Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hnojení banánovníků

+5
MArtin16
Martas
Stanley_51
Rudolf M
B.ondra
9 posters

Goto down

Hnojení banánovníků Empty Hnojení banánovníků

Příspěvek pro B.ondra Sat Jun 07, 2014 9:30 am

Jaká hnojiva jsou podle Vás nejlepší pro banánovníky?
B.ondra
B.ondra

Poèet pøíspìvkù : 58
Join date : 31. 03. 14
Location : Děčín 135 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Rudolf M Tue Jun 10, 2014 11:19 am

Ahoj Ondro,

už pár dní se sem chystám napsat, ale ještě nebyl čas. Mimochodem, kdo jste si objednali v minulém týdnu, tak teď si to odvezli Cool .

S hnojením banánovníků, mám jen ty nejhorší zkušenosti. Ale zase jak u kterých. Co jsem měl v zimní zahradě, tak jsem mohl pohnojit čim koliv a výsledek byl vždy kladný. Ale u venkovních banánovníků je to hnojení někdy magie Smile , protože i při sebe lepší kontrole je ten výsledek z 50% spíše negativní.
U Enseteček to končí deformacemi a u Mus to končí rozpadem pletiv a ztrátou listů. Ale určitě máš jistě sám něco vypozorováno Smile .

Nejméně problémové jsou statkové hnojiva, loni jsem ve velkém zkoušel kupované granule (lisované bobky od krav, koní,...). Výsledek? Kdybych si za to nakoupil žvejkačky, byla by to lepší investice Laughing . Růst nijak převratný, Ensete ani Musa na toto hnojivo VENKU prostě nijak významně nezareagovaly. Když jsem pěstoval první roky banány tak výsledky byly i lepší- půda byla odpočatá a dobře vyživená. Ale další roky i přes toto hnojení byly výsledky stejné jako bez hnojení, nebo dobře, nebudu jen kritizovat, něco to hodilo, ale na zadek jsem si nesednul Very Happy .

A umělá hnojiva na banány nepoužívám, vždy to skončilo stejně, jak jsem psal výše.

Jo letos zkoušim jednu novinku na basja- čistý dusík, zatim ty výsledky celkem ujdou, ale tím se dá hnojit jen na jaře Rolling Eyes .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro B.ondra Tue Jun 10, 2014 11:29 am

Já osobně právě nikdy nehnojim - respektive vyhnojim plochu odleželym kravskym/ovčim hnojem na podzim po vyházení banánů do sklepa. Tropický banány sem právě nikdy hnojit nezkoušel, těm vždycky na jaře mixuju hlínu při přesazení, ale přemejšlel sem, že jim něco letos dopřeju, např. kopřivovej výluh bo něco takovýho
B.ondra
B.ondra

Poèet pøíspìvkù : 58
Join date : 31. 03. 14
Location : Děčín 135 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Rudolf M Tue Jun 10, 2014 12:54 pm

Tak je to i nejlepší Wink . Aplikace hnojiva před výsadbou, buď podzim nebo to jaro.

Tropickým banánům- u nás tedy v květináči, ty granulovaná hnojiva naprosto vyhovují, tam ty výsledky jsou i brzo vidět Smile .

A pokud by jsi chtěl hnojit banány, tak teď už je relativně pozdě- leda jim dopřát něco, co se nemusí vázat na jiné prvky nebo štěpit na něco přijatelnějšího Rolling Eyes , a to většinou přírodní nebývá..

Ještě doporučuji tu močovinu v jakékoliv formě. Před loni jsem dával granulky a výsledek rozhodně lepší než po granulích statkových hnojiv.
Ta tekutá má výhodu, že je prostě tekutá Very Happy.. stačí jen s ní zalít a hotovo Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Stanley_51 Tue Jun 10, 2014 2:41 pm

Rudolf M napsal:Jo letos zkoušim jednu novinku na basja- čistý dusík, zatim ty výsledky celkem ujdou, ale tím se dá hnojit jen na jaře Rolling Eyes .
Já je hnojím pouze kopřivovým výluhem a myslím, že si nestěžují. Aspoň jsem nic neslyšel......
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Martas Wed Jun 11, 2014 6:17 am

Já ke každému denně odpustím dávku z močového měchýře.
Je to rychlé a přírodní.Jen se to nesmí přehánět.Jedna dávka jednou denně stačí.

Martas

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 02. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro MArtin16 Thu Jun 12, 2014 7:31 pm

u bytového sa mi osvedčilo hnojivo krystalon plod a kvet... až tak že za rok a pol išiel banánovník k známim lebo ho nebolo kde vopchať a oni majú velký dom  Neutral 
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Thaedhas Thu Jun 12, 2014 7:56 pm

Martas napsal:Já ke každému denně odpustím dávku z močového měchýře.
Je to rychlé a přírodní.Jen se to nesmí přehánět.Jedna dávka jednou denně stačí.
Marťas, to je vtip? cyclops 

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Martas Thu Jun 12, 2014 9:26 pm

Proč vtip? Dělá to víc lidí.Jen ne každý se k tomu přizná.
Samozřejmě jen u banánovníků venku.Doma by to bylo asi krapet cítit Smile 

Martas

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 02. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Thaedhas Fri Jun 13, 2014 4:53 am

lol! velice lákavé, možná i účinné, stejně, kdyby se mi chtělo do tohoto "alternativního" hnojení tak mě omezují sousedky, které neustále sondují z oken Laughing 

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Munzar V. Fri Jun 13, 2014 8:36 pm

myslíš, že by viděli něco, co ještě neviděli? Very Happy
Munzar V.
Munzar V.

Poèet pøíspìvkù : 60
Join date : 04. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Rudolf M Sat Jun 14, 2014 6:02 pm

Já jen když už se debata tak stočila Smile.. Tak já se klidně přiznám, že to mám od Martina už z dřívějška a rostliny (tedy především výhradně banánovníky) tak běžně také hnojím Wink . Při ředění vodou je to naprosto neškodné hnojení, které se může provádět i velice často. Lidé to dělají, ale nemluví se o tom, protože si hned každý představuje jak to asi vypadá. Asi stárnu, ale nepřijde mi to vůbec nijak úchylné, místo do mísy se potřeba vykoná do konve a zalévá se vesele dál Smile .
Mimo to, jedna známá nám ukazovala, jak vypustila na jaře zahradní kadibudku sousedovy na pole s obilím, a to by jste nevěřili jak ta "pohnojená" část svítila svěžestí o proti zbytku pole. Stébla temně zelená, mohutná, silná.. zatímco zbytek pole vybledlý, světle zelený a stébla se téměř lámala pohledem Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Munzar V. Sat Jun 14, 2014 6:10 pm

Tak v dobách dáávno minulých se hnojilo všemi exkrementy. Staří aztékové byli mistři recyklace, a vážili si všeho. Nic nepřišlo nazmar. Ale zase nebylo rozšířeno tolik chorob, které by se tak mohli šířit. A když můžeme hnojit jinými statkovými hnojivy... V čem je lidský hnůj, když pomineme etickou stránku věci a choroby, horší? Takže směle do toho Smile
Munzar V.
Munzar V.

Poèet pøíspìvkù : 60
Join date : 04. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro ivik Sat Jun 14, 2014 6:39 pm

Horší je proto, že člověk je spíš masožravec než býložravec, takže bych přímé hnojení nedoporučovala Mad
ivik
ivik

Poèet pøíspìvkù : 146
Join date : 08. 04. 14
Location : Brno, 250 m n.m-

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro JardaD Wed Sep 03, 2014 11:30 am

Já k banánovníkům dávám "zelené hnojivo" (posekanou trávu) a občas přihodím granulovanou močovinu. Při výsadbě jsem pod ně dal ještě koňský hnůj.
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Stanley_51 Wed Sep 03, 2014 2:12 pm

Tedy není to úplně k věci, alébrž jsme za doby mých mladých let neměli banánovníky, ba co dím, dokonce v obchodech nebyly ani ty banány. A když už, tak na lístky a pouze 1kg na rodinu před vánocemi. Ale k meritu příspěvku, můj děda 2x ročně vyvážel senkruvnu ( septik pod suchým záchodem )na zahradu. 14 dní jsem tam nesměl chodit ( většinou do prvních dešťů )a pak se stal zázrak. Tráva vyrazila jako šílená a stromy se zelenaly jako o život. Měli jsme tam sice pouze jabloně, ale jablka byla krásná, velká a BIO. Takže proč ne ?
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro MArtin16 Wed Mar 04, 2015 12:50 pm

nejedná sa síce priamo o banánovník, ale neviem kam inam to dat Very Happy aký máte názor na hnojivo na čučoriedky a lignohumát ktoré strávili zimu na záhrade? nejakým nedopatrením zostali skryté pri dreve pod plachtou a zabudol som na nich.. myslíte že ešte budú použiteľné?
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Hnojení banánovníků Empty Re: Hnojení banánovníků

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru