavý. Dnes jsem měl v noci -7,5°C (zatím letošní max) a kryty pořád spínají jen občas (ty s nastavenou teplotou nad 0°C).
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro jirkan Tue Feb 09, 2021 12:57 pm

Libore mě u Washingtonie nastavená na spínání -1°C, dle kontrolního světýlka zapíná vypíná každou chvíli.
U Tracháče v krytech topení ještě neseplo,  jen to topilo u palem v zábalu.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Tue Feb 09, 2021 6:32 pm

Jirko, Ruda má na Washi můj kryt, včetně izolovaných základů (byť trochu ojebaný z důvodů spořivosti firmy Laughing ). Proto mě to zajímá, já na nějaké přesné měření nemám čas. Jsem třeba večer 2 hodiny na zahradě a velké kryty vůbec nesepnou. Venkovní teplota -4 až -5°C, topení nastavené +0,5 až +2,5°C. Pak mám malý kryt na Tetrapanax, který je ještě ze silnějšího polykarbonátu (zbytek ze stavby ZZ), ale nemá izolované základy. A tam spíná topení častěji. Zatím z toho usuzuji, že izolované základy způsobují stejný rozdíl, jako řád silnější polykarbonát (u krytů kde se teplota drží nad nulou).
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Josef Tue Feb 09, 2021 6:39 pm

S těmi izolovanými základy je to zajímavá věc. Něco na tom bude.
Vysvětlí někdo jaký je rozdíl mezi tím, jestli se dá izolace (polystyren) zvenku základů (ztraceného bednění) nebo z vnitřní strany?
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Tue Feb 09, 2021 7:56 pm

Když se dá izolace z vnitřní strany, tak se jednak zmenší obsah zeminy pro rostlinu a jednak nedojde k zaizolování betonového základu. Mezi venkovním prostředím a vnitřkem krytu dojde přes beton k vodivému tepelnému mostu. Situace v takovém případě bude skoro horší, než kdyby tam žádný základ nebyl.
Je to stejné, jako kdyby se základy domu izolovali z vnitřní strany a ne z venkovní. Proto se vždy izolace dává z venkovní strany.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Josef likes this post

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Tue Feb 09, 2021 8:03 pm

Kolega, co mě Sonoff doporučil, tvrdil, že po nastavení hodnot na mobilu lze krabičku provozovat jako termostat i bez wifi (jen na elektrice), jenom nedochází k přenosu dat a není možné na dálku měnit parametry. Takže to není pravda? Při výpadku wifi přestává zařízení fungovat jako termostat?
To by byl dost průšvih a v žádném případě bych neriskoval použít něco takového u svých palem
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Tue Feb 09, 2021 8:29 pm

Sonoff funguje přes internet přes cloudové prostředí, proto si myslím, že to nespíná při offline režimu, ale možná se pletu. Já si to zařizoval kvůli pohodlí ovládat scény z mobilu a kontrolovat teplotu v krytech třeba z práce. Wifi mám stálou, to už se může stát, že vlivem mrazů může vypadnout klidně i trafostanice, což se stalo ve vedlejších vesnicích při ledovce před dvěma dny.
Jediná jistota je centrála, ale zpět k věci.
Ověřím spínání nastaveného termostatu při vypnuté wifi a dám vám sem do fóra vědět. Možná máš Benny pravdu, že nejsou k dispozici data a nedá se upravovat parametry, ale spínač má paměť a spíná, dle nastavených hodnot.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 16 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 16 z 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru