Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výsadba palem

+17
pet.sch
triodyn
Davi_K
Miloš
janci
mejdlo
Thaedhas
RadekS
jirkan
MArtin16
Martinn
beny
Stanley_51
Radim K
Standa.B
JardaD
Rudolf M
21 posters

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Wed Jul 06, 2016 9:47 pm

Ahoj, vítej zde na fóru, můžeme plynule navázat na konverzaci z palmparadise Smile .

Určitě doporučuji tu teplotu sledovat sám, čidlo stačí i obyčejné, já používám od Conrada za 500 Kč, měří pouze teplotu, nic jiného. Čidlo umístit nad trávník do stínu, ale ne pod strom a ideálně 10 metrů od zdí budov. Hodně špatně se takové měřící místo hledá, většinou na běžné zahradě ani není, tak to lidi prsknou na severní okno a pak naměří -14°C i když je -20°C Smile .

Pro exotické rostliny jsou nížiny samozřejmě velmi vhodné, hlavně co se týče sumy tepla ve vegetačním období roku. Sezóna je do 250 m.n.m. i o několik týdnů delší, než třeba v mé poloze. Nadmořská výška tak ovlivňuje hlavně vegetační sezónu, čím nižší poloha je (a není to mrazová kotlina) tím je kvalitnější. Ale má to své nevýhody právě v té části roku, kdy vegetace spí. Nížiny na Ústecku trpí na nedostatek srážek a v kombinaci s inverzními mrazy, to vytvoř velmi nebezpečnou kombinaci právě pro exotické rostliny. Zvlášť když se pak po delším období mrazů udělá hezky. Dřevo exotických dřevin začne praskat, listy palem žloutnout, stálezelené rostliny přesychají a opadávají. A čím vyšší poloha je, tím menší jsou následky právě těchto nešvarů. Protože ve vyšších polohách nejsou takové kombinace mrazivých inverzí, nejsou tak dlouhé, častěji svítí slunce, denní průběh teploty má jinou křivku a tak dále. Chci tím jen říct, že mít dobrou nadmořskou výšku je v našem klimatu bohužel jen polovina "předpokladů" pro pěstování exotiky. Nicméně dost toho jsme probírali v naší předchozí debatě, celé je to vlastně o tom, věnovat větší pozornost té zimní ochraně.

Samotného mě zajímá, jestli bydlíš v opravdu tak zajímavé lokalitě, kde jsou zimy mírnější- ve smyslu silných mrazů. Ostatní projevy zimy je bohužel jiná kapitola a mrazy nejsou to hlavní, co rostliny ničí.
U mě je třeba aktuální problém poslední 2 zimy - vítr, ten my poničil palmy nejvíce. V normálních zimách, kdy mrzne, sněží a chodí normální oblevy bez jiných vedlejších projevů (extrémní teplota, vítr, srážky) je problém přehřívání krytů, ale každý rok se něco najde Laughing . Když se to tak vezme, ten vítr je ještě malý problém, než když pak přijdou silné mrazy.

Na zimování je tady na fóru popsáno dost zajímavého materiálu, včetně informací na našich stránkách, třeba v sekci o pěstování, nebo přímo u palem.
U mrazuodolných palem je ochrana kořenů zbytečná, ani v hnusných zimách, jako byla ta v roce 2012 palmy na namrzání kořenů netrpí. Jiné je to u palem typu Washingtonie, datlovník (a obecně palmy s odolností kolem -10°C) kde je už namrznutí kořenů reálné.

Dost promlouvá do pěstování poloha pozemku, pokud máš pozemek s orientací na jih, je to ohromná výhoda v mnoha ohledech. Pomůže ti to i v tom zimování, hlavně těch méně odolných palem typu Washingtonie. Na jižních svazích se rychleji prohřívá půda a je menší riziko poškození kořenů a můžeš si dovolit sundat kryty dříve, než se začnou přehřívat.


Já to pěstování v nádobách nevidím rád, zvlášť pokud máš možnost a aspoň trochu chuť pěstovat palmy v zemi. Ten rozdíl v růstu u palem v zemi a v květináči je ohromný.. Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Davi_K Thu Jul 07, 2016 6:23 am

Díky za přivítání Smile No,  jsme 220 m n. m. a většinou když je mlha tak Pokratice jsou slunečné a je teplo, a ve městě je ošklivo. Ale nevím, jak to je v zimě, když je inverze. Jde o to že kolem Polabí je USDA 7a a 3km od Litoměřic jsou Žitenice s průměrnou teplotou 9,46 stupně, nejteplejší místo Čr. Pozemek je na jižním svahu a místo pro palmu(y) je směrem na jih. Na kryt tam je místa hromada, i na obložení okolí krytu polystyrenem aby nezmrzly kořeny.
Davi_K
Davi_K

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 03. 07. 16
Location : Litoměřice/Pokratice - Jižní svah 220 m

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Wed Oct 26, 2016 8:11 pm

Dneska jsme navštívili Botanickou zahradu v Praze Troji, venkovní areál a nestačili jsme se divit o co doplnili pouštní expozici. Název tématu napoví, ano jsou to palmy. Trochu mi spadla brada nad odvážností tohoto činu, jelikož botanické zahrady se většinou drží dost při zdi s experimentováním výsadeb exotiky. Nicméně neznám jinou botanickou v ČR která by měla v zemi Tracháče, u skleníku mají i Basja a 2 druhy Eucalyptů a další zajímavé druhy rostlin.
Ale tohle mě opravdu překvapilo a zároveň potěšilo! Smile

Fotky mám v mobilu, jakmile to bude možné, přidám je. Zatím můžete spekulovat co tam kluci ušatý vysadili Smile ...
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Wed Oct 26, 2016 8:22 pm

Tak připojení se povedlo, takže přikládám..

Akorát ten spodek bednění je jen látkový, ale třeba to je schválně.
Výsadba palem - Stránka 6 14813365_1858669071031063_2028716030_o

Výsadba palem - Stránka 6 14859353_1858668467697790_805694005_o

Výsadba palem - Stránka 6 14875958_1858669151031055_1580482461_o

Výsadba palem - Stránka 6 14881472_1858668507697786_616137680_o

Výsadba palem - Stránka 6 14881574_1858669101031060_1141441132_o
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Davi_K Fri Nov 11, 2016 1:34 pm

V červenci jsem tam byl a psal jsem jim od kdy to tam mají a jak zimují, tak díky za uśetření cesty Smile
Davi_K
Davi_K

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 03. 07. 16
Location : Litoměřice/Pokratice - Jižní svah 220 m

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Fri Nov 11, 2016 2:22 pm

Už je tam mají v zemi od jara, že jo? Já si říkal, že mají letos nějak moc listů, většinou udržely tak jen 3-4 listy.

A zimovali je úplně čerstvě jak jsme tam byli, podle stop kolem nich. A doufám, že se o to stará někdo rozumný, ty topítka co tam mají, takový prostor rozhodně nevytopí Embarassed . Jinak jsem zapomněl popis k první fotce, lehkým pohybem jsem u země odchlíp ten kus hadru a normálně bylo vidět dovnitř, možná to ještě neměli dodělaný..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Fri Nov 11, 2016 5:59 pm

Rudo, to je "umělohmotný filc", používá se to na izolace potrubí. Jeho výhodou je, že to neshnije ani v zemi. Pokud někdo předpokládá, že při sněhové pokrývce se přihrne sníh k základům krytu, tak by to mohlo dobře fungovat. Při oblevě by to mohlo sloužit jako ventilace rostliny. Pokud ale není větrání řízené (ventilátor a nebo automatické otevření větracího okna v horní části krytu), postrádá to smysl....
Mělo by to bránit promrzání spodní části krytu (jako já izoluji to ztracené bednění), a ještě to celé ventilovat. Je to typická představa člověka, který má tušení jak by to mělo fungovat ale neví, jak to celé zrealizovat........
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Fri Nov 11, 2016 7:43 pm

Rád bych se připojil k překotné řadě přispěvatelů na toto fórum. Přes nepřetržité deštivé počasí jsem už do prvního vztyčeného krytu přidal další palmy v květináčích, neb, jak se ukázalo, zimoviště je už malé....
Z druhého krytu jsem zatím stihl jen izolovat základy a připevnit základový rám... Vzhledem k tomu, že na některé poseroutky bude o víkendu moc zima a nechtějí nikam jet, snad stihnu něco dodělat.....
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0159  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0160
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Mon Nov 14, 2016 7:31 pm

Tak dnes konečně postup prací na dalším krytu. Je to fakt parádně jednoduché.
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0173
Nejdříve se vztyčí dva základní rámy. Připevňuji je na zalepené závitové tyče v základech krytu.
Na druhé fotce je zadní část rámu, v jejíž levé části jsou dveře. Protilehká strana rámu (u mě směrem k západu) je z důvodu větrů vyztužena dvěma vodorovnými příčkami:
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0180  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0183  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0182
Pak už se jen vloží příčky mezi oba rámy a spodní část kostry krytu je hotová:
(Třetí, spodní příčka, která je rovněž připevněná k základům, je na fotkách od začátku. Chybí tam propojovací vinkl k základním rámům, protože mě došli šrouby - informace pro příliš zvídavé...)
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0184  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0186
Zbývá už jen dodělat střešní část...
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Radim K Sat Nov 19, 2016 11:10 am

Vypadá to bezvadně a precizně. My jsme předevčírem započali zimování aleje, ale zatím jsme začali dělat jen konstrukci. Zlí jazykové a škarohlídi v čele se mnou tvrdí, že stavíme kostel Laughing . No jo, to budeme zase někde za magory Twisted Evil .

Výsadba palem - Stránka 6 15101899_1248788235144318_1761509287_o

Výsadba palem - Stránka 6 15127383_1248788168477658_1980709303_o

Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Stanley_51 Sat Nov 19, 2016 1:25 pm

Kluci, já vás obdivuji. Tohle je přesně ten důvod, proč do palem nejdu. Asi bych to nezvládl.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Sat Nov 19, 2016 2:48 pm

Mě to baví Smile , po úklidu rostlin na zimoviště je dost času a prostoru kutit nějaké tvary na zimování rostlin, zvláště těchto drobečků. Ono to není nikterak složité, za ty roky se nám tu nahromadilo plno materiálu, takže je z čeho dělat, pár prkýnek k sobě a obalit je to také čím (zbytky polykarbonátu, bublinkové fólie a mirelon  Smile ). Důležité jen je, aby to vydrželo vítr a vodu, se sněhem moc nepočítám a vytápět se dá i notebookem.
Výsadba palem - Stránka 6 15127369_1871161319781838_968573042_o

Výsadba palem - Stránka 6 15153126_1871204196444217_731487627_o

A zvládnout/nezvládnout, spíše je to o chuti to dělat. V Nýrsku všem palmám staví 3 metrové boudy, místo krmení kachen u rybníka nebo vysedávání u okna a pozorování ulice, je to fajn se o něco starat Smile .
Znám člověka, co by podle tabulek, měl ležet doma v kómatu, ze všech těch nemocí, co mu je (od epilepsie, po špatný záda). Místo toho, ho každé ráno postaví na nohy pomyšlení na rostliny a jde budovat celý den hodnoty na zahradě, a jde mu to mistrovsky..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro RadekS Sat Nov 19, 2016 9:14 pm

Kluci, máte krátký štafle.. Laughing
Pěkný stavbičky...hlavně nespadnout!!!

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Sun Nov 20, 2016 6:51 am

Ten křížek s koulí, co se dává na vrchol věže, by měl být uzeměnej....

Parádní stavba. Jenom na tu nižší část bych přidal víc svislých příček nebo nějakou jinou výztuhu.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Sun Nov 20, 2016 5:19 pm

Dneska jsme dodělali tu kapli, bylo to poměrně pracné, díky výšce.

Na ty boky přijde drátený plot, jak jsem ti psal, a teprve na to bublinka a mirelon . Další prkna tam už dávat nechci, přijde mi to i zbytečné. Tam jediné co hrozí je pokud by napadlo moc sněhu ( Laughing lol! ), ale to z velké části řeší střecha sama, ta je totiž prakticky v celku z polykarbonátu Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Wed Nov 23, 2016 7:44 pm

Tak jsem zase pokročil s výrobou dalšího krytu.
Nejprve jsem připravil základní díly na střešní část:
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0001  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0002
Základová část krytu je kompletně spojena se základy:
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0003
Základní díly střešní části jsou už na krytu:
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0008  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0009
A zbývá vložit už jen příčné latě, což je za pár minut:
Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0015  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0016  Výsadba palem - Stránka 6 DSC_0017
No a zbývá jen celý kryt zabalit do polykarbonátu......

P.S. kdo si je nejistý v práci s dřevem, doporučuji nejdříve sestavit celou konstrukci krytu a až pak změřit rozměry na polykarbonát....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro RadekS Thu Nov 24, 2016 7:43 am

pěkně udělané.. super to mají lidé, kteří mohou celý kryt třeba někam po zimě odnést a uschovat - i když se to nezdá, kryt z latí je sice robustní, ale i dobře přenosný ve dvou lidech..Ten kdo má jako já menší pozemek a novostavbu (tj. nemá na pozemku třeba nějaké starší zemědělské stavby) musí ho vždy rozložit a pak zase skládat, byť to je práce na hodinku, je to v případě více krytí opruz.. zvláště to značení jednotlivých dílů..
Jinak je zajímavé, jak je kryt najednou zpevněný v případě osazení polykarbonáty. tj. už najednou nic nepruží,prostě se ani nehne.. to je má zkušenost

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro beny Thu Nov 24, 2016 7:57 am

Radku, naprostý souhlas. To zpevnění polykarbonátem je fantastické.
Zvažoval jsem, z tohoto důvodu, že bych tento nový kryt trochu zjednodušil. Ale zkomplikoval bych si možnost použít třeba jenom zakrytí střechou. Na jaře postupně odstraňuji jednotlivé stěny podle vývoje počasí, takže jsem nakonec konstrukci ponechal beze změny (jenom jsem udělal rozebiratelnou i střešní část). Mimochodem ta střešní část je pěkný opruz. Funkčně je výborná, ale stašně blbě se to vyrábí. Rozhodl jsi se dobře, že jsi do toho nešel....

Ke značení dílů používám hlavičky zatlučených hřebíků v různých kombinacích. Konstrukci natírám vyjetým olejem a tam by žádná barva nedržela. A vyrábět štítky raznicí se mě nechtělo.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro RadekS Fri Nov 25, 2016 8:16 am

já popisuji latě lihovou fixou a drží to výborně.. uvidíme časem.. ale na nějakých latích mám již popisy i 3 roky a v pohodě..
ano, díky možnosti postupného rozebírání krytu a tím i velkoplošného odvětrávání je možno kryt postavit třeba již během října a demontovat třeba až během dubna, kdy je do něj možno pustit spousta čerstvého vzduchu i světla a v případě poruchy počasí pak za 10 minut došroubovat desky a izolovat...

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro triodyn Fri Nov 25, 2016 5:38 pm

Máte to kluci pěkné,jenom by mně zajímalo,jak se v tom hlídá a reguluje vysoká teplota,jelikož je to z PC-nevím jaké tl.,tak se to chová jako skleník,když vyleze slunko,tak to bude ve vnitř celkem pro palmy nářez-teplotní skok.To bude v každé boudě ventilátor?Nebo ručně?-každý den to hlídat.Nebo to palmám nevadí?Když je to z části z osb desek,tak se to tak moc nezahřeje,jako když je to komplet z PC.

triodyn

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 17. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Fri Nov 25, 2016 7:22 pm

To přehřátí je kapitola sama o sobě. Protože pokud svítí mimo mrazivé dny, tak se kryty na plno větrají. Což si hlídá pěstitel sám, samo ho to donutí sledovat předpovědi, kdy se má ochladit, nebo začít pršet Very Happy . V inverzní dny slunce nesvítí, to se řeší samo (což je bohužel kolikrát 80% zimy) a ty dny, kdy svítí a mrzne, přehřívání obvykle nehrozí. Protože teplota nejde tak do extrému, díky venkovní teplotě, a i pokud by přesáhla teplota krátkodobě 20°C, nic se neděje. Je to naprosto běžná situace v subtropických oblastech. Odpolko slunce a +18°C, a do rána -2°C.
Nutno ještě dodat, že u nás nebyl ledový den 365 dní po sobě v období prosinec 2014 až prosinec 2015. A loni se daly ledové dni spočítat na prstech jedné ruky. Tzn dnů, kdy se nedají větrat kryty, ono to není tak horké s tím větráním přes mrazy Wink .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro pet.sch Sat Apr 01, 2017 8:49 pm

Zdravím, dneska jsem dokončil práce při výsadbě Butie odoraty. Butii odoratu mám od roku 2009 a kupoval jsem ji u pana Lešnera. Palmu jse loni přesadil do 75l květináče a byla to celkem fuška ji přenášet. Pro výsadbu jsem se rozhodoval mezi Phoenixem canariensisem, Braheou edulis a Butii odoratou. Vyhrála to Butie, je ze všech tři největší.  Wink

Příprava na výkop a materiálu:  bounce
https://2img.net/h/s11.postimg.cc/azgih42qr/P3301370.jpg
https://2img.net/h/s11.postimg.cc/f38aibeub/P3301371.jpg

Jámu jsem pro palmu vykopal 1 x 1 m a do hloubky 1 m. Hlína na místě výkopu nebyla kvalitní. Většinou cihly, vápno a omítka. Jenom těsně pod povrchem (hloubka ryče) se dala použít a to ještě jsem ji napřed přesypal přes síto, abych se zbavil cihel. Překvapivě, ale na to, že jsem kopal do takové hloubky se mi na dně neobjevila spodní voda, protože kousek vedle máme studnu, kde je 1,2 m pod povrchem už hladina vody. Na dno jsem dal asi 10 cm vrstvu štěrku a potom smíchání kopané hlíny a zahradního substrátu v poměru 1 : 1 + říční písek. Na celou jámu jsem použil 13 pytlů zahradního substrátu a tři pytle 25 kg říčního písku.

https://2img.net/h/s22.postimg.cc/3rfv7wfsh/P3311374.jpg
Při výkopu jsem narazil na telefonní drát, ale palmě by neměl vadit. Hlavní bylo abych ho nepřesekl. To by potom byl průser.  No

Hotovo:  cheers
https://2img.net/h/s22.postimg.cc/3xhkh7moh/P4011375.jpg
https://2img.net/h/s17.postimg.cc/qkpug8xnj/P4011376.jpg
https://2img.net/h/s9.postimg.cc/caneamsgf/P4011377.jpg
pet.sch
pet.sch

Poèet pøíspìvkù : 73
Join date : 30. 03. 14
Age : 36
Location : Chlebičov, 289 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro RadekS Sun Apr 02, 2017 7:43 am

vypadá fakt nádherně... pěkně místo před domem!

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Rudolf M Sun Apr 02, 2017 9:16 am

Moc pěkná výsadba! Smile

Já ještě na Petra prásknu, že chtěl dát na boky té díry polystyreny. Prý se "inspiroval" na našich stránkách, že to viděl jak to dělají poláci Very Happy . Sice nevím, co na tom bylo inspirativní, byl to spíše přesný opak, tak sem u to rozmluvil.
Ten půdní profil nemáš tak hrozný, ani to co si vykopal není nic, co by kořenům vadilo. Naopak, kameny i cihly fungují jako spolehlivé odvodnění Smile . A s omítkou v půdě začínám mít dobré zkušenosti, subtropické rostliny na to reagují velmi dobře.

Nechystá se někdo do botanické Troja? Zajímalo by mě, jak jsou na tom Washingtonie výše Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro pet.sch Sun Apr 02, 2017 11:59 am

Ty jsi mě špatně pochopil, na vašich stránkách jsem se dočetl, že je to blbost. Na fotkách bylo vydět že ty polystyrény dával dotyčný člověk asi do 30 cm hloubky. Rolling Eyes Já bych je měl do 100 cm hloubky. Wink
Pro Butii jsem namíchal stejnou směs substrátu na kterou je už zvykla celou dobu co ji mám. Nevím jak by zareagovala na tu změnu a na ten bordel co tam byl. Trachyka bych neřešil, ale Butie je jiné cafe.
pet.sch
pet.sch

Poèet pøíspìvkù : 73
Join date : 30. 03. 14
Age : 36
Location : Chlebičov, 289 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba palem - Stránka 6 Empty Re: Výsadba palem

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru