Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nový rok 2022, Arboretum

2 posters
odeslat nové téma   Odpovědět na téma

Goto down

Nový rok 2022, Arboretum Empty Nový rok 2022, Arboretum

Příspěvek pro Rudolf M Sat Jan 01, 2022 1:43 am

Nově vznikající Lesní arboretum Mrchojedy, jakožto Tropik.cz přeje všem
Nový rok 2022, Arboretum 270419478-437973687809453-7771743717965709022-n

Arboretum
Loňský rok jsem dost prokrastinoval co se týče oznamování aktualizací, respektive jsem spíše nedopatřením hodně zapomínal aktualizace oznamovat na všech platformách, které obhospodařujeme. Pokusím se letos polepšit pirat .
Možná jste si všimli, že jsme výrazně omezili aktivitu na FB, i přesto, že tam více méně je největší ohlas na naší práci. Pravda je taková, že já FB nemam rád a působit zde, bylo proti mému přesvědčení to dělat dobrovolně, loni jsem tedy s láskou FB omezil a bohužel na to doplatila stránka tropiku. Radim sociální sítě také neudržuje, takže tam nás už moc nezastihnete.
Mnohem více aktivní jsem na instagramu (odkaz je na našem webu tropik.cz), kde jsme loni dali dohromady projekt Dendrogenofond, což je naše Lesní arboretum, kde celý projekt monitorujeme od jeho vzniku. Do arboreta věnujeme mnoho času a energie (více měně všechen) a i všechny finance. Taky máme už hotový kus práce a ku dnešku vysazeno 300 stromů, převážně zajímavých botanických druhů a dalších x set je připraveno k výsadbě. Podařilo se nám vybudovat Kryptomeriový les, Sekvojovcový les a 8 základních světových oblastí, které obsahují endemické druhy dřevin. Ze zajímavostí plánujeme vysadit i kousek lesa z pravých Sekvojí, který bude i první experimentální les v ČR. Nová plocha k osázení je 0,5 ha, celkově mají už naše zahrady přes 1 ha, což je plocha o kterou se aktivně staráme a neustále bez zastavení děláme nové projekty.

Osobní návštěvy
Dostávám se tím i k jedné "nepříjemnosti", již loni jsme to poprvé řekli nahlas a letos po již první proběhlé návštěvě musíme konstatovat, že nemáme již na návštěvy zahrady bohužel čas. Chápeme že vás naše práce zajímá, ale naše plochy jsou tak obrovské a sami nedokážeme prohlídku třeba zkrátit na nějakou půl hodinku a v naprosté většině případů to sklouzne do několika hodinové, tedy přes zimu i prohlídku na celý den. I přesto že jsou nám Vaše návštěvy příjemné, bohužel na ně nemáme čas.
Letošní jaro, tak návštěvy zahrad nebudeme přijímat a to ani při převzetí zboží osobně, nepište nám o ně prosím cyclops . Oznámení se postupně objeví na eshopu.
Pokud splníme všechny důležité práce, znovu zpřístupníme návštěvy zase v létě, ale nejspíš s podzimem a podzimními prácemi návštěvy zase ukončíme.


Pokojovky
Co se týče pokojovek, schválně jsem nechal zapnuté všechny položky co byly letos v prodeji, ať máte z čeho vybírat, většina totiž bude letos zase na prodej, ale spíše bude více nových druhů. Loňský rok prokázal, co za druhy má smysl pěstovat a co se dobře množí. Tak například zatímco loni touhle dobou jsem teprve zakořeňoval první kusy variegátních monster, teď už jen čekám, až se prodlouží den, abych mohl rostliny nařízkovat, protože se mi tu už mačkají skoro u stropu Smile . Taky se mi podařilo sehnat mnoho druhů pokojovek, o kterých jsem netušil, že se sehnat vůbec dají. A něco z nich se mi dokonce podařilo už i připravit k nařízkování. Během letoška tak můžete čekat opravdu vytříbenou paletu druhů pokojových rostlin na eshopu, nařízkuji i některé svojí obří matečnice vzácnějších druhů philodendronů.

Sortiment eshopu
Pozor, první aktualizace sortimentu bude už velmi brzo, plánujeme jí na 4.1. 2022! Poprvé v historii, jsme nestihli na podzim dopěstovat všechny sazenice a zbyly nám do časně jarního prodeje, je toho nakonec celkem dost, máte se na co těšit. A mimo to, jsme z našich cest z nákupů do Arboreta sehnali velice zajímavé kusy dřevin, vzali jsme jich více a dostanete jedinečnou nabídku mít něco z nich i vy. Navíc nákupem právě těchto rostlin aktivně podporujete budování našeho arboreta I love you .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Nový rok 2022, Arboretum Empty Re: Nový rok 2022, Arboretum

Příspěvek pro Moony Tue Feb 15, 2022 7:11 pm

Rudo, úplně chápu vaše výhrady vůči návštěvám co vás obírají o čas . to prostě nejde dlouhodobě ustát.

Ale co kdybyste vyhlásili třeba dvakrát za rok "den otevřených dveří" - tzn. prostě dostatečně dlouhou dobu dopředu vyvěsit na stránky eshopu nějaké datum, a pro ten den si vymezit čas pro návštěvníky kteří se chtějí pokochat exotickým arboretem, třeba spojené s prodejem rostlin (nebo odběrem rostlin objednaných z eshopu...)....? :-)
Moony
Moony

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 03. 11. 15
Location : okres Praha - východ

Návrat nahoru Goto down

Nový rok 2022, Arboretum Empty Re: Nový rok 2022, Arboretum

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 15, 2022 9:45 pm

Zatím je v plánu, že přes léto pojedeme ve volnějším režimu, záleží taky jaké bude počasí, pokud deštivo, tak máme času více Very Happy . Ono i teď si uděláme občas čas na nějakou vzácnou návštěvu, ale to brzy skončí Very Happy .

Ty dny otevřených dveří mě taky napadly, ale tento formát není nic pro nás Smile . Předpokládáme že v tom létě bude nějaký časový úsek, ve kterém se bude možné k nám podívat. Aktuálně děláme hned několik nových projektů naráz, rozhodli jsme se třeba udělat po letech pořádný exotický záhony na dvoře, kde budeme testovat rostliny a vysadíme plno našich nádobových rostlin a přece si to tu nebudeme syslit jen pro svou potěchu, že Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Nový rok 2022, Arboretum Empty Re: Nový rok 2022, Arboretum

Příspěvek pro Moony Thu Feb 17, 2022 3:28 pm

Rudo díky za odpověď, vy jste prostě nezmaři Very Happy
Moony
Moony

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 03. 11. 15
Location : okres Praha - východ

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Nový rok 2022, Arboretum Empty Re: Nový rok 2022, Arboretum

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

odeslat nové téma   Odpovědět na téma
 
Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru