Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odzimování

+9
MArtin16
Thaedhas
mejdlo
RadekS
marttini
Martinn
beny
J.J.
Rudolf M
13 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Odzimování - Stránka 4 Empty Re: Odzimování

Příspěvek pro Tom78 Fri Apr 01, 2022 7:25 am

Hnusná zima,debilní počasí.Jsem zvědav na víkend +pondělí ráno,mám ještě budky postavené,techniku ale už zazimovanou v garáži.No co naděláme.Dřiv nebyl problém na konci března vše vynest ven a nechat až do podzimu.Možná lehce pohlídat nějaký slabí mrazík,ale tohle si moc nepamatuju,žeby teploty do mínusu byly tak velké,v dubnu.
Meruňky nám začaly kvést ne ještě plná palba,ale je jasné,že jestli jim výjde -7/-9 tak je zase po úrodě...zatím jsme u nás bez sněhu,ale od zítra čekám bílý hnus,fuj.Tak bylo nádherně,fíky jsem dovezl z Přibic,už mají i listy,tak už jsem je teda uklidil ze skleníku kde i při větrání bylo jak u moře,duben zakotvým asi zase ve skleníku,dám si tam pivo,víno,panáka a budu relaxovat Cool Cool Very Happy
Když už je vše na prd,alsp.to počasí by mohlo být malinko stabilnější Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Odzimování - Stránka 4 Empty Re: Odzimování

Příspěvek pro beny Fri Apr 01, 2022 7:58 am

Přesně tak! Myslel jsem si, že po tomhle víkendu shodím budku Jubaea. Mám tam ale největšího Kanára a velkou edulisku v květináčích. A na Velikonoce předvídají ještě větší ochlazení, tak ještě počkám.
Pivo jsem dnes dovezl ve vánici. S tím je už taky problém, beru ho tam víc jak 10 let a nejednou ho musím objednávat a furt není. Všechno se nějak zasírá...
Pohoda ve skleníku nebo zimní zahradě to jistí! Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Odzimování - Stránka 4 Empty Re: Odzimování

Příspěvek pro Thaedhas Fri Apr 01, 2022 4:48 pm

Ahoj, tak já furt trochu doufám, že to tak hrozné nebude. Modely zatím skáčou od -4 do -7 °C. Venku už mám vytahanou většinu kytek (krom citrusů) a zpět to tahat nehodlám. Sníh zatím žádný, ale zítra by mělo něco připadnout, takže kytky už jsou zakryté. Taky jsem v Bauhausu pořídil "noční brikety", které by měly hořet 8-12 hodin, takže v neděli před půlnocí vytáhnu gril, zapálím oheň, pomodlím se a děj se vůle boží.
Já se raději nechci ani ptát odkud se dá zjistit výhled na Velikonoce, ale to co teď aktuálně je, beru jako naprosté flusnutí všem botanikům a zahradníkům do ksichtu. Je mi jasné, že za toto fakt nikdo nemůže, ale (slušně řečeno) naštvalo mě to. Takových problémů teď a ještě podělaná zima nedá pokoj.
Jinak všem přeji pohodový pátek a pokud možno pozitivně naladěný víkend. Smile

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Odzimování - Stránka 4 Empty Re: Odzimování

Příspěvek pro Rudolf M Sat Apr 02, 2022 4:54 pm

Děkujeme Tadeáši Smile . Já jsem dnes s nechutí (PO 3X) odšoural limetku zpět do skleníku, zbytek citrusů ať klidně skape, už toho mám plný zuby Very Happy . No středomoří z nás nikdy nebude, jelikož citrusy se potřebují probudit v březnu, aby stihly zaplodit, květináčová kultura s letněním bez citrusového skleníku tak přestává posledních 5 let dávat jakýkoliv smysl.
Ty brikety jsou dobrý nápad a holé zakrytí na tu jednu noc také bude stačit Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Odzimování - Stránka 4 Empty Re: Odzimování

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru