Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trachycarpus fortunei, část 2

+41
Jožin
Petr
Josef
Jarek p
KateCZ
Tom78
Mrhol
peep2
ludek
Jakub
Kedar
Keraj
Rudolf M
patas
Davi_K
Honza S
ivik
Martcin
beny
martinfarmář
Stanley_51
MartinK
Honza P.
Miloš
PatrikSzilagyi
marttini
JardaD
sapmok
Martinn
Thaedhas
Radim K
Stanislav H.
pet.sch
J.J.
Marek ninja
LukášSK
vakousi
jirkan
mejdlo
RadekS
danccak
45 posters

Strana 19 z 25 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Next

Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Mon Nov 30, 2020 7:19 am

Zdar,také jsem řešil polystyrén...připravoval v létě pro mé první palmy v zemi pro zimování- polystyrén+jedna strana polykarbonát.A nakonec jsem rád, že jsem se na to vyprd a zvolil celé budky z polykarb.Mám už postavené,1x1x2m.Jsem velmi rád,že jsem to přehodnotil a udělal takto.Včera 29.11. první sníh 5 cm sněhu lehce nad nulou+ 0,6st +zataženo sněžení do večera,budky větrány nonstop a čidla meteo+ termostat v budkách ukazovaly kolem +5,4st.Budky jsou hezké,jsou skladné, rozmontovat,složit 15min,přehled jak to s rostlinou vypadá...Za mě to teda i na zahradě vypadá lépe než s polyšem co jsem plánoval.Také se mi líbí když sepnou světla co nasvicují palmy,nyní svití i budky Very Happy(kolem jdoucí nakukují co to tam je za velké lucery) :DNavíc není problém si je vyrobit,osobně bych si je teda ale nekoupil.Ty ceny mě neoslovily :)Jinak jsem ten pacient co kopal ten m3 pro palmy a dával drenáž a to i pro T Wágner. :DTehda jsem měl info od p.Molkové,také jsem to četl na stránkách -palmy a zahrady..ale.. :DNa jaro chci opět sázet,půjde i fortunei,takže na drenáž a výkop m3 prdím,má na mě vliv tohle skvělé forum..Je ale zajímavé jak někteří pěstitelé mají různé názory,návody ohledně sázení palem(myslím hlavně rod Trachycarpus) -substráty,výkopy,drenáže,srdíčka palmy atd... Cool Osobně chci vytvářet pro své rostliny podmínky co nejlepší.Mám názor,že palmy nebyly určeny do našeho podnebí,klimatu,(myslím celoročně) návštěva zemí původu,to jen umocní,tak je nechci trápit,ale samozřejmě ani rozmazlovat... Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Tue Dec 01, 2020 5:49 am

Na stránkách palmy a zahrady bych tedy nedoporučoval hledat rady. Po několika kontaktech a debatách už tam nehledám ani inteligenci (je ale třeba si trochu vážit každého pěstitele palem). Pavlína Molková toho má hodně na starosti a dlouhodobě nestíhá aktualizování svých stránek, takže řada informací je tam zastaralých. Je dobré si udělat představu o českém pěstitelském prostředí (obvykle to v horizontu dvou let lze zvládnout v případě intenzivnějšího zájmu). Jsou i lidé, kteří zase považují všechno za poživatelné a doporučují to i ostatním. Taková je realita.
Ze začátku má každý tendenci dělat vše dokonalé a co nejlepší. Se stoupajícím počtem rostlin v květináči a ve volné půdě se toto postupně tlumí a rozumně použitelnou mez. Údajně zatím nejnižším stadiem (na opačném konci od dokonalosti) je sázení zemním vrtákem. Vyhloubí se 10 cm hluboká dirka (o průměru 10 cm), šupne se tam rostlina a je zasazeno. Very Happy Very Happy Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Tue Dec 01, 2020 12:06 pm

Smile Palmy a zahrady-no tak vidím,že nejsem sám kdo má podobný názor.Také jsem debatoval,chtěl jsem dokonce na návštěvu,na vlastní oči vidět tolik palem a rostlin v zemi v CZ.Ale potom jsem dostal takový zváštní pocit po rozhovoru.....Chtěl jsem přibrat od pána i palmu-byla zrovna v akci",napsal pán do mailu,než jsem se nadál v akci už najednou nebyla.Ale to nic, nadšení po rozhovoru vyprchalo i tak,už jsem na návštěvu nechtěl. :DMyslím si,že ceny rostlin,jsou teda v tomto zahradnictví rozdílné oproti jiným ne jednou, jsem kroutil hlavou Very Happy .... Jinak se vším co jsi Beny napsal,naprosto souhlasím.S Pavlínou M,si rád povidám,to je jíná,na mě působí velmi příjemně,na jaro jedu hned směr Babice...L Lešner poslal vždy krásné rostliny,kluci z Přibic taky super a Tropík také spokojenost,T.Bulhar roste dobře :DVrták ještě nemám,ale už jsem koupil na jaro nový RÝČ Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Josef Tue Dec 01, 2020 4:03 pm

OK, také vzdávám ten polystyren, budu věřit vašim radám  Very Happy .

Mám v plánu kryt z polykarbonátu pro Trachycarpusy. Ctěl bych to udělat jako bytelnou stavebnici. Polykarbonát 10 mm, rozměry desek jsou 105 x 100 cm, cena kolem 300 Kč. Kostra z hranolů 5 x 5 cm.
Z každých 4 dílů se dá setavit bouda s vnějšími půdorysnými rozměry cca 113 cm x 123 cm (pokud by to bylo hodně, dá se zaříznout) a výškou 108 cm.
Jednotlivé díly by se měly dát na sebe skládat (v hranolech bude závitová tyč). V případě potřeby je možné vyplnit spodní díl extrudovaným polystyrenem. Vše výtápěno topným kabelem. Větrání tak, že bude vždy jedna celá stěna otvírací.
Je na tom něco špatně?
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Wed Dec 02, 2020 3:45 am

Já používám na Trachýky kryt s venkovními rozměry 130 x 130 cm, vejde se tam i s květy a listy stačí stáhnout jen přiměřeně (menší než 100 x 100 cm bych nedoporučoval). Polykarbonát 10 mm vícevrstvý (dnes už to stojí skoro stejně a izolačně je o dost lepší. Na střechu vždy polykarbonát o řád silnější (16 mm). Přesahy střechy stačí 5 cm na každé straně. Desky v místech kontaktu s dřevěnou latí, by měli být podlepeny těsnicí páskou. Přítlačné terčíky stačí dávat cca 40 cm od sebe. Otevírací část při výšce 2 metry doporučuji zavěsit na 4 panty (a 4 zástrčky) tak, aby spodní a horní byl max 10 cm od hrany. Při větší vzdálenosti dochází v následujících sezónách k prohýbání dveří.
Latě 5 x 5 cm jsou zcela ideální. Po letech pokusů jsem zjistil, že stačí hlavní rám jen sešroubovat dlouhými vruty (5x100), 2 na každý spoj. Dříve jsem dával ještě kovové úhelníky, ale je to zbytečné, rám se stejně nejvíc zpevní našroubováním polykarbonátu.
Ideální je sestavit kryt ze dvou základních rámů, které se jen spojí příčkami. Velmi výrazně to šetří materiál a skladovací místo. Doporučuju začít se základním krytem o výšce 2 metry. Nastavovací díly pak stačí zvedat po 1 metru (s takovým rozměrem polykarbonátu se dobře manipuluje i ve výšce na štaflích). Nastavovací díly se k sobě jednoduše připojí dvojicí vratových šroubů M8 na každé straně krytu.
Na vytápění propaguji olejové radiátory z mnoha důvodů.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Josef likes this post

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Wed Dec 02, 2020 3:48 am

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 DSC-0082  Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 DSC-0183  Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 DSC-0072 Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 DSC-0041
Ta šikmá střecha je sice moc prima (nedrží se tam kondenzát), ale uznávám, že je s tím hodně práce navíc. Takže už taky na dalších krytech dělám jen rovné střechy. Viz poslední foto.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro jirkan Wed Dec 02, 2020 2:21 pm

Já dělám kryty tímto způsobem, 4 samostatné stěny s čepy, stěny přirazím k sobě, dorazím čepy
do vodících děr a přes zavírání bočnice na přívěsný vozík zajistím stěny k sobě. Drží to dobře.
Stejným způsobem je i zajištěná střecha, nic při montáží a demontáži nešroubuji a jde to hodně
rychle, hlavně když už začíná mrznout nechci se u toho zdržovat.
U velkých krytů mám dole osb desky a polystyrén a nahoře u listů polykarbonát.
Foto z loňské zimy, letos zatím bez krytu. Loňskou zimu jsem je stavěl zbytečně, stále jsem větral.

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 P1110156

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 P1110159

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 P1110160

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 P1110161

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 P1110162

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Wed Dec 02, 2020 8:07 pm

Super Jirko! Já se omluvám za prodlevy v reakcích, ale fórum mě pořád padá, již několik minut po přihlášení..
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro jirkan Thu Dec 03, 2020 8:26 am

To je divný, já kolikrát odejdu něco dělat a zapomenu se odpojit a vydrží hodinu - dvě než se zase vrátím.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Thu Dec 03, 2020 8:55 am

To bude tentokrát mým stařičkým počítačem Sad
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Josef Thu Dec 03, 2020 2:03 pm

Ahoj,
používáte někdo v krytu pro palmy wifi teploměr s vlhkoměrem, který umožňuje vidět aktuální stav a pomocí grafů i historii na mobilu a počítači?
Pokud ano, poradíte jaký?
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Petr Thu Dec 03, 2020 5:24 pm

Ahoj, ja pouzivam ve vsech krytech wifi spinace s funkci mereni teploty a vlhosti a na zaklade techto hodnot si ovladam vytapeni krytu. Pouzivam spinac Sonoff TH10(16)(10 nebo 16A), ke kterymu mam pripojene cidlo na mereni teploty a vlhkosti. Princip je uplne jednoduchy, jako klasicky termostat si nastavim spinani podle teploty nebo vlhkosti a sepne se mi ventilator ci topeni, kabel. Je to prehledne a hlavne pohodlne, protoze na mobilu ci PC mas rozhrani pres eWelink a vidis aktualni podminky v krytu, at uz jsi v praci, nebo treba v posteli. V pripade vypadku wifi se da ovladat spinac primo na krabici. V aplikaci jsou veskera data spinani. Pri porizeni napr. Sonoff POW R2 muzes sledovat i spotrebu. Very Happy
Doufam, ze jsem neporusil nejaky pravidla ohledne reklamy, jinak se predem omlouvam 🙂

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Rudolf M Thu Dec 03, 2020 8:54 pm

To je super náhodou, trochu jsem si to pogooglil, protože to neznám a měl bych pár dotazů. Píše se že: "Sonoff TH10/16 umí ovládat scény, ale nemůže být scénami ovládán".

1.Takhle bych chápal, že to nefunguje jako termostat a nejde na to třeba zapojit topítko, nebo jo?
2.A aby to fungovalo, tak to musí být v dosahu wifi, nebo to naopak tu wifi nahrazuje?
3.A kdyby jo, tak to prostě zapojim do zásuvky, k tomu musim mít koupený to čidlo, do toho zapojim topítko a přes mobilní aplikaci si nastavim teplotní rozhraní, kdy to má zapínat a vypínat, takhle jednoduché to je?

Já mam dědečky od Conrada, digitální termostaty, nejstarší, který pořád funguje má už 10 let Very Happy . Ale přemýšlím, že to nějak už obměním, protože jich mam asi 8 a sere se jeden po druhým, před pár dny mi jeden odešel během provozu, prostě sepl a už nevypl. V krytu 30°C a nejhorší je, že to nevim, dokud to nezjistim osobně, krytů mam plno a musim to kontrolovat ručně. Dělám si zlepšováky, jako že k vytápění instaluju i obyčejný světýlka a vidím z okna, že když se rozsvicujou a zhasínají kryty, tak že i topí Laughing . Ale už mě to moc neba, ještě mam někde v okruhu vadnou prodlužku (otázka je která, když jich je tam asi 15) a neustále padá jistič. Což je chyba v kontaktu, ne že by to probíjelo, nebo tak Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Petr Fri Dec 04, 2020 4:16 am

Zatim me to funguje bez problemu a je to za par koru.
1 Sonoff TH10/16 funguje jako klasicky spinac, dostanes krabicku a k ni si klasicky pripojis vstup ze site a vystup, kam uz si pripojis vsechna topitka. Takze uz jenom kousek kablu a vidlici a zasuvku 🙂
2. Musi to byt v dosahu wifi, samo o sobe to wifi signal nezesiluje. Ja mam signal po cely zahrade. Jinak se da sehnat spousta zesilovacu wifi signalu.
3. Sonoff TH ma vstup pro teplotni cidlo, ktery ti meri teplotu a vlhkost a diky tomu si muzes vytvaret sceny, nebo nastavit jako klasicky termostat. Ovlada se tim vse z vystupu Sonoffu TH. Takhke je to jednoduche.
Stoji to vse par korun a mas to v aplikaci telefon vsechno ovladatelne pres eWeLink. Je to super 🙂

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Fri Dec 04, 2020 6:31 am

Tak to vypadá dost dobře!Jestli to chápu dobře...Tak to budu koumat,díky. Very Happy  Shocked Shocked

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Fri Dec 04, 2020 6:36 am

Jo, FB si o tom dost píšem, taky mě to zaujalo, hlavně cena. Kdybych chtěl všechny termostaty nahradit, tak by se jednalo asi o 12 kousků. Wifi už na zahradě mám dva roky (abych dostal synka na zahradu) ale v tomhle jsem ještě nepokročil.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Fri Dec 04, 2020 7:21 am

Měl bych dotaz ohledně nastavení teploty,do mínusu to jde?Sonoff TH 10  Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Petr Fri Dec 04, 2020 10:10 am

Ja to koupil neco kolem 320, +160,cidlo. Paradni ceny. Ta investice v porovnani s jinymi naklady je uplne minimalni. 🙂
Teplota do - samozrejme jde nastavit. Mam to takhle u trachyku a humilisky. Zapnuti -5 a vypnuti -3, takze je to odzkousene.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Fri Dec 04, 2020 11:07 am

Jo to čidlo má napsané -50/+125 jsem se dočetl.Akorát jsem řešil tu provozní teplotu té věcičky Sonoff , píšou 0-40st tak jestli tomu nevadí,nebude vadit mráz..?. Jestli to máš ale už vyzkoušené..Díky za info. :DPřemýšlim když bych měl třeba 3-5ks sonoff spináčů jak se to bude zobrazovat na mobilu které je které..nebo tak něco.Jeden kus třeba na 5 palem/budek úplně nechci :)Momentalně používám zásuvkový termostat UT300 cena dost rozdílná.... Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Petr Fri Dec 04, 2020 12:32 pm

Urcite krabicky zaizolovat a lonsky rok jsem to mel takto resene a nebyl problem.
V aplikace si sparujes jednotlive spinace a pojmenujes a mas to prehledne, na jeden kryt jeden spinac, at to neovlada teplota z primarniho krytu a v druhem se muze palma prehrivat. Vytvoris si jakousi domaci sit, v te muzes mit celou chytrou zahradu i domacnost 🙂

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Fri Dec 04, 2020 1:09 pm

To zní přesně,podle mojich představ :DUrčitě to zkusím,kontrola v mobilu,dost dobré...Dost muziky za málo peněz.Po těchto variantách jsem nepátral,škoda..Wifi na zahradě celkem,dobrá,když tak posílíme Very Happy Takže moc díky. Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Josef Fri Dec 04, 2020 4:19 pm

Petře, píšeš "určitě krabičky zaizolovat". Teplota u nich bude ale stejná, jako v krytu, takže izolace podle mě nemá moc význam.

Výrobce píše, že provozní teplota je v rozmezí 0 - 40°C . To se u Trachycarpus asi nepodaří splnit. Ale pokud jsi to vyzkoušel při -5°C a fungovalo to, tak by ten Sonoff TH10/16 měl být dobrý nápad.
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Petr Fri Dec 04, 2020 5:40 pm

Spis kvuli vlhkosti zaizolovat, z toho mrazu bych tolik strach nemel. Primarne je to delany do vnitrnich prostor, vyrobce nepocital, ze s tim budu vychovavat palmy Very Happy.
Jeste jsem premyslel k tomu pripojit wifi otevirac oken, z duvodu velkych rozdilum teplot pri zahrivani sluncem, ale to uz by byl moc velkej luxus. Za 1. je to uz nakladnejsi, za 2. jeste otevrit dvirka krytu zvladnu Very Happy
Ale byla by to velka vyhoda, kdyz jsi treba mimo bydliste, ale myslim, ze se vyrabi mechanicke otevirace na bazi tepelne roztaznosti za par kacek. Nevim, jestli mate zkusenosti, jeste jsem neporidil.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Josef Fri Dec 04, 2020 6:08 pm

Mám celkem 3 otvírače oken u skleníku podobné těmto:
https://www.ceskeskleniky.cz/automaticky-otvirac-sklenikovych-oken

Problém je v to, že se na zimu mají uklízet, aby nedošlo k jejich poškození mrazem. Náplň je etanol, doporučené jsou pro rozsah teplot 10 - 70°C. Takže pro kryty palem jsou asi nepoužitelné.
Josef
Josef

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 28. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Petr Fri Dec 04, 2020 6:19 pm

Dekuji za info Josefe.

Petr

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 16. 08. 20
Location : Vedrovice - 256 m.n.m., Jižní Morava

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 19 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 19 z 25 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru