Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+29
Standa.B
J.J.
sapmok
mejdlo
beny
jirkan
danccak
RadekS
Keraj
marttini
dzulio
ivik
Martinn
Thaedhas
dahe
Martas
vanhelsing02
MArtin16
Rudolf M
vašek
Munzar V.
Martin Toman
janýsková
miroslav
B.ondra
Miloš_V
JardaD
anina
Radim K
33 posters

Strana 18 z 40 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro miroslav Tue Aug 11, 2015 7:34 pm

doma je reva na tom relativne dobre, ale v provozovne hruuza, mozna taky zalezi na podnozi..na cem ji mas stepovanou nebo je prostokorenna?
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Aug 11, 2015 7:54 pm

Tak to jsi mě dostal, vůbec ani nevím, že má podnož až takový vliv na odolnost vůči vedru a suchu. Je to objednané už před hodně lety ze starklu, objednával to tehdy strejda do svého skleníku, celkem 4 odrůdy, každá jiná. Pak se to víno rušilo, tak jsme si to rozebrali v rodině, já si vzal to nejchutnější a píchnul jsem to před dům. Loni se mu extra dařilo, mega přírůstky, letos je to obalené plody, vyštipoval jsem i listy, aby měly plody více slunce (což mi teď přijde vtipné Very Happy), pak sucho a rozinky, více nevim Laughing Rolling Eyes .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro miroslav Tue Aug 11, 2015 8:14 pm

tady mas odkaz, je tam psána odolnost na mráz, sucho atd...obecne se roubovane sazenice vyuzivaji ve vin.oblastech kvuli skudci mšička révokaz..
http://tilia.zf.mendelu.cz/ustavy/556/ustav_556/atlas_reva/Atlas_reva_Adobe/podnoze/
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Aug 11, 2015 8:57 pm

Díky, těch odnoží je teda hafo. Zejtra zkusim vyhrabat cedulky, jestli tam nějaká podnož bude napsaná, možná to půjde zjistit i z nynějších odrůd v jeho nabídce, myslím, že ten sortiment má pořád stejný.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Aug 12, 2015 6:24 pm

Dnes skončil pracovní turnus, takže se mohu trochu věnovat zahradě. Vzhledem k silné oblačnosti a chladivému větru, už snad další škody na rostlinách nebudou. Zítra nahodím aktuální fotky.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro miroslav Thu Sep 03, 2015 5:12 pm

dnes se kazdy divil jak to, ze je u nas sucho, kdyz jsou kolem bouřky, no vodu sice potrebujem, uz je vse suche, ale zas popraskany rajcata z mokra by me asi stvala vic a krom toho, aspon zas budem posledni komu rajsky vydrzi nejdele Smile
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Sep 03, 2015 5:54 pm

Máš změřené, kolik napršelo u tebe Míro za ten deštivý týden od 13 do 20.8.? Podle map Chmu napršelo ve vaší oblasti něco mezi 51 a 62 mm.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro miroslav Thu Sep 03, 2015 7:24 pm

37.6mm, pamatuju si jak sme s mamkou prijeli do Lednice na polni dny a žasly jak tam bylo mokro a oni jeste, ze tam spadlo 100mm, tak to jsme koukali jak netopejři
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Sep 03, 2015 9:41 pm

A to ještě počkej, co jim tam nakydá dneska v noci, přes jižní Moravu jdou silné srážky, dokonce i bouřky. Před týdnem jsem se pohyboval v okolí Brna a už tam bylo všude krásně zeleno, dokonce i břízy měly listy.. to od Kolína na západ je to k pláči, leckde ani ta tráva neobrazila.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Fri Sep 04, 2015 6:12 am

Já jsem tedy žádný deštivý týden v srpnu nezaznamenal, jen párkrát zapršelo. A na Moravě to byla jen jedna pořádná bouřka (která nám razantně překazila důležitou akci v Moravském krasu). A co jsem viděl, tak na jih od Brna je sucho pořád...
Tenhle týden jsem už několikrát čekal pořádný déšť a vždy to na poslední chvíli uhne. Od dešťů na konci července se mě sudy dešťovkou nenaplnili a jak to vypadá, tak ještě nějakou dobu nenaplní.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Fri Sep 04, 2015 10:52 am

Co povidáš, právě jsi si odporoval Very Happy . To "párkrát zapršelo" bylo v několika dnech, ale v jednom týdnu = deštivý týden Smile Wink . Sice to na některých místech stálo za prd, ale na těchto místech zase pršelo z vydatných bouřek koncem července, nemám li pravdu Smile . Můžeme si z JM vzít příklad, i kdyby napršelo těch 100 mm sucho to nevyřeší..
U nás za ten deštivý týden napršelo 47 mm, ale díky vedrům koncem týdne, již opět začala usychat tráva dokonce i některé stromy, potoky se neobnovily prakticky vůbec, rybník ve vsi nemá přítok a ani odtok. Po ochlazení napršelo 7 mm, čekal jsem trochu větší úhrny, vzhledem k tomu trvalému ochlazení, ale na zavlažení povrchu to stačilo, aspoň se trochu pročistil vzduch Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Sep 06, 2015 6:19 am

Já bych pro toto období použil obrat "párkrát zapršelo během dvou dnů". Proto mě zarazilo označení "deštivý týden". Vždyť i já jsem se skoro každý den několikrát koupal. Letošní srpen bych spíše označil jako měsíc, kdy skoro nepršelo a teploty se většinou pohybovali kolem +30 stupňů.
Aby to nesklouzlo do něčeho podobného jako loni, kdy bylo naprosto hnusné chladné léto a koupat se dalo jen asi dva dny na začátku července. A do poloviny července pak až do konce září pršelo jen s malými přestávkami. Spousta kytek ani nevykvetla a všechno hnilo. A to zatažené počasí trvalo celý podzim a zimu. Přesto, díky průměrné vysoké teplotě za celý rok, jsem se už setkal s tvrzením že "léto bylo teplé".
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Radim K Sun Sep 06, 2015 11:02 am

Ano, tak to loni opravdu bylo. Ještě horší to bylo na Moravě, alespoň pár kapek snad spadlo každý den a třeba jeden den, kdy měly být místy přeháňky a bouřky napršelo z deště bez bouřky 62 mm.. Bylo tzv tlakové bahno, kdy nebylo nijaké význačné proudění, střídané s jihovýchodním prouděním, srážky chodily kam chtěly, vlhkost byla na extrémních hodnotách a teploty byly neustále tak 2-3°C nad průměrem, hlavně díky nocím. Často bylo třeba 26/28 přes den a 16/18 v noci, což je jako léto uživatelsky na prd. Jinými slovy, koupat se moc nedalo. A k tomu každý den neustále vysoká vlhkost a tvorba mlh i uprostřed léta. Loni nebyl jediný den, kdy by se dal vyvětrat vlhký barák Exclamation. O hnilobách, ale i houbách nemluvím, těch bylo na kosu Very Happy.
Jinak teď máme 14°C Crying or Very sad  Letos bylo léto upocené, ale nádherné. Ale zase spíš v Čechách. A na J a JV JM.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Sep 10, 2015 5:58 am

V pondělí už jsem venku dělal v kulichu, mikině a teplé vestě. Dnes po ránu jen +5°C. Před týdnem jsme se koupali, to jsou dobrý kotrmelce.....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Sep 28, 2015 5:33 pm

Průhonická dendrologická nyní...
Počasí a klima - Stránka 18 20150924_125016
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Sep 30, 2015 6:16 am

Sucho je pořád na postupu, spodní voda stále klesá. Co napršelo za září, víme všichni.
V rámci zazimování bazénu jsem (místo vypuštění do kanalizace, jako každý rok) vodu z něho použil na zálivku částí zahrady, kam mě nezasahují závlahy. Je to místo celoročně ve stínu pod většími smrky a borovicemi, kde mám rododendrony, kamélie a kapradiny. Čekal jsem, jak se voda bude rozlévat po mém udupaném hutném jílu do stran a pomalu poteče po svahu dolů. Skutečnost byla taková, že proud z 1/2" hadice se vsakoval na ploše 1x1 metr i po dobu několika desítek minut. Postupně jsem tak pozalíval plochu asi 40 m čtverečných. Na víc těch 12 až 15 kubíků vody z bazénu nestačilo. Po pár dnech se tam trochu zazelenal mech....
A déšť je v nedohlednu. V tuhle dobu už mívám závlahy odstavené, ale letos to vypadá, že pojedou alespoň ještě do půlky října.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro JardaD Wed Sep 30, 2015 2:07 pm

Napsal bych něco o mojí nevysychající šachtě, ale zase byste mě bili. lol!
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Thu Oct 01, 2015 5:09 am

Dnešní ráno překvapilo v polabí -1° C.
Auta omrzlí muselo se škrábat a rostliny mám zatím všechny venku, tak uvidíme, jak ty teplomilný dopadnou.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Oct 01, 2015 5:52 am

U mě dnes +3,8° C. Včera už jsem ale některé nejchoulostivější kytky zbaběle schoval (cukrovou třtinu, plumérie, strelícii, teplomilné banány).
Vzhledem k tomu, že jiný roky bývá na začátku října první sněhová kalamita, tak zatím dobrý. A od zítra se má oteplovat....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro JardaD Thu Oct 01, 2015 6:58 am

Jsem na tom podobne jako Jirka. Dnes rano namraza a vsechno mam zatim venku. Az to rozmrzne tak cekam, ze z bananu bude spenat takze konec bananove sezony. Uvidim jak dopadne zbytek. Mam venku jeste vsechny kaktusy atd.
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro J.J. Thu Oct 01, 2015 8:01 am

u nás -1,5 takže banány asi dostaly naprdel...

J.J.

Poèet pøíspìvkù : 135
Join date : 30. 03. 14
Location : Pardubicko - 360m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Oct 01, 2015 9:58 am

U nás prý v bledě modrém, -0,5 stupňů. Ale hard tropy jsme uklízeli již minulý týden, těm by taková teplota už poškodila listy.

Jinak mám vše venku a vzhledem k předpovědím to tam ještě nechám. Co ale mrazíky značně ovlivní, aspoň u mě, je růst palem. Po prvním mrazíku zásadně brzdí růst většina venkovních palem, Washingtonka pak obvykle otevře poslední list spíše ze setrvačnosti Rolling Eyes .

Se suchem má potíže značná část republiky, dokonce i oblasti, kde v srpnu vydatně zapršelo. Tam kde nepršelo to pak vypadá, jak vypadá Neutral . Já se domníval, že ten rekordní úhrny co nám napršel v srpnu, to sucho výrazně zmírní a s nástupem podzimu nebude už tak patrné, spetl jsem se, po pár slunečných a větrných dnech v září, jsme tam, kde jsme byli silent .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Radim K Thu Oct 01, 2015 5:33 pm

Tak tady +0,4°C, vše je v pořádku, jen jedno Ensete v květináči na vrchu zahrady a pár malých fíkovníků také na vrchu zahrady je spáleno, ale 99% rostlin je ok.
Ovšem v nedalekém Jevíčku byly ve 2 metrech -4°C  Shocked
Dnes jsem ale téměř vše zelené stahal na dvůr, kde je trochu mikroklima.

S tím suchem už to začíná být síla i tady. A srážky zatím v nedohlednu.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Oct 14, 2015 10:49 am

Tak nám zima pěkně začíná, předevčírem bylo -4,1°C a dnes po ránu souvislá sněhová pokrývka santa .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Wed Oct 14, 2015 11:15 am

Tak to je síla,sníh již 14.10... zkus přihodit nějakou exotickou zimní fotku Shocked
Kolem Prahy dnes cca 3 stupně,zataženo, mlhavo,prostě hnusně,naštěstí jde pouze o záchvěv zimy...


RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 18 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 18 z 40 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru