Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+14
Thaedhas
JardaD
Invertito
beny
Choseee
jirkan
sapmok
tomq
RadekS
marttini
Stanley_51
Standa.B
Rudolf M
mejdlo
18 posters

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Petr Tue Feb 09, 2021 7:58 pm

Nespoléhám na ty předpovědi, řídím se podle uktuálního stavu a mám kabely a topítka nachystány. Nechci být zaskočen i na jihomoravsku mohou být mrazy nevyzpytatelné. Trochu sněhu by neškodilo na izolaci země kolem krytu, ale to bych chtěl moc, u nás to nikdy nevydrží.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Wed Feb 10, 2021 6:12 am

Tak dnes krásných -5st ráno,no moc jim to nevychází,chladno asi ještě bude-však je únor.Chmi předpověd na týden-ke konci příští týden křivky nahoru,to jsem zvědav jak se to teda vyvrbí ještě...Pokud jede technika s elektrikou,tak at je klidně -30 alsp.vymrznou všelijací neřádi Very Happy
Než se nadějem budeme vynášet ven kvítka Cool
Jo ten sníh dělá dost,mám kolem krytů vrstvu sněhu,u vnitř  krytu ještě zem není zmzlá,je to super jak přes den při zatažené obloze je v krytech i +8+10st. Trubače, ibišky,bylinky atd.pod vrstvou sněhu-lepší pocit.
Na Jižní Moravě budou kvést stromy a u nás možná pučet,to je zase druhá věc Very Happy Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Feb 10, 2021 2:37 pm

My dnes měli už skoro -10°C, a nejvyšší teplota přes den -6,5°C. Pro naší oblast je to hodně málo a takové teploty jsou spíše vzácnost. Každopádně dnes se !!teprve!! začne nasouvat ten nejstudenější vzduch. A tam kde se vyjasní, včetně jižní Moravy, půjde teplota pod -15°C. Dnes už třeba naměřili arktický den v Praze Ruzyni, nebo v Ústí nad Labem Shocked .
Poměrně dobře ukazuje minima model ICON, ten jediný předpověděl pro střední Německo -27°C a taková teplota tam fakt dnes ráno byla, leckde i méně. A pro nás má Icon -19°C, to jsou vyhlídky. Trachýkům jsme zdvojili izolaci, bublinkovou folií, oni ty české topné kabely jsou v mrazech jen symbolicky vlažné, to se mi tedy vůbec nelíbí.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Thu Feb 11, 2021 5:35 am

Jj sledoval jsem,ty teploty po  CZ teprve to nastupuje,čidlo mi ráno v 5hod ukázalo -8,8st a bude se ochlazovat :DKdyby jsem dělal zábal palem to bych jim teda řádně přidal vrstvu... 8)Nějak to zvládnem! Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Feb 11, 2021 6:15 am

V noci max -12,1°C, to už jsem neměl hodně dlouho. Nad ránem se zatáhlo a zase mírně sněžilo.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Thu Feb 11, 2021 9:10 am

U nás dnes ráno na zahradě v zástavbě do - 11°C, na zahradě do pole, která není ničím krytá, až -13°C.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Thu Feb 11, 2021 10:26 am

Hezké,k nám to teprve přichází,aktuálně skoro -9st sněžení docelá ostrý nepříjemný vítr,ale i přes to mi ukazuje mobil/sonoff aktuálně+0,4st.krytech,netopím,užasné.... cheers

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Fri Feb 12, 2021 1:17 am

Tak tady nyní již pod -15°C, zdolali jsme tak rekord z roku 2019°C a míříme dál. Nyní tedy jsem už vážně rád, že jsme zazimovali a že to nebylo zbytečné.. tedy to se vlastně ukáže až po rozbalení palem.
Jinak u nás se kryty taky nespínají po celý den, jakmile vyleze slunce nad obzor, dokonce i když je pod mrakem, v krytech je nad nulou. Je to výborný a tohle umí prakticky jen únor. Přijít tohle v prosinci, tak sepínaj kryty i přes den.
Jinak včera ráno nebylo pod -12°C to si měl Libore po dlouhý době nižší minimum než mi. Nezměnil si stanoviště čidla?
A zde včera nečekaně v noci napadly další skoro 4 cm sněhu, hodně to pomohlo, už je pod sněhem takřka vše co jsme potřebovali. Navíc napadl sníh na kryty, který jsme dělali včera přes den. Ale stejně je jen 10 cm, hodilo by se aspoň 3x tolik.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Fri Feb 12, 2021 6:59 am

Dnes -15,2°C, čidlo stále na stejném místě. Trochu sněhu napadne každý den. Třeba zrovna teď. Už mě to nebaví zametat.

Těch -12,1°C bylo uložené max. Při svých nočních kontrolách teploty jsem viděl nejvíc -11,8°C.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Fri Feb 12, 2021 7:39 am

Tak dnešek zatím nejhorší, mezi baráky -13.8 °C a u pole, kde to protahuje -18,4 °C, hodnoty při rozednění.
Topení v plném provozu.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Fri Feb 12, 2021 6:02 pm

Pěkné a bude hůř. Tady do rána -17°C, některé kryty na zahradě jeli třeba 1,5 hodin v kuse, už se to nestíhalo vytápět. V nedalekém Osvračíně, kde máme taky palmu a sledujeme teploty, bylo do rána -22,3°C, to nechceš Shocked . Tam se asi můžeme rozloučit s Albízií a kaki.
Trachýky kontrolovat nemůžu, jsou pečlivě zabalené, ale dnes jsme šli zdvojit ochranu k sousedovi, kterýmu se staráme o našeho Trachýka, měl na sobě jen 2 vrstvy netkanky a listy se zdály být nepoškozené, aspoň z úhlu, ze kterýho jsem viděl. Ale stejně jsme tam ještě přidali bublinku, jestli se dnes nezatáhne, bude ještě méně.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Fri Feb 12, 2021 9:23 pm

Tři dny musíme ještě vydržet (vlastně rostliny), pak se snad trochu oteplení.
Myslíš že na Albíízii, už jeto hodně? Máme na ní snímač, který ukazuje ty horší hodnoty. Crying or Very sad

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Sat Feb 13, 2021 7:13 am

Nový rekord, mezi baráky -14.3 °C a u pole, kde to protahuje  -20 °C v 5 hod.
Noc na neděli dle předpovědi má být mírnější, ale na pondělí to bude asi ještě veselí.
Na příští víkend hlásí až 10°C, to jsou hrozné skoky.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sat Feb 13, 2021 7:23 am

U nás dnes noc -9,4 sněžení,teď kolem 8 ráno sněží a jde to nahoru -7,8st takže tady momentálně v poho,jak se prodere slunko,tak úplně zlaté.Drží se nám teď noci oblačnost + sněžení přeháňky,takže velká pomoc.Oteplení ?paráda mám zato,že mají být mrazy i dost silné dokonce února minimálně Sad Smile Včera jsem si psal s p.Molkovou jak se k nim těším,prej ať dovezu jaro Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sat Feb 13, 2021 7:33 am

Tak si říkám,z čeho stále sněží,na radaru nic nebo jen mále flíčky a docela silné sněžení .... Very Happy No hezké je to venku,nakonec díky za izolaci,jde hodně znát Very Happy Ale oteplení srdečně vítáno..

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Sat Feb 13, 2021 11:38 am

U nás od úterka nesněží, zato sluníčko pálí jak mrcha. Kryty větrám a stejně se na můj vkus
dost ohřívají. Pozdravuj p. Molkovou, počkal bych až sleze sníh a bude krásný jarní den pak je to nádhera,
hlavně u ní na zahradě.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sat Feb 13, 2021 12:52 pm

Vyřiď že zdraví celé forum z tropik.cz, v čele se mnou pirat .

Jirko to jsou pořádné rozdíly, je možné, že bude jedno z čidel vadné? Protahovat může, ale je dost vzácné, pokud je ten rozdíl větší než 1°C, protože pořád se jedná o ten samý vzduch, obzvlášť v téhle situaci. Při jarních mrazech, kdy mráz padá je to jiná.
Pokud vím, albízie omrzá při -17°C, staré dřevo vydrží o dost víc, ale -22°C podle mě ne. Možná jí u nás zachrání, že je vysazena metr před barákem.
Tady dnes -16°C (Osvračín -18°C). Ještě 2 rána budou studená, je možné, že teprve to pondělní to šlehne nejvíc. U nás od úterý již výrazné oteplování i nad nulu, na východě republiky se to dostane o den-dva později. Čekal jsem, že kryty na palmách necháme déle, ale aktuálně to tedy vypadá, že v úterý budeme moc již Trachýky úplně opět odzimovat nebo co.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Sat Feb 13, 2021 4:05 pm

Rudo, teploty můžou souhlasit, první čidlo mám doma na zahradě uprostřed obce mezi baráky, sám výš jak to u mě vypadá.
Hodnoty z druhé čidla jsou od mladých ze zahrady ve vedlejší obci, zahrada je na kraji obce otevřená do rovinatých polí
a na kilometry nic co by bránilo proudění vzduchu. Já, to mu říkám větrná hůrka nebo také rezervace i sebemenší proudění
je hodně znát, ale v létě když pere sluníčko celí den stojí to zato viz.foto. Až se zase někdy stavíte, uděláme kontrolu co
tam přežilo. Mám tam palmy, trávovníky, několik yucc, agáve, albízi atd, všechno letošní výsadba.

Počasí a klima - Stránka 8 S

Jsem stejného názoru co se týká odzimování,  také to mám v úterý v plánu, min palmy zimované  Lešnerovým způsobem
a u krytů demontovat jeden bok nebo střechu, klasické větrání na sluníčku už nestačí.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sat Feb 13, 2021 6:25 pm

A to je co zase s tím počasím???Však dnes ráno jsem ještě viděl graf teplot fuj a teď večer čtu co to tady píšete,že odzimovat Very Happy kouknu na předpověď a totál změna.Tak to čumím.No to je paráda.Tak to v sobotu jedu a samozřejmě budu v Babicích pozdravovat Very Happy Tak Arktida se stěhuje ?Jaké jsou vyhlídky dál? Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sat Feb 13, 2021 8:10 pm

Tome, to jsou normální výkyvy počasí. Buď v klidu a kryty nech být. To se ještě může 3x změnit. Ten poplach se týká jen zimování v prostěradle. Pavlínu určitě pozdravuj i ode mě. Laughing
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sat Feb 13, 2021 9:01 pm

Určitě jen prostěradla dolu, s kryty (trachýci) bych počkal minimálně do půlky března, jelikož z historických dat je nějak 13.3. poslední zaznamenaný rekord pod -12°C. Pak už má slunce prostě moc velkou sílu.
Teď to vypadá dobře, sice se tam motala zbloudělá níže co měla natáhnout zpět mrazivý vzduch, ale i na meteo fóru to smetly ze stolu již před pár dny, jelikož to postavení tlakových útvarů byl nesmysl.
Mrazy se ještě vrátí, po rozpadu vortexu chodí často 3 vlny mrazů, a tahle nynější je teprve druhá. Ale vypadá to, že ta třetí přijde na konci února (pokud vůbec) a aby vznikly podmínky jako nyní, no nereálný to není, ale bude to již značně rozředěný.
Jirko a to mají jakou nad. výšku? To podle teplot vypadá jako mrazovka, ale u vás mi to přišlo všude jako placka. Je to tedy zvláštní a dost nehostinné místo.
Dost zajímavé mrazy jsou nyní i na jihu USA, jsou historických rozměrů, dost tvrdě mrzne a ještě mrznout bude i přímo na pobřeží Karibiku (noční minima i pod -10°C!!), je to stejná rovnoběžka jako je jih Maroka, Jerusalem nebo New Delhi. Tohle je například předpověď pro Dallas, předpokládají, že bude mrznout vkuse 200-220 hodin. Pokud neznáte, tak Dallas se za poslední 20 let stal palmovým městem, rostou zde běžně Washingtonie, všechny možné Datlovníky, není vzácnost i méně "odolné" palmy typu Syagrus, ale i jiná vegetace která je pro nás vnímána jako tropická. Já sleduji na FB jednoho nadšence, který bydlí na typický American street, bez plotů, travnatý dvorek před domem je plný palem, a u chodníčku v travnatém pruhu u silnice má už poměrně legendární Washingtonie, které mají nyní kolem 10 m. Zažily si už hodně mrazů, i -9°C ale tohle co bude, ještě ne. Naposled byl tak silný (a ještě delší a silnější) mráz v roce 83.
Jen pro představu, jeden den, by tam mělo být chladněji, než bylo u nás tuto mrazivou vložku, průměrná denní teplota by měla být kolem -10°C Shocked . Je to strašně zajímavá situace, přežití palem jsem sledoval už mnohokrát v takových situací, před pár lety fláklo -20°C v El Paso, kupodivu tam byla obří přežitelnost palem, ale to mrzlo silně jen velmi krátce.
Počasí a klima - Stránka 8 Kokotina
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sun Feb 14, 2021 6:24 am

Tak to je síla.Beny jo výkyvy to známe,mě jen překvapila poměrně velká změna v počasí od rosniček a třeba křivky na chmi,kouknu dopoledne -hrůza stále mrazy další týden kolem dokola,oteplení v nedohlednu tak jsem se na to psycho připravil a ono bum taková příjemná změna.
Když se tak dívám po republice,tak teploty jsou teda hodně rozdílné.Vidím,že mrzne řádně i v Mrchojedech,u nás třeba včera den -3 večer -4 a teď ráno v 7hod je -6,4 v krytech se mi to ukazuje -4 Samozřejmě zataženo +decentní sněžení a ani mě nenapadlo nějak řešit odhalování krytů Very Happy chápu to s rozbalením palem v zábalech,to jo.Je pravda,že kousek od nás je i -17st a mlha...Tak čekám až se vyjasní co to udělá,skoro -20st jsme měly v lednu,ale jen jeden den,kdežto západ rep.má nízké teploty už delší dobu.Co se tak lehce dívám jak a kde to vypadá ...Rudo,ty jsi profi.meteorolog nebo to máš jako hobby?Protože jsi v tom jak tak čtu hodně dobrý!

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Feb 14, 2021 7:16 am

Předpovězené jasno až do rána fakt vydrželo. Takže celou noc -16°C a nad ránem max -17,3°C. Takový mráz jsem tady neměl už 5 nebo 6 let a to byla vždy jedna nebo dvě noci a jenom na chvilku. Mám dojem, že některé kryty topili nepřetržitě.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Sun Feb 14, 2021 11:07 am

Výška je 191 m nad mořem, je to 3,7 km od nás na jich a je tu všude placka.
Já jsem 188 m nad mořem, ale uprostřed obce v zástavbě ze všech stran krytý,
na rozdíl od nich. Při vyjasnění u nás vždy teploty klesali dost hluboko, dokonce
pamatuji ze svého mládí, že na Labi v Poděbradech jezdil ledoborec a pak hradby
ledu střílely ženisti. (Udržení dodávky uhlí pro Chvaletickou elektrárnu, než to převzali železnice)
Letos ještě výhoda skoro 27 cm sněhu, jindy holomrazy. Je také pravda, že takové
mrazy se tu neukázali už min. 9 roků, většinou tak kolem -10 °C.
Na dnešek částečně zataženo u mě přibližně -10°C, ruční odečet, u mladých dle
záznamů (na mě už moderní techniky) kolem třetí hodiny -13.3°C.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Sun Feb 14, 2021 2:20 pm

Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 8 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru