Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zimování

+30
ludek
jaro
martinfarmář
Davi_K
Kedar
Martinn
Stanley_51
beny
RadekS
mejdlo
Rudolf M
ivik
Miloš
fedy
Peter1122
MArtin16
Martin Toman
marttini
jirkan
Moony
Thaedhas
linesman2
PetrS
patas
Standa.B
JardaD
dahe
anina
Radim K
J.J.
34 posters

Strana 7 z 20 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next

Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Thaedhas Fri Mar 11, 2016 5:58 pm

Kdy plánujete odzimovat palmy v květináčích? Smile

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro MArtin16 Fri Mar 11, 2016 6:00 pm

Musím povedať že som tvrdo rozmýšľal, že dnes, keď som odzimovával kiwi Very Happy ale nakoniec som ich tam ešte nechal (trachýky)
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Martin Toman Fri Mar 11, 2016 6:50 pm

Trachýky a humilisku už mám týden venku pod střechou, zatím v pohodě (min-3).S Washi a kanárem ještě asi počkam.
Martin Toman
Martin Toman

Poèet pøíspìvkù : 80
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : Paračov, okr.Strakonice 482 m.n.m

http://jihoceskybanan.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro MArtin16 Fri Mar 11, 2016 8:35 pm

to bude ono, ja totiž nemám tú strechu No a to že ich postavým pod strom momentálne nepomôže lebo stromy udržujem, takže nie sú husté a bez listov je to to isté akokeby že ich postavým len tak hocikde Sad
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sat Mar 12, 2016 12:26 am

Já jsem to psal včera v tématu o počasí, že na odzimování subtropických rostlin je nejlepší počasí. Venku je +5°C na zimovišti +4°C, takže naprosto libový přechod teplot. Navíc (tedy u nás) bylo pod mrakem, takže nehrozí světelný šok.
Vše mám venku, garáž zeje prázdnotou Smile .

Radim má venku vše od začátku února, i Washingtonku, je pod střechou, ale venku. Naprosto v pořádku. Ale u nás by to asi neprošlo, začátek března byl u nás dost studený, na Moravě bylo tepleji. Teďka je to docela vyrovnané..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro MArtin16 Sat Mar 12, 2016 11:11 am

to je síce pravda, ale u nás ešte hlásia mrazy tak nechcem riskovať
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro PetrS Sat Mar 12, 2016 3:53 pm

Chtěl bych poprosit o radu. Dnes jsem palmu odzimoval, respektive odendal pouze dveře krytu a odstranil deku kryjící palmu. Protože je to poprvé co mám palmu v zemi, nevím zdali je to normální stav po zimě viz fota níže. Palmu jsem v krytu, kde byla od listopadu, zaléval jen jednou a to velmi málo. Nevím jestli jsou listy oschlé, nebo je to od mrazu ? Vytápění jsem tam měl, ale než jsem ho alespoň trochu vychytal bylo tam krátkodobě i - 10, 15 (v tom jednom mrazivém týdnu co tady byl).

zimování  - Stránka 7 20160312_162809_HDR

zimování  - Stránka 7 20160312_162827_HDR

zimování  - Stránka 7 20160312_162833_HDR

PetrS

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 19. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sat Mar 12, 2016 5:56 pm

Špičky na tom prostředním listu jsou omrzlé, a již seschlé. Ostatní listy se zdají být v pořádku. Ještě je tu velké riziko, že nahnije srdíčko, což lze zjistit už v této době, stačí za něj zatahat (zdravé ani náhodou nevytrhneš). Ale celkově bude Trachy v pořádku Smile .
Nicméně bych se rád zeptal, na co měla být ta deka na palmě? Jako aby jí nebyla zima? Very Happy
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro PetrS Sat Mar 12, 2016 6:07 pm

Dekou byl omotaný kmen - přesně tak, kvůli mrazu. Topit jsem chtěl až tak při cca -5 stupních.
Jinak jsem spoléhal na kryt a zabalení palmy. Takže myslíš, že je to v krytu zbytečné ?
A s tím zaléváním ? Mohu již nyní opatrně začít ? Půda kolem ní se zdá alespoň na povrchu vlhká, ale přece jenom nebyla zalévána 4-5 měsíců.

PetrS

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 19. 10. 15

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sat Mar 12, 2016 6:39 pm

Naprostá zbytečnost Wink . Naopak pozoruji, že pokud jsou mrazy vystřídané extrémním oteplením, jako tomu bylo letošní leden, má zabal pod krytem opačnou funkčnost. Jednak se to zapaří jako prase a pak trvá o to dýl, než palma rozmrzne, je lepší je pouze vyhřívat, žádný další deky nejsou třeba.
Těch -5°C je ideální a jak bude palma starší a větší můžeš to snížit i na těch požadovaných -10°C.
Pokud neplánuješ kryt sundat, tak zálivka není nutná, ona stejně letošní zima je nebývale vlhká, jistě i u vás něco popršelo a nasněžilo, půda kolem krytu je vodou přesycená a voda se dostane ke kořenům z okolí v rozumné míře sama. Zalévání je věc pouze suchých zim, jako byla třeba loňská, kdy nebyl sníh ani nepršelo, půda byla suchá i mimo kryty a v krytech o to víc. Schytaly to přednostně palmy, které se vytápí samoregulačním topným kabelem, který je na listech a akutně je vysušuje. Ale takto palmy volně v krytech jako zimuješ ty, jsou v cajku.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Thu Oct 13, 2016 7:02 pm

Tady inspirace ke krytí velké Washi v Marylandu.
https://www.youtube.com/watch?v=QujUa5rPWYY

Zajímalo by mě, co je to za kryt a kde se to dá koupit Laughing .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Tue Nov 01, 2016 11:00 pm

Takhle se to dělá. https://www.youtube.com/watch?v=4ZUVcLRHzAU

Jak krásně zazimovat, krásnou palmu Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Wed Nov 02, 2016 8:01 am

Jestli to nejsou "ty palmy, co vydrží všechno"....

Mimochodem, jaké jsou vyhlídky? Moje palmy jsou zatím na sluníčku spokojené. Ani příští týden by to pod nulu nijak moc jít nemělo.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Wed Nov 02, 2016 9:31 am

Vyhlídky jdou čím dál více do zimy, ještě definitivní utnutí sezóny vidět není, ale v rámci 2-3 týdnů to už bude na zazimování Washingtonie. Ostatně již tento pátek bude na většině území mrazivý a další mrazy se očekávají příští týden. Takže některé květináčovky už půjdou u nás na zimoviště, třeba Livistony, Parajubaea a preventivně i Washingtonie v květináčích.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro RadekS Sun Nov 20, 2016 6:09 pm

Posílám fotky mých nových budek.. Na trachy jsem letos udělal boudu o výšce 4,0m z polykarbonátu, kvůli formátu zbylých desek jsem volil spodek 1,4m * 1,4m.. Stabilizace krytu je 4 roxorami průměr 10mm, které jsou dlouhé 1,5m a z toho je 0,5 m v zemi.. Dále pak stabilizuje kryt palma, střecha je provázána se dvěma latěmi, které jsou upnuty na tracháče rychloupínáky.. Na Jubaeu a Cycas jsou boudy 2,0*2,0*2,5m.. jedna bouda stavebnice na hodinu..Zde mám i citrusy či oleandr v květináči.. Díky dobré izolaci - 16mm polykarbonát a střecha 32mm polykarbonát se nebudu bát přitápět od +1 do +3 st.. Trachyho někde kolem -5st.. Větrání řeším sundáním vždy jedné desky z jihu, u Tracháče mám ještě z boku sundanou destičku pod střechou, je tam jinak hrozné teplo, to pozná jen ten, kdo si tam vyleze ....
Destičku karboše tam přivrtám až půjde s mrazy do tuhého.... Taky jsem udělal stabilní kryt na mexický juky, ty to až tak nepotřebují, ale potřeboval jsem jednak vystabilizovat tento kryt kvůli náporům silných větrů a při bublince to byla hrůza a také mohu nyní tento kryt využívat pro pokusné pěstování třeba opuntie indica, agáve victoria reginae, oreocereus celsianus, ferocactus wislizenii a v příštím roce přibudou další sukulenty s minimem přežitelnosti kolem -7 stupňů.. Topit budu minus 3st až 0.. Kryt má výšku 2,5m a spodní rozměry 4,0m*2,1m. Jinak jsem zkoušel minulý týden při +2 stupních slunečna bylo v krytech v 11 hodin 23 - 24stupňů, pak už jsem to nevydržel a začal větrat.. Smile
zimování  - Stránka 7 2sb9uzm
zimování  - Stránka 7 5k0e9t
zimování  - Stránka 7 Htts41
zimování  - Stránka 7 2ebvg2o

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro RadekS Sun Nov 20, 2016 6:17 pm

zimování  - Stránka 7 5u1kiq
zimování  - Stránka 7 15i4z60

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Sun Nov 20, 2016 6:28 pm

Tak to je, Radku, jinačí kafe. Naprosto profi, nádhera....

Dával jsem dohromady podklady pro automatické otevírání oken při teplotách lehce nad nulou (termostat, převodní člen, řetězový otvírák) a vychází to zatím strašně draho. Ještě na tom budu pracovat, ale zatím tuhle zimu budu otevírat taky ručně......

Jestli budeš mít chvilku, mohl bys mě do SZ poslat kontakt na ty zimovzdorné kaktusy? Já sice něco našel (nevím, jestli jse si to zapamatoval dobře), ale asi to není ono, to co jsem našel. Moc díky.....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro RadekS Sun Nov 20, 2016 6:38 pm

nemyslím, že bych nyní dělal někomu reklamu, já prostě nejčastěji komunikuji s panem Heřtusem - Kakteen a tam i nakupuji .. On byl mnohokrát např. v Bolivii ve výšce 4000m.n.m a viděl, jak tam např. oreocereusy prospívají ve sněhu a ledu ...info i čerpám z netu.. prostě kaktusy, které zvládnou jarní mrazy kolem minus pěti jsou pro mě OK, když jim topím a mohu tak mít jednou kaktusy i dvoumetrové, které při důkladném hnojení a zalévání nabydou velkých rozměrů a budou hezčí než ve své domovině a to mě moc a moc láká....

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Sun Nov 20, 2016 6:48 pm

Opravdu pěkné a maximálně efektivní, tak by to mělo vypadat Smile . To já ani nebudu ukazovat jak to tady pyžláme z polystyrénů a bublinek Embarassed Very Happy .
S takovým materiálem si můžeš troufnout i na větší kalibry, třeba i náchylnější subtropy.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Sun Nov 20, 2016 6:57 pm

Díky, Radku, tak jsem to našel dobře....
Znáš to, kytek není nikdy dost................
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro RadekS Sun Nov 20, 2016 7:23 pm

Děkuji za pochvalu..Ano, dají se zkoušet i choulostivější druhy, ale průser v ČR je možnost ranních mrazíků - i silnějších třeba i během druhé půlky dubna..A já ty kryty už z kraje dubna chci mít pryč a nebo kytky mít už jen pod stříškou a nevím, zda třeba 20.dubna ranní šok v podobě minus 5 by nebyl funus něčeho, čemu by bylo pěčlivě od listopadu do března přitápěno...

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Wed Nov 30, 2016 12:16 pm

Tak jak zimují ostatní? Připravujete se na mrazy? Smile
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro mejdlo Wed Nov 30, 2016 2:02 pm

Tak myslím že o víkendu také postavím domky.Asi u nás až takový mráz nebude,ale o týden nebo dva zazimovat to už je jedno.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Rudolf M Wed Nov 30, 2016 3:19 pm

Já bedlivě vyhlížím zimu, zatím marně, jen tyto studené pár denní vpády. Na 3 Trachýky nemám kryty vůbec, budeme muset vyrobit něco ze starých krytů, nebo něco nového. Ale zatim se mi do toho nechce, když nehrozí pod -10°C Very Happy .
Máme dokončený kryt na aleji, trvalo to týden, vůbec se to nezdá, ale je tam takových detailů, kila šroubů, chvíli to trvalo. Vymyslel jsem i zajímavé ukotvení, prostě jsem to přivrtal prknem k baráku lol! . Ale jen jednu stranu krytu, druhá není o co přivrtat, snad to zatim postačí. Zítra se má rozfoukat, ale hlavně na SV republiky.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro beny Wed Nov 30, 2016 6:32 pm

V krytech panuje pohoda. Vzhledem k nedostatku prostoru jsem do nich musel nastrkat hromadu dalších kytek (na plánované police naštěstí nedošlo). Letos jsem si pohrál s konstrukcí i zavíráním (i tak jsem ulítával v úhlech i o 1 cm....). Přechod na základovou část jsem letos těsnil dvěma pruhy izolace.....
zimování  - Stránka 7 DSC_0023  zimování  - Stránka 7 DSC_0021  zimování  - Stránka 7 DSC_0020  zimování  - Stránka 7 DSC_0022
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

zimování  - Stránka 7 Empty Re: zimování

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 20 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru