Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+14
Thaedhas
JardaD
Invertito
beny
Choseee
jirkan
sapmok
tomq
RadekS
marttini
Stanley_51
Standa.B
Rudolf M
mejdlo
18 posters

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Počasí a klima Empty Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Tue Feb 06, 2018 7:48 am

Tak u nás prozatím dnes ráno rekord letošní zimy -7 st Smile
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Feb 13, 2018 8:54 am

Tak to vypadá na poslední záchvěv zimy. Letos topení v krytech vůbec nezapnulo, to by mohl být nějaký přeplatek za elektriku.....
Nevím jaké noční teploty u mě byly v týdnu, kdy jsem nebyl doma, ale dle předpovědí si myslím, že i u mě zůstává letošní Tmin na hodnotě -7°C.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Fri Feb 16, 2018 11:23 pm

To sou zase předpovědi todleto Rolling Eyes .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Sat Feb 17, 2018 5:12 am

Třeba se ještě zima na konec pěkně ukáže .........
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sat Feb 24, 2018 9:13 am

Tak my dnes startujeme Sibiřské turné sranní teplotou -10,4°C, co vy? Smile

Ps.: tu chybu jsem tam schválně nechal, hodí se do kontextu Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Standa.B Sat Feb 24, 2018 10:41 am

Sokolovsko -9,8°C
Standa.B
Standa.B

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 01. 04. 14
Location : Vintířov,,452 m/nm.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Sat Feb 24, 2018 5:05 pm

Praha ráno -10
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Sun Feb 25, 2018 9:05 am

Na západě jasno, sucho a skoro bezvětří, Tmin - 12,5°C. Příští týden vůbec nevidím růžově.....
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Feb 25, 2018 9:09 am

U Plzně dneska zatím jen kolem -10°C. Pořád fouká od severozápadu.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Feb 25, 2018 10:27 am

Tady dnes už -13,7°C. Vítr se utišil v druhé půlce noci, do té doby bylo -8°C . Preventivně jsme ostříhali všechny fíky a některé kabely nechávám běžet na palmách nonstop, protože i přes den bude velmi mrazivo.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro marttini Sun Feb 25, 2018 10:39 am

Tady po ránu -9,3°C.

marttini

Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 03. 08. 14
Location : Bílovice u Uherského Hradiště 220 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Mon Feb 26, 2018 9:14 am

Tak jsem dneska na -12°C. Největší mráz bývá kolem 4 ráno. Při rozednění už bylo jen -9°C. Včera jsem nevydržel s nervama a zabalil i Stewartie. Měli by to vydržet ale jsou to mladé rostliny a mají dost nalitý pupeny.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Mon Feb 26, 2018 9:56 am

Je to letos sranda,místo jara leden Smile
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Feb 26, 2018 9:58 am

Tady -13,7°C, tedy stejně jako včera, ale ochladilo se velmi brzo, již v 8 večer bylo -10°C a zpět nad -10°C to vylezlo až v 9 ráno, bylo tedy velmi dlouho pod -10°C.
Já jsem zvědav na Eucalyptusy, tohle je přesně to počasí, které prověří jejich odolnost.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Feb 27, 2018 8:06 am

Já zase skončil na -12°C, ale pod -10°C to spadlo kolem 11 hod večer a stále se to drží i nyní. Většina zahrady je bez sněhu, to bude pěkně promrzlý. Na příští čtvrtek už ale předpovídají +10°C a déšť, tak to snad pomůže.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Tue Feb 27, 2018 8:21 am

U nás dneska ráno krásných -15,zem je na kost,do toho pak přes den silné slunce,na většině glorios začínám mít spálené konce listů mrazem.Brsleny na ulici zřejmě přijdou o většinu listů,ono vůbec všechno stálezelené dostane pěkně na frak.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Tue Feb 27, 2018 9:03 am

Já dnes ráno minus 16.2.
K tomu měření chci poprosit všechny účastníky, aby měřili fakt poctivě, tj. nepoužívat teploměry osazené na zdi domu, či o oken.. To je vždy velmi zavádějící. Mé měření je uprostřed zahrady - 2m. nad zemí..
Největší jistotou je rtuťový teploměr,ale ten nemá historii.
Také se bojím jako Mejdlo o vše zelené. Např. magnolii grandifloru nemám v zimním stínu, vloni je až minus 20 neublížilo, mrazy skončily v půlce února a slunce ještě nebylo tak silné... Nyní je slunce již pálivé, hřejivé a v kombinaci s takovým mrazem - pánové, to ještě budou škody u nevytápěných rostlin...

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Feb 27, 2018 9:59 am

Já používám drátový teploměr 30 cm od okna, ale připočítávám k němu 1 stupeň. Tak mě to vychází podle referenčního teploměru na zahradě (ve výšce 2 metrů). Také nepoužívám desetiny, protože při přesnosti běžně používaných teploměrů to nemá výpovědní hodnotu. K bezdrátovým teploměrům nemám důvěru.
Mám dvě grandiflory na plném zimním slunci (ale jsou to dva nejodolnější kultivary) a zatím dobrý. Ale pořádně se to projeví až po oteplení. Z Elaeagnus pungens padají listy už teď.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Tue Feb 27, 2018 10:10 am

Nedůvěra k bezdrátovým teploměrům je neopodstatněná,vždy jde o analogové snímání teploty čidlem,následné převedení do digitální podoby(přepočet dle daných algoritmů,zde vzniká nejvíce rozdílů) a teprve potom tato informace putuje na displej a je uplně jedno jestli jde vzduchem nebo po drátu,jediné co může nastat je že z nějakého důvodu vzduchem nedorazí,nicméně to pak nepřijde vůbec a tím pádem nezobrazí nic.Také používám rtut umístěnou cca uprostřed zahrady,ta se nemílí.U digitálu co kus to jiné měření z principu věci.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Feb 27, 2018 10:25 am

To je těžký, já mám na to měření školy. Rtuť je rtuť. Akorát nám ji EU zakázala.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 27, 2018 10:33 am

Nás dneska zahalila oblačnost a stejně jako včera dopoledne i dnes sněží, ale jen drobně. Dnešní teplota -12,7°C a koukám, že nás některé nižší oblasti už předběhly s minimální teplotou.
Ještě 2 noci hrůzy a pak se můžou definitivně odzimovat Trachýci Smile . Naše magnolky jsou ještě v přirozeném stínu stodoly a druhé stíní vysoký kryt, ale je to těšně, slunce je už opravdu dost vysoko, o proti prosinci vrhá stodola o cca 15 m kratší stín do sadu- díky čemuž máme skleník již plně osluněn a je v něm i přes ty mrazy přes den teplota okolo +15°C.
Já se na to "ne"přesné měření digitálníma stanicema dívám tak, že i kdyby byly nepřesné, tak pořád budete měřit tou jednou stanicí a čidlem, data tak bude měřit a ukazovat pořád stejně. Podle mě to smysl má. Upřímně mít špatně umístěné čidlo a odhadem z něj odečítat nebo přičítat teplotu (facepalm) ... Na druhou stranu pro mě jako amatérskýho meteonadšence asi lepší, než některé příspěvky na FB, jak někdo měří teplotu podle toho, kolik ukazovalo ráno auto, nebo sousedka v 10. patře říkala, že měla ráno na teploměru... Cool . Tak aspoň to jsou data ze zahrady, i když značně nepřesné.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Feb 27, 2018 11:56 am

Když budeš u sebe měřit jen jedním teploměrem, bude ukazovat pořád stejně (příp. stejnou odchylku), to je pravda. Jenomže tvůj soused může mít úplně stejný teploměr s jinou odchylkou, takže při lehce odlišné teplotě mu může ukazovat úplně stejné hodnoty. Pokud tvůj teploměr bude mít odchylku do mínusu, může při teplotě -15°C ukazovat -14,7°C. Sousedův teploměr může mít odchylku do plusu a při teplotě -15°C ukazovat -15,3°C. A ve skutečnosti oba ukazují správně.
Řeším to tak, že mám po pozemku několik teploměrů a za ty roky vím, jaký mají mezi sebou vztah a rozdíl (měnil jsem i fyzicky teploměry mezi sebou). Takže vím, že teploměr u okna má v noci odchylku -1°C (tedy ukazuje o 1°) méně, než hlavní teploměr na zahradě (ověřeno mnohosetkrát). Přes den a večer, pokud na teploměr u okna svítí slunce, nemá smysl teplotu odečítat. Na to mám zase jiné teploměry. Takže když si všechny teploměry obejdu (třeba v noci při kontrole krytů), získám informaci o průměrné objektivní teplotě na celé zahradě. Takovou objektivitu není možné jen s jedním teploměrem dosáhnout. V tom je výhoda stanic s více čidly, že v podstatě toto mohou nabídnout (pokud jsou čidla správně umístěná).
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Tue Feb 27, 2018 1:37 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nevím proč, ale nějak mě ta diskuze rozesmála. Nechci být konkrétní...
Ale je nyní alespoň super to, že nejnižší teploty jsou kolem sedmé hodiny, kdy je většina pracujících vzhůru - i těch v tom 10. patře - a tak je jedno, zda má někdo možnost si ukládat historii měření či ne.. ....Alespoň zde může být shoda měření v ten správný čas místo povídání si o tom, jak ve 3 hod bylo minus 20 a to přeci není možné, když v sedm bylo minus 15 atd..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro tomq Tue Feb 27, 2018 6:38 pm

To je prave problem ktery resim, bydlim jinde nez mam zahradu sice je oboji v zastavbe mesta asi 300m od sebe, ale nemam prehled o teplote na zahrade kde pestuji, teplomer mam ted v byte kde bydlim 5m nad zemi na zabradli balkonu aby nebyl hned u zdi, zatim minimum -10,9, ale je to opravdu uprostred mesta a do ulice takze myslim ze na zahrade mohlo byt o neco mene i kdyz ta je zase ve vnitrobloku, kdyz vidim ta vase cisla je to opravdu dost hluboko pod nulou, zajimalo by me jestli opravdu napr. v mem pripade ma nejaky efekt labe ktere podel litomeric proteka, podle me je to zanedbatelne a spise rozhoduje orientace terenu a nadmorska vyska nez reka ktera nezamrza a je v zime ohrivana vodou z vltavske kaskady a chemicek, ale budu rad za nazor pokud tomu nekdo z vas rozumi

tomq

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 16. 11. 15
Location : Litoměřice 170 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 27, 2018 7:29 pm

Mrazokalypsa začala až dnes, přes den max -7,1°C (nejchladněji co měřím teplotu tady v Mrchojedech) a již nyní -13,2°C. Oblačnost se rozpadá, venku je bezvětří. V 850 hPa je kolem -20°C, do rána to bude zajímavé.

Litoměřice jsou dobře zastrčené v reliéfu krajiny, která zimě moc nenahrává, dlouho trvá než se to tam u vás prochladí, ono to bude asi jedno z druhým. Zatím máte skvělé zimy, škoda jen těch srážek. Nechal jsem se slyšet, že v kousek vzdálené Budyni bylo v loni nejhorší sucho co tamní pěstitel pamatuje, takové že došla voda a musel si vybrat co zalívat a co nechat uschnout.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru