Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zimování všech banánovníků v interiéru

+7
Mahuna
berberis
Martin Toman
davsonz
plautus
Thaedhas
Rudolf M
11 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro beny Wed Jan 31, 2018 7:53 am

Tak to máš dobrý. U mě boj pokračuje, uhnil i další sloupový kaktus. Zůstala i na magnólii, ale tam to bude asi plíseň šedá. Zatím jsem stříkal Previcur a Aliette, ale po cca 14 dnech je zpátky.
Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC_0066  Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC_0064  Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC_0067
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1516
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro Stanley_51 Wed Jan 31, 2018 8:53 am

Rudolf M napsal:Krom banánů jsme tam na zkoušku dali i prostokořeně brugmansii a ta to odskáče ze stejného důvodu. Bal vyschnul a rostlina od vrchu začla suchem.
Takhle dopadlo i moje Ensete, scvrklo, vyschlo a nazdar.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 73
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro beny Fri Feb 23, 2018 9:18 am

Tak pořád ohmatávám špičky, jestli nezačínají měknout a najednou to uhnilo u země. Jinak je celý pseudokmen krásně tvrdý. Nejvíc pomohlo zvýšení pohybu vzduchu.
Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC_0028
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1516
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro beny Sun Mar 25, 2018 6:41 pm

Dnes jsem udělal větší kontrolu banánovníků. Všechny sikkimensis jsou zcela v pohodě. Pár centimetrů pod vrcholem pseudokmene už je zeleno. Yunnanensis má v takovém stavu jen největší pseudokmen. Ostatní menší (některé měli kolem 1 metru) vyhnili. Helenka shnila celá. Zkoušel jsem ji zimovat v 10 - 12°C i v 5 - 6°C, výsledek stejný. Letos zkusím nějaké jiné druhy.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1516
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro Rudolf M Sun Mar 25, 2018 9:26 pm

To je tedy zklamání. U nás banány ok, v zimní zahradě se jim daří, pokud se nepletu, tak neodešel ani jeden, naopak narostly. Nechali jsme si od každého jeden, které byly loni v prodeji i předešlé sezóny. Takže za sebe říkám, 15-18 st a skleníkové klima je bez problémů.

Asi budeme muset přepsat texty u banánů, není to první banán, kde se odolnost nepotvrdila Sad .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3499
Join date : 29. 03. 14
Age : 34
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro beny Mon Mar 26, 2018 5:47 am

To je dobrý nápad, dost jsem s těmi zimovacími teplotami tápal. Sikkimensis vypadá po zimování 5 - 6°C mnohem lépe, než v 10 - 12°C (to víc zahnívali). U mě to ale může být také tím, že zimuji se substrátem v květináči. Možná by to prostokořená Helenka dala líp.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1516
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro beny Mon Dec 10, 2018 6:52 am

Takže konečné shrnutí. Po zimě 2017/2018 mě nakonec uhnily všechny pseudokmeny. Většinou uhnili těsně u substrátu. Ukazuje se, že zimování sikkimensis v teplotách pod 12° je nejisté. Tím padly moje představy o volné výsadbě. Do země natrvalo jsem letos na jaře zasadil dvě basja a rostou fantasticky.
Helens uhnila postupně celá, ale v dubnu obrazila z cornu.
Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC-0084
Koncem září narostla na 2,5 metru (můj nejrychleji rostoucí banán). Na fotce je uprostřed, vlevo jsou basja volně v zemi.
Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC-0419
Byla mě, pro další zimování, doporučena teplota 14°C (Helens). Yunnanensis neobrazil vůbec. Ze sikkimensisů neodrazila asi 1/3 květináčů.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1516
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro beny Thu Jun 11, 2020 5:05 am

Letošní zimování na světle a ve 14°C dopadlo zcela parádně. M. yunnanesis, M. sikkimensis Day Giant, M. Helens hybrid, M. itinerans, M. thomsonii, M. flaviflora, M. gregsoniana.
Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC-0019
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1516
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro beny Sun Nov 28, 2021 8:41 am

Po změně subtropického zimoviště na tropické (dodělal jsem dveře) nezvládla teplé zimování hromada druhů. Nejodolnější na nevhodné zimování se zatím jeví sikkimensis a Helens hybrid. Jedem trs sikkimensis jsem zkoušel v +7°C a ten vypadal na jaře nejlépe za všech. Zcela vyhnila thomsonii, gregsoniana a flaviflora. Nejvíc mě překvapila itinerans, která krásně obrazila a dokonce během sezóny udělal odnož v kompostu mimo květináč.
Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC-0024  Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 DSC-0025
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1516
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zimování všech banánovníků v interiéru - Stránka 2 Empty Re: Zimování všech banánovníků v interiéru

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru