Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zimování

+30
ludek
jaro
martinfarmář
Davi_K
Kedar
Martinn
Stanley_51
beny
RadekS
mejdlo
Rudolf M
ivik
Miloš
fedy
Peter1122
MArtin16
Martin Toman
marttini
jirkan
Moony
Thaedhas
linesman2
PetrS
patas
Standa.B
JardaD
dahe
anina
Radim K
J.J.
34 posters

Strana 18 z 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Fri Feb 12, 2021 9:04 am

Tohle uz je průser Shocked 23°C

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Fri Feb 12, 2021 9:34 am

To je furt v pohodě. Na jaře normální.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 12, 2021 9:39 am

Nemám ani doma. Very Happy+7 hlasí sonoff, sem tam trochu slunko,sněžení...Kluci kde se prodává ten sonoff co umí na dálku otevřít kryty,aby se vyvětralo? Very Happy Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Fri Feb 12, 2021 10:00 am

Otevírání sonoff nedělá, to už jsou dražší kalibry, třeba Fibaro Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Fri Feb 12, 2021 10:04 am

Měl jsem strach, aby to ještě nelezlo ta teplota, ale na 25 sr to zastavilo. Jen jsem to mohl sledovat z práce.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Fri Feb 12, 2021 10:33 am

U mě to taky málokdy přeleze 25°C. Hodně pomáhá cirkulační ventilátor v krytu. U země bude sotva nad nulou. Právě jsem u jednoho nového, dosud nezaužívaného krytu, zvedal čidlo od země. V krytu bylo +18°C, ale topení běželo, protože čidlo bylo 1 cm nad zemí. Zvedl jsem o 20 cm a topení vyplo.

Jo a venku bylo -8°C. To není počasí na větrání. Laughing
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Petr Fri Feb 12, 2021 11:09 am

Ventilátory musím přikoupit, nemám je ve všech krytech. Je fakt, že tuhle teplotu mám v krytu, kde není ventilátor Smile
Čidla mám zhruba v 30 cm nad zemí.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 12, 2021 11:25 am

To je lásky pro ty naše rostlinky a rostliny :DTen ventilátor..Beny dobře ví proč ho tam má.... Very Happy Cool

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Sun Feb 14, 2021 8:39 am

Dneska -17,3°C. Nový rekord. Jinak vše vypadá dobře.
zimování  - Stránka 18 DSC-0011  zimování  - Stránka 18 DSC-0021  zimování  - Stránka 18 DSC-0019  zimování  - Stránka 18 DSC-0025
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Sun Feb 14, 2021 8:43 am

Ještě k debatě o zalepování řezaných hran. Nahoře deska přiléhá ke stropu a dole je ve sněhu u země. Není kudy by tam foukalo. Jiná je situace u stropních desek, tak je zaslepení opodstatněné (ale není vhodné parotěsné zaslepení).
zimování  - Stránka 18 DSC-0016  zimování  - Stránka 18 DSC-0017
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 15, 2021 5:42 am

Zdar,Beny hezké to máš.Tak díky mrazu,který začal včera po západu slunce a kolem 9 večer byl již dost silný,tak jsem mohl více než bývá obvykle sledovat proces zapínaní a vypínání topení v krytech.Momentálně mi to řídí termostat UT 300.V jednom z krytu kde je cerifera funguje dobře,co mě ale překvapilo,že druhý termostat (mi teda topí kryty dva) -teploty jsou standartně jen s minimálním rozdílem..ale pro příště jeden kryt=1termostat,to jak rychle na něm při pozorovaní letí teplota při zapnutí nahoru.Čidlo je v srdci,nezdá se,že by na něj nějak foukal při provozu teplejší vzduch,tak jsem z toho byl mírně špatný. Ono ve finále se nestalo,žeby se to vymklo mimo požadované teploty ale je to divné.Dá se říct,že hodnota teploty na tomto druhém termostatu se při zapnutí mění po 0,1 co asi dvě sekundy.Říkám si do prdele,to nemůže vytopit tak rychle..Taky jsem si všiml jak se na těchto termostatech neustále rychle  mění teploty,v desetinách,extremě citlivá čidla.Kdo to používáte,jak jste spokojení s tímto termostatem?Mám v jedné budce tento termostat+sonoff+čidlo meteostanice,ale příliš se nezhodují teda,čidla jsou blízko sebe.Jen vím,že při testech meteostanic celkem 6ks vedle rtutového teploměru to bylo ok.Budu muset dát všechny potom do jedné místnosti vedle sebe a uvidíme.Ale možná to vše moc řeším. :DAle jak píšu ta rychlost při zapnutém topení na tom jednom term.mě dost zaskočila...Tak díky jestli k tomu máte nějaké poznatky z vašeho zimování.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Mon Feb 15, 2021 8:07 am

Tome, nyní jsem se zrovna tomu věnoval několik dní. První noc jsem testoval nový Sonoff TH16 zapojený jen jako teploměr a teplotu jsem nechal řídit starý UT 300. V krytu jsem měl zapojeno ještě kontrolní světlo. V rozdílu teplot problém nebyl. Co mě zaskočilo je nepravidelné měření TH16, teplota nestoupá plynule (jako u UT 300), ale skáče ve velkých, až pětiminutových odstupech.

UT 300 je dobrý a spolehlivý termostat (rozhodně si nějaké v záloze ponechám). Jeho měření je mimořádně přesné. Jediný problém bývá v přepínacím relé, které někdy, z ne úplně jasných příčin, zůstane sepnuté. Osobně si, vzhledem k velikosti tohoto spínacího prvku, myslím, ze udávaná povolená zátěž 3680W je přehnaná. Pokud se na takové pidikontakty pouští dlouhodobě víc než cca 2000W, může ke slepení kontaktů docházet. Pokud se používá jen na jeden kryt, tak problémy nebývají (v mém případě po 5 letech žádný). Někteří pěstitelé ale ve snaze ušetřit spínají jedním termostatem i několik krytů současně a tam k poškození může docházet. Podobný problém může nastat časem i u Sonoff TH16, protože ani tam velikost přepínacího relé nebude větší.

Druhou noc jsem již vše zapojil na TH16 a doplnil sestavu o měření Sonoff POW. Tam bylo poskakování teplot na TH16 ještě patrnější. Dle POW a rozsvícené žárovky topení seplo, ale TH16 stále ukazovalo vypnutý stav. Ale celkový výsledek uspokojivý. Dávat víc termostatů do jednoho krytu opravdu nemá cenu. Podobné je to i s více teploměry. Pokud nejsou jejich čidla v referenčním definovaném roztoku k rozdílu v měření obvykle vždy dochází. Nejlepší řešení je vybrat jeden způsob a tomu důvěřovat. Ale zůstal bych u kontrolních světel (vysvětlení v dalším textu). Tu noc bylo celou noc -16 až -17°C a vše fungovalo dobře.

Třetí noc jsem usínal už klidnější (navíc to měla být poslední noc se silnými mrazy), teplota neklesala tak rychle, jako předchozí noc, bylo většinu noci jen kolem -14°C. Rekord -17,5°C přišel až nad ránem. Několikrát za noc jsem se vzbudil a zkontroloval stav čidla. Vše ok až do 4 hod ráno, kdy se čidlo odhlásilo. Během následujícího nočního cvičení na jiskřícím sněhu jsem zjistil, že vypadla jedna fáze a třetina zařízení nefunguje. Fáze, na které bylo osvětlení naštěstí držela, takže jsem na to alespoň viděl. Samozřejmě svítilo i kontrolní světlo v krytu na které mám dobrý výhled z ložnice. Ale třetina ostatních krytů byla vypnutá včetně vysílačů wifi.
Měřením jsem zjistil, že vypadla jedna z hlavních pojistek v HDS. Všechny ostatní jističe zůstali zapnuté, včetně jednofázového na kterém byl okruh se závadou. U jedné zásuvky ve stodole se udělal taková námraza, že vyplnila i tuto zásuvku a totálně ji zkratovala. Po odpojení zásuvky se podařilo fázi opět nahodit. To už ale některé kryty byly více než hodinu bez vytápění a teplota se blížila -15°C. Naštěstí v postižené části krytů byla nejchoulostivější palma Washi, u které jsem po zapnutí (teploměr do té doby nefungoval) naměřil -2°C. Horší je, že v krytu s ní zimuji již větší Cyanthea cooperi, které pod -1°C omrzají listy.
Takže rozhodnutí je jasné, doplnit do všech krytů Sonoff a kontrolní světlo. Kdybych ho alespoň v tom jednom krytu (který naštěstí patřil mezi ty postižené) neměl, tak bych spal v klidu dál, protože kontrolní světlo v krytu svítilo. Zatím byl vždy problém s proudovým chráničem, takže buď vše jelo a nebo vše spadlo. Že vypadne jedna fáze a všechny jističe zůstanou nahozené (jsou správně dimenzované) mě tedy opravdu nenapadlo.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 15, 2021 9:10 am

Beny moc díky za podělení zážitku a výzkum,mrazilo mě z toho...ty jističe!
UT 300 si chci nechat,mám celkem 2ks=2kryty 2x Wagner-na další sezonu.Další tři kryty-Cerifera,Vulcano,Fortunei-dám 3xsonoff 16( s pouze teplotním čidlem)a uvidím.Sonoff sleduju v práci a to máš pravdu,ta teplota skáče pomalu a všelijak,rozhodně ne jak třeba čidlo s meteo...UH 300 mi spíná jeden 518w-dle měření elektroměrem a druhý asi 1040w=2kryty(malinko W to skáče při pozorování na měřícím display) Já bych na to víc ani topení nedával,chci jak už jsem psal na příští rok 1kryt=1spínač a ne jen k vůli tomu,že ráno na 2kryty svítí slunko dřív a na pátý až za 2hodiny ,při silnějších mrazech trochu problém.Jestli Ti to tak dlouho funguje ten termostat tak to je super.Osobně si myslím,že ta elektronika dostává v těch podmínkách zabrat,zapíná mi to při -7st a vypne -3st a olej.radiátor po vypnutí někdy (dle mrazu venku) dotáhne i lehce přes 0st.Jsem oproti tobě úplný plevel mojich 1500w je nic navíc to spíná ne současně,zhlediska zátěže,na příští rok tam bude něco přes 2500w.Elektrika se v garáž +dílna kde je velký soustruh dělala dobrá,právě k vůli soustruhu(otec 80 let to má jako hobby)tak snad to bude ok.stát se může ale cokoliv...
Mám meteostanici v každém krytu čidlo-dá se nastavit varovný signál pro případ,že by teplota šla do hodnot které nechceš,ještě jsem si to ale nenastavil,možná podvědomí,představa,že to v noci zahouká,to by mě asi jeblo.Taky jsem minule zmateně pobíhal v noci kolem krytů jestli je vše ok.Jak to vše naskočilo,topilo tak úleva Very Happy
Ted mi třeba sonoff ukazuje už 20min stejnou teplotu a nemyslím si,že má pravdu... :)No a než jsem teda dopsal tak se teda 4xzměnila teda skokově teda Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Mon Feb 15, 2021 9:27 am

To jsem původně plánoval taky, do každýho krytu to teplotní čidlo. Kvůli tomu jsem vlastně instaloval ten vysílač wifi pro zahradu. Jenomže jsem chtěl tohle: https://www.conrad.cz/p/techno-line-mobile-alerts-ma10001-starter-set-mobile-alerts-ma-10001-gateway-bezdratovy-teplomer-1269520?searchTerm=alert&searchType=suggest&searchSuggest=product
No a s 10 až 12 čidly je to docela raketa. Víc by se mě líbil jen ten Sonoff a kdyby se k tomu ještě dal nějak aktivovat ten alarm nízké teploty.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 15, 2021 10:13 am

To vypadá dobře!Dnes jsem vyzkoušel atomatický systém otvírání  krytů na základě teploty v nich.A stačí na to sms popřípadě podobná komunikace.Dítě, na domací vyuce- místo školy,zašle info.foto vyfocené meteostanice,po zhlédnutí údaje(+27st-pozdě) vyšleš spojku po předchozí instruktáži co a jak(15letá dcera)a ta otvírá kryty.Dále pošle info.že vše proběhlo úspěšně. Very Happy Very Happy Very Happy Cool

Jinak čidla od meteo,zůstanou,pořád na to čumím,když jsem doma.... Very Happy A asi na nich nařídím varovné teploty...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Mon Feb 15, 2021 11:09 am

Co máš za meteo?

Moje dítě sedí v županu u počítače, popíjí dvanáctku a odmítá stanoviště opustit. Tohle automatické otevírání u mě hlásí" error.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Mon Feb 15, 2021 12:35 pm

Asi nějaké erupce na slunci, já měl tuhle noc taky běhavku (ke krytům). Nám totiž spadl hlavní jistič, 2x (pro případ že jednou to nestačilo). Odběr máme už moc velký a stačilo zapnout doma varnou konvici..
Takže všechny UT300 a TH16 restart i s wifinama. Bylo to moc prima, když je venku -15°C ..
Tak jsem aspoň bedlivě sledoval jak to samo naskočí a mám velice nemilé výsledky. Po 10 minutách, kdy už byly dávno všechny wifiny naskočené, mi 2 ze 3 TH16 neukazovaly data a pohledem z okna ani nesvítila kontrolní světla. Jeden TH16 mám doma na světlo na akvárko, to se prostě nezaplo, ale šlo zprovoznit jedním kliknutím na mobilu. Venku mám další TH16 u Brahei edulis, to odmítalo spolupracovat, i když jsem stál s mobilem nad krabičkou a čekal na vzkříšení. Nenaskočilo, dveře krytu otevřené, žádný automatický sepnutí se nekonalo.
Po vyndání toho krámu ze zásuvky, do 10 vteřin již naskočil a čidlo ukazovalo -1°C, hned se zapla topní a světla. Takže regulérní zásek dat a našel jsem dost nemilé slabé místo tohoto termostatu. Každopádně do té doby fungovalo na jedničku, ale od té doby je jiné. Ukazuje teploty se šíleným zpožděním, přesně jak popisujete, ukazuje, že kryt jede i když nejel (to zpoždění teplot). Kontrolní světla svítila i přesto, že záznam ukazoval VYP.
Třetí čidlo i Washingtonie ale naskočilo samo bez problémů a ukazuje stále v reálném čase, ani ta teplota tak neskáče. Každopádně mám velice silné podezření, že ty čidla ukazují čím dál hůře a s čím dál větším zpožděním.
Třešnička na dortu byla, že jsem ráno pohledem na záznam zjistil, že u Brahei my chybí mezi 2 a 7 hodinou ranní data scratch . Nemám techniku abych zpětně zjistil, jestli to teda jelo, nebo si TH16 dalo prostě na noc šlofíka, nebo co to má znamenat. Dle rodiny v tenhle čas wifina jela (otec vstává ve 2:30), rostliny v krytech nevypadají, že by si prožily noc bez topení.

Myslím si, že ta kombinace s čidly a alarmem je asi nejlepší řešení a asi ve výsledku i nejlevnější. Jen bych asi ještě potřeboval jednu variantu, a to bez internetovou, protože internet je stejný zlo jako elektrika. Ale líbila by se mi kombinace meteostanice s digitálním ukazatelem a ještě propojení do mobilu, je něco takového?

Jinak ten šetřílek co jede na jeden termostat na 2 kryty jsem jáááá Very Happy . Ale topení tam jede na minimum, TH16 dostává max 2000w. Modernizaci plánuji až po modernizaci krytů a hlavně elektriky, jinak to nemá podle mě cenu. Tahle větev jede na nejrizikovější jističe a když to spadne, je úplně jedno jestli tam mam 1 TH16 nebo 2, nepojedou oba Laughing .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Mon Feb 15, 2021 1:28 pm

Čidla s propojením do mobilu je ta verze co jsem výše zmiňoval. Jenom mě to přijde dost drahé.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Mon Feb 15, 2021 10:04 pm

Jo koukal jsem, ale pro případ, že vypadne wifi/jistič, mi to bude k ničemu..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Tue Feb 16, 2021 5:08 am

Beny meteostanici používám TFA 30.3054.10 objednáno 1ks z Amazonu (více než před rokem) za podstatně lepší cenu než u nás,v prosinci jsem chtěl další čidla,ale vyplatilo se objednat celý set...zase z Amazonu,(nehodlám podporovat zloděje v ČR pomolau o polovinu drahší)
Někde jsem o této meteo četl zde na foru.Jsem max.spokojen,dosah čidel je super.Jednoduchá stanice-žadné barevné malovánky a panačci,sluníčka,jen teplota a vlhkost a měří dobře.A je dobré to nařízení alarmu pro teplotu,vlhkost...No ale není to wifi.Což mě uplně nevadí...Pro mé potřeby k zimování super.

No Rudo nepotěšil si,to sis teda užil...Tak to by jsem nečekal takové výsledky.Ted budu dělat testy a rozhodovat co na přiští rok a zčeho postavím zimovací team techniky termostatů.Mě jen překvapuje na sonoff,že tam je delší dobu stejná teplota a na čidlech z meteo se to mění,ale třeba při topení,nebo když začalo na kryty svítit,to začalo reagovat docela dobře to jo.To by mě až tak uplně neštvalo,horší,že jak píšeš to nenaskočilo jak má,to je divné...Používám ted jen jeden TH 16 a to jen na info ohledně teploty v krytu-info.do práce.Co když ty krabičky jsou zdrogované k vůli mrazu? Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Tue Feb 16, 2021 7:17 am

Rudo, to má právě svůj vysílač. Jenom to musí být zapojený na kabelu internetu. Jak jinak by jsi to dostal do mobilu? Mě na tom vadí, že jedno čidlo stojí 800,-Kč.

Tome, tu znám. Ale na tom Amazonu vychází přes 1.300,-Kč, za to ji u nás nabízí taky. Ale o to nejde. Já mám dojem, že jsem ji už kdysi nevzal proto, že má jen tři čidla. A já hledal řešení s alespoň 10 čidly.
Zatím na mě dělá TH16 dojem, že spíná přesně a zpoždění je jen v přenosu zobrazované teploty. Až budeš mít někdy čas, tak na něho zapoj topení a porovnávej reálně teplotu v krytu s čidlem teploměru. Uvidíš, že TH16 sepne podle nastavené teploty.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Tom78 Tue Feb 16, 2021 7:53 am

Tu meteo jsem tehda viděl něco +-2000 a u nás se mi nedařilo najít levnější...ale to nic,už se na některých eshopech ani myslím neprodává....Mám na ni momentálně 6 čidel venku,s tím teda,že 1,2,3,vidíš pořád a spodní řádek přeblikává 4,5,6, prej tam jde 8?nevím,Mě to stačí...Mě tehda zaujal ten dosah+alarm teplot,jednoduchost..Minulá meteo vypadával signál čidlo,dosah a to stála něco přes 2tis.a jen jedno čidlo...
Jo Beny na to se chystám,budu testovat,všechny varianty,ještě na další 3ks TH16 čekám,tak uvidíme.
Tak mělo by to fungovat doufám,to zpoždění teplot mi na mob.tak nevadí,jen aby to v krytech dopadlo dle nastavení hodnot v pořádku... :DAle Ruda tomu dal, ohledně toho sepnutí,mám zato,žeby při výpadku všeho Wifi+elektro.mělo vše po zapnutí naskočit a pokračovat v činnosti Very Happy :DTo by se taky člověk nemusel moc vyspat,za období zimování,to noční poskakování kolem krytu a pak brzké stávání do práce nic moc Smile
A je pravda,že  pokus jsem ohledně zapnutí/vypnutí dělal když mi přišla TH16 1.pokus doma-dle nastavení teplot proběhlo v pořádku.
                                                                                                       2.pokus studená garáž zapnutí/vypnutí dle nastavených teplot proběhlo také v pořádku,přesně dle nastavení.Zapojen byl do akce fukar 1000w

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 16, 2021 4:43 pm

Takže když vypadne proud, stanice bude pořád ukazovat hodnotu čidel? Mobilní aplikace je taky nutná, ale furt je to jen doplněk.

Jinak my se připravujeme na to vedro příští týden, modely to celkem drží, takže příští týden +16°C a slunečno Shocked .
Odzimování dopadlo skvěle, nenašel jsem jediné poškození u vyhřívaných palem kabely. To jsem nečekal, protože pár z nich nemělo úplně předpisově namotaný kabel, moc to nevyšlo a ty kabely taky zrovna vzorově netopily, spíš jen vlažné. Ale jak vidno stačilo to sunny .
Po úplném odzimování jsem musel ostříhat spodní listy, Lešnerova metoda bohužel není "Leaffriendly", spodní listy nahoru vyvázat nejdou (možná zdlouhavou postupout metodou?), takže jsme je ohly dolu ke kmeni a to už se samozřejmě nenarovnaly po rozbalení. U kusů s kmenem výškou pod 2 metry to vypadá blbě, listy se válely po zemi. Na vysokých jsem je nechal, po 11 letech pěstování čekám na jedno-suknici listů, tak konečně založena první vrstva I love you . U menších jsem je ostříhal, celkem 34 ks ze 6 palem.

A další báječná zpráva, Tr. bulgaria v obyčejném skleněném zahradním skleníku, který není nijak zaizolovaný, mám pocit, že jsem tam zapomněl zavřít i okno, přečkali tuhle sibérii trachýci bez poškození Shocked . Přitom podle selského rozumu tam musela teplota klesnout pod -15°C, obzvlášť tu poslední noc, kdy bylo pod -14°C 9 hodin.

Dával jsem k tomu fotky, ale mají to nějaký dojebaný, tak nebude nic.
zimování  - Stránka 18 23334

zimování  - Stránka 18 5616

zimování  - Stránka 18 6416

zimování  - Stránka 18 658464

Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Tue Feb 16, 2021 7:13 pm

Když vypadne proud, následuje smrt. Podle venkovní teploty a kvality krytu dříve nebo později. Kdo si včas nepořídí záložní zdroj elektrické energie, skončí u muškátů. Twisted Evil
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Tue Nov 30, 2021 8:35 am

Kryt na Trachycarpusovou terasu, stav 2017 po výsadbě a 2021.
zimování  - Stránka 18 DSC-0098  zimování  - Stránka 18 Podzim-2021-terasa
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 18 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 18 z 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru