Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Capsicum - chilli papričky a papriky

+8
PetraTelickova
Thaedhas
Stanley_51
plautus
JardaD
Rudolf M
miroslav
Radim K
12 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro miroslav Sun Sep 06, 2015 6:40 pm

tak konecne jsem sklidil tento peruánský poklad
Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 DSC_0257
free screen capture software
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro sapmok Thu Sep 24, 2015 3:37 pm

Pozná někdo?? Pls. Rostlinka má spíše převislý růst. Pálivost cca 200 000 SHU.
Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 P9240004
Zahradnictví odkud ji mám se od dotazu tři týdny neozvali. Sad
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro pecullus Fri Dec 18, 2015 9:08 pm

Ja bych to zas s tim chilli neprehanel. Letos jsem mel velkou urodu Brut Jolokia tak jsem to rozdaval ve forme. Jako test pro to kdo posloucha instrukce je to genialni. Cca 2 lidi z 15-ti se zakousli. Kdo nevidel placiciho SME experta, jako by nezil. Byla to strasna sranda. I kdyz muj novy chorvatsky sef se tvari od te doby podezrivave, kdyz mu nabidnu neco k ochutnani.

pecullus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 19. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro axelsh Sun Jul 24, 2016 10:18 am

Tak jsem letos ozkousel pestovat Jalapenos. Sice jen v kelimcich na testovani, ale podarilo se.
Kelimky jsou pul litrove a v kazdem si rostlinka udrzela dve papricky do plne zralosti, zbytek kvetu opadal.
Tu nejvetsi jsem vcera zkusil ochutnat. Muzu rict, ze je nekolika nasobne palivejsi, nez nalozene jalapenos ve sklenici z lidlu.
Ovsem, pokud z dozrale papricky odstranite seminka aj s tema zebrama na kterych jsou seminka, tak je papricka uz jen z lehka paliva a da se vychutnat paprikova chut.

A mohu potvrdit blahodarne ucinky chilli papricek na organizmus. Po snezeni prvni sklizene papricky se mi rozproudila krev asi jako po sklenici vina, zahrati tela a i nalada se zlepsila.

Pristi rok zkusim vice rostlin v zemi na zahrade :-)

Chilli zdar, nazdar!

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 IMG_20160724_115909
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro Rudolf M Sun Jul 24, 2016 11:24 am

Super pokus, stačí malý kelímek za oknem a máš aspoň pár plodů Cool .

Já tvé blahodárné účinky nesdílím, po pár vlastních pokusech mohu říct, že u mě je to přesně naopak. Po snězení syrové chilli papričky se mi krev zpomalí, nálada se zhorší a už vím co pak následuje a nikomu to nepřeji. Člověk na to musí mít v pořádku zažívání, jinak si zažije otřesný břichabol a další typické příznaky průchodu chilli tělem.
Mě to pár let trvalo přijít na to, co mi způsobuje bolesti břicha. Po vynechání tepelně neupraveného chilli z jídel problém vymizel.

Ale domácí sladkou pálivou omáčku z chilli naštěstí mohu a ročně jí spotřebujeme několik litrů sunny .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro axelsh Tue Aug 09, 2016 8:49 pm

O weekendu jsem trochu experimentoval. V kaufu jsem neodolal a koupil balicek nekolika druhu chilli s tim, ze ochutnam a popripade necham seminka.

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 IMG_20160806_203318

Za nejvetsi chybu povazuju cpat do pusy to nejmensi. Male, cervene, roztomile... Rawit se to pry jmenuje. Asi jako kdyz si vykloktate varici vodou. Nekolikrat po sobe. Po Rawitu mi Jalapenos i Cayenne prislo jako sladke papriky. Nekecam, u nich jsem nic necitil. Zvazoval jsem, jestli je chyba v paprickach, bo ve mne. Proto jsem se s chuti zakousl do zluteho Habanera. Jo, to byla sranda. Skoro jsem se rozbrecel. No pro jistotu jsem to zkusil utlumit cervenym Habanerem. Nezapomenutelny zazitek. :-D
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro sapmok Sun Jan 08, 2017 2:46 pm

Část podzimní sklizně. Very Happy Razz
Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Papricky
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro sapmok Mon Feb 13, 2017 12:05 pm

A už to opět klíčí. Laughing
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro Stanley_51 Mon Feb 13, 2017 2:07 pm

axelsh napsal:O weekendu jsem trochu experimentoval. V kaufu jsem neodolal a koupil balicek nekolika druhu chilli s tim, ze ochutnam a popripade necham seminka.:-D
A už jsi vyzkoušel Trinidad scorpions ? Letos jsem je poprvé vysel.


Wikipedie :
Odborník na chilli papričky a ředitel Chile Pepper Institute na Novomexické státní univerzitě v Las Cruces Paul Bosland řekl: „Kousnete si a zprvu to nevypadá nijak zle, ale pak to najednou přijde a ta síla je pořád větší a větší a větší, takže je to velmi nepříjemné."[3] Podobně hovoří i český odvážlivec Jan Kolář při první české ochutnávce této papričky.

Ponecháme-li stranou pálivost, má paprička Trinidad Moruga Scorpion lehkou ovocnatou příchuť, jež dává sladce pálivou kombinaci.[4] Papričku lze téměř všude na světě pěstovat ze semínek. Není-li rostlina vystavena mrazu, je to trvalka, která roste celoročně a jejíž růst se v chladném zimním období zpomaluje.


Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro Thaedhas Mon Feb 13, 2017 3:29 pm

Já jsem Trinidad scorpion měl, teda furt mám. Jsou na okně, ale drží se na tom permanentně mšice, boj jsem vzdal, protože nepomáhaly ani přípravky proti nim, takže doufám až se zlepší počasí a půjdou ven, kde je požerou jiní hmyzáci.
Co se týče pálivosti, tak je to hodně pálivé, nezkoušel jsem kousat do čerstvé, ale několik plodů jsem vysušil a zalil oliváčem a teď to třeba přijelváme do guláše. Stačí fakt troška - na velký hrnec 1-2 lžičky a jde to pěkně cejtit. Smile

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro axelsh Tue Feb 14, 2017 9:36 am

Mno, škorpióna jsem nezkoušel, ale u nás v práci jeden kolega asi ze srandy obchazel všechny a dával ochutnat jednu takovou krpatou červenou a já blbec si jako jediný kousnul... Až pak dodal, že je to Carolina Reaper (až 2.2 mil SHU).
Huba mě pálila zhruba půl hodiny a vypotil jsem snad litr. Horší bylo, že zhruba 6 hodin jsem cítil jak mi ta žiletka putuje břichem. Taky nezapomenutelný zážitek.
Jinak už mám vyklíčené Habanera, Rawity uz mam malé rostlinky. Ještě tu klíčím Jalapenos a Cayane.

Pěstovat ty mega ostré druhy není nic pro mě, nevidím v tom reálné využití.
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro Stanley_51 Tue Feb 14, 2017 2:37 pm

axelsh napsal: Pěstovat ty mega ostré druhy není nic pro mě, nevidím v tom reálné využití.
Mluvíš mi z duše, nedá se to konzumovat. Ale dostal jsem jeden plod od kamaráda, tak jsem to vysel jen tak na ozdobu. Možná pak přidat do nějaké pasty či omáčky, ale je to na hraně snesitelnosti.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro sapmok Sat Jul 15, 2017 7:45 am

Habaňero teď. Very Happy
Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 P7150004
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro JardaD Thu Jul 20, 2017 7:59 am

Stanley_51 napsal:
axelsh napsal: Pěstovat ty mega ostré druhy není nic pro mě, nevidím v tom reálné využití.
Mluvíš mi z duše, nedá se to konzumovat. Ale dostal jsem jeden plod od kamaráda, tak jsem to vysel jen tak na ozdobu. Možná pak přidat do nějaké pasty či omáčky, ale je to na hraně snesitelnosti.

Je z toho vyborna chilli pasta. Nasekat na drobno, pridat sul, citronovou stavu, olivovy olej a mate dobrutku na celou zimu, jaro nez zase dozrajou nove papricky. Pridavam si to libovolneho tekuteho/polotekuteho jidla (polevky, omacky, fazole, ...) a chrochtam blahem.

Kdyz jsem to zkousel delat z tech mene palivych tak to melo tendence plesnivet. Takze ty mene palive konzumuji primo a z tech "jedovatych" delam chilli pastu (chilli chutney). Toho se pak plisen netkne (v lednici) a v rozumnem mnozstvi to krasne dochuti jidlo na taliri.
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Capsicum - chilli papričky a papriky - Stránka 3 Empty Re: Capsicum - chilli papričky a papriky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru