Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zimování

+30
ludek
jaro
martinfarmář
Davi_K
Kedar
Martinn
Stanley_51
beny
RadekS
mejdlo
Rudolf M
ivik
Miloš
fedy
Peter1122
MArtin16
Martin Toman
marttini
jirkan
Moony
Thaedhas
linesman2
PetrS
patas
Standa.B
JardaD
dahe
anina
Radim K
J.J.
34 posters

Strana 17 z 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Wed Feb 10, 2021 6:00 am

Pokud má spínač-krabička pamět,tak by to mělo fungovat(dle nastavených dat) i když nepojede wifi,akorát to samozřejmě nepůjde ovládat přes mobil. :DS wifi za X let nemám problém,to spíš vypadne elektrika než wifi.... :DTak dík Petře,že na to mrkneš Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Wed Feb 10, 2021 6:45 am

Na odstranění rizika výpadku proudu dlouhodobě pracuji. Předělal jsem páteřní rozvod do krytů i hlavní přívod na zahradu, aby napájení bylo z jednoho místa. Mám zatím malou centrálu, která utáhne cca 3 kryty. Větší centrála je v plánu.
Předělal jsem i wifi a mám na pozemku dva vysílače na pokrytí celé plochy (přívody v zemi a v chráničce). Za dva roky, co to funguje, došlo minimálně jednou k resetování vysílačů a přestavení do továrního nastavení. Takže se všechna zařízení odhlásila.
Výpadek elektřiny lze ještě řešit, ale wifi (a internet vůbec) se těžko vyčaruje.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Wed Feb 10, 2021 7:06 am

Benny ta centrála předpokládám je poháněna nějakým 4 taktním benzínovým motorem. Máš nějaký tip na dobrou centrálu a jaká je zhruba spotřeba. Nebo lze použít třeba jakýsi bateriový generátor(power banka), který by byl nabit ze sítě a v případě potřeby použít jako power banku?
Já s tím nemám žádné zkušenosti.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Wed Feb 10, 2021 7:56 am

Power banka určitě ne, to by nic neutáhlo. Dobrá kombinace cena/kvalita je firma Kipor. Dělá se to na stejné lince jako Honda, kterou na konci balí do červenýho plastu. Tuhle do žlutýho a stojí polovinu. Já mám zatím tuhle: https://www.kipor.cz/kipor-ig2000
Má to už vyhlazený výstup, takže na to může jet i televize nebo počítač. Oproti běžným stavebním centrálám je o hodně tišší. Spotřeba se odvíjí podle výkonu. Při zapnutí spotřebiče si centrála sama přidá, jinak běží na volnoběh. Na plnou nádržku vydrží několik hodin (ten typ, co mám já, obsah nádržky asi 2,5 litru). Celou noc by ale nevydržela. Novou bych chtěl s větším výkonem a větší nádržkou. A na naftu, protože na to jezdí všechny moje auta.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Wed Feb 10, 2021 8:44 am

Díky za info a tip, mrknu na to.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Wed Feb 10, 2021 2:30 pm

Díky za odpovědi, ale koukám, že jistý si taky nejste Very Happy . Díky Petře za zkoušku, já to aktuálně nemám jak vyzkoušet, neb venku je i přes den -7°C a to se mi wifina fakt vypínat nechce..
Dneska přišly 2 nový sonoffy, zkusím je zprovoznit co nejdřív ale stejně to nemám jak vyzkoušet, my tu máme 3 wifi, jedna je napojena na druhou, takže když vypnu první nebo i druhou, tak nepojede třetí a na tý poslední jede venku kryt. Až odezní mrazy tak můžu, ale to už bude k prdu že Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Wed Feb 10, 2021 2:50 pm

Dnes jsem testoval Sonoff basic v terariu při vyplé wifi síti seplo, tak jak bylo nastaveno, takže funguje i při výpadku wifi Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Josef Wed Feb 10, 2021 2:55 pm

Tady je odpověď z webu www.chytrevypinace.cz, kde jsem spínač Sonof koupil:

zimování  - Stránka 17 11111
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Wed Feb 10, 2021 3:14 pm

Tak tomu říkám dobrá zpráva. Hodně jsem si oddechl, moc děkuji.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Wed Feb 10, 2021 6:06 pm

Slyšeli jste to? To byl muj kámen ze srdce Very Happy .

Díky za zprávy, dnes jsem měl manýry to zkusit, ale venku se ochladilo na -10°C, nic se vypínat nebude! Very Happy
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Josef Wed Feb 10, 2021 6:21 pm

Určitě bude nejlepší si to vyzkoušet, třeba na jaře, až už se nebude muset topit. Asi půjde o tu dobu, po kterou zůstane nastavení.
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Wed Feb 10, 2021 7:06 pm

Nebylo by špatný, kdyby tu zkušenější rozvedli, na co je dobrá která krabička.
Termostat je asi jasný (Sonoff TH 16). Osobně si myslím, že měření vlhkosti v krytu nemá smysl (neb to ničemu nevadí a moc se s tím nedá dělat). Takže bych preferoval jen čidlo teploty, které je alespoň 1 metr dlouhé (na rozdíl od čidla teplota/vlhkost s délkou 0,5 metru). Víc by se mě líbilo čidlo 2 metry dlouhé, ale zatím jsem našel jen nástavec 5 metrů. Ale 1 metr je použitelný.
Dále by byla vhodná krabička jako spínací hodiny ventilátoru. Vím, že to umí i Sonoff TH 16, ale jestli je nějaká levnější verze.
No a pro zvídavé krabička na měření spotřeby. Tam jsem zjistil (jestli jsem hledal dobře) že je limitována 16A. Myslel jsem, že bych měřil spotřebu jen na jednotlivých fázich, ale mám je jištěné po 20A. Dávat do každého krytu sem nechce...
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Thu Feb 11, 2021 5:15 am

Díky chlapci za dobré zprávy ohledně sonoff Very Happy .Ono by to bylo pro výrobce docela mínus kdyby to takto nešlo.Jeden zkušební používám měří teplotu+vlhkost,(zatím pouze pro info.z krytu pro přehled když jsem v práci).U této verze je opravdu krátký kablík,před pár dny jsem objednal další krabičky,ale pouze s čidlem na měření teploty.Stačí mi měřit hlavně teplotu a to teplotní čidlo vypadá určitě vodotěsnější oproti čidlu T+V :DTH 16 beru na topení a TH 10 vezmu na spínání světel-doma akvárium,další palmy a rostliny světla na terase,atd... Další zkušenosti ohledně chytrých krabiček od zkušenějších uživatelů vítany Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Thu Feb 11, 2021 9:00 am

Tome, ty světla máš spínané jen hodinami a nebo i přes soumrakový spínač?
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Thu Feb 11, 2021 10:19 am

Sokmrakový spínač,to zní skvěle,to nemám,momentálně mi to spíná přes spínací hodiny,takové ty obyč.manuální...nad akva.mám troje-postupné rozvicování a zhasínání po 15min(akva je docela velké1000L)docela v nich už drnčí v těch kolečkách se zoubky,tak je chci nahradit...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Thu Feb 11, 2021 10:33 am

Ty mechanické spínací hodiny jsem nahradil časovým spínačem na DIN lištu CS4-16. Funguje to parádně, naprosto potichu. Měl jsem za tím zařazený soumrakový spínač (vytažený ven na obvodovou zeď), takže hodiny spínali pořád stejně, ale světlo se rozsvěcelo až podle setmění venku. Jenom se mě čidlo po letech pokazilo a podobný šikovný typ nemohu sehnat.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Thu Feb 11, 2021 1:33 pm

Levnejsi varianta jako spinaci hodiny muze slouzit sonoff basic, ja ho kupoval kolem 180,-.
K mereni spotreby muze dobre slouzit sonoff POW R2, planuji ho koupit.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Josef Thu Feb 11, 2021 4:12 pm

Pokud je pro někoho ten kabel u Sonof krátký, je možné přikoupit prodlužovací kabel 5 m.
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Thu Feb 11, 2021 8:47 pm

No to je zase moc. Ideální je, pokud konec čidla je u srdíčka palmy. Takže záleží na umístění termostatu. Mě na to vyhovovala délka čidla 2 metry.

Dnes jsem studoval nabídku. U toho Sonoff basic mě mate požadavek jištění jen 10A. Rád bych v jedné krabici (s průhledným víkem kvůli kontrolkám) měl termostat, časovač na ventilátor a měření spotřeby (případně).
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Fri Feb 12, 2021 1:08 am

Já jsem instaloval včera další 2 sonoffy. Přiznám se, že jsem neznal stránku, kterou zasílal Petr, takže jsem neměl tušení že existuje takové množství variant výrobků, bohužel mnohým z nich ani nerozumím na co jsou.
Takže mam doma sonoff TH16, které jsem nainstaloval jako časovač pro spouštění světel nad akvárkem. Je to celkem zbytečné, protože tenhle model je dělaný na jiný věci. Je to zhruba jako byste si koupili lamborghini a jezdili sním jen o ulici dál pro rohlíky. Moc hluboko jsem to nepromýšlel...

Já jsem kupoval čidla jen s teplotou, dal jsem na rady a měření vlhkosti je na nic, když to nemůžu nijak ovlivnit. Navíc jsem viděl jak to vypadá na obrázku, podle mě to není úplně bezpečné čidlo. To na teplotu je ale jiná káva, to je snad i ponorný a pořádně bytelnej kabel!

A ještě sem si objenal tu chytrou žárovku, to že existují vím, ale tím, že je dělá sonoff, tak budu mít všechny ovládané scény v jednom programu, to se mi líbí, je to šikovný.

Venku -15°C, kryty defakto jedou nonstop. Většina stojí 10 minut a pak dalších 10 minut jede. A takhle to bude až do úterý, to bude pořádnej účet.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Fri Feb 12, 2021 6:20 am

Mě se dnes poprvé vyhřívají všechny kryty i humiliska a trachy. Teplota dnes v noci - 9°C.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 12, 2021 6:38 am

Tak to je docela zima i u Vás Very Happy Tady Vs se to drží noc kolem -10st asi jen proto,že stabilně sněží a sneží,ale až se vyjasní....I když nám nějaké extrémy pro nás nehlásí.Čechy jsem viděl dnes ráno,že mají místy kolem -20st.Letos topím asi po páté ale zapíná to minimálně,no netopím na +jako někteří kolegové k vůli druhu rostlin...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Fri Feb 12, 2021 6:51 am

U mě -15,2°C. Kryty pořád topí s delšími přestávkami. Frekvenci spínání jsem neměl v noci chuť měřit, ale Sonoff je už na cestě. Mimochodem jsem bral poslední čidlo teploty.

K tvému spínaní Rudo. Napadlo mě, že by za těmi krátkými mezerami mezi sepnutím mohlo být i příliš vysoké nastavení fukaru. Myslím si, že není jedno, když se kryt vyhřeje na požadovanou teplotu za 5 minut, nebo za 15 (příklad). Na podobný kryt, jako máš ty na Washi, mám jen jeden olejový radiátor nastavený na polovinu výkonu (1000 - 1500W). Pokud topení (a zejména fukar) běží krátkou dobu, ohřeje se jen vzduch, ale neprohřejí se na tuto teplotu i rostliny a plocha krytu. Zkus nastavit fukar na nižší výkon a nebo před něho poskládej několik šamotových cihel, které nějaké teplo naakumulují.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Fri Feb 12, 2021 7:02 am

U nás nesněží, jasná obloha a - 9°C. Za chvíli se opře slunce do krytů Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 12, 2021 7:38 am

TVL štastná to země Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 17 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 17 z 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru