Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+29
Standa.B
J.J.
sapmok
mejdlo
beny
jirkan
danccak
RadekS
Keraj
marttini
dzulio
ivik
Martinn
Thaedhas
dahe
Martas
vanhelsing02
MArtin16
Rudolf M
vašek
Munzar V.
Martin Toman
janýsková
miroslav
B.ondra
Miloš_V
JardaD
anina
Radim K
33 posters

Strana 31 z 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Jan 05, 2017 8:44 pm

Kde je tvůj optimismus?
A kde teda sněží? Novináři mají kalamitu a tady všichni hlásí jen pár centimetrů...
U mě aktuálně kolem -6°C a přestali i poslední sněhové přeháňky.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Thu Jan 05, 2017 11:11 pm

No Standa z Vintířova psal, že je tam "tak 40 čísel", a dnes jsme jeli přes Českou Třebovou a ta také byla zapadaná odhadem 30 cm Smile . Tohle proudění je bohaté hlavně pro vyšší polohy a návětrné oblasti. Pro nás v nížinách, nebo závětří sněhu moc nezbývá.
Jinak novináři mají kalamitu i z 5 cm, viděl jsem ty katastrofální videa na idnesu, kde kdesi frézou vyprošťovali chodníky od vrstvy po kotníky, ale ten 3 minutový záběr za to stál Very Happy .

Tady je už -11°C, takže optimismus mě již přešel, jdeme zapálit svíčky pod hliněnými květináči ve skleníku Basketball .
Jinak vytápění jede, vadný termostat spíná, dal jsem k němu kontrolní žárovku.
Počasí a klima - Stránka 31 15909290_1898041293760507_297188149_o
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Fri Jan 06, 2017 7:01 am

Tak ještě že spíná. Musím říct, že ty tvoje oblíbené termostaty chodí hezky přesně.

Já měl celou noc do -8°C a při rozednění to spadlo na -11°C. Intervaly topení v krytech se pěkně prodloužili, ale dobrý. Přestalo mě ale stíhat vytápění v zimní zahradě, musel jsem přidat záložní topítko 2000W.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Fri Jan 06, 2017 9:02 am

Tak dnes nad ránem jen -8st,uvidíme zítra ráno,ale celkově slabota, na to jak všude děsily že bude -20. Smile
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Fri Jan 06, 2017 2:31 pm

Jo Praha má vlastní mikroklima, u mě bylo -15,3°C a to jsem uprostřed města. V okrajových částech to spadlo i pod -20°C.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Fri Jan 06, 2017 3:26 pm

Tentokrát to nebylo mikroklimatem, ale celkovou situací a oblačností. Vymetená obloha a bezvětří bylo jen na západě Čech, což mělo za následek že jindy teplý Staňkov byl dnes nejchladnější z celé ČR s -20°C. U nás šlehlo -15,5°C, to můžeme být ještě rádi. Nepopírám, že je čidlo mírně ovlivňované mikroklimatem zahrady, protože na zahradě je plno beden, kde jede vytápění, takže mohlo být o něco chladněji.

Tak, ještě si rýpnu do CHMU, výstrahu vydali až včera, jenže některé modely s teplotou k -20°C počítali už víc jak týden do předu, tohle Čeští meteorologové hrubě podcenili. Dneska už bude oblačnosti všude méně, takže bude mnohem chladněji všude.

A ještě si vzdychnu nad svou demencí, rozevlátý Ital byl do dnešního odpoledne bez vytápění Rolling Eyes . Při instalací topného kabelu jsem špatně zastrčil koncovku do zásuvky a kabel se tak nezapínal podle termostatu. Což jsem poznal dnes náhodou, protože pokaždé když jsem sáhl do jiných menších beden, bylo v nich znatelné teplo (dal jsem do jedné teploměr a ten ukazoval +17°C) a v jedné bedně, kam můžu na kabel přímo sáhnout, tak pokaždé když jsem ho kontroloval tak jel. Tak mi to nedalo, vzal sem si žebřík a kouknul z vrchu do třímetrového krytu, pohled ne moc pěkný, bedna funguje jako mrazák, dlouho promrzá, ale i dlouho rozmrzá (což je ve výsledku více než dobře), takže listy si prošly počítám kolem -13°C. Ale dle prvního ohledání se zdají být nepoškozené. Po předělávce topení a zapnutí kabelu, vypadaly listy již po 2 hodinách mnohem lépe, tak se to snad obejde bez škod.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Fri Jan 06, 2017 4:38 pm

Tak to je ovšem nepříjemné zjištění.Já jsem si pro letošní zimu pořídil teploměr přes net s aplikací pro smartphone.Funguje to naprosto bezvadně,mám pro zatím 4čidla tak že vidím přesnou teplotu v krytech kdykoliv na mobilu,navíc lze pro každé čidlo zvlášt nastavit alarm na min a max teplotu s historií 90dní což je výborná věc.Tak že případné nežádoucí výpadky vytápění jsou ihned odhaleny.Pro zatím je u nás -7st.uvidíme ráno.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Radim K Sat Jan 07, 2017 12:45 am

Tak poslední zbytky oblačnosti, rozpadaje se nad východním Domažlickem, Klatovskem a Plzeňskem už jsou ty tam a teplota padá. Padat ještě může cca 1,5 hodiny, než nás začne ovlivňovat tenká oblačnost z přicházející fronty z Německa.
Takže máme -16,3°C při zcela jasné obloze a bezvětří, takže jednak se vyrovnal loňský rekord, dále je nejchladněji za posledních 5 let - naposledy bylo chladněji v únoru 2012, dokonce je to druhé nejnižší zimní minimum za posledních deset let.

Dnes už se však dostalo a dostane na téměř všechny lokality kromě středu a zejména "středojihu" ČR.

Slušné jsou i teploty z jiných zemí, například na jihu Slovenska v Dudinciach je -22, na severu Maďarska také -22 (oboje v polohách 150 - 200 metrů nad mořem). V Dubrovníku ve městě je nyní -3,5°C, na letišti dokonce skoro -6°C! A dnes má být v Dubrovníku celý den pod nulou. V Římě se čeká až -5°C. A to už jsou hodně teplé subtropické oblasti.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Sat Jan 07, 2017 6:24 am

Tak že u nás v 5,30h ráno -14st.Zatím nejméně za poslední 4roky.Uvidíme jak se s tím poperou některé rostliny,tuším omrzlé fíky,albizie,pryšec,doufám že to zvládnou juky,no tak v březnu,v dubnu se to jistě projeví.Vypadnout na noc jistič nebo chránič-tak to by bylo tedy vymalováno.
Počasí a klima - Stránka 31 Screenshot_2017_01_07_06_54_44free image hosting
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sat Jan 07, 2017 7:04 am

U mě se to většinu noci drželo kolem -9°C, kolem 4 hod to spadlo k -15°C, takže jsem nad ránem očekával obvyklý pokles a smířil se s tím, že to bude předpovídaných -18°C. Místo toho se teplota se světlem zvedla na -13°C a ta se zatím drží (trochu se zatáhlo). I tak je to nový rekord za posledních 5 let.
Za chvíli půjdu na kontrolu zahrady, na Albízii jsem s nějakou ochranou zapomněl...

Jsem asi přechválil ten Rudův termostat. Zrovna včera zůstal sepnutý a odpoledne při kontrole jsem na zimovišti našel už + 10°C. Jsem ho rozpohyboval a asi zatím funguje jak má. Přidával jsem další topení do jezírka a našel jsem pak vypadlý hlavní jistič celého okruhu. Zatím nevím, jestli to bylo přetížením a nebo poruchou termostatu. Trochu jsem stahl výkon topení a zatím to jede. Musím to na jaře rozdělit na dva okruhy.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Sat Jan 07, 2017 8:03 am

Tak, můj optimistický odhad totálně selhal. Sad Sad
Počasí a klima - Stránka 31 P1070001u
bezvětří Sad


Naposledy upravil sapmok dne Sat Jan 07, 2017 8:12 am, celkově upraveno 1 krát
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Keraj Sat Jan 07, 2017 8:10 am

Ahoj,tak jaké máte po ránu v sobotu teploty? U nás v 8hod jasno,krásně modrá obloha bez mraků a -17st. Smile

Keraj

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 13. 11. 16
Location : Valtice / Březí u Mikulova

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Sat Jan 07, 2017 8:54 am

Na západě Tmin - 18,4°C aktuálně před desátou polojasno a -14,5°C
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sat Jan 07, 2017 10:45 am

Na zahradě dnes noční minimum -17,7°C, takže o proti jiným lokalitám jsme nyní subtropy Very Happy .

Petře Sapmoku, kolik teda u Vás bylo, platí ten spodní údaj, to je minimum?
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro marttini Sat Jan 07, 2017 11:47 am

Jihovýchodní Morava po ránu -13,5 °C.

marttini

Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 03. 08. 14
Location : Bílovice u Uherského Hradiště 220 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Sat Jan 07, 2017 3:35 pm

Ted jsem koukal že hlasí zejména pro východ republiky pokračování mrazů a hlavně středa bude opět značně mrazivá.No po pár teplých zimách zase jedna normální...bohužel pro nás.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Sat Jan 07, 2017 6:59 pm

U mě dnes nejnižší teplota za poslední roky, tj. minus 15,5 někdy mezi 4. a 6. hodinou ranní, přes den kolem minus 5, zataženo.. Přehodil jsem přes Arokárii igelit a topím na minus 8, na fíky omotané samoregulačními kabely jsem hodil také igelity a bylo pod nima kolem minus osmi,takže super.. Igelity tam nechám ještě tak dva týdny, jak koukám na předpověď..
Jinak jsem koukal na web kamery na místa, kde je palem jako datlovníky, fillifery či robusty tři prdele a např. Tirana minus 10, to samé Thesaloniky,Dubrnovník a nárazy větru někde i kolem 100 Km/ h. To je pravá SIBIŘ!!!

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sat Jan 07, 2017 7:49 pm

Na ty jižnější oblasti a dopady zimy, se ještě podíváme, bude to tam velmi zajímavé. Za poslední roky se tam poměrně dost rozmohla exotika a je možné, že některé oblasti o ni úplně přijdou.
Aktuálně nám tu sype sníh, škoda že po mrazech, ale tak, nevadí Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro RadekS Sat Jan 07, 2017 7:55 pm

Třeba se dožijeme chvíle, kdy bude exotika jen na dalekém jihu a pak u nadšenců severně jako u nás a to jen díky krytům a topení v nich...

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Sat Jan 07, 2017 10:58 pm

Rudolf M napsal:Na zahradě dnes noční minimum -17,7°C, takže o proti jiným lokalitám jsme nyní subtropy Very Happy .

Petře Sapmoku, kolik teda u Vás bylo, platí ten spodní údaj, to je minimum?
Jj, mezi domy v závětří, hrůza co? Sad  Ale na zahradě za potokem bylo o čtyři stupně tepleji. Smile
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Radim K Sun Jan 08, 2017 9:00 am

No co jsem koukal na stanici ve Vidnavě, tak tam bylo -18 až -19°C, v noci to zakryla mlha, takže už to dál neklesalo Smile. Ale je to slušný mráz na tuto lokalitu.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Sun Jan 08, 2017 1:02 pm

Radim K napsal:No co jsem koukal na stanici ve Vidnavě, tak tam bylo -18 až -19°C, v noci to zakryla mlha, takže už to dál neklesalo Smile. Ale je to slušný mráz na tuto lokalitu.
Esli myslíš tu samou co já. Tak ta má čidla tři metry vysoko a já měřím půl metru od země, páč mi jde o rostliny. Smile  A na mý zahradě je podobné klima jako na stanici. Kolega mi psal, že na zahradě bylo tepleji o čtyři stupně. Smile
Zahradu mám 300m od domu. Sad
Zatímco od včerejška je u domu -8°C, tak stanice udává v jednom kuse -11°C. Smile
Od včerejška teplota kolísá v rozmezí dvou stupňů. Smile
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Mon Jan 09, 2017 7:24 am

Dvorek -15°C a zahrada(300m od domu) -20°C.   Neutral
A eště dvě noci to má trvat.
V tuto chvíli -7°C.
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Mon Jan 09, 2017 9:40 am

To jsou opravdu velké rozdíly u nás už od soboty odpoledne to jde nahoru včera jen -2,5 a dnes -1,7st uvidíme co přijde do středy.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro danccak Mon Jan 09, 2017 1:32 pm

Ahojte. Po dlhej dobe som pozrel vaše fórum. Inšpirovali ma k tomu rekordne nízke teploty a chcel som pozrieť ako sú na tom iný pestovatelia a ako bojujú s arktickou zimou. Mám zasadené už 2 palmy (Trnava, SK, 146m) a nejaké základné poznámky a postrehy si vediem tu:
https://www.facebook.com/Sunny-garden-Trnava-384289971745601/
Ak budete mať čas a chuť mrknite.
danccak
danccak

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 09. 01. 17
Location : Trnava, SK, 146mnm

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 31 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 31 z 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru