Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trachycarpus fortunei, část 2

+40
Petr
Josef
Jarek p
KateCZ
Tom78
Mrhol
peep2
ludek
Jakub
Kedar
Keraj
Rudolf M
patas
Davi_K
Honza S
ivik
Martcin
beny
martinfarmář
Stanley_51
MartinK
Honza P.
Miloš
PatrikSzilagyi
marttini
JardaD
sapmok
Martinn
Thaedhas
Radim K
Stanislav H.
pet.sch
J.J.
Marek ninja
LukášSK
vakousi
jirkan
mejdlo
RadekS
danccak
44 posters

Strana 17 z 24 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Martinn Sat Mar 14, 2020 1:37 pm

Omotej květináč fresh fólii tak aby ve středu zůstala mezera na zalévání a zároveň tam bylo dostatečně vlhko.Pak jsem to nechal venku na slunku a občas zalil a vylezlo jedno vedle druhého.Ten stejný zdroj semen jsem hodil do přepravky jen jsem nedal fresh fólii a nevyklíčilo ani jedno.

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Sat Mar 14, 2020 6:55 pm

Jirko, tvoje semena vypadají docela dobře. Není tam patrná tzv. Kaiserská vada. jak říká prof. Málek. Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro jirkan Sat Mar 14, 2020 10:03 pm

Martin
Ahoj, dík za radu. První i druhou várku zkouším doma nad topením, aby semena měla teplo zespoda do hlíny v sadbovači s víkem kde je vlhkost dost velká.
Loňské semena takto rostla jako divá a letos zatím nic. Tvoji variantu zkusím až bude venku teplo.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro jirkan Sun Mar 15, 2020 6:48 am

Libore, máš pravdu že tam ne ni vidět vada jako u tebe, ale proti loňským semenům jsou trochu jiné.
Loňská semena měla barvu tmavě modrou a horní vrstva se ze semen loupala sama, po namočení se
zbytek sám oddělil ze semen. Semena byla krásně kulatá a od větévky se lehce odlamovaly.
Letošní semena se oddělují dosti špatně a jsou jakoby s scvrklé, namodralá šlupka nejde ze semen
vůbec dolu ani po namočení. Po namočení se za několik dní semena zpátky zakulatí, ale šlupka drží.
Uvidíme co udělá druhý výsevní pokus doma a v létě vyzkouším radu Martina. Když nic nepomůže
semena budou pro veverky nebo ptáky.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Rudolf M Sun Mar 15, 2020 5:32 pm

No a není výsadba v prosinci trochu brzy? Semena dozrávají teprve během listopadu-prosince, a pak je nějaký pro mne ještě neznámý časový úsek, který když se promešká, tak semena bez stratifikace proste nevylezou. Takže pokud jsou v pořádku, jako že jsou, embrya mají, tak by měla druhá várka být ne jen úspěšnější ale měly by mít i větší klíčivost, budou totiž po nutné stratifikaci Smile .
Já jsem latu sklidil v listopadu, do teď leží v chladné místnosti, vysévat budeme někdy během dubna. Ale už to není moc kam dávat, ty palmy jsou prostě všude Very Happy . Loni i předloni nám pár kg semen zbylo a byla škoda to nechat ladem, tak jsem to poházel úplně všude, klíčivost výborná...
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro jirkan Tue Mar 17, 2020 8:09 am

Loni jsem zkušební výsev prováděl také v prosinci a klíčivost výborná, tak uvidíme u druhé várky.
Většina semen mám ještě na palmě kde stratifikace stále probíhá. Nějak to dopadne Very Happy Smile Smile

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro jirkan Fri May 08, 2020 5:18 pm

Samec se připravuje na květ, letos 10 květů.

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 8-5-2020-5

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 8-5-2020-6

Samice letos jen 4 květy.

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 8-5-2020-1

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 8-5-2020-4

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Roste do boku

Příspěvek pro Mrhol Thu Jul 23, 2020 4:59 pm

Dobrý den, nevíte proč mi všechny palmy uhýbají takhle do boku?Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Deb67610
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 C052f710
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 3fc54b10

Mrhol

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 23. 07. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Další do boku

Příspěvek pro Mrhol Thu Jul 23, 2020 5:02 pm

A ještě tady mladší
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 B0d45610
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 6ad14510
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Cb9cdd10

Mrhol

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 23. 07. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Rudolf M Fri Jul 24, 2020 10:21 am

A jaký je zdroj rostlin?
Vysvětlení a řešení to má několik. Jednak to dělá část populace Bulharů, proč-nevím. A pak to dělají Tr. takil.
Řešení je čas a více prostoru pro kořeny, palma jakmile dostane impulz, že "už může" tak se zvedne a jede již jen nahoru, po pár letech to nebude ani vidět, že prvních 10 let jela po zemi Smile .
Pokud je to možné, pomůže i výsadba do země, respektive to je impulz ze všeho největší.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Rudolf M Thu Aug 06, 2020 6:46 pm

Letos již Trachýci zase rostou, loňská pauza v růstu je pro mě čím dál větší záhadou. Všechny mají pěkný a z dálky svíticí nový věnec listů. Největší Španěl má listy opravdu obří.
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 117240828-3313117488745798-7471661566385555879-n

Celkový pohled na alej, jediný wágner na kmeni letos nepřirůstá, ale listy nové dělá.
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 117289507-313538936463908-8584212986607730905-n

Největší bizár je Trachýk nalevo. Ten po loňské zimě vypadal nejhůř, respektive přišel takřka o všechny listy. Ale jako jediný v loni něco málo na kmeni přirostl a letos roste jak blázen, výškově přerostl trachýka vedle, přitom jsou vysazené původně podle velikosti kmenů, no už ne.
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 117319216-304798280602431-7884002814266363450-n

Ten přírůstek je na loňské poměry až dechberoucí.
Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 117301040-303631377746061-6431808524757983423-n

Letos jsem palmy od začátku jara vydatně hnojil, má představa byla je nadopovat za každou cenu, aby se probudili k růstu. Ale těžko říct, jestli na tom nějakou spolupráci nesu, někdy mi přijde že si dělají co chtějí a na hnojiva nereagují. Každopádně jsem si dal záležet a nejprve každý týden, po 2 měsících již jen jednou za 14 dní a později jednou za 3 týdny jim dával pouze kristalon. Nejdřív start, později gold. Nemíchal jsem to s jinými hnojivy, vsadil jsem na jistotu.
Ale letos s kristalony u palem již končím, ten efekt je u tak velkých rostlin fakt minimální a musí se to dávkovat na čim dál větší plochu a větší dávkování a ve výsledku si tu zasolím půdu jak blázen. Takže přecházím na čistou organiku, udělal jsem si tu zásobu v sudu i na příští rok. Je to prasárna, smrdí to, je to manipulace s extrementy a po zálivce zůstanou na povrchu všeho zbytky nestráveného sena, ale je to přirozené a vím že v dlouhodobém horizontu to funguje a půdu to nijak nezatěžuje, naopak jí to zkvalitňuje.
A další věc, organický dusík je rychlý a brzy vyprchá, což je důležité, jelikož dusík ovlivňuje negativně odolnost- to je věděcký fakt.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Fri Aug 07, 2020 4:15 am

Zdar,nádherné,krásné pevné listy,vypadá to parádně.Pohled na palmu,co má pevné listy je pro mě vždy velmi příjemný,to se zakoukám a čumím a zase čumím,pěkně s usměvem a nadšením.... Very Happy Cool Cool
V dubnu jsem zasadil 2 wagnerianuse,kubíkové díry,vykopaná hlína smíchana s pískem a tak 20%univerzál zahradní substrát +trochu jsem to prohodil granule- slepičince.Wag.mají asi 30cm+ kmeny výška 100cm, cca20 listů a od začátku výsadby letos se roztahují 5list a šestý na cestě.Ještě jim občas dám kristalon gold-nepravidelně díky deštům co tady letos byly.Čekal jsem teda letos nových listů méně,když jsou čerstvě zasazené,tak mě to těší...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro jirkan Wed Aug 12, 2020 2:31 pm

To já, už velké trachýky nehnojím vůbec, malé po přesazení do země jeden až dva roky ano,
ale velké ne, mají dost velké přírůstky i bez hnojení. Musí jím stačit, když hnojím trávník.
Klidně bych kdyby rostli pomaleji.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro KateCZ Sat Aug 15, 2020 12:27 pm

Pěkně prosím o radu. Letos jsem prvně zasadila Trachycarpus ven. O zazimování jsem si tu přečetla lecos, ale úplně moudrá z toho nejsem 🙈 Svázat listy, nějak zakrýt a dávat pozor na přehřátí či zapaření. Ideálně topný kabel...a to je kámen úrazu. Stačí tohle?: https://www.palmycycasy.cz/samoregulacni-topny-kabel-raychem-frostop--5-metru-2/ A dá se normálně zapojit na prodlužku? Teoreticky když je samoregulační tak netřeba ani termostat. Asi vypadám jako úplná trubka, ale s tímhle fakt nemám absolutně žádnou zkušenost 😇

KateCZ

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 22. 07. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Rudolf M Sun Aug 16, 2020 11:10 am

Ahoj,

těžko poradit, když nevíme velikost palmy Smile .
Jinak ano tento kabel patří k vhodnějším a méně náročným na údržbu, i když já mám raději jiné méně výkonné značky. U tohoto kabelu se píše, že se zapíná při +5°C, jeden doma mám, možná je rozbitý, těžko říct, každopádně peče pořád i při pokojové teplotě a ne zrovna málo, na plný výkon peče +50°C, to je šílenost. Při mrazech se tak rozpálí poměrně dost a pokud se špatně použije, listy popálí. Lešner je používá a má je testované, pokud se udělá dobře zábal (má na stránkách i videa), bývá to bez potíží. Nicméně i na videech říká a ukazuje, že po zimě musí odstranit spodní listy, kterých se kabel dotýká= protože jsou spálené (to už neříká), palmy mu taky často kvetou i v únoru, což je další znak toho, že byla palma delší dobu až v příliš velkým teple a je probuzená. A pokud by šlehly silné mrazy po odzimování, může to palmu oddělat.
Má to 2 strany mince, tohle jsou značkové kabely, kde bych řekl že se platí za značku, existují kabely, které stojí 1/10 ceny, respektive v Holandsku se dají objednat kabely 20 m dlouhé za cca v přepočtu 1300,-, které používají na palmy tam. Nejsou samoregulační, ale mají stálý nízký výkon, který neohrožuje palmu přehřátím, ani když jedou týden v kuse (mam vyzkoušeno), na pohmat v mrazech jsou jen vlažné, a to přesně stačí, jen aby listy nezmrzly, nikoli aby je vytápěly.

Další možnost, která je poměrně nová, na český trh přišly kabely pro rostliny, mam je nakoupené, mají i primitivní regulaci výkonu a jsou ještě levnější než ty Holandské. Někdo totiž pochopil, že když obalí 2 drátky gumou, není třeba si za to říkat 10 000,- Very Happy .
Tady je první odkaz co jsem našel na internetu, jistě je prodávají i jiné shopy možná i za lepší ceny, 20 m kabel: https://www.electronic-star.cz/Zahrada/Zahradni-naradi-a-technika/Topne-kabely/Greenwire-Select-20-topny-kabel-pro-rostliny-20m-s-termostatem-IP68-20-m.html?gclid=Cj0KCQjwsuP5BRCoARIsAPtX_wEWdonpw4XIkpgG_Q7SU2k_L1iIVY8ihnY7vw6T0eQnHJ7i53KlimEaAtvrEALw_wcB

Fungují na stejném principu, jakmile se strčí do zásuvky (ano všechny mají koncovku), tak najedou na stejný výkon, i na max se dají udržet v ruce při pokojové teplotě. V mrazech jsou jen rozumně vlažné.

Jinak ano, jakmile budou hlásit příchod mrazů pod -10°C na delší období, svážou se listy k sobě směrem nahoru, já to dělám izolačkou. Od shora dolu se namotá topný kabel s návinem na palmě 5 cm, klidně i méně, více je naopak rizikové. Návin by měl být rovnoměrný na listech i na kmeni, protože i to malé teplo co se uvolní z kabelů stoupá nahoru po palmě a rovnoměrně ji chrání před zmrznutím. Lešner dává na to na syrovo už béžovou netkanku, já se toho trochu bojím, protože to špatně dýchá, takže se snažíme dělat vzduchové mezery, například primitivní konstrukcí ze 4 trámků a na to se navlíkne big bag, nebo ta netkanka. Díky tý vzduchový mezeře se zabrání zapaření, které je stokrát nebezpečnější než namrznutí mrazem. Jelikož takto zabalená palma bude jistě nějaký čas, než mrazy pominout.
Pokud máš jednu palmu, tak bych si s tim trochu vyhrál, přeci jen máš jen jednu palmu a můžeš kolem ní lítat a pečovat o ní, co ti čas a síly stačí. Způsob zimování na Lešnera je ve své podstatě dobrý a nepřekonaný, jen si je potřeba uvědomit, že on třeba musí za týden zazimovat 150 palem u klientů a nelze se s každou palmou crcat, za pár zmrnutých/spálených spodních listů mu to stojí.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

KateCZ likes this post

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Sun Aug 16, 2020 2:22 pm

Pěkně srozumitelně sepsáno!!
Jen tam chybí zmínka o termostatech. Ty se vkládají do rozvodu, aby kabely (nebo jiná topidla) spínaly až při konkrétně nastavené teplotě. U starších Trachýků se většinou nastavuje -10°C jako spínací hodnota (to si každý musí vyzkoušet sám).
Osobně si myslím, že topné kabely na "electronic-star" jsou úplně stejné, jako ty z Holandska (i když vypadají trochu jinak). Podobné se dají koupit i v teraristických potřebách (má je i Hornbach).
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro KateCZ Sun Aug 16, 2020 7:19 pm

Díky moc za odpověď, tohle přesně jsem potřebovala vědět! 😊 Odkaz na kabel taky perfektní! Já právě vůbec nevěděla co koupit a tohle vypadá super! Chtěla jsem sem dát fotku palmy, ale nějak to z telefonu nejde 🙈 Palma má cca 140m (i s listy).  Vysadila jsem ji v červnu do mega jámy s drenáží tak snad se jí bude dařit. Zatím čile roste 😊  Akorát se jí dost ohýbají listy. Původ netuším, byla koupená v nejmenovaném marketu. Nějak jsme si padly do oka 😄😇

KateCZ

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 22. 07. 20

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Mon Aug 17, 2020 7:02 am

Hezký článek.Na ten kabel 20m už jsem se také díval..Řeším jak by kabel s touhle watáží zvládal držet teplotu pro trachyka,který bude mít budku 1x1x2m boky a zadní část+střecha z polyš.síla10cm a pohledová s větráním polykarbonát 12mm.V budce bych chtěl nastavit na zásuvkovém termostatu kolem-7,-8st.Kdyby to venku spadlo kolem -20st.Máme nějaké odhady? :)Letos teda první zimování 3ks palem. ...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Rudolf M Mon Aug 17, 2020 9:43 am

KateCZ: Market klidně prozraď, my si tu na konkurenci nehrajeme Very Happy . Každopádně to bude nějaký Horn-Bau-Obi, letos jsem tam viděl všude původ Španělsko. První rok výsadby mohou listy klidně i odejít, ukážou až další roky.
Ta drenáž nebyl dobrý nápad, už se těším, až bude zase zprovozněn tropik a budou v něm články třeba i na výsadbu palem Pravdy a mýty. Drenáž je mýtus Rolling Eyes .

Tom78: Pokud bude kryt dobře zaizolovaný, tak stačí i nepatrný zdroj tepla, například topící žárovka. Někde jsem viděl, že dal někdo do krytu i zaplý notebook Very Happy . Pokud bude takhle kryt jaký plánuješ, tak si to říká o šnekovou metodu, kterou jsem dělal roky já. Tedy že se kabel nedá na palmu, ale na zem kolem palmy se namotá do šneka tak, aby se ale nedotýkal. Teplo vycházející z kabelů, vyhřeje kryt možná i efektivněji, než když je to namotaný na palmě. Přeci jen, tím že jsou dráty blíže k sobě se více zahřejou a vyprodukují více tepla. Na -20°C to mam i vyzkoušené Smile . Navíc odpadá strach, že se kabel přehřeje a poškodí palmě listy. A jako bonus vyhřívá i zem, když jsou holomrazy, trochu se to hodí, že kryt přes kořeny nepromrzne.

Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Tue Aug 18, 2020 4:13 am

Tak jak jsi to napsal si to představuju udělat,dát kabel na zem,řešil jsem čím vyhřívat,ale dám kabel-kabely..budky chci zaizolovat dobře,ten polystyrén by neměl nějak moc snad z venku promrzat.Samozřejmě odvětrávání v polykarbonátu...Věřím,že to bude ok ,na jaro by jsem chěl kopnout do země ještě... Smile
A díky za reakci. Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Tue Aug 18, 2020 6:17 am

Do budek je vhodnější olejový radiátor, který hřeje i po vypnutí. Každá izolace jednou promrzne, pokud není uvnitř aktivní zdroj tepla. Doporučuju velké dveře na větrání, nejlépe v celé výšce krytu.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Wed Aug 19, 2020 9:59 am

Cao,jo ten jsem také řešil.Budka -bez vyhřívání,to mě ani nenapadlo...Přiznám se,že jsem přemýšlel i nad spotřebou elektra u 5 budek...Co prostě bude ok,co by se mohlo potkat a vyvážit ze všech stran.Určitě ale nechci nic riskovat v neprospěch skvělého koníčka-palem :)Větrání jsem myslel komínové,ale top bude určo asi celé dveře Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro beny Wed Aug 19, 2020 7:32 pm

U budek je člověk limitovanej hodnotou hlavního jističe. Takže v mém případě je 14 budek maximum. No ale některý jsou na dvě až čtyři palmy.... Very Happy Very Happy Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Tom78 Thu Aug 20, 2020 6:15 am

Tak to je hezký počet Very Happy Very Happy Very Happy Mám menší zahradu,postupně předělávám na Turecko,ve finále udělám na zimu velkou prosklenou boudu na celou zahradu a bude Very Happy Very Happy Very Happy :DJistič posilím Smile


Naposledy upravil Tom78 dne Fri Aug 21, 2020 3:26 am, celkově upraveno 1 krát

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro KateCZ Thu Aug 20, 2020 6:50 pm

Rudolf M: Palma je z Obi 😄 Teď jsem koukala v Klatovech že mají hodně velkou v akci, ale vypadala dost na umření tak jsem radši dělala, že ji nevidím 😄. Ta drenáž nevím jestli tedy bude ok, ale jáma byla tak hluboká, že je to tý palmě stejně asi jedno 😂 Moje babička cpe kamínky snad pod každou kytku, takže je to u nás taková tradice 😄 Co se krytu týká, asi bych udělala větrací budku z 6mm polykarbonátu a když tam dám ten 20m kabel, bude toho, řekla bych až do aleluja. Nebo? 🤔

KateCZ

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 22. 07. 20

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei, část 2 - Stránka 17 Empty Re: Trachycarpus fortunei, část 2

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 17 z 24 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru