Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+14
Thaedhas
JardaD
Invertito
beny
Choseee
jirkan
sapmok
tomq
RadekS
marttini
Stanley_51
Standa.B
Rudolf M
mejdlo
18 posters

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Feb 27, 2018 8:23 pm

Počkej, to chceš říct, že ten potok úplně vyschnul?

Už mám taky -11°C....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 27, 2018 9:03 pm

Takové detaily nevím, ale podle popisu nejspíš jo.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Feb 28, 2018 7:34 am

Nové letošní Tmin je -14°C. Jak jste dopadli?
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Feb 28, 2018 10:03 am

-16,4°C, tak že bychom letos vyhráli? Smile Rolling Eyes

A ještě k té teplotě, abych to oslím můstkem jen tak nehodil pod koberec. My máme na jednom místě 3 teploměry, digitální který vysílá do tepla domova a vedle jsou 2 kontrolní lihové, při extrémech můžeme kontrolovat, jestli teplota sedí (sedí vždy), což říkám třeba pro inspiraci Smile . Pokud bych měl měřit na více místech členité zahrady, nebo kontrolovat souseda, taky bych se na to "přesné" měření vyprdl Wink . Proto jsem to říkal, že pro mě má třeba větší hodnotu, pokud x let měřím na stejném místě, stejnou stanicí, bez ohledu jestli ukazuje na setinu přesně. Což jsme se ovšem dostali daleko od odpovědi pro Tomq, který se ptal, jak vyřešit měření teploty na dálku. Buď jsou lihové teploměry, které zaznamenají min i max a nebo pak datová čidla, kde si jednou za čas zapojíš přístroj do počítače a data stáhneš. Jiná varianta mě moc nenapadá..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Feb 28, 2018 11:00 am

Někdo tady před časem doporučoval systém, kde se údaje z čidel přenášeli přes wifi do mobilního telefonu. To by se líbilo i mě, akorát, že to bude asi ovládání v angličtině.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Wed Feb 28, 2018 11:02 am

Ano mohu potvrdit,používám ho přes dva roky a spokojenost,aktuálně mám 8 čidel,přehledně do mobilu.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 46
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro marttini Wed Feb 28, 2018 1:53 pm

Dnes po ránu tu bylo - 10,3°C, drží se to na stejné úrovni skoro každý den, včera tu bylo o půl stupně víc. Nyní v 14.30 je tu -4,4°C.

marttini

Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 03. 08. 14
Location : Bílovice u Uherského Hradiště 220 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro tomq Wed Feb 28, 2018 1:56 pm

Dekuju za odpovedi, mrknu na net a zkusim neco najit, ta data pres wifi zni zajimave

tomq

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 16. 11. 15
Location : Litoměřice 170 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Feb 28, 2018 2:24 pm

Hledej: "Techno Line Mobile Alerts MA 10001"
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Wed Feb 28, 2018 7:16 pm

RadekS napsal:Já dnes ráno minus 16.2.
K tomu měření chci poprosit všechny účastníky, aby měřili fakt poctivě, tj. nepoužívat teploměry osazené na zdi domu, či o oken.. To je vždy velmi zavádějící. Mé měření je uprostřed zahrady - 2m. nad zemí..
Největší jistotou je rtuťový teploměr,ale ten nemá historii....
Pro mne i moje rostliny je právě velmi zavádějící měření teplot ve 2m!
Já i mé rostliny jsme na zemi, ne ve dvou metrech nad zemí! Razz
Teploty měřím jen kvůli rostlinám a né kvůli zavedeným standardům.
Samozřejmě počítám s mikroklimatickými odchylkami. A proč ne?
Moje rostliny nerostou u CHMI meteo stanice, ale na mojí zahradě. Razz
Taktéž jako většina chci mít měření objektivní a taky měřím třemi nezávislými teploměry.
Při měření mikroklimatických podmínek je dobře vidět jaký obrovský vliv má sebemenší pohyb vzduchu.
Jsou obrovské rozdíly mezi zástavbou a volnou krajinou, ale jak jsem již psal, jde mi především o ochranu choulostivějších druhů na mojí zahradě.  Very Happy
Zahradničení zdar, pánové a dámy.
Moje současné minimum na zahradě -13°C a na dvorku -15°C. Rolling Eyes
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Feb 28, 2018 11:26 pm

Vidím, že tě naše debata vyprovokovala taky přidat do mlýnku, což jsem rád Cool . Já ti řeknu jedno malé tajemství, my máme čidlo a teploměry cca 120 cm nad zemí Smile . My to tak máme protože to jinak nejde, ale ve výsledku jsem rád, protože ve 2 metrech nemam ani vlasy když si je vyčešu na pankáče Very Happy . Nicméně z různých měření vím, že výrazně jiná teplota je jen těsně u země, a od určité výšky (několik desítek cm) až do několika metrů je teplota stejná s odchylkou pár desetin.
Já se na to dívám tak, že podle profimeteorologie se měří teplota tak vysoko, protože budka je nad travnatým povrchem a všude kolem i pod ní svítí slunce. Pokud by čidlo bylo níže, výpar ze zatravněného povrchu by mohl za určitých podmínek čidlo ovlivňovat. My to vyřešily tak, že máme čidlo na dokonalé severní straně dvojité kůlny, tedy že čidlo je až na druhé stěně té kůlny, která se tedy nemá jak zahřívat a nezahřívá se ani trávník pod čidlem, neb je to ve stínu. Není to profi, ale údaje sedí dle nadmořské výšky s okolními stanicemi. Pokud si to každý dokáže pohlídat, aby se čidla ničím neovlivňovala, nevidím problém ji mít umístěnou kdekoli. Ve výsledku nejde o nic jiného, než aby se teplota přes den měřila ve stínu a v noci byla co nejvíc na volném prostranství.
Jo vidíte, na to čidlo přes wifi jsem zapomněl, dobrý postřeh Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Thu Mar 01, 2018 11:22 am

Rudolf M napsal:. . . Já se na to dívám tak, že podle profimeteorologie se měří teplota tak vysoko, protože budka je nad travnatým povrchem a všude kolem i pod ní svítí slunce. Pokud by čidlo bylo níže, výpar ze zatravněného povrchu by mohl za určitých podmínek čidlo ovlivňovat. . . .
Naprostej souhlas. Taky mám teplotní čidla v různých výškách, ale moje hlavní čidlo je ve výšce 1m nad terénem.
A navíc musím opravit moje teplotní minimum, protože tato poslední noc byla opravdu mrazivá. Sad
Tak tedy předešlé minimum u mne bylo překonáno a to na zahradě -18°C a na dvorku (ježiškote) -23°C. Evil or Very Mad
Tak jsem teda zvědavej jestli to květní pupeny KOUS nevzdaly. Tři až čtyři hodiny tuhých mrazů. Sad
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Mar 01, 2018 11:28 am

Tak to je mazec.
U mě dnes to samý, co včera. Akorát těch -14°C bylo od večera do rána.
Teď svítí divoce sluníčko a venku jen -4°C.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Mar 01, 2018 1:25 pm

No tak to je hnus teda! A na Moravě bude ještě 1 hodně mrazivá noc a pak jedna ještě taky do kategorie hnus.
Dneska už bude od západu tepleji, zítra bude i nad nulou a noční minima ještě dnes kolem -10°C zítra už do -5°C a nějaká ta vločka. Pak už bude s tou sibiří klid. Jinak gratulace, zlikvidovala co mohla, krom fíků dostaly na zadek i některé méně odolné Eucalypty a další škody se ukážou časem.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Thu Mar 01, 2018 2:39 pm

Včera jsem měl u nás na Doksech minus 16,9st. Letos nejnižší teplota..Dnes už krásné teplo.. minus 14 Very Happy
Jsem rád, že jsem před zimou jako vždy dal na všechny fíky kabely, nyní stačilo jen zakrýt fíky igelitem a zapnout kabely a pak už jen sledovat, jako sponzoruji ČEZ. Při střídavém nočním odběru kolem 10KW za celou zahradu patřím k významným sponzorům. Více mě ale trápí možnost výpadku termostatu CONRAD, hodně lidí už se pokazilo spínací relé - tj. buď se nezapnuly a nebo se už nevypnuly - to je tedy ta lepší verze..
O víkendu už asi půjde odzimovat trachy atd, já ale počkám do 10.3, aby se ten hnus ještě nevrátil..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Mar 01, 2018 2:50 pm

Taky ještě vyčkám, leda by přišel nějaký vítr, to už bude lepší to sundat. Ono se má ještě držet chladno s ranními mrazíky co slibují předpovědi nějakou dobu, a vzhledem k tomu jak se prochladil kontinent ještě klidně za určitých podmínek -10°C může přijít i za 2 týdny.

Mimochodem se tu pořád řešíme my, ale na FB sleduji kam až se zima dostala, solidní zásypy sněhu dostala třeba Normandie ale víc udivující je jak promrzla VB, od shora až dolu mrzlo úplně všude i na místech, kde je mráz vyloženě vzácný. Například ostrov Tresco JZ od VB měl dnes bílé a mrazivé ráno, což je opravdu bizarnost jelikož se tam vyskytují i čistě tropické rostliny, jako je třeba Araucaria heterophylla, Aloe, některé druhy tropických palem.. I v Londýně je zima k pohledání, aspoň včera co vím tak tam bylo více sněhu než na většině území ČR i s celodenními mrazy. Mrzlo fest i v Essexu, kde v pobřežních oblastech pěstují Washingtonie. Žije tam jeden známý pěstitel, myslím si, že kdo někdy použil google, tak na jeho zahradu narazil, ten tam měl -9,9°C, jsem zvědav jak se s tím jeho 6 m Washingtonie vypořádá.

Dále tu máme třeba Řím, kde napadlo kolem 10 cm sněhu a ten se tam drží po několik dní, s nočními minimy až -9°C, centrum města mělo kolem -5°C. Řím je poslední roky spíše tropický s výskytem mrazu jen jednou za několik let a spíše slabšího charakteru. Mrzlo i na kopcích kolem Nice, a přímo ve městě napadl i sníh, což se také nestává každý rok. Vzhledem k předpovědím mrzlo podle mě i ve městě, což musely mít rostliny jako je rod Archonphoenix, Howea, Ficus,.. radost.

Jo ještě perla, u nás tento arktický vpád měly 3 noci stejnou teplotu -13,7°C Shocked  Very Happy . Jedna pak -12,7°C a nejchladnější -16,4°C.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Mon Mar 12, 2018 8:09 am

Tak to vypadá na dost velké ochlazení koncem tohoto týdne,co na to zdejší meteoamatéři??
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 46
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Mon Mar 12, 2018 9:18 am

Na neděli straší některé modely i s -9°C. Vzhledem k tomu, že jsem o víkendu skoro všechno vynosil, budu vděčný za včasné varování.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Mar 12, 2018 11:36 am

Rád bych vás potěšil se zprávou, že to je předčasný aprílový žertík, ale zatím všechny modely co sledujeme, to tam už nějaký den v řadě mají. Defactco se ladí už jen detaily, jako kdy a jak moc Rolling Eyes .
Rozložení toho ledového vzduchu se aktuálně vybrarvuje jako naprosto shodné s tím posledním, tedy týdenní mrazivá epizodka původem ze Skandinávie, aktuálně se shodují i teploty ve výšce, a to až -17°C v 850 hPa. I před tím, zima vkročila na předjarní Evropu, a dokázala jí brutálně prochladit.
Může za to pořád ještě rozpadlý vortex, díky kterému má východní proudění otevřenou cestu, bylo prokázáno, že rozpadlý vortex může ovlivnit klima až 60 dní po jeho rozpadu. Už si nevybavuji přesně den, kdy se tak stalo, ale bylo to pár dní před vpádem té poslední arktidy, tedy kolem 25.února. Teoreticky nás tak může potěšit ještě 1-2 mrazivé vpády během dubna. S tím, že po každé to bude slabší a slabší odvar. Denní doba je už pokročilá, a -17°C v 850 hPa na konci února mělo jiné dopady, než stejná hodnota o měsíc později. Pravděpodobně poloviční hodnoty naměřených teplot. I tak to bude hodně, dost na to, aby sme odvezli část rostlin zpět do garáže.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Tue Mar 13, 2018 8:25 am

To si nás moc nepotěšil, ještě že jsem toho moc nestihl vyndat ze zimoviště.
Doufejme, že to bude toto zimu už naposled.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Mar 14, 2018 6:33 am

Já toho stihl vyndat docela dost a už je to zase skoro všechno zpátky...
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Choseee Wed Mar 14, 2018 1:16 pm

Jsem na tom podobně. Palmy a citrusové podnože ze zimoviště venku, větší trachýk odzimovanej....
Sice je to "opruz" to nosit zpět, ale buďme rádi za včasné varování....
Choseee
Choseee

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 04. 06. 14
Age : 48
Location : Velemín

http://www.citrusmania.estranky.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Mar 25, 2018 9:49 am

Dnes po ránu ještě -5,1°C, ale od zítřka by si mrazíky měly dát pokoj, ty nehezké předpovědi ukazují na vybrané dny do -3°C, s čímž už se dá pracovat. Ale vyloženě teplé jarní dny zatím tedy ve výhledech nejsou, jen opět jeden den příští víkend, pak ochlazení o 15°C.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Jul 11, 2018 12:03 pm

U mě dnes po 4 letech zase kroupy. Naštěstí malé a jenom s průměrným větrem, takže škody minimální.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Invertito Sun Jul 15, 2018 4:42 pm

U nás prší málo kdy teď dva dny zpět jsem nemusel poprvé zalévat. Snad zima bude mírná v loni min -17
Invertito
Invertito

Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 05. 05. 18
Age : 49
Location : Hrádek nad Nisou

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 2 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru