Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výsadba palem

+17
pet.sch
triodyn
Davi_K
Miloš
janci
mejdlo
Thaedhas
RadekS
jirkan
MArtin16
Martinn
beny
Stanley_51
Radim K
Standa.B
JardaD
Rudolf M
21 posters

Strana 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Wed Feb 24, 2021 6:43 am

Ne Rudo, to je chybná úvaha. Pokud polykarbonát nepřesahuje přes ZB, dochází k zatékání vlhkosti mezi základ a rám. I z toho důvodu by měl být povrch základu min cca 5 cm nad úrovní země.

Kryt rozhodně parádní. Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Mon Mar 01, 2021 4:52 am

Tak co už někdo sadíte nové rostliny do země? :DTento týden začnu pomalu kopat,chystat,tak za 2-3 týdny to hodím do země a ke konci měsíce dle počasí zhodím i kryty... :)ke konci týdne ochlazení,ale to ted bude taková houpačka jako vždy...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Petr Mon Mar 01, 2021 11:10 am

Já byl teď v sobotu u paní Molkové, bral jsem 2 rostraty blue swany, tak půjdou o víkendu do země Very Happy
Parádní výběr krásných mrazuvzdorných rostlin, ted už bych se tam nedostal kvůli omezení od naši vrchnosti Very Happy

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Mon Mar 01, 2021 12:13 pm

jj bohužel,nedostanem...Rostráty mám také od ní,minulý rok jsem je 15.3.sázel do země,dal jsem jim přístřešek na zimu,preventivně,po zimě bez problému... Cool Very Happy
U nás vikend bude chladný a určitě bude poletovat i sníh...dnes začnu ale taky něco kopat...je krásně..

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Tue Mar 02, 2021 11:17 am

No my už spíše palmy vykopáváme Laughing Crying or Very sad .

Ale s velkou láskou vzpomínám na doby, kdy jsme je sázeli, vždycky to bylo velice vzrušující i celý ten proces, výběru palmy, nákupu, dovozu, výkopu, vysazení Smile . Po vysazení nastal i částečně pocit smutku, že je už v zemi a chci další Laughing .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Tue Mar 02, 2021 12:54 pm

Na tom není nic k chlubení! Evil or Very Mad  Měl by jsi si Rudo zavzpomínat na mládí a zase nějakou palmu vysadit. Laughing Kdybys neměl, možná bych nějakou volnou palmu vyštrachal... sunny sunny sunny
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Tue Mar 02, 2021 4:48 pm

Tak jestli už máte vysoké palmy jak v Babicích,pán říkal,že má trachýk 7 metrů tak to se nedivím Very Happy Já jsem rád,že mám po dnešku vykopanou první díru,takže ještě dvě zbývají.Zítra ji zasypu a bude nachstáno na sadbu...počasí máme luxusní tak pohoda....

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Tue Mar 02, 2021 5:34 pm

Tom78 napsal:Tak jestli už máte vysoké palmy jak v Babicích,pán říkal,že má trachýk 7 metrů tak to se nedivím Very Happy Já jsem rád,že mám po dnešku vykopanou  první díru,takže ještě dvě zbývají.Zítra ji zasypu a bude nachstáno na sadbu...počasí máme luxusní tak pohoda....

Jo ale to jsou Moravské metry, ty jsou větší Very Happy . Né, on má pan Molek trochu sklony přehánět- vím to již z dřívějška. A mít špatný metr v oku není nic zahanbujícího.
Já mám třeba (Libor potvrdí) metr v oku až nehezky přesný (je to mé prokletí). Z fotek co vkládal Libor v roce 2016 v příslušném tématu, měl dle mého oka jejich Trachýk výšku kmene 290 cm, uběhly 4 roky celého vegetačního růstu, nechci podceňovat, ale starší kusy rostou už pomaleji a pokud dal kmen ročně 20 cm, budu mírný a přidám velkou odchylku, vyrostl maximálně za 4 roky o 1 m na kmeni=390 cm a s listy se dostávám na 5 až 5,5 m celkové výšky. Pokud máte někdo aktuální fotku, můžeme si moje znalosti Trachycarpu ověřit Smile .
Pokud by měl 7 metrů, sahala by koruna nad štít domu Wink (to už by bylo aspoň 15 Moravský metrů!).

Libore, děkuji za nabídku, ale galantně odmítnu, počkám ještě jak letos zareaguje na 3 rok v zemi Livistona chinensis a pokud bude dál marnotrapná, tak jí pouze vyměníme za něco smysluplnějšího (ono by stačilo za zdravější livistonu Evil or Very Mad ).

Edit, vzpomněl jsem si, že budeme přesazovat 1,5 m vysokého (2,20 Moravských) Trachycarpus bulgaria, co roste asi 6 let v zahradním skleníku, půjde volně na zahradu. Již se tam motá, za 6 let ani jednou neomrzl, je to zvláštní, skleník není nijak izolovaný, má kovovou konstrukci je i vyvýšený, přesto v něm nezmrzly listy, které jinak venku -12°C zničí. Ale podle mého v tom skleníku -15°C být muselo, spíše i méně. Ty letošní mrazy nebyla žádná subtropárna.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Wed Mar 03, 2021 5:00 am

:DTak u nás na Valašsku,nám vychází 1 metr zhruba,ale spíš přesně na těch 100cm Very Happy.A co se týka tracha v Babicích,osobně jsem ho zahlédl z auta při odjezdu ted v sobotu,v zabaleném stavu byl nějak už nad hranou střechy domu,mě se nezdálo 7m,můj odhad kolem,nebo něco přes těch 5m.Ale nevěnoval jsem tomu pozornost.Pan Molek říkal 7m,což představa takovou velkou palmu mít,ne to nechci :DAle co by jsem chtěl,v létě zajed na návštěvu do Babic k Molkum na zahradu Very Happy Very Happy Přiště se podívám na tracha,vezmu si metr.
My jsme nedávno měřili jeden z našich jalovců,rovných 5m,(to už byl 2x zakracený)takže mám představu jak asi vypadá 5m na výšku něčeho...
Rudo,ten T.Bulhar :Dto je pecka.Asi dost odolný,možná dost udělá i to,že je v tom skleníku nadkytý i když byla teplota jaká byla.Mám jeden od Vás takový malinký prcek 30cm výška asi,( bez květináče),půjde do země na test k většímu trachy.tak uvidím jak mu to bude pasovat Very Happy
Škoda,že jsi tam neměl teploměr.... Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Fri Mar 12, 2021 7:39 am

Už jste někdo letos někdo vysadil nějakou tu palmu? :DPočasí nic moc,u nás pomalu týden ráno -6,-9st,ale už by to mělo být lepší.
Láká mě to o víkendu hodit do země trachýk,je to brzo co myslíte?na druhou stranu ,něco napršelo,tak kopaní asi nic moc a nějaké to sněžení a ráno mínus ještě bude... :DBylo by super +20st slunko,k tomu nějaké to pivo..to by se to kopalo,sázelo Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Josef Fri Mar 12, 2021 7:57 am

Já už mám všechno nachystané, beton pěkně vytvrdnul Very Happy . Počítám, že příští víkend bych začal s vysazováním. Budu také vynášet do skleníku kaktusy, některé sukulenty, ... Dělám to tak každý rok, slavím tím svůj svátek dobře se to pamatuje Very Happy .
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Fri Mar 12, 2021 12:40 pm

Na Vsetínsku bych s výsadbou ještě počkal, ten příští týden má zase něco bejt. U nás snad do -5°C ale na východě může být hůř. A vysadit palmu je úplná zbytečnost, neb teplota půdy se vylučuje s kořeněním.
Ale nemělo by se ani moc otálet, zvlášť pokud jsou palmy v černých nádobách, v nich se probouzí zase moc brzy, a když se pak šupnou do té ledové země, tak mam pocit, že je to přesně ten mezičlánek, kdy se palma i na půl roku zasekne v růstu, než se z tý facky vzpamatuje.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Fri Mar 12, 2021 1:51 pm

Však jsem si to rozmyslel,ta předpověď ...a určitě to co jsi psal do ledové země sázet....To jen úlet z nedočkavosti.A byl jsem na zahradě,nedá se tam po noční zálivce chodit,tráva je nasátá vodou.Vidím to na duben....

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Josef Fri Mar 19, 2021 2:21 pm

Příští víkend budu vysazovat d země Very Happy . Kromě Trachycarpus také juky (rostrata, elata, gloriosa) a ageve (neomexicana, utahiensis), které mám zatím v nádobách. Máte někdo zkušenost s použitím lávové drti (velikost 16 - 32 mm) místo kačírku?
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Fri Mar 19, 2021 4:13 pm

No, je to super, až na tu cenu Laughing V plzeňské ZOO to měli ještě v kombinaci s velkými kusy lávy. Vypadalo to famózně, platiti bych to ale nechtěl. To raději zůstanu u kačírku, který mám skoro zadarmo.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Fri Apr 23, 2021 8:27 pm

Jako těm co letos zakládali exotickou zahradu fakt nezávidim, takhle studený jaro nepamatuju a ani nemůžu, je nejchladnější snad za 60 let. Je pár palem co jsme ještě neodzimovali a popravdě nemam chuť ty kryty ani sundavat, neroste to ani v nich Shocked .

Já jsem sice čekal na stabilně teplejší počasí, ale to bych se taky nemusel dočkat Rolling Eyes . Takže Trachycarpus bulgaria šel dnes z nevytápěného skleníku ven. Výkop docela ušel, je ale pravda, že by to šlo určitě udělat pořádněji. Nicméně z předešlých přesunů palem bych řekl, že je snad i lepší, jí přesadit s co nejmenším balem, většinou ty přeseknuté kořeny už neobrostou a palma si udělá nové. A mimochodem kořeny, měla palma kompletně všechny zarvané v jílovém podloží. Horních 30 cm neobsahovalo ani jeden kořen, všechny kořeny rostly v jílu kam už kopnou ani nešlo, navíc byl totálně přesušený. To říkám pro ty, co mají obavy z toho, že do jejich ornice palma nezakoření...

Nová expozice je u východní zdi domu, kousek od přístřešku nad vchodem a okénka ze sklepa. Klimaticky jsem palmě nic lepšího dopřát nemohl (vše už je obsazené), je vysazená tak, aby kmen směřoval pod přesah střechy. Mírnější zimy jí nemíním zimovat.
Hned vedle kmene je seříznutý kmen od Eucalyptu, chtěl jsem ho vykopat, ale zjistil jsem, že má živé kořeny a kmen u země nevypadá úplně zle, takže možná pokud Eucalyptus obroste, se tam budou trochu tlačit Very Happy .

Výsadba palem - Stránka 8 1

Výsadba palem - Stránka 8 2

Výsadba palem - Stránka 8 3

Výsadba palem - Stránka 8 4

Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Sat Apr 24, 2021 5:03 am

Pěkně v tom skleníku narostl, je už větší než můj v zemi.

Na růst palem v krytech si nemůžu ztěžovat. Washi už má asi druhrj novej list (není tam moc vidět) a Parajubaea taky tlačí další.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Mon Apr 26, 2021 6:20 am

Zdar
Jsem stabilně nasrán z toho chladna.Mám od konce března (kdy bylo +25st)v zemi nově zasazené 3 ks palem +1x přesun palmy na jiné místo.Mám je nadkryté a zastrečkované,aby měly tepleji,nahoře,dole proudí vzduch.Při polojasnu je tam o 8-10st více než venku.
Rudo,jaké jsou výhledy?Včera v tv.teda moc nepotěšili,nevypadá to na nějaká tepla... Sad
Ale hlavně,že se pořád řeší oteplování a nevím co všechno.Ve světě také hrůza.Pokud se mluví o rekordech,jen se trochu bojím aby třeba nepřišly nějaké brutální mrazy jako v roce 1941 nebo kdy to bylo.
Tam kde je teplo je zima a naopak.Pohled dnes ráno přes okno na modrou oblohu,je boží,teplota je ale špatně :DTento týden dostavím skleník,tam si zalezu a vylezu až v létě Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Thaedhas Mon Apr 26, 2021 6:32 am

Zdarec Very Happy Hele k tomu globálnímu oteplování. Jsou dokonce teorie, které říkají, že globální oteplování může způsobit globální ochlazení. Když do Atlantiku odteče určité (gigantické) množství sladké vody z tajících arktických ledovců, tak zkolabuje Golfský proud a v našich končinách bude podobné teplo jako ve stejných šířkách v Kanadě. Ale to je snad jen nejextrémnější scénář a nestane se tak. Very Happy
Abychom to neměli úplně mimo téma, tak letos jsem se odhodlal a strčil do země Trachýka. Mám ho už pomalu 10 let a byl dovozen z Chorvatska jako malá sezenička.
https://drive.google.com/file/d/1kv-ndrjNR2NfV9V3JrZ8KuANPFWLCYA8/view?usp=sharing

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Mon Apr 26, 2021 11:05 pm

No konečně, už to chtělo nějakou palmu v zemi Smile . Máš už promyšlené zimování?

Pojem globální oteplování je dost široký pojem a přesně my žijeme v oblasti, kde se dopady GO projevují ve velké míře. Podezření, že je něco špatně s golfským proudem mám již delší dobu, zhruba v roce 2015 se něco důležitého změnilo a od té doby se nenapravilo. Přestaly chodit pověstné systémy zvlněných front od JZ, možná si je mnozí ještě pamatujete, kdy se v létě pozdě odpoledne, spíše podvečer přihnaly od JZ mraky a začala celonoční blýskavá show, na Moravu dorazily bouřky vždy až v druhé půlce noci. Byly důležité v tom, že přinášely plošně vláhu i do nejzapadlejších koutů republiky.
A nejsou fronty, není voda.
Další věc je, že GO mění směry proudění, díky nim chodí brutální mrazy tam kam běžně ne a udržují chlad nad místy, kde to není normální. Jako letošní jaro nad Evropou. Já říkám, že všechno se vším souvisí a nebude tam asi jeden činitel. Proudění má tendence se udržovat ve stejných pozicích po dlouhé měsíce a pak to vypadá jako loni, kdy měla část Moravy a Slezska rekordní srážkové úhrny. Ostrava třeba 1000 mm Shocked a podhorské oblasti na Ústecku zažily historické sucho.

A mimochodem, budeme v týdnu vykopávat ze země Livistonu chinensis, ano již po 2x Very Happy Neutral . Před mnoha lety jsme ji vykopali, protože nebyla dobře umístěná a zimování bylo složité. Nyní měla svůj kryt, ale samotný kus palmy je již špatný, zničil jí španělský jíl pale . Roky v nádobě jí kořeny naprosto zničily a nemohou se zregenerovat, budeme dělat dost brutální zásah do kořenů a pokusíme se donutit palmu znovu zakořenit.
Ale v zemi už livistonu nechci, bohužel již teplota -2°C jí poničí listy, oschnou konečky listů a nevypadají pak vůbec dobře po celý rok.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Thaedhas Tue Apr 27, 2021 4:47 am

No doufám, že následující zima bude mírná a nebude to třeba. Výsadba palem - Stránka 8 1f605 Ale pokud na to přijde, tak kabelem. Elektřinu bych asi mohl nějak spustit z bytu na zahradu. A nebo mě napadlo udělat jednuduchý kamínka z hliněných květináčů a topit tam svíčkou. Very Happy Já vím, zní to crazy, má to dost ALE a když se něco pokazí tak z palmy bude uhel. Ale zase žádný kabely a spotřeba elektřiny. Rolling Eyes

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Tue Apr 27, 2021 6:13 pm

Prý "spotřeba elektřiny" Laughing .

Víš vůbec kolik sežerou topné kabely? Já to vím, jsou to řádově koruny za zimu.

Kup si ty český co se prodávají na stromy. Ty mají ještě spotřebu děleno dvěma, ale můžu potvrdit že fungují, bavili jsme se o tom při únorových mrazech v příslušném tématu. Při -18°C jsem na pohmat ani nepoznal, že jedou, oni totiž nehřejí, ale jen zabraňují mrazu proniknout k palmě. Myslím, že když spočítáš náklady na hliněný květináče a svíčky, tak se ti to za 3 roky vrátí v tom kabelu Smile .
Ale chápu, já tu taky při první palmě v zemi, nechtěl šaškovat s elektrikou. Ale časem se věci změnily a letos máme v plánu překopat půl dvora, položíme silnej kabel, aby měla zahrada vlastní jistič Laughing .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Wed Apr 28, 2021 5:43 am

Kabely jsou nevhodné na zimování palem, pořiď si něco pořádného. Uvidíš ten rozdíl. Laughing

Tyjo! Překopat půl dvora kvůli kabelu. Tomu se říká láska k palmám! Shocked
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Tom78 Thu Apr 29, 2021 8:40 am

Very Happy Moje první zimování jen jasně potvrdilo,že je třeba být připraven na vše.Mít vše v pořádku a funkční.Při havarce s elektřinou při mrazech to není teda sranda.Nemám problém překopat k vůli kabelu,jističi, celou zahradu,hlavně,že je vše ok a udělal proto člověk maximum. Very Happy Very Happy :DStačí málo a je po všem Very Happy Very Happy 
T.kabely doma mám,ale nepoužívám,olejové radiátorky(500w) a k tomu ventilátor-( nastavení jen proudění bez ohřevu)se mi osvedčily v polykarb.budkách skvěle. Very Happy
Spotřeba minimální  (k mému překvapení)Svíčky,no asi určitě ne,ale mám nachystané,pro případné problémy- s elektro+technika...
To by mě v noci vyzbudil alarm z čidel 😢PS:Mrznout bude vždy,alsp.u nás...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 8 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru