Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fatsia japonica - Aralka

2 posters

Goto down

Fatsia japonica - Aralka Empty Fatsia japonica - Aralka

Příspěvek pro Rudolf M Sun Oct 19, 2014 8:28 pm

Často prodávaná jako pokojovka, ač je celkem dost odolná. Já mám asi 3 roky staré rostliny, zatím vše v květináči. První pokus o výsadbu ztroskotal hned první zimu, po -20°C pod palmovým listem nedala ani náhodou Suspect .

V květináči se jí daří, letos se mi jí podařilo "zajímavě" přehnojit, přes léto dělala velké tmavě zelené lopuchy se srostlými konečky listů. Během léta se srovnala a takhle krásně vykvetla Cool .
Fatsia japonica - Aralka DSCF2921
screenshot tool
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Fatsia japonica - Aralka Empty Re: Fatsia japonica - Aralka

Příspěvek pro Rudolf M Fri Oct 31, 2014 5:55 pm

Květy se rozvinuly, ta lata je veliká a láká plno hmyzu, i v toto roční období se slítávají včely Smile .
Fatsia japonica - Aralka DSCF3245

Fatsia japonica - Aralka DSCF3246

Fatsia japonica - Aralka DSCF3254


Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Fatsia japonica - Aralka Empty Re: Fatsia japonica - Aralka

Příspěvek pro mamasumo Mon Oct 24, 2016 10:36 am

Aralka mi letos krásně povyskočila, ale od poloviny léta jí začaly žloutnout a opadávat listy. Byla ve stínu. Nevím, jestli jsem jí nepřelila. Tak jsem ji zkusila včera šoupnout do země. Na zimu jí trochu zakreju a uvidím.
mamasumo
mamasumo

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 24. 10. 16

Návrat nahoru Goto down

Fatsia japonica - Aralka Empty Re: Fatsia japonica - Aralka

Příspěvek pro Rudolf M Mon Oct 24, 2016 6:28 pm

Ahoj Markéto, žloutnutí listů je většinou způsobeno malým květináčem, nebo již vyžilým substrátem. Vůbec se tomu nediv, Aralky jsou extrémní žrouti živin. V létě ji i 3x týdně hnojím, jen pak nežloutne Smile .

V půdě pěstovat jde, důležité je místo kde je vysazena, ideální je v rohu domu, kde nefouká a drží se tam mikroklima. U nás je mrazuvzdorná jen částečně, protože snese -16°C, pak už silně omrzá. Pokud budou hlásit silné mrazy se zimní ochranou nešetři Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Fatsia japonica - Aralka Empty Re: Fatsia japonica - Aralka

Příspěvek pro mamasumo Thu Oct 27, 2016 7:38 pm

Jo, tak to asi sedí. Přesadila jsem ji před rokem. Nijak se neprojevovala a letos na jaře vyrostla spousta krásných listů. Byla fakt nádherná. Jasný důkaz mi dala, když jsem ji sázela do země, byla v tom květináči fakt narvaná :-). Jo budu se ji snažit chránit. Mínus 5 dala loni v zimovišti v pohodě. Tak se podle toho zařídím. Moc děkuju za radu.
mamasumo
mamasumo

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 24. 10. 16

Návrat nahoru Goto down

Fatsia japonica - Aralka Empty Re: Fatsia japonica - Aralka

Příspěvek pro Rudolf M Thu Oct 27, 2016 9:55 pm

Dej si na ní pozor, já po loňské zkušenosti s ní zacházím již opatrněji. V říjnu vyhnala na květ, pak přišlo -4°C a lata květu namrzla a uhnila. Jenže sebou vzala u půlku rostliny, která postupně shnila během zimy. Aby toho nebylo málo, hniloba pokračovala i na jaře, kdy z rostliny zbyl už jen pahýl nad zemí, který začal obrážet. Ale později i to uhnilo. Takže jsem začal s Aralkou letos znova, ještě že tak rychle roste Smile .
Opět vykvétá až teď v říjnu, takže jí uklidím před mrazy. Třeba s ní budeš mít lepší zkušenosti, hlavně aby dala tu zimu.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Fatsia japonica - Aralka Empty Re: Fatsia japonica - Aralka

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru