Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+14
Thaedhas
JardaD
Invertito
beny
Choseee
jirkan
sapmok
tomq
RadekS
marttini
Stanley_51
Standa.B
Rudolf M
mejdlo
18 posters

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Fri Jun 11, 2021 8:46 pm

Ještě že jsi nerozhrábl situaci s podmiskou u palem Laughing Zalévat zahradu je normální. Trocha trubek v zemi jen pomáhá.. Razz
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Tue Jan 10, 2023 12:19 pm

Takže 31.1.22 teplota +15st. slunko,teplo k tomu vínko na terase.Od včera prší nad 650m sněží.Skvělá zima i předpovědi dál.Osobně radost velká.Tak třeba březen,duben bude 50cm sněhu Very Happy doufám,že ne.Tak rááád bych už kutal na zahradě...!!

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Jan 10, 2023 6:02 pm

No a ty teď nekutáš? Very Happy Já tedy kutám jedině v zimě, nyní každý den děláme důležité úpravy zahrady, nové projekty, zákoutí, opravy. Jak začne sezóna často, tedy tady u nás, tak se dá jen stát u hadice Rolling Eyes Smile .

U nás je tedy jaro v plném proudu, teploty přesahující 10°C tu máme již od 22.12., ale 15°C přesáhla teplota od 31.12. již 3x.. Jinak nám v lednu ještě nemrzlo. Před pár dny naplno vykvetly všechny lísky a masivně lezou jarní cibuloviny. Do konce týdne teplota opět několikrát překročí 10°C. Já jsem také úplně maximálně spokojen, každý den jde dělat na zahradě a palmy jsme odzimovali ještě v prosinci..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Jan 11, 2023 5:38 am

Já teda taky nekutám. Teploty sice na začátku měsíce několikrát lezly přes 10°C, ale většinu času se to motá kolem 6°C, skoro pořád zataženo, častý déšť a studený vítr. Všechno je nacucaný jako houba. Každých pár dní v noci mrzne, sice jen kolem -1°C, ale ráno bývá jinovatka, které vlhkost ještě přidá. Výhled je, že to tak má zůstat a ještě se trochu ochladit. Jako ano, můžeme být rádi že nemrzne víc, ale celkově je to humus.
Já nyní dodělávám drobné resty které jsem nestihl na podzim. Blbý je, že člověk za chvíli prochladne, takže na větší akce to venku není. Naštěstí mám spoustu práce s přesazováním tropických palem. Ve světle nových poznatků musím provést mnoho úprav. Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Wed Jan 11, 2023 8:54 am

Very Happy Já teda nekutám v zimě,většinou bývá bílo,jen chodím občas po zahradě a čumím a přemyšlím co a jak,kuknu ke krytům jak tam a jen si říkam takovou tu klasickou větu-ať už je jaro.Chodím opatrně,protože je stále mokrá tráva nasátá vodou.To by jsem měl za chvíli bláto místo trávníku,kdyby jsem něco začal kopat,dělat.Jo,ale když vyleze slunko,no to už mi začnou cukat lehce ruce a nové myšlenky více Very Happy Oproti Vám mám pidi zhrádku,takže toho tolik zase nemám.Na jaře dám do provozu malé jezírko s rybama cca 800L,nějaké uklidy,stříhání,skleník 3x4m do provozu na zeleninu,přesazování,pak dle počasí se dopustí bazén,no spíš relax... Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Jan 11, 2023 9:19 am

Jestli mohu poradit, jezírko co největší (tedy alespoň 1 až 2 kubíky) a hloubku nejméně 80 cm, lépe 1 metr. Všechno se pak mnohem lépe udržuje. Malá a mělká jezírka se hrozně rychle prohřívají a je to nekonečný boj s řasou. Já jsem si dělal fitraci sám, a funguje v poho řadu let. S objemem jsem kolem 6 kubíků (víc jsem tenkrát za tři dny nestihl vykopat). Very Happy
Počasí a klima - Stránka 10 DSC-0112
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Wed Jan 11, 2023 11:34 am

Jo naprosto souhlasím se vším ohledně jezírka.Nedělám nové jen napustím na jaro cca 40let staré betonové co vybudoval můj tatík a dával si tam vodotrisk +lakníny 220cca x 100 -130 hloubka od 30 do 80cm střed.Já jsem jen před 5 lety dal filtraci -vlastní výroba + uv lampa (zapnutí občas uv)a přestěhuju ryby z nádrže co je v garáži,přídám leknín..Já bych si nové vybudoval uplně v jíné části zahrady a podstatně o hoooodně větší než stávajícíVery Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

beny likes this post

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Jan 11, 2023 6:17 pm

Tom78 napsal:Jo naprosto souhlasím se vším ohledně jezírka.Nedělám nové jen napustím na jaro cca 40let staré betonové co vybudoval můj tatík a dával si tam vodotrisk +lakníny 220cca x 100 -130 hloubka od 30 do 80cm střed.Já jsem jen před 5 lety dal filtraci -vlastní výroba  + uv lampa (zapnutí občas uv)a přestěhuju ryby z nádrže co je v garáži,přídám leknín..Já bych si nové vybudoval uplně v jíné části zahrady a podstatně o hoooodně větší než stávajícíVery Happy  

Tak na co čekat, počasí je, vyraž na nové projekty Very Happy .
Já jsem se na tohle počasí nějak přeorientoval a vůbec mi to nevadí. Naopak si říkám, že brzy zase začne to peklo a jak je teď krásně, slunce nevypaluje oči, člověk přesně ví, jaká teplota bude celý den, druhý den i celý týden, plevel neroste, nic se nemusí zalívat, hnojit, zastřihávat, vše se hezky dělá! Musí to tedy být náročnější práce, aby člověk neprochladl, takže ideální doba na výkopy nebo betonování bounce .
My teď jedeme naráz 4-6 projektů, většina spolu i souvisí, respektive na jeden velký projekt kde je třeba přebytek hlíny se namyslí několik dalších projektů. Dnes jsem třeba kolíkoval rovnou 3 obří záhony na magnolie, protože výkopy mediterární terasy se blíží a uvolní se kubíky zeminy, která se rozprostře mezi další 3 projekty Basketball .
Nadávat na bláto, tak neděláme v zimě nic jinýho Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 10, 2023 7:32 am

Tak a máme za sebou chladnější týden Very Happy -16st zahajení v pondělí a -10st končíme pátkem alsp.tady na Valachách, takže každou noc přitápíme (sice minimálně) našim milým rostlinkám Very Happy Ovšem ta modrá obloha je přes den skvělá...Slunko má sílu takhle v únoru,už to začíná být příjemnější...Přiští týden sleze ten bílý hnus,ať si zůstane na horách tam mu to sluší nejvíc Cool

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Thu Jan 11, 2024 5:21 am

Ahojte,mráz a mráz,ale už začíná polevovat.Od neděle 7.1.se nám to zvrhlo a celkem mrazivo+do 4cm sníh,nejméně u nás T cca -17.3 středa, ale myslím v úterý 9.1. celý den arktida -10/-11-13 přes den při jasné obloze a hnusný SV vítr pocitově no comment.Dnes aktuálně 11.1.v 6.15hod.máme kolem -13st.Toto si nepamatuju už pár let,hlevně teda tu úterní denní teplotu.
Jsem ale nadšen z teploty ve skleníku- z polykarb.4mm tam dle pozorování bylo za celou dobu při tom hnusném mrazu minT-8st.Mám tam dvě teplotní čidla.
Na skleníku3x4 (uprostřed výkop na chození hloubka cca 80cm)  je pouze do 3cm sněhu a dal jsem dovnitř 2x 200L sud s vodou(už zamrzla) Very Happy .Mám tam fík a nějaké zbytky rostlin,tak mě ta teplota zajímala...Technika funguje tak vše zatím ok, akorát se více topí...tak ať to dáme Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 10 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru