Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Livistona chinensis

Goto down

Livistona chinensis Empty Livistona chinensis

Příspěvek pro Rudolf M Mon Jun 29, 2020 10:56 pm

Zahrada si poslední 3 roky prošla celkem slušnýma manévrama, je to obří škoda, vše to vlastně způsobila zima 2012, kdy pomrzly trachýci a namrzl největší datlovník. Každopádně postupně jak se palmy vykopávaly a přesazovaly, došlo na jednu tichou výsadbu. Ani nevím, že jsem se o tom nezmínil Smile . Loni jsme opět vykopali menší washingtonii (vysazenou po velké washingtonii (kterou jsme rok před tím přesazovali z jejího původního stanoviště Very Happy )). Jelikož jsem si to nechal přes zimu rozležet a nechtěl jsem v zemi dvě washingtonie, ta jedna opravdu a bohatě stačí. Ale bylo to velmi dobré místo, byl celkem slušný kryt a byla velká Livistona chinensis. Sice zdecimovaná tehdy asi 6 letým pobytem v těžkém španělském jílu v nádobě. Zima 17/18 prověřila v garáži co je a co není odolné. To co tam přežilo považuji za vhodné kandidáty do země a byla mezi nimi i tato Livistona Smile .
Tolik teorie, rostlina není nijak koukatelná, má hodně poškozené kořeny, bez možnosti jí pomoci, ten jíl je mazlavej beton a nejde vyškrábat ani vyplavit, musí se s tím poprat a znovu prokořenit. V zemi tedy byla letos první zimu, loni udělala svých obvyklých 1,5 listu a jak jsem jí již před x lety předpověděl, tím, že ročně jí 2 listy odejdou a naroste jen 1, tak za pár let jí toho moc nezbyde a je to tady Very Happy . Lidi si jí ani moc nevšímají a zatím ji nikdo z návštěv nepoznal, všichni jí přejdou s tím, že je to washingtonie Laughing . Tak tajně doufám, že někdy bude zase pěkná.
Nemá moc ráda mrazy pod -3°C, to namrzají konce listů. Ale mám teorii, že rostlina v dobré kondici snese bez poškození mnohem méně. Údajně mají listy snášet až -8°C a kmen kolem -12°C, ty čísla nezní vůbec špatně...

Nějak jsem jí zapomněl fotit, tohle je loni začátkem léta..
Livistona chinensis IMG-4115

Letos má již jen 2 hnusný listy, ale již rostou nový.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru