Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+14
Thaedhas
JardaD
Invertito
beny
Choseee
jirkan
sapmok
tomq
RadekS
marttini
Stanley_51
Standa.B
Rudolf M
mejdlo
18 posters

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Jan 17, 2021 6:23 pm

No nakonec opět promlouvá do teplot oblačnost, v Čechách je bezpečně zalito mrakama, na východě se to občas protrhá, v Opavě už třeba bylo skoro -19°C ale pak se tam zatáhlo a je tam -12°C.
Ale někde se to nezatáhne a bude to tam dost nemilé.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Thaedhas Sun Jan 17, 2021 8:08 pm

Tak u nás zatím nějakých -7-8 a tváří se to, že je zataženo. Tento rok jsem měl v plánu vysadit zpět do země fíkovník a trachýka, ale teda po této zimě nevím nevím. Už jsem tak trochu doufal, že nám sem globální oteplování nažene ty subtropy, ale teda dnešek a zítra ráno pěkná bída. Laughing

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Mon Jan 18, 2021 5:50 am

Tak jsem si užil mrazivou noc.Jako za starých časů zapadlo slunko a po chvilce venku -10st.Kolem 22hod. mi to ukazovalo -16st 0.30hod bylo -18.2st a kolem 3.30hod -19.3st Podvědomí pracovalo,tak jsem se hold pořád budil :DPremiéra zimování,premiéra topení+silnější mráz,který býval běžně,ale poslední roky nějak vymizel...Čidlo je umístěno na zahradě 15m o domu asi v 80cm nad zemí.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Mon Jan 18, 2021 6:13 am

Na západě pohoda. Celou noc kolem -3°C a nad ránem další sněžení. Takže za chvíli zase prostná s koštětem.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Petr Mon Jan 18, 2021 9:03 am

Na jižní Moravě teplota v noci kolem - 6,-7°C bez sněžení, tady moc sněhu nikdy nespadne. Vytápění se seplo jen v krytu u Washi, je tam příjemně kolem 0°C. Takže zatim pohoda Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Mon Jan 18, 2021 9:16 am

V Polabí v pohodě do  – 7°C , jen u mladých na zahradě kde fouká z polí (jsou na kraji obce)
ve 3 hodiny -10 °C a ráno v 6 už jenom – 7 °C.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Jan 18, 2021 11:04 am

U nás to nešlo pod -5°C s tím, že od půlnoci se poctivě oteplovalo a nyní jsou skoro +2°C, tedy přesně jak byly předpovědi. To Vsetínsko fakt nezávidim.
Odzimovali jsme toho jednoho Trachýka, kterého jsme zbaběle omotali kablíkem. Ale musím říct, že vypadá spokojeněji, než ty úplně bez ochrany. Má i hezčí barvu listů (takovou vybledlou Very Happy ).
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Mon Jan 18, 2021 12:22 pm

U mě nyní už +4°C.

Jestli ti ten Trachýk v zábalu nestihl schoulostivět! Někteří pěstitelé na Slovensku se toho obávají (pokud je víc dní v zábalu) Laughing Laughing Laughing
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Wed Jan 20, 2021 1:01 pm

Tak jaro tady,odzimujeme ne? Very Happy Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Jan 20, 2021 4:43 pm

V sobotu začíná pokračování No
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Jan 20, 2021 11:55 pm

Jono, aktuální předpovědi slibují od soboty návrat mrazů (nic hrozivého) a sníh, zatím to vypadá dost pěkně, jakože by mohlo konečně víc nasněžit. Nebo aspoň napršet, tahle zima je zatim dost suchá. Myslel jsem že rekordně suchá, ale projel jsem anály a v zimě 2016/17 napršelo za celý prosinec-leden-únor 35 mm srážek Very Happy . To tahle zima už překonala a únor před námi, takže jaro asi tak špatné nebude Laughing .
Leden zatim vypadá dobře, příští pondělí straší Němci s -8°C, ale to není nic co by rostliny neznaly. A co přinese únor, těžko říct, můžeme to zvládnout v mírném módu, nebo může přijít i zrada. Zrovna dnes jsem si pročítal své začátky (na palm.paradise) a ty nejnižší teploty které ničily palmám listy mám snad jen z únorů.
Člověk má už pomalu pocit, že zima je za námi a ona je defakto ta hlavní část ještě před námi Neutral .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Thu Jan 21, 2021 5:54 am

U nás momentalně krásných +5st a na to kolik bylo sněhu,tak rychle mizí,teplomet z jihu tomu dává zabrat.Počasí vypadá docela dobře když ty mrazy nebudou moc silné co ted předpovídají..Kokukal jsem na chmi předpovědi měsíční, tak první dva týdny docela přes noc mráz.Tak, beru to orientačně,kolikrát se to změní ze dne na den a je...sleduju předpovědi,ale nevím o tom,že bych někde četl,viděl,že třeba dnes ráno u nás bude takové teplo Very Happy
Leden za chvíli pryč,únor je krátký,březen-jeden víkend napadne sníh a druhý budeme opékat a grilovat 8)a pořád dokola.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Jan 21, 2021 6:06 pm

Předpověď na příští týden pěkně přitvrdili. Zase má padat ta bílá sračka. No
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Jan 21, 2021 9:45 pm

U nás dnes +9,3°C! A teplo bylo celý den už od rána, i nyní hodinu před půlnocí je +6°C, naprostá paráda. Větrám a kryty dnes zůstanou celou noc otevřené i celý zítřejší den. Pak se to zase nějak pokazí a jak předpovídá Libor, trávník uvidíme asi jen v mezi pauze v pátek, pak zas bílo. Předpovědi slibují i velmi zajímavé úhrny, v sobotu to vypadá, že bude celodenní šichta s klackem v ruce a sklepávání sněhu ze stálezelených rostlin.
Ne že bychom trávník na louce viděli i po tom co sleze sníh, divočáci se rozhodli, že letos louku mít prostě nebudeme Very Happy .
Počasí a klima - Stránka 7 141472972-1307077983005251-3291350739672997514-n
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sat Jan 23, 2021 7:39 am

No paráda.Tak u nás dnes ráno uragán a +8.6 st sněhu už moc nezbylo.Leden-20 st/+10st no to jsou skoky..... Very Happy No

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Thu Feb 04, 2021 7:18 am

Někdo se zbláznil  Shocked

Počasí a klima - Stránka 7 V-st-i-ek

doufám, že to do příštího týdne změní. Very Happy

A jiná předpověď ?????? Mad

Počasí a klima - Stránka 7 Jin-k

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Feb 04, 2021 11:23 am

Jirko, říkal jsem ti to už 2x, Norové jsou naprosto nepoužitelní s výstupy dat. Já upřímně nechápu proč na ně koukáte i v létě, nevím na čem ten model ujíždí, ale trvá to už pár let. Před každým mrazivým v pádem jim ty teploty lítají i o 10°C níž, než je zdrávo (viz 3 týdny do zadu). To zas budou sociální sítě plné tabulek z Nora Very Happy .
Mají tam nějaký error, tento model je složený z mnoha pertubačních modelů a má ukazovat jejich průměr, jenže neukazuje, při těchto a mnoho dalších situací si hlavní křivka vybere často tu nejstudenější pertubaci..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Thu Feb 04, 2021 12:02 pm

Very Happy Podle různých předpovědí se nějaká změna chystá,ale ty rozdíly mezi sebou jsou tak extrémě rozlišné a tak se od sebe liší  jako by 100lídí 100chutí.. Člověk ani nechce nějak řešit a komentovat....Je ještě zima můžeme čekat všechno možné. Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Thu Feb 04, 2021 4:43 pm

Neboj Rudo, já beru data ze třech někdy i ze čtyř předpovědí, aby ten odhad byl co nejpřesnější.
Nevěřím první předpovědi a proto jsem psal, že se u těch Norů někdo zbláznil.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sun Feb 07, 2021 12:33 pm

Tak během hodiny nám alsp.u nás (Vsetín)zase mění počasí a teploty hvězdárna a teď dokonce i Aladin...a dokonce do plusu Very Happy No a pak si vyber...A chmi to mění také ,ale spíš negativně..No tak uvidíme .Kolem krytů jsem nahodil vrstvu sněhu ... Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Feb 07, 2021 4:14 pm

Vsetín možná bude v teplém sektoru, buďte rádi, kousek severně má napršet 20 mm v dešti při teplotě kolem -5°C. Tady už to taky začalo, aktuálně prší při teplotě -3°C, ale během dne to má přejit do sněžení. Ovšem úhrny taky modely krouhly, asi je zbytečné to kometovat, ať prostě přiznaj, že neví jak bude a kolik napadne Very Happy . 4x denně ukazují něco jiného, už mě to nebaví.

Tahle situace je mimořádně nepřehledná, co je přehlenější je ochlazení koncem příštího týdne, pronikne sem arktický vzduch na zadní straně níže, ta se předpovědět dá mnohem lépe. Už to tam kreslí několikátý den a defakto se už jen upřesňují teploty, bude to drsné, je vysoká pravděpodobnost, že i u nás teplota spadne po 9 letech k -20°C. A zima se má prohnat všemi oblastmi a polohami a to říkám Jirko bez toho, aniž bych se jedinkrát podíval na Nora Laughing . Takže nažhavte kabely Neutral .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Sun Feb 07, 2021 7:24 pm

V Polabí už -6°C, zima zase letos ukazuje co dokáže, po teplých rokách přituhuje, hold jsme si odvykly.
Jestli jim to vyjde, tak koncem týdne bude veselo  Crying or Very sad , a to ne podle Norů Rudo. Very Happy Shocked

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 08, 2021 6:22 am

Tak dnes sněžení,skvělá cesta do práce -6,5st tak 10cm nový snih,tak díky za izolaci Very Happy Very Happy
Ale večer kolem 22hod to bylo zajímavé,jak ten zmzlý déšt venku bubnoval...... Shocked

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Petr Tue Feb 09, 2021 5:11 pm

Aktuálně 0°C v krytech bez vytápění, tady na Jižní Moravě zatím docela příznivé podmínky. Na sníh u nás můžeme zapomenout, izolace nebude, ale předpověď pro naši oblast hlásí maximálně - 9°C během vpádu bestie Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Feb 09, 2021 6:55 pm

Na tyhle předpovědi nemá nyní moc smysl se dívat. Situace je tak zamotaná, že jejich běžné modely na toto nejsou schopny reagovat a vyhodnocují nesmysly. Před pár dny to vypadalo na totálně severní proudění, které by přineslo na severní Moravu -35°C, na jižní -25°C a i k nám na (jinak v zimě teplejší) západ min -20°C. Trochu se to zlepšilo, ale i tak je třeba zůstávat ve střehu a dostatečně se zásobit topítky a záložními zdroji. Údajně i velké firmy nyní dělají rozsáhlé nákupy zimovací techniky. Rolling Eyes
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 7 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru