Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Březen 2020

odeslat nové téma   Odpovědět na téma

Goto down

Březen 2020 Empty Březen 2020

Příspěvek pro Rudolf M Sun Mar 29, 2020 11:38 am

No mohl jsem si to nechat do dubna, ale chtěl jsem v dubnu uvést už jen lepší zprávy Smile .

Ani březen nezačal dobře, světová pandemie, karantény, nařízení, zákazy, uzavírání Rolling Eyes . Co se dá dělat, ale my musíme fungovat dále. Do negativa se připsal fakt, že se uzavřely téměř všechny pickup výdejny DPD, než jsme to stihli zaregistrovat, tak nám uvízla v systému naštěstí jen jedna neodeslaná objednávka. Jinak ostatní služby přepravců fungují téměř normálně, jen lokálně nedoručuje pošta a balíky ukládá rovnou na poště. Respektujeme karanténní nařízení, ochranu zaměstnanců i zákazníků, ale jiní dopravci (až na ty nařízením zavřené výdejny) fungují úplně normálně, naopak posílili, aby stíhali. Pošta si jede prostě svým stylem, nesouhlasíme s tím, ale co s tím naděláme. Mě osobně to přijde sprosté, když si objednám balík do ruky a pak si pro něj musim na poštu, kde jsou kilometrové fronty, jedno okýnko a chaos, ale to je čistě můj názor, pošta to má asi jako vždy předem namyšlené a přesně takhle to plánovala...

Další nehezká věc, zima byla mírná, ale jaro je kruté. Neustále opakující se zimní v pády v tomto, pro nás důležitém ročním období, náš výrazně zdržují při práci s prodejním materiálem. V tuto roční dobu běžně už míváme odzimované palmy v zemi a vystěhovanou celou garáž s našimi i prodejními rostlinami. Dokonce míváme už odzimovanou i část rostlin ze zimní zahrady, tato poslední část je nejdůležitější, jelikož se tím uvolní vzácné místo v zimní zahradě, kde pak můžeme tvořit nový prodejní materiál na letošní rok, který je již připravený a jen čeká na rozsazení. Bohužel, musíme čekat, než se uráčí přijít jaro, respektive odejít zima. Ty optimistické předpovědi to vidí tak, že koncem příštího týdne mrazy odejdou a začne být už konečně stabilně tepleji i v noci. Takže řekněme že bychom mohli stihnout do půlky dubna vystavit první letošní aktualizaci rostlin, uvidíme jak to bude v praxi..


Naposledy upravil Rudolf M dne Fri May 01, 2020 8:55 pm, celkově upraveno 1 krát
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Březen 2020 Empty Re: Březen 2020

Příspěvek pro Nogol.Jiri Wed Apr 29, 2020 2:37 pm

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jak vypěstovat palmu konopnou ze semínek?Po 3 měsících se v substrátu semena úplně ztratila,Může se použít lignocel ke klíčení?Obsahuje kokosová vlákna a prý je to lepší.

Nogol.Jiri
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

odeslat nové téma   Odpovědět na téma
 
Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru