Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zimování

+30
ludek
jaro
martinfarmář
Davi_K
Kedar
Martinn
Stanley_51
beny
RadekS
mejdlo
Rudolf M
ivik
Miloš
fedy
Peter1122
MArtin16
Martin Toman
marttini
jirkan
Moony
Thaedhas
linesman2
PetrS
patas
Standa.B
JardaD
dahe
anina
Radim K
J.J.
34 posters

Strana 8 z 20 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next

Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Peter1122 Sat Dec 03, 2016 3:36 pm

Dobrý deň prajem chcel by som vás poprosiť o radu som v pestovaní paliem amatér a nakoľko som to asi prehnal s polievaním v zime a predpokladám že mám premokrené možno zahnívajúce korene a substrát a schnú mi aj nové lístky na washingtonii robuste (Prikladam foto lístkov) tak sa chcem opýtať aký prípravok by ste mi na to odporučili a či v takejto situácii ďalej rosiť (rosil som 1x denne) a tiež by ma zaujímalo či vôbec rosiť ak mám celý deň v miestnosti teplotu tých 18-20 stupňov no nikdy nie viac a ako dlho nepolievať aby som stav paliem ešte nezhoršil ( palmy som už nepolial týždeň a pol). Palmičky mám už asi pol roka od malých sadeníc a už majú aj vejárovité lístky a v lete boli vonku na slnku a momentálne sú umiestnené na parapete na východnej strane. Za každú radu vopred ďakujem

Peter1122

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 03. 12. 16

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Peter1122 Sat Dec 03, 2016 3:41 pm

zimování  - Stránka 8 1256mgl
zimování  - Stránka 8 2qar7uh

Peter1122

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 03. 12. 16

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sun Dec 04, 2016 10:20 am

Ahoj, já tam z fotek nevidím bohužel nic, co by stálo za komentář. Každopádně radím přestaň rosit, pro tento typ palem (subtropické) je rosení na obtíž, naopak si tím můžeš vytvořit na listech plísně.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro fedy Sun Dec 04, 2016 11:22 am

Ja som mal ten isty problem s tymto druhom paliem tento rok som ich dal zimovať na okno do pivnice pri teplote 15-12 c` a dari sa im super . Minuli rok som ich mal v dome na okne a všetky mi pohnily.

fedy

Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 26. 07. 14
Age : 46
Location : HUMENNÉ SK 156 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Peter1122 Sun Dec 04, 2016 11:48 am

Čiže ak tomu správne rozumiem tak washingtonky nerosiť aj keď je v miestnosti tých 18-20 stupňov a rosiť len v lete keď sú vonku na slnku? No ja práve nemám chladnejšiu miestnosť s oknom tak dúfam že to pri tej teplote 18-19 stupňov vydržia. Ako by sa dalo zabrániť tomu aby nevyhnívali? Ďakujem

Peter1122

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 03. 12. 16

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro mejdlo Sun Dec 04, 2016 2:31 pm

Tak a zima může začít Smile ,i když radši ještě ne,nicméně mám zazimováno.Musel jsem ještě pár věcí doladit,ale je to hotové,kryty jsou jednoduše smontovatelné na křídlovky a modulárně rozebiratelné kvůli větrání.V každém krytu mám LED informační světýlko na kontrolu topení kabelů.Spínáno dvěma termostaty(dva okruhy na zahradu).Celá zahrada se dá za půl den zazimovat a navíc to složené nezabere tak moc místa.Vše 10mm makrolon,jen domek u domu na nejvyššího trachýka je z 16mm,předpoklad je že ho dům udrží bez vytápění v rozumných teplotních mezích,pro největší mráz mám ještě ušité fusaky z netkanky na každou palmu,dají se rychle navléci a kabel topí jen v zábalu.Ale takový mráz snad nebude.
zimování  - Stránka 8 P1060147

zimování  - Stránka 8 P1060151

zimování  - Stránka 8 P1060157

zimování  - Stránka 8 P1060159

zimování  - Stránka 8 P1060161

zimování  - Stránka 8 P1060162

zimování  - Stránka 8 P1060164

zimování  - Stránka 8 P1060153


uploading pictures
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Mon Dec 05, 2016 4:46 pm

To se to zimuje, paráda Smile !
Měl jsem zato, že jsem se ptal loni, ale podle diskuze ne, tak se zeptám teď, jaký má význam to svazování listů?

A zaujal mě způsob zimování v Srbsku. Ono to vždycky vypadá tak jednoduše Very Happy ..
zimování  - Stránka 8 20161117_131833

zimování  - Stránka 8 20161125_154353
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro mejdlo Mon Dec 05, 2016 6:17 pm

Byl to můj nápad je takto svazovat,zdá se mi,že se méně polámou než když se to sváže přes sebe,nevím,zkouším to druhý rok.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro J.J. Mon Dec 05, 2016 6:19 pm

no "tvůj" nápad to není Smile takto zimují někteří "němci", nicméně já osobně to beru za spíše "nevhodný" způsob, listy nemají takovou možnost reagovat na výkyvy teplot, odpařování atd... ale třeba se ti to osvědčí

J.J.

Poèet pøíspìvkù : 135
Join date : 30. 03. 14
Location : Pardubicko - 360m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Mon Dec 05, 2016 6:40 pm

Aha, díky za vysvětlení, já čekal něco prozaičtějšího. Viděl jsem to myslím na Francouzském fóru před lety, někdo tak svazoval Washingtonii a do teď jsem nepřišel na jediný důvod, pro by to měla být výhoda.
Naopak, jak vějíře sílí a mohutní (v zemi efekt po pár letech), svázat buď už nepůjdou, nebo půjdou ale udělá se u toho paseka, prostě se kraje vějířů vylámou. Jinak jak říká Jiří, regulace teploty a za mě ještě nadměrná spotřeba lepenky Very Happy .
Určitě strach z poškození listů při vyvazování mít nemusíš, nepamatuji se, že bych si někdy poškodil jediný leták u Trachýka, ani u rozevlátého Itala. A to je vyvazujeme docela na prasáka, ten Trachy má snad 50 listů, tam se moc spekulovat nedá, jeden drží, druhý lepí Laughing .
Ještě jeden poznatek, třeba Trefanci se letos při rozprávke zasekli, že vyvazujeme listy od nejmladších. Protože oni je celé roky na podzim svazují od nejstarších a ty spodní raději řežou, protože ani ve dvou to nejde stáhnout. Tak není přece nic jednoduššího, než to vzít z druhého konce, svázat třeba cca 10 nejmladších listů a po stejném počtu vyvazovat starší a starší listy ve skupinách, vznikne celkem úhledný sloupec listů vyvázaný řekněme na 4x.

Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro mejdlo Mon Dec 05, 2016 7:20 pm

Neříkám že tohle je nejlepší způsob,prostě mě to přišlo úhlednější.Ono co si budeme povídat at se to sváže tak nebo tak vždy je to pro palmu nevhodný.Nejlepší nesvazovat vůbec,jenže na to bych potřeboval mít na zahradě fatamorganu z troji. Smile
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Mon Dec 05, 2016 8:06 pm

Stačí mít kryty jen o pár decimetrů širší. U každého krytu mít vlastní termostat a ventilátor (každý kryt se zahřívá jinak). Pak není problém mít rostliny v krytu i několik měsíců.
Pokud bude mít zima "blbý" průběh a rostliny budou muset být takhle zmučené až do konce března, co z nich asi zbude....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro mejdlo Tue Dec 06, 2016 8:26 am

No nevím,každý má svoje vyzkoušené metody,je jasné že se dá topit i jinak,já ale zůstávám u kabelu a omotání.Ono když je potřeba na každou palmu cca 10m a více kabelu tak to ani jinak než vyvázáním nejde.To by ho bylo třeba minimálně jednou tolik.Myslím že oproti zazimování do kokonu kdy je palma svázaná stejným způsobem a to ještě zabalená celá do textilie do které pak celou zimu sněží,prší,nebo pálí slunce je kryt daleko lepší metoda.A šíře 55x55cm oproti kokonu je pohoda.Mimochodem zrovna tak mě přijdou různé jiné způsoby zimovaní nevhodné,ale tedy termín "zmučené" to bych asi nepoužil. Laughing Ono topit solově několika palmám v zahradě v nesvázaném stavu do krytů přímotopem to je o dost dražší legrace než samoregulační kabel hlídaný termostatem,ale každý má samozřejmě jiné možnosti.A k půběhu zimy,pokud bude opravdu tuhá,třeba pod -20st tak tímto způsobem dle mého má palma větší šance než v nesvázaném stavu.Pokud bude teplá,není problém v půli února zábal povolit,ostatně tak to taky dělám.Většina palem se zimuje svázaných,já v tom problém nevidím.Držím se léty odzkoušeného.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Wed Dec 07, 2016 6:57 am

Ono je ve hře ještě víc faktorů, jako například účinnost konkrétního topícího elementu a nebo způsob regulace a rozvod tepla krytem (já na to mám školu, tak se mě to kafrá...). Myslím, že právě na základě lety odzkoušených postupů se ukazuje vlhkost jako jeden z nejnebezpečnějších faktorů při dlouhodobém zimování. A ventilace (pohyb vzduchu v krytu) je jedním z nejúčinnějších pomocníků. Musí ale mít ten vzduch kudy proudit. Souhlasím, samozřejmě s trvzením, že všechno je lepší, než kokon. Ono by se dalo i argumentovat tím, že skoro všechny palmy, které zimy zatím nepřežili byly v silně svázaném stavu...
Nemyslím si ale, že by existovalo dražší vytápění, než samoregulační kabel.

Ale aby jsme se bavili konkrétně. na zimování Trachýků by se mě nejvíce líbili rozměry 80 x 80 až 100 x 100cm z polykarbonátu s dostatečnou izolační schopností. Já svoje kryty navrhoval s možností přezimování květenství (a byl jsem ovlivněn rozměry základů). Uznávám, že na Trachýky by stačilo méně...
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro J.J. Wed Dec 07, 2016 7:17 am

můžu se zeptat, z čeho děláte konstrukci pod polykarbonát? já mám dělané ze střešních latí, u velkého kanára mam ještě navíc přiděláno k 4 hranolům 80x80, které jsou uchyceny do zemních vrutu a potřeboval bych "vymyslet" lehčí konstrukci, abych byl schopen vpodstatě smontovat sám...ono dávat střechu ve 3,5 metrech je docela záhul.

J.J.

Poèet pøíspìvkù : 135
Join date : 30. 03. 14
Location : Pardubicko - 360m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro mejdlo Wed Dec 07, 2016 7:28 am

Každý to řeší jinak,já si svařím dva rámy z úhelníku se štefty M8 a na to se montují další stěny pak zajistí křídlovkou,je to lehké,pevné,rychlé.dřevo nepoužívám,má to spoustu nevýhod a není to pak skládačka ale v podstatě pokaždé "výroba krytu na místě".Jako se vším okolo palem každý má jiné odzkoušené postupy.Jinak co se týče rozměrů zde diskutovaných,taky bych radši 80x80cm leč desky makrolonu mají dané rozměry a pokud to na celou zahradu nemá stát majlant je rozumné desky půlit a vyjde cca 55x55cm v libovolné délce a je pak strana z jednoho kusu,což výrazně ovlivní celkovou lehkost a pevnost celého krytu,pak dvě větrací okénka nad sebou a díky "komínovému efektu"při otevření lze krásně odvětrat vlhkost.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Thu Dec 08, 2016 7:28 am

Já používám dřevěný profil 5x5 cm, jako kompromis mezi pevností a váhou (původně do toho měl ještě přijít 5 cm polystyren, jako přídavné zateplení). Čtvercový profil se lépe pasuje dohromady, než obdélníkové střešní latě. Mám hotové pro každý kryt dva základní rámy, které se jen spojí příčkami mezi sebou (dělám to sám za několik minut). Na rámu mám štefty M8 (montážní trny) na které potom nahodím polykarbonátové desky a doplním pár vrutů pro těsné dolehnutí desek. Polykarbonátové desky podlepuji samolepicí těsnicí páskou. Mezi základní rám a střešní díl lze vkládat další mezikusy, takže kryt poroste s palmou.
Z konstrukčního hlediska, čím je plocha krytu větší a tužší, tím lze počítat s větší možnou výškou krytu. Polykarbonát se dělá v šířkách 210 a 149 cm, takže si to (jak píše Mejdlo) rozpočítat, aby byl co nejmenší prožez....
V případě potřeby širšího krytu (letos chci začít se společným krytem pro dvě palmy) se sestaví jen několik základních rámů vedle sebe. Snažím se držet rozměry základních rámů stejné, aby bylo možné podle potřeby mezi sebou díly prohodit.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Thu Dec 08, 2016 2:18 pm

Já teďka řeším kdy zazimovat Tracháče, předpovědi čím dál více upouští od zimy. Jenže následující 2 dny budou zase na delší dobu poslední, kdy bude teplo a hlavně sucho. Což je podle mě pro úspěšné zazimování klíčové. Neřešil bych to, kdybych dnes nezjistil, že mam plno Tracháčů poškozených od mrazu již po -8°C. Nejvíce Molková samice, má na listech mikro prasklinky Shocked , listy budou vzhledově v pořádku, nezhnědnou nebo tak, ale jestli je poškodilo -8°C, tak si říkám, jestli má cenu jí vystavovat dalšímu mrazu. Už tak jsou spodní listy odrbané od krup, to je zase rok Rolling Eyes . Menší Trachýci jsou bez poškození, zajímavé..

Já proti úzkým krytům nic nemám, Martin mejdlo je má o proti mě ještě širší, moje bedny mají průměr pouhých 46 cm. Používám je pátým rokem, měl jsem je na palmách i víc jak 3 měsíce v kuse a nikdy problém nebyl, tedy pokud se dodrží zásady, jako zazimovat suchou palmu a hodně větrat. Na druhou stranu, ruku na srdce, co bylo poslední 4 zimy za zimy, pár dní mrazu a jen do -16°C. Takže úplně prověřené to také není.
Co ještě mohu dodat, tak se mi neosvědčilo palmy absolutně do čehokoliv balit. O vytápění se stará topný kabel, zbytek je spíše na škodu. První roky jsem aspoň na kmeny dával deky nebo nějaké hadry, ale na jaře to bylo prochcaný a plesnivý, popřípadě popálený od kabelu. Nicméně nutno podotknout, že se to dá očekávat v tmavé bedně. V polykarbonátu se to chová určitě jinak, tam mě napadá, že zastíněný kmen je snad i dobře proti přehřívání..

Jinak jsme už naplánovali jak zazimujeme ty 3 krávy, napadla mě zajímavá alternativa jak odvětrat ty žlutý rakety, teď jen to datum..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Peter1122 Thu Dec 08, 2016 3:16 pm

Viete mi poradiť či rosiť alebo nie ak je v miestnosti teplota max 18 stupňov? Stačí washingtonie polievať v zime raz za dva týždne napr 2-3 dcl vody ak je v miestnosti max tých 18 stupňov? Ďakujem za každú radu :-)

Peter1122

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 03. 12. 16

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro marttini Thu Dec 08, 2016 5:45 pm

No, zatím trachycarpuse nezimuju, minimum tu bylo -6,5 °C a žádné poškození na nich zatím není, víc by se poškodily asi v krytu přehříváním. Před domem Trach. Kalamuni jsem otužoval v květináči a dal v něm i -10,5°C, takže zatím také nezimuji.

marttini

Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 03. 08. 14
Location : Bílovice u Uherského Hradiště 220 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Thu Dec 08, 2016 5:47 pm

Washingtonie se nerosí nikdy, je to subtropická palma původem z polopouští, to mluví samo o sobě Smile .
Zálivka se neřídí čísly a datumem, ale podle potřeb rostliny. Při 18°C je rostlina v útlumu, ale stále vegetuje, substrát by tak neměl přeschnout, ale by ani neměl být konstantně vlhký. Dělat tedy mezi zálivkami pauzy takové, aby substrát dostatečně vyschl. Množství vody ti také neporadí nikdo přesně, mělo by být takové, aby voda protekla do podmisky, dostatečně se zvlhčil obsah květináče a nebylo jí zbytečně moc pak v podmisce. To je celá definice zálivky přes zimu Smile . Možná to zní složitě, ale brzy to vypozoruješ a uděláš si v tom řád sám podle potřeb rostliny.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Peter1122 Thu Dec 08, 2016 8:22 pm

Ďakujem za vyčerpávajúcu odppveď :-) chcem sa ešte opýtať mám doma vlhkomer na pôdu čiže by ma zaujímalo či sa podľa neho môžem riadiť pri zálievke a ako hlboko ho môžem zapichnúť aby som neporušil korene. Možno mám hlúpe otázky ale som úplny amatér

Peter1122

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 03. 12. 16

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Thu Dec 08, 2016 9:29 pm

Tak teď budu amatér zase já, protože jsem půdní vlhkoměr nikdy nepoužíval, takže ani nevím jak funguje Smile .

Já když zjišťuji vlhkost půdy u třeba hůře přístupných květináčů, tak buď prstem pošolícham povrch půdy, nebo květináč zvednu a podle váhy vyhodnotím. Suchý květináč se pozná okamžitě.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sat Dec 10, 2016 10:31 pm

Tak také již mohu přidat něco do mlýnku, ale nic překvapujícího Smile .

Tohoto Trachýka jsme vázali včera, asi na 4x, nakonec jsme ho po 5 minutách zase rozvázali Very Happy . Je to jaksi již jiný level, vějíře jsou tak široké a tlusté, že vyvázáním do kokonu by se masa listů neprodyšně uzavřela. S trochou síly by se do bedny asi vešly, ale byly by tam tak narvaný, že by jim stačila poloviční doba k zapaření a poškození. Nač tedy dělat víc škody než užitku, jako jediná zůstává nezimovaná, v případě potřeby ji dokážeme zazimovat za 15 minut Smile .
zimování  - Stránka 8 15419230_1272649326091542_1855368307_o


Rozevlátý Ital, na něm je suprové, že může mít listů kolik chce, ale vějíře mají úzké letáky a jsou celkově ohebné, že z toho jde vytvarovat tento cypřiš Very Happy . Vyvázané je to asi na 4x a ještě ojeté lepenkou. Do bedny se vešla ještě s rezervou po stranách, takže bude hezky dýchat. Jako kabel jsem použil 20 m z Holandska, a dal jsem ho jen na zem a spodní část kmene, ale celkem na husto, nejsem si úplně jistý, jestli to nebude moc, to se uvidí až při ostrém provozu.
zimování  - Stránka 8 15502828_1272649329424875_925407146_o


Ještě včera se ve stínu držela celkem hustá námraza z minulého týdne. Kdežto na sluníčku již krásné jaro.
zimování  - Stránka 8 15491908_1272649252758216_394195937_o
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Miloš Sun Dec 25, 2016 4:19 pm

zimování  - Stránka 8 IMG_1301image hoster
Zazimování 2015/2016
zimování  - Stránka 8 IMG_1706upload a gif
Trachýk po odstranění krytu (Březen 2016)
zimování  - Stránka 8 IMG_1999free screenshot software
Večerní zahrada
zimování  - Stránka 8 IMG_2059img upload
Moje malé středomoří   Smile  (Říjen 2016)
zimování  - Stránka 8 IMG_2207screencast
Trachýk letos rostl jako z vody, tak bylo nutné zvýšení krytu
zimování  - Stránka 8 IMG_2219imgurl
Již nainstalovaný kryt 25.11.2016
zimování  - Stránka 8 IMG_2235how to take a screenshot on a pc
Juky v krytech od 5.12.2016

Miloš

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 31. 05. 16
Location : České Budějovice 409m n. m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 8 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 20 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru