Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+14
Thaedhas
JardaD
Invertito
beny
Choseee
jirkan
sapmok
tomq
RadekS
marttini
Stanley_51
Standa.B
Rudolf M
mejdlo
18 posters

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Keraj Sat Feb 01, 2020 11:08 am

Ahoooj,tak u nás na jižní Moravé(Valticko-Lednický areál) je momentálně jasno a 16st.Na sluníčku se dá chodit v krátkém tričku-paráda.Trachýkům,co jsou venku u terasy se takové počasí taky líbí.

Keraj

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 13. 11. 16
Location : Valtice / Březí u Mikulova

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Feb 02, 2020 11:08 am

Je to mazec, v Dyjákovicích bylo dokonce 17,2°C nebo tuším dokonce 17,7°C. U nás necelých 14°C ale tak hrozně foukalo, že tričko zůstalo pod mikinou.
Jaro přichází dříve, u nás již kvetou sněženky, talovíny, líska dokonce již odkvétá. V tyto teplé dny jsme dělali práci, která jde běžně dělat až v březnu, kvůli vlhkosti a struktuře půdy.
Teplo bude ještě do úterý, pak návrat k bezvětří a inverzím, ale mrazy a sníh stále nikde.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Mar 03, 2020 7:30 pm

Srážky za únor u mě pěkných 71 mm. Za březen už dalších 7 mm. Letos to vypadá na dobrou sezónu!
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Sun Mar 15, 2020 8:52 am

Tak, opět rekord zimy -8,5°C. Meruňky i mandloně na prach.   Sad
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Mar 15, 2020 5:35 pm

To je síla Mad . Současné předpovědi jsou k smíchu, jeden den tam mají arktický výstup s -14°C v 850 hPa (kolem -10°C při zemi), a druhý den tam není prakticky nic Very Happy . Již bych potřeboval vyvozit garáž, jaro přišlo brzy, ale takhle pozdě jsme už roky kytky nevyvážely Surprised .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Mar 22, 2020 7:01 pm

Tak probíhá nějaké mírné ochlazení (-10°C?). Koncem příštího týdne by se zase dalo začít vyvážet palmy ven. Za březen srážky zatím u mě 23 mm.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Mar 23, 2020 12:20 am

Ano, probíhá velmi mírné ochlazení, na tuto dobu velmi mírné ranní mrazíky. Jsou dokonce tak mírné, že pravděpodobně pokoří celozimní minimum Laughing .
...tak jsme hold zase všechno uklidili, včetně půltunového datlovníka. Něco se mi už fakt nechtělo tahat do garáže, tak jsme to zavřeli do kůlny.

Oteplení po tutom marastu je již téměř jisté, bude i velmi sympatické, přijde vysoký tlak, tedy sucho, po ránu možná trochu mrazíky ale zase slunečné dny. Jaro propukne naplno. Škoda že mnoho stromů bude bez květů, páč jestli bude -10°C, bude zázrak, jestli vůbec nerozpraskaj.
Otázka je, jak bude to oteplení dlouhé a kdy se mrazy zase vrátí, nečekám, že se do půlky května ještě mrazy nevrátí. Trochu to ale vypadá, že tahle mrazová vložka dokonale vezme energii další zimě, protože se to sem nahnalo až z Grónska, celé se to zdrží týden a nad Evropou to i zanikne a roční doba tu masu mrazu i vyhřeje. Bude chvíli trvat, než se někde nahromadí další ledový vzduch, a pokud sem vtrhne, už nebude tak ledový a tak obří. Že aspoň ty květináčovky budou už moc zůstat venku, ale na oddělání ořešáků a třešní (ty ještě nekvetou) to jistě stačit bude Smile , a pokud se zadaří tak nebudou jablka ani letos Laughing . Když už tak už ne..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Mar 25, 2020 8:17 pm

Jak to vypadá, tak se mrazy vrátí už příští týden. Je otázka, jestli to na ty čtyři dny vyndavat. Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Mar 25, 2020 10:56 pm

Přesně tak, posbíral se celkem nový ledový vzduch zase z Grónska a hned z kraje příštího týdne nás přijde navštívit! Very Happy Zdrží se celkem 4 dny, vypadá to že i nasněží a reálně hrozí ledový den a pokud se vyjasní, překoná to minima z tohoto týdne. Mimochodem tento týden minima: -8,9°C, -8,7°C a dnes -8,1°C. Kvetoucí stromy finýto, nekvetoucí stromy se ještě uvidí, ale hrušky zřejmě ani nerozkvetou. Už od zítra ale zase teplo i přes víkend, zřejmě i teploty kolem 17°C. A po té mrazivé vložce příští týden opět oteplení a již nyní se tam rýsuje další mrazivá vložka koncem příštího týdne. Takže květináčovky jsou venku rizikové (stejně jako pomalu už i na zimovišti) a nejdou odzimovat ani banány, nemam chuť sundavat kryty ani z odolnějších palem. A ještě že jsem to neudělal, brahei by asi nebyly rády za skoro -9°C.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Mar 26, 2020 7:15 am

Tak to je mazec. U mě bylo dvakrát kolem -8°C, včera už jen -4°C a dnes -2°C. Celkem jsem taky rád, že jsem nezačal s demontáží krytů z odolnějších palem. Teď jsem do nich nacpal hromadu květináčovek. Příští týden ale budu už muset dát pár velkých ven. Není místo, přišli další rostliny a nechci je na zimovištích namačkat jako přes zimu. Některé listnaté už mají listy venku.

Hrušky v těch pár teplých dnech poskočí a pak je to setne. Japonským už hnědnou poupata nyní.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue May 12, 2020 4:42 am

Letošní "Ledoví muži" zatím dobrý. Na dvoře přesně 0°C.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Tue May 12, 2020 7:07 am

Tak, za včerejšek krásných 18 mm srážek a do rána při zatažené obloze 0°C. Pankrác nás šetří. Neutral
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Aug 03, 2020 10:45 am

Já si jen odpíchnu historickou událost, náš úhrn srážek láme rekordy, za 2 dny máme 73,5 mm.
Počasí a klima - Stránka 6 117111296-349070099422161-2341510914467001514-n

Tento staročeský srážkoměr ani nestačil a v noci přetekl.
Počasí a klima - Stránka 6 117111829-629940741061311-4582790611510586340-n

Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Fri Nov 06, 2020 6:10 am

První mrazík letošní zimy -1° C, budeme muset začít zimovat. Crying or Very sad

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sat Nov 07, 2020 12:50 pm

Závist. U nás podle digitálu 2 m nad zemí -5,2°C. Soušlovský starý digitál metr nad zemí ukazoval -4,1°C. Obě hodnoty jsou již defakto zimní.
Ale počítali jsme s tím a máme vše důležité uklizené a zazimované. Prvním palmám se v noci již sepínalo topení.
Ještě doufáme v oteplení, na zazimování basjů je ještě brzy.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Petr Sat Nov 07, 2020 5:45 pm

Zdravim na Tropiku. U nas zatím max -1, jen Maureliky vykopany a zazimovany. Jinak vse venku a zatim bez krytu. Mam venku jeste treba Yuccy obrovske, oleandry, bugosku, citron, pomeranc. Zapomnel jsem i na mango, avokado a ananas a zatim v pohode 😀.
Ty uz mas Rudo palmy v krytech? U nas ted hlasi zatim priznivy teploty, minima by mely byt kolem 4°C, ale kryty s vytapenim mam nachystane, jen smontovat 🙂

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Nov 08, 2020 1:09 pm

Jo my máme už 90% rostlin uklizených. Zůstaly jen velké nádobové palmy s odolností do -10°C. Uklízení na zimoviště typu garáž u nás ještě není moc dobrý nápad, jelikož ty prostory jsou stále vyhřáté nad 12°C. Zimování by tak mohlo přinést víc škody než užitku. S definitivním zazimováním všeho ještě vyčkáváme. Třeba banány v zemi ještě necháváme volně, doufám, že to ještě pár týdnů vydrží.
U nás to tak bývá, jsem spíše překvapen, že ty mrazy a mlhy přišly až takhle pozdě. Ovšem během prosince se většinou už karty obrací a žezlo s názvem "Studená díra" přebírá Morava konkrétně nížiny druhé poloviny republiky a u nás začíná ovlivňovat počasí oceán.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sat Jan 16, 2021 5:12 pm

Při pohledu na slavné grafy a předpovědi počasí,aktuální předpověď teplot z neděle 17.1 na 18.1.pro oblast kde se nacházím SV ČR,jsem velmi zvědav jak předpověď výjde.Trosku mě jen štve,že se o5 předpovědi mezi sebou liší a docela dost.čím to asi tak bude Wink)No nic,jedna,nebo dvě mrazivé noci k -20st jsou v pohodě.
Horší kdyby byly třeba měsíc v kuse...Wink)

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Jan 17, 2021 7:36 am

Aladin vám tam předvídá -13°C, to by ještě šlo. U mě dnes mělo být -9°C, ale zůstalo zataženo, takže reálně jen kolem -4°C.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sun Jan 17, 2021 9:15 am

Beny,kde máš tu tvoji krásnou zahradu,Brno nebo Plzeň?Aladin,kdyby mu to chtělo vyjít koukám zrovna ukazuje -14,1;)) tak je to v poho.ale ta naše hvězdárna má křivku k -19st Jinak nádhera ráno asi 15cm nového sněhu přes noc a momentálně zahrada -6,3 st a začíná vylézat slunko.Takže v krytech už mám 0.st to je paráda.Zahrada má asi 35cm izolace sněhu Smile)ještě jsem přihodil kolem krytů sníh,jde to poznat na teplotách v noci rozdíl venek/kryt 3st.topení vypléWink)kryty jsou super.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Jan 17, 2021 12:29 pm

Plzeň. Tady je skoro na nule a svítí slunce.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Jan 17, 2021 12:39 pm

Východ bude dneska hodně mrazivý, tam kde je velká vrstva sněhu těch -20°C bude jedna báseň, ono již teď je na Ostravsku skoro -10°C a to je tam jasno.
U nás na krajním JZ se mělo vyjasnit dnes ráno, nestalo se tak, a pokud se nevyjasní do večera, tak dáme sotva -5°C a ráno už má být tady nad nulou. Zítra odzimováváme tu jednu palmu co jsme zazimovali (a kterou nebylo třeba ani zimovat).
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Jan 17, 2021 4:13 pm

U mě se vyjasnilo na chvíli po 12 hod, kdy už teplota skoro lezla nad nulu a svítilo slunce. Během půlhodiny to spadlo na -1,5°C. Pak se naštěstí zase zatáhlo. Ten radiační mráz je pěkně záludný.
Rudo, je dobré si to občas nacvičit Very Happy Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Tom78 Sun Jan 17, 2021 5:03 pm

U nás na konci světa co by kamenem dohodli na SK Smile se od rána velmi rychle vyjasnila obloha po nočním sněžení. Teplota byla přes den kolem -5.Kryty otevřené a i tak teploty do + u vnitřní.Momentálně v krytechh -5.2st ale venku -12.2st.Po 15hod to šlo velmi rychle dolů.Už to ale brzdí,můj odhad je tak -17/-18 ráno třeba se to zaokrouhlí na -20.Tak buďte rádi,že to máte na pohodu s mrazem.Wink)Musím ale říct,že dnes pozorovat jak se vyvíjí teploty během dne byla zábava a ještě bude Wink)

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro jirkan Sun Jan 17, 2021 5:31 pm

Zlaté Polabí, průměrná aktuální teplota -4 °C, dle místa na zahradě. Dle Norů v noci max. - 8°C, doufám že se trefí.
U tracháčů mě zatím topení nezaplo, uvidíme jak dnes. Topení zapíná jen v palmotériu a Washingtonie.
V palmoteriu zapíná na +1°C a vypíná na +3°C, u Washingtonie zapíná na -2°C a vypíná na +1°C.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 6 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru