Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

+5
linesman2
Stanley_51
Radim K
Rudolf M
RadekS
9 posters

Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro RadekS Tue Oct 27, 2015 10:15 pm

Přichází pomalu zima a čas zimování rostlinek a mám dotaz týkající se dobrých zkušeností s nějakým modelem meteostanice, který umožňuje umístění alespoň 5 venkovních senzorů do exterieru. Měl jsem docela dlouho Sencor,typ již neznám, ale po 4 letech se začínají kazit senzory - ukazují o 2 - 3 stupně méně. Máte tu někdo nějaký dobrý tip? Děkuji....

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro Rudolf M Wed Oct 28, 2015 10:15 am

Také by mě zajímalo, jestli má někdo nějaký ověřený tip na takovou stanici.

Také už jsem prostřídal něco meteostanic a Radim jich má taky dokonce ještě několik a za tu dobu měření se mi nejvíc osvědčilo jedno z nejlevnějších čidel na trhu, ale má pouze jeden snímač a přijímač (malá obrazovka, ukazuje pouze teplotu) je doma. Mám to již docela dlouho a teplotu ukazuje na jedničku.
Předtím jsem měl nějaký krám, co byl drahý jako prase, našňořený jak prvotřídní meteostanice se srážkoměrem, anemometrem, čidlem a možností dalších čidel a po jednom roce se to začalo rozpadat od A po Z. Co jsem si tak četl, tak většina meteostanic, které mají hodně funkcí a stojí v rozmezí 3-5 tisíc, je pouhý šmejd z Číny, z velice levných součástek a krátkou dobou funkčností, dopadá tak naprostá většina meteostanic.
Radim má takové ty meteostanice za pár šupů, co mají velký displej, mnoho funkcí, přičemž ani jedna neukazuje dobře, nebo vůbec Very Happy. Ze začátku spokojenost, možnost přídavných čidel, ale po pár letech se to začalo všechno rozbíjet a ukazovat blbě, nebo snímat teploty od sousedů.
Takže ve výsledku jsem s tou svojí ministanicí velice spokojen, neukazuje nic na víc, jako třeba kluka s deštníkem (velice důležitá věc). Ale není to na co ses ptal, nicméně si myslím, že aby se dalo hovořit o kvalitní meteostanici, která pojme více čidel, bude potřeba se dívat po dražších přístrojích, kde už je kvalita někde jinde..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro RadekS Wed Oct 28, 2015 10:29 am

ano,měl jsem přístroje kolem 1000 Kč a u jednoho ze 3 senzorů už jde pouze jeden, u Sencoru pak pouze jeden ze 3 senzorů ukazuje správně teplotu, jinak o dva až 3 stupně méně!!!Vloni jsem se lekl, že mi netopí datlovník, vlezu tam a zjistil jsem,že blbne senzor..Líbíl by se mi nějaký centrální displej, na který by byla klidně i po drátu napojena čidla - senzory v počtu cca do 10 kusů, pak bych byl spokojen..Hlídání teploty v zimovištích považuji za velmi důležité ( vždy může vypadnout topítko, spínač Conrad či jistič..) jinak když už jsem u toho čidla Conrada, mám jich asi 7 a spolehlivě mí spínají topítka,, jen mi je líto, že nemají třeba i senzory teploty, které by se daly někam přenášet do centrální jednotky,je to škoda, protože teplotu ukazují.,jen však na čidle.......

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro Radim K Wed Oct 28, 2015 11:22 am

Když jsem první meteostanici dostal asi před 10 lety, byla to taková průměrná klasická meteostanice s několika údaji a nebyla příliš drahá, ovšem vydržela 5 let nepřetržitého a přesného skvělého měření. Potom v r. 2010 jsem si koupil do tisícovky meteostanici novou a ta byla to stejné, bezvadné měření, perfektní dosah čidla, nikdy nevypadávalo. Vydržela 4 roky. To je myslím naprosto solidní. Ovšem loni jsem si koupil - neb jsem myslel, že bude ověřený - stejný model, jako v r. 2010, jenže už jej vyráběla jiná fy - Hyundai a podle toho to i vypadalo. Prostě šunt. Největší mínus je malý dosah čidla a jedno čidlo ukazuje o 12°C méně. Ještě jsem si koupil nějakou Mazdu a to samé... čili, před r. 2010 se daly koupit lacině kvalitní výrobky, dneska jsou to asi super-sériově vyráběné, laciné, ale přesto předražené šunty Mad .
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro Stanley_51 Wed Oct 28, 2015 12:04 pm

Profesionální meteostanice Oregon, na kterou lze napojit až 8 teplotních čidel http://www.meteoshop.cz/produkt/profesionalni-meteostanice-oregon-scientific-wmr-300/917/
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro RadekS Wed Oct 28, 2015 2:46 pm

díky moc Stanley - Oregon jsem měl , ale levnější, byl to pěkně šmejd se třemi čidly,pořád mi pípal když teplota klesla pod + 3 stupně a nešlo to odstranit, ale dám rád šanci něčemu novému..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro linesman2 Wed Oct 28, 2015 4:00 pm

Ja mam tuto www.mall.sk/bezdrotove-teplomery/tfa-30305410-klima-monitor?v=786949 zatial spokojnost mera celkom presne odchylka pol stupna a dosah tiez dobry jedno cidlo mam asi 30m od zakladne
linesman2
linesman2

Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 05. 04. 14
Location : tisinec, slovakia,195mn

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro RadekS Wed Oct 28, 2015 5:28 pm

tak toto vypadá fakt slibně, ten oregon za 18000 je trochu moc, to bych snad už i raději palmy začal obcházet osobně, tento poslední odkaz je velmi zajímavý...

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro beny Wed Oct 28, 2015 8:24 pm

Já sháněl bezdrátový teploměr s více čidly poměrně dost dlouho a nakonec jsem skončil u jednoduchého, jednočidlového, který má i Ruda. Výsledky jsou ale spíše žalostné. S bídou komunikuje s čidlem na 15 metrů (dosah je psaný tuším 80 metrů) a to na sebe musí vidět. Už zakrytí rámem plastového okna znemožní přenos. I tak, zrovna když bych potřeboval zjistit informaci o teplotě, je výpadek signálu (bývá i několikrát denně).

Vzhledem k tomu, že stejně ráno i večer dělám kontrolu zahrady, kde mám rozmístěné teploměry, jsem snahu o nalezení vhodného vícečidlového bezdrátového teploměru vzdal.  A předraženou meteostanici nechci....
Spíše teď vybírám vhodný vícečidlový měřič půdní vlhkosti, tam bych viděl větší uplatnění.....

P.S. Ale JardaD teď sehnal něco zajímavého, snad se podělí o zkušenosti....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro JardaD Sat Nov 07, 2015 10:44 pm

Nějak mi tohle téma uteklo.
Také jsem dlouho sháněl a nakonec jsem vybral tohle: https://www.mall.cz/bezdratove-teplomery/tfa-30305410-klima-monitor?v=786949

Umí to co jsem sháněl:
- až 7 externích čidel + základní stanice
- měří teplotu a vlhkost
- u každého čidla si pamatuje min/max teploty i vlhkosti a da se to jednotlive nulovat

Navíc umí i pár věcí co jsem nehledal ale jsou fajn:
- U každého čidla se dá nastavit alarm na teplotu i vlhkost a když to překročí nastavené limity začne varovat
- jednotlivá čidla se dají jednoduše dokalibrovávat. Takže hned po nákupu jsem dal všechny čidla k sobě a k tomu všechny teploměry co jsem doma našel a seřídil jsem si čidla na stejnou teplotu a vlhkost.

Dosah má lepší než moje předchozí meteostanice, ale pořád bych si dovedl představit lepší. Z toho co jsem našel/vyzkoušel zatím to nejlepší.
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro RadekS Sun Nov 08, 2015 7:46 am

Tak už jsem si koupil to samé, přišla mi před týdnem, dokoupil jsem si max. možný počet čidel + 5 kusů.Ještě jsem usmlouval jedno čidlo zdarma a tak mě vyšla na celkem 4 200,00 Kč včetně 8 čidel. Max. rozdíl mám 0,5 stupně a tak se asi na tu dokalibraci vykašlu.. Nebo se může tento rozdíl dle rozdílů teplot ještě zvyšovat???? Díky za rady..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro berberis Mon Dec 12, 2016 7:09 pm

Tak jsem jej také objednal, doufám že se neporouchá po jedné sezóně jako ty čínské šunty.

berberis

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 22. 05. 14
Location : Mutějovice 386 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro RadekS Mon Dec 12, 2016 7:31 pm

nyní mám tfa zase u kytek, zatím funguje stejně jako loňskou zimu.. ukazuje dokonce i stav baterie, když jsou mírně vybité u 3 čidel, u ostatních 5 čidel pak už ne.. dokalibroval jsem si u nějakých čidel 2 -3 desetiny stupně a nyní je vše perfektní..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro Rudolf M Mon Dec 12, 2016 9:21 pm

Nojo, Jarda je tam napsanej Very Happy .
Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Jaroslav_c

Asi se také necháme zlákat, to čidlo obsahuje vše nejpotřebnější a jak vidim, je docela spolehlivé. Radku, ty jej máš venku i přes léto?
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro RadekS Mon Dec 12, 2016 9:30 pm

nikoliv, po jarním rychlení fíkovníků, tj. na konci dubna ho schovávám do interieru.. Baterky jsem ale neměnil, po jedné zimě jsou na 85%...Takže mám venku čidla od začátku listopadu do konce dubna cca. Největší dosah čidla jsem zkusil vloni u fíkovníku - před 20cm izolační vatu, igelit, pak 30 metrů, pak zeď a dvoje interierový dveře a čidlo v pohodě signál..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro berberis Tue Dec 13, 2016 5:29 am

Rudolf M napsal:Nojo, Jarda je tam napsanej Very Happy .
Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Jaroslav_c

Asi se také necháme zlákat, to čidlo obsahuje vše nejpotřebnější a jak vidim, je docela spolehlivé. Radku, ty jej máš venku i přes léto?

Jak málo stačí a jsem slavný bounce

berberis

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 22. 05. 14
Location : Mutějovice 386 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro berberis Sun Dec 18, 2016 9:54 am

Přikládám zkušenosti, vše pracuje jak má, rozdíly teplot max 0.5 stupně. Musel jsem dokalibrovat jedno čidlo. Vše ostatní i vlhkost v toleranci. Veškeré parametry co inzerují skutečně má. Jen mám problém s dosahem u jednoho čidla v krytu.

berberis

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 22. 05. 14
Location : Mutějovice 386 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro beny Tue Dec 19, 2017 9:52 am

Doplňuji poslední zkušenosti s jednoduchým jednočidlovým teploměrem ze začátku diskuze. Vzpomněl jsem si na to při Rudově fotce s tímto teploměrem u Trachýka.
Po tom, co přestalo po několika měsících fungovat externí čidlo, jsem ho asi rok a půl používal jen jako vnitřní teploměr. Pak přestalo fungovat i to. Po půl roce jsem ho našel (chybí teploměry do nových krytů) a dal mu ještě jednu šanci. Vnitřní teploměr stále nefunguje, ale kupodivu začalo fungovat externí čidlo. Vzhledem jeho proslulé spolehlivosti jsem ho nechal uvnitř na měření teploty u klíčících boxů a spolehlivé drátové odnesl do krytů.
Mimochodem při porovnávání teplot s ostatními teploměry ukazuje vytrvale o dva stupně méně, než ostatní. Možná je to tajemství Rudovi Arktidy.........
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro Rudolf M Wed Dec 20, 2017 10:41 pm

Já si stěžovat nemohu, máme stanici rok a půl z venku na parapetu (loni v červnu meteostanici zničilo krupobití a před tím jsme ji měli také rok a půl) údaje porovnáváme s profimeteorologem z blízkého H. Týna a údaje až dechberoucně sedí. Pro jistotu máme vedle čidla i lihový teploměr, pokud je nějaká nesrovnalost, můžeme hned zkontrolovat, kde je pravda. Zatím nám zlobila jen teplota směrem nahoru, protože teď v zimě je slunce velmi nízko a odrazem o velký kryt se opírá na severní stranu kůlny, kde je čidlo umístěné, což jsme vyřešili elegantním způsobem, opřením prkna Smile . Jinak nemám co bych vytknul, ještě jedno čidlo jsme nově umístili na další zahradu do Osvračína, hezky sedí rozdíly teplot, je to 8 minut autem od nás ale o 100 m níže, takže dny o 1-2 st teplejší, ale noci umí být až o několik st hladnější. Jo občas zazlobí dosah, proto je stanice z venku na parapetu Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro beny Thu Dec 21, 2017 7:50 am

Omlouvám se za drobný vtípek. Po týdnu se mě teploměr srovnal s ostatními. Moc mě to mrzí (moje zkušenosti), protože tento teploměr považuji provedením za zcela dokonalý.
Ten rozdíl proti Osvračínu je zajímavý.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro Rudolf M Thu Dec 21, 2017 9:32 am

Každý má nějaké zkušenosti, co se dá dělat. Škoda že jsi natrefil zrovna na méně spolehlivý kus.

Mě zas začíná vadit, jak se nafukuje bublina negativismu kolem termostatů od Conrada, ze všech stran slyším, ať se jich zbavím, že jsou nespolehlivé. Přímo od Lešnera mám info, že jemu se pravidelně po 2 letech vysíraly a musel je nahrazovat jinými, což mě děsí, protože já mam nejstarší termostat už 7 let a nemám s tím problém a v současné době oplývám asi tak 8 kusy. Nevím, možná je to umístěním čidla, že i když je ve venkovním krytu, tak je v suchu a chráněné a mimo sezónu je doma ve skříni. Ale je pravda, že co už není výrobcem sám conrad, šla jeho kvalita dolu, viz ty vykroucené drátky od čidla, to se na tom 7 le starém čidlu nepozoroval, tam je drátek tlustší a běžným zacházením vykroutit nejde.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro mejdlo Thu Dec 21, 2017 1:52 pm

Termostat od Conrada má jednu hlavní slabinu,ani ne tak drátky od čidla,ale hlavně použití nekvalitních relé,u kterých bud´to dojde k trvalému zapečení kontaktů(Termostat je stále sepnut),nebo horší varianta kdy relé nespíná vůbec(termostat nespíná,netopí).Dále pak ho trápí nekvalitní vnitřní provedení a z něj plynoucí časté studené spoje a tudíž selhání.Samozřejmě vždy záleží na konkrétním kusu,ale celkově jde o poměrně nespolehlivý termostat,bohužel,kdo ho někdy měl rozebraný ví o čem mluvím.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro beny Thu Dec 21, 2017 3:32 pm

Může se o tom mluvit dlouho. Moc jiných řešení (ve stejné cenové hladině a jednoduchosti) ale u nás není. Znám nabídku všech našich výrobců a prodejců (kromě dovozů z Číny). Jestli někdo považuje termostat od Conrada (UT 300) za poruchový, doporučuji mu nákup tepelně spínané zásuvky TS 10 (zatím se mě nepodařilo koupit žádnou plně funkční). Mě osobně se velice líbí TEV-4 od Elka. Má dokonce odpovídající krytí. Jenomže při bližším zkoumání lze zjistit, že všude uváděný rozsah je ve skutečnosti rozdělen do tří částí, které se přepínají vnitřním přepínačem. U jedné palmy mám použit termostat TER-3A, je výborný. Jenomže už je dražší a musí se k němu dokoupit čidlo (lze si vybrat délku) a nějaký obal (s DIN lištou). A zvolená teplota se pak přesně nastavuje podle referenčního teploměru. S tím se z běžných uživatelů nikdo drbat nebude, a cena je už pak celkem přes 2.000,-. A to nemluvím o tom, že to není zásuvkové provedení, ale musí se to drátovat (funguje ale výborně).
Mám UT 300 celkem 4 kousky a zatím bez problémů (mám je v suchu a spínám jen do 2.500W). U posledního nového z letošního podzimu je vývod drátku čidla zajištěn ještě doplňkovou klemou, takže se asi snaží. Mimochodem, kvalitně se dnes už nevyrábí skoro nic......
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic Empty Re: Zkušenosti s venkovními senzory u meteostanic

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru