Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+29
Standa.B
J.J.
sapmok
mejdlo
beny
jirkan
danccak
RadekS
Keraj
marttini
dzulio
ivik
Martinn
Thaedhas
dahe
Martas
vanhelsing02
MArtin16
Rudolf M
vašek
Munzar V.
Martin Toman
janýsková
miroslav
B.ondra
Miloš_V
JardaD
anina
Radim K
33 posters

Strana 19 z 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Wed Oct 14, 2015 11:36 am


Mám zde takový nepříjemný článeček z dnešního internetu...
--------------------------------------------------------------------------
Meteorologové už dříve varovali, že zejména v severní Evropě hrozí nejhorší zima za posledních 50 let. To nyní začíná potvrzovat i příroda.
Země má za sebou nejteplejší zimu i nejteplejší léto od začátku měření v roce 1880. Netýká se to ale celé planety. Oblast severního Atlantiku je totiž ve znamení teplotní anomálie, je tam už o 2 stupně méně, než byl průměr, a nadále se ochlazuje.
Už nyní menší ohřívání vzduchu proudícího do Evropy nad Atlantikem ovlivňuje počasí na Britských ostrovech, kde měli letos léto velmi chladné. A jev, při němž dochází k oslabování Golfského proudu, by měl silně ovlivnit i nadcházející zimu. Podle meteorologů a oceánografů zemi čeká velmi tuhá zima se silnými sněhovými bouřkami.
Obavy vědců nyní začíná potvrzovat příroda. Ornitologové varují, že do Británie přiletěla sibiřská labuť Bewickova, a to o měsíc dříve, než je jejím zvykem.
Každý rok jich tam přilétá na 300 a uletí 4000 kilometrů z Arktidy před zimou, která se blíží za nimi. Vědci je sledují od roku 1963 a letos první přiletěla nejméně o plných 25 dní dřív než jindy. Nyní se proto odborníci obávají, že to značí dlouhou a krutou zimu.
"Existuje i ruské přísloví, že tahle labuť přináší sníh na zobáku, protože se stěhují těsně před propuknutím zimy," řekla ornitoložka Julia Newthová deníku Sun.
Co se týče Česka, podle Dagmar Honsové z Meteopressu, pokud bude dál docházet k prohloubení ochlazování nad Atlantikem, výrazněji se bude měnit rozdíl teplot mezi Atlantikem a pevninou v jarních a podzimních obdobích, kdy by mohlo být u nás více srážek

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro JardaD Wed Oct 14, 2015 11:40 am

Jojo, to už jsem četl vloni a možná i předloni. Klasická poplašná zpráva co se šíří znovu a znovu ...
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Wed Oct 14, 2015 12:16 pm

Ano,zatím tak dopadla pouze Amerika a to dvě poslední zimy, uvidíme....

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Wed Oct 14, 2015 12:47 pm

Moje babička vždy říkávala " nějak bylo, nějak bude ". Takže netřeba se plašit sunny

Oblast severního Atlantiku je totiž ve znamení teplotní anomálie, je tam už o 2 stupně méně, než byl průměr, a nadále se ochlazuje.

Nějak se tady vědci rozchází
http://www.slunecno.cz/clanky/vliv-el-nino-na-zimu-20152016-1356
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Oct 14, 2015 5:43 pm

To je Stando pro meteonadšence, probírat a spekulovat o výhledech počasí, oni/my se plašíme rádi sunny .

Radku, z fleku bych ti mohl oponovat hned několika články, od Honsový po opravdové meteorology, kteří vydaly článek sice na stejné téma, ale s jinými čísly a tedy i odlišnými předpovědi k zimě Very Happy .

Fakt je ten, že takové články vychází pravidelně každý rok, například předloni, když nenasněžilo v říjnu, nebylo El-nino a Sibiř v normě, tak frčelo téma "Sluneční aktivita klesá". Loni pak bylo hodně populární téma "Rekordní množství sněhu na Sibiři na začátku zimy". A letos je hodně in to El-nino a teďka ten studený Atlantik východně od USA. Všechno to má jedno společné, jakmile se takový jev vyskytne, automaticky to znamená tuhou zimu. Když ne tisíciletá, tak aspoň 50 letá santa .
Sem tam se vyskytne článek popírající všechny fakta a přesvědčující, že bude naopak teplo.

Já si to vždycky rád přečtu, ale nějaké závěry nedělám. Například kdo sleduje numerický model GFS, tak ten v předpovědi na 3 týdny do předu přehodnotil své výstupy až o 20°C. Ve výsledku se na to nedá ani koukat, protože takové rozpětí je natolik ohromné, že jde vidět, jakou mají ty předpovědi váhu. Jenže teď před zimou se docela hodí (zvlášť pro palmaře) vědět, kdy ty naše exotické radosti zazimovat, takže na to stejně čučim a vim akorát to, že nic nevím flower . Například dokud jsem to neviděl na vlastní oči, nevěřil sem, že u nás bude dneska sněžit, předpovídal to pouze 1 numerický model a to 2 dny dopředu, tak jsem tomu váhu nedával a přesto bylo ráno bílo...
Počasí a klima - Stránka 19 DSCF7836
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro miroslav Wed Oct 14, 2015 5:59 pm

tak to doufám, že uvidím az odjedu na dovolenou!
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Oct 14, 2015 6:02 pm

Bude tuhá zima, Ruda koupil hodně uhlí.... (to je parafráze na šamana Siouxů z oblíbeného vtipu).
Jinak hlásím, že na jižní stěně domu jsem udržel v pohodě většinu rostlin, ani Kaki neopadalo. Zakalili jen banány a Lagerstroemie.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Thu Oct 15, 2015 7:51 am

Zajímavá informace Rudo, já jsem zatím nikdy moc nesledoval - či spíše nesrovnával - podrobnější výhledy meteorologů na zimu s reálnou naší zimou, akorát si pamatuji, že se říkalo, že dvě minulé zimy budou hrozné, akorát se všichni hádali, zda to bude USA či Evropa a naštěstí to Evropa neodnesla a zažila mírné poslední dvě zimy...Každopádně když mám zazimováno, tak je mi nějak jedno, zda je + 10 či -10 st, hlavně když není pod minus 20 st a bez sněhu..... Prostě vždy zimuju palmy atd začátkem listopadu nejdéle a mám klid a spíše se bojím vždy velkého vichru, který je asi strašákem všech palmařů, co staví domečky Smile

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro ivik Thu Oct 15, 2015 10:22 am

Moje babička předpovídala zimu podle cibule a vychází to. Takže koukněte, kolik vrstev u vás cibule má. U nás moc nabalená není, mělo by to být v pohodě Very Happy :
ivik
ivik

Poèet pøíspìvkù : 146
Join date : 08. 04. 14
Location : Brno, 250 m n.m-

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Thu Oct 15, 2015 12:23 pm

huráááá, letos nezimuji Very Happy

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro MArtin16 Thu Oct 15, 2015 7:12 pm

Rudo, ja som tiež neveril... ale na záhrade bolo 17 cm... som z toho snehu vyhrabával chilly...
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Fri Oct 16, 2015 7:26 pm

Tak to je dobrý teda Very Happy .

.. tolik u nás nenapadlo za uplynulé 2 zimy affraid Laughing .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro MArtin16 Fri Oct 16, 2015 8:50 pm

No ono to aj bol šok ráno Very Happy chudinky chilly nemali oporu a celé ležali pováľané pod tým ťažkým snehom Sad
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro miroslav Sat Oct 17, 2015 5:45 am

ivik napsal:Moje babička předpovídala zimu podle cibule a vychází to. Takže koukněte, kolik vrstev u vás cibule má. U nás moc nabalená není, mělo by to být v pohodě Very Happy :
u nas měli všechny tři odrůdy málo slupek, skoro žádné, takže by měla být mírná zima
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro dzulio Sat Oct 17, 2015 6:51 am

pondelok
Počasí a klima - Stránka 19 20151012_162336

dzulio

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 11. 09. 14
Location : Poprad

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sat Oct 17, 2015 10:01 am

miroslav napsal:
ivik napsal:Moje babička předpovídala zimu podle cibule a vychází to. Takže koukněte, kolik vrstev u vás cibule má. U nás moc nabalená není, mělo by to být v pohodě Very Happy :
u nas měli všechny tři odrůdy málo slupek, skoro žádné, takže by měla být mírná zima

No, já ty cibule nezalít, tak jsme jí vůbec neměli Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro MArtin16 Sat Oct 17, 2015 10:02 am

ja som nezalil lol! nebolo čím... mali tak 3-4 cm v priemere keď som ich vyberal...
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Nov 03, 2015 6:00 am

Tak jsem to včera nevydržel s nervy a všechno večer schoval. Kolem 20 hod, když jsem končil, bylo už jen +1°C. Na mém teploměru (2 m nad zemí) se noční teplota motala kolem -4°C. Takže u země muselo být ještě víc. Akorát, že má dál být zase hezky, takže to opět budu tahat ven....
Po minulé noci mě opadala část listí na Kaki, ale polovina ještě zůstala. Počítám, že zítra ji zase vystrčím ven. Plody se už pěkně vybarvují.....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Nov 03, 2015 9:14 pm

Co by tak dělali na horách, kdy tam jdou teploty přes den přes +20°C (dnes třeba Pohoří na Šumavě +22,2°C sunny affraid ) a v noci to padá pod -10°C, to je jak v blázinci Smile .

Vybírám některé zajímavé údaje co byly v posledních dnech v ČR.
Tady je něco, co se jen tak nevidí, respektive je to naprosto vyjímečná situace. Že je na Sněžce nejtepleji v ČR affraid .
Počasí a klima - Stránka 19 Sn_ka_1_2_11_2015

Jeden z největších extrémů, které se na horách odehrávali, rozdíl mezi ranní a odpolední teplotou je více než 33°C affraid .
Počasí a klima - Stránka 19 Rokytska_slat_3_11_2015

Jedna bizarnost, na Labské boudě nešla noční teplota z 3.11. pod +11°C, ovšem kdo si vyšel ven v šortkách, asi litoval, jelikož teplota při zemi byla -7°C affraid .
Počasí a klima - Stránka 19 Labska_bouda_3_11_2015

A jako poslední zajímavost, vlhkost vzduchu na Sněžce 2.11. ve večerních hodinách. Ani Sahara by se za to nemusela stydět..
Počasí a klima - Stránka 19 Snezka_2_11_2015
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Tue Nov 03, 2015 9:33 pm

U mně ráno -5,1°C
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Nov 03, 2015 9:37 pm

To jste asi Stando vyhráli, i když... u nás sice -4,4°C, ale přes den šla teplota jen k +2,4°C, protože se jaksi zapomněla rozpustit ta mrazivá mlha Evil or Very Mad .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Wed Nov 04, 2015 7:42 am

U nás včera ráno -3st a dnes jen -1,2st zatím nechávám vše venku,pravda oleandry po ránu nic moc ale zatím se vše zdá o.k. Smile
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Wed Nov 04, 2015 9:13 am

Rudolf M napsal:To jste asi Stando vyhráli, i když... Evil or Very Mad .
No vidíš, takovej kousek a u nás bylo včera od rána jasno a ve dvě hodiny to dolezlo až na +18,1°C Dnes už nic moc, ráno -2,7°C a je zataženo.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Nov 04, 2015 10:52 am

Včera to bylo taky zajímavý. Večer bylo na teploměru -3,4°C (čidlo jsem demontoval z pod přístřešku a umístil do trávy pod borovici), o půlnoci už jen -2,3°C a ráno -1,2°C. Tak jsem dnes zase některý kytky vytahal ven. Fíkovníky jsou už opadaný, tak jsem je nechal na zimovišti.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Nov 05, 2015 4:05 pm

No, já jsem si dnes ověřil, že v tuto roční dobu čidlo špatně ukazuje a to až o 2°C méně. Bylo zapotřebí prosluněného a bezvětrného dne jako dnes. Okolní stanice ukazovali přes +18°C (Staňkov +18,6°C, Domažlice +17,5°C) u sebe jsem ovšem naměřil jen +16,1°C. Dali jsme čidlo ze severní strany palmy, ještě zastíněné korunou listů a hle, najednou bylo +18,1°C Smile .

Je to z toho důvodu, že měřím na severní straně dřevěné kůlny, kde okolní vegetace tento koutek dost ochlazuje.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 19 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 19 z 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru