Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!!

3 posters

Goto down

zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! Empty zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!!

Příspěvek pro RadekS Fri Oct 02, 2015 5:44 pm

na dotaz uživatele Stanlyho zde uvádím zimování fíkovníků.Mám v zemi Mušov 3. rokem - letos ze 3 keřů 2metry výška, šířka 1 metr, sklizeň 242 fíků, nyní dozrává druhá násada, zatím 16 fíků, dále mám Lešnera žlutý fík -letos v květnu sázen, 1. násada zničena,2.násada nyní dozrává a to nasadil na konci července,zatím 8 fíků, dále strom -černý veliký fík - Itálie 20 let, 1. násada 24 fíků, druhá nyní dozrává - 9 fíků, ale zbývá cca 100 fíků.
Zimování v zimě - keře - Vata co se dává na izolaci půdy, pak igelit.Strom - topný kabel - celkem dva - spíná na minus 7 st, na kabelu je igelit
Zimování zjara -od odzimování březen - květen, lehká konstrukce, igelit, topítka - toto je moc důležité, ranní mrazy zjara vždy zkurví násadu a pak se to jen vleče, veliké fíky - zelené mám už na konci dubna,mučím fíky suchem, zalévám až v květnu.. V krytu je na konci března i 45 stupňů.. Bez problémů...
Nyní jsem dal na dvě rána na fíky igelit bez topítka proti ranní námraze a díky tomu, budu sklízet do týdne cca 100 fíků...
zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! Ddyp0x
zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! 33ehrv5
zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! R2pzzo
zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! 2yoz5hu
zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! 2rmwro1
zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! 347ea7c

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! Empty Re: zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!!

Příspěvek pro Stanley_51 Fri Oct 02, 2015 6:59 pm

Super, díky za názornou ukázku.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! Empty Re: zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!!

Příspěvek pro Hanele12 Mon Aug 05, 2019 4:08 pm

RadekS
Dobry den, jsem z Děcinska a získala jsem odkaz na Vaše stránky. Chtěla bych kvůli chladné zimě zazimovat fíkovník pomocí topných kabelů. Našla jsem nějaké samoregulacni a mám k tomu asi tisíc otázek k praktickému použití. Také jsem naplánoval prestehování fikovniků ze zimoviště na začátku března do podkroví, kde je teplo. Světlo z oken asi stačit nebude, tak bych prisvetlovala Led panelem pro rostliny . Nevíte, kdo by s prisvetlovanim měl zkušenosti? Dost bych tím urychlila rašení a násadu. Ven by šli až po zmrzlých v květnu. Diky

Hanele12

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 04. 08. 19

Návrat nahoru Goto down

zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!! Empty Re: zimování fíkovníků - zima i jaro!!!!!

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru