Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rod Jubaea

+15
Kedar
RadekS
axelsh
berberis
ivik
beny
mejdlo
Stanley_51
Radim K
Martinn
JardaD
plautus
Thaedhas
Munzar V.
Rudolf M
19 posters

Strana 6 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Martinn Tue Mar 07, 2017 3:06 pm

Hoši díky!CHÁPU správně,že ty dvě co má na svých internetových stránkách vedle sebe nafocené za 19 990 Kč jsou prokořenělé a nejsou pravděpodobně prodané.(Nebo aspoň včera tam ještě byly.) ??

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro RadekS Tue Mar 07, 2017 3:13 pm

Včera jsem už viděl pouze jednu prokořeněnou a tu druhou větší neprokořeněnou. Zavolej si tam, v obchodě se mění situace každý den...

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Martinn Tue Mar 07, 2017 4:13 pm

Jasný,dík!

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro mejdlo Tue Mar 07, 2017 5:12 pm

Vidím to stejně,je to krásná palma a navíc poměrně vhodná na experimentování do našich končin.Bohužel její dostupnost tomu odpovídá,tak že jsem velmi rád že je letos Libor dovezl a že byla možnost je vidět a jednu si i zakoupit,ty ostatní mu tam jistě dlouho nezůstanou.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Tue Mar 07, 2017 7:56 pm

Doufám, že si ho někdo z Vás koupí, chci ho taky u někoho vidět i pravidelně, jak se mu daří Smile .
Jinak si myslím, že Lešner doveze zase další, je po nich v ČR velký hlad, nikdo sem takto velké nedováží. Já jak přemýšlím, jestli utratit ranec za velkého datla, nebo za Jubaeu, tak po zkušenostech by byla volba jasná..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro vakousi Wed Mar 08, 2017 6:08 pm

Čau Rudo potěším tě mám u Libora zamluvenou velkou jubaeu a v sobotu pro ni frčím jen se rozhoduji mezi poslední prokořeněnou

Rod Jubaea - Stránka 6 Palma10

nebo tou druhou ,která není prokořeněná a riskovat ,že nepřežije.Dle mého názoru vypadá pěkně a myslím si,že by to měla zvládnout.I kdybych ji měl zasadit až příští rok do země.Prosím o tvůj názor.

Rod Jubaea - Stránka 6 Palma_10
vakousi
vakousi

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 09. 10. 14
Age : 44
Location : Hranice 4,Drahotuše 250 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro mejdlo Wed Mar 08, 2017 6:44 pm

Dovolím si zareagovat,protože jsem si také vzal méně prokořeněnou,když to vezmeš prakticky tak po vyrýpnutí ze země na plantáži je bez kořenů každá palma,pak bud může prokořenit ještě u nich v květináči a jít do prodeje anebo jde do prodeje ihned a pak jde zase v krátkém čase do země,tak jako tak musí vytvořit nové kořeny a v zemi má přeci jen lepší podmínky pro zakořenění než k  plastovém květináči.Jediné riziko je v tom že se občas stane že palma prostě nezakoření a zajde,což v případě že se to stane ještě v pěstírně nevadí protože se do prodeje nedostane,když nezakoření v zemi tak už se nedá dělat nic.Takto jsem já sázel v minulosti trachy prakticky bez kořenů a i datlovník a oba během léta prokořenili masivně.Samozřejmě díky tomu je pak možné získat u takové rostliny daleko příznivnější cenu versus velikost.A ta velká jubaea je prostě krásná,taková by všude jinde stála dvojnásobek nebo i víc.A mám i opačnou zkušenost,trachy co byl prokořeněný tak že trhal květináč se v zemi vůbec nechtěl zakořenit a pouští jen krátké kořínky z toho obřího kořenového balu.Dokonce jsem několikrát narazil na názor že je lepší prorostlý zhuštěný kořenový systém z květináče odstranit a rostlinu nechat nově prokořenit v zemi.Nicméně co pěstitel to názor.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Wed Mar 08, 2017 7:11 pm

No nekecej, tak to jsi mi udělal radost Cool  sunny  cheers .

Musím jen souhlasit s Martinem, pokud má ta palma zakořenit, je lepší, aby to udělala rovnou v zemi, než v květináči, kde je jiný substrát (nekvalitní rašelina s kokosovou drtí, perlitem a trochou něčeho kvalitnějšího), než do kterého bude vysazena (česká hlína).
Navíc ta neprokořeněná se mi zdá i kapánek větší Very Happy ..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Radim K Wed Mar 08, 2017 9:34 pm

Já bych do toho vnesl ještě trochu chaosu, protože je to u každé palmy jinak. Ale u Jubaey máme vyzkoušeno, že ta patří mezi ty ochotněji kořenící palmy. Důkaz je jak ta naše velká, tak ta menší, která byla při zakoupení sesazená spolu s tou velkou. Už jsme to hodněkrát zmiňovali ,ale velká přišla asi o půlku kořenů a zakořenila perfektně, malá přišla o 95% kořenů, zůstal ji jediný nalomený kořen, ale v teple v zimní zahradě za rok prokořenila první květináč, za další rok už velký květináč a dnes je z ní plnohodnotná rostlina Smile.

Obecně to s tím zakořeňováním u palem je tak, že idealní do země je ČERSVĚ prokořenělý květináč. Problém se zakořeněním a vůbec s růstem mají prokořenělé rostliny, trhající nádobu, které jsou totálně prokořenelé třeba 5 a více let a ty se pak v zemi velmi dlouho aklimatizují a ujímají, my takovým říkáme "zaprdlá". Podobným protikladem je čerstvě vyrytá rostlina z plantáže s velkým kmenem a málo kořeny, která když se zasadí do země, aklimatizace buď vůbec neproběhne a palma umře z nedostatku asimilátů, nepříjmu vláhy anebo aklimatizace probíhá dlouhé roky a rostlina začne prosperovat až po několika letech.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro vakousi Thu Mar 09, 2017 6:20 am

Čau Radime tak to ti děkuji chaosu jsi vnesl víc než dost já jsem byl rozhodnutý pro tu druhou a teď jsi mě nahlodal.Když jsem včera mluvil s Liborem tak on sám neví jak ty kořeny vypadají říkal že do kořenového balu nechce hrabat a že by si ji nejradši podržel na prodejně tak nevím.
vakousi
vakousi

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 09. 10. 14
Age : 44
Location : Hranice 4,Drahotuše 250 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro RadekS Thu Mar 09, 2017 12:59 pm

Vakousi, neblbni a kup si ji, pokud máš o ni zájem, takové kusy za takové ceny jen tak nekoupíš.. Mě moc mrzí, že mám tu malou, kdyby vloni byly tyto neváhal bych..Ty Jubky rostou na plantážích venku v ne moc dobrých podmínkách, fičí tam a někdy i sněží. Nejsou to palmy z foliáků či tak podobně.. Jak už zde zaznělo, dobře tyto palmy koření, nyní je pěkné jaro a je možné sázet bez problémů do země , takže do zimy dobře zakoření a pokud uděláš boudu, bude vše bez problémů, což bych teda vzhledem k hodnotě palmy já udělal..Pokud zaváháš, koupí jí někdo jiný a pak tě to bude štvát

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro mejdlo Thu Mar 09, 2017 1:26 pm

No Radku ta tvoje je moc hezky rostlá a jistě poroste dál tak že není proč litovat.Já mít místo tak bych taky chtěl tu největší,prostě takové se tady normálně nikde koupit nedají,tohle je opravdu mimořádná možnost pořídít Jubku v této velikosti.Co vím tak letos takto velké už nejspíš nebudou.A když se dá do země ted,tak nezajde suchem ,do léta pustí nové kořeny a je v pohodě.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Thu Mar 09, 2017 2:54 pm

Jestli jsi na vážkách, kup hold tu prokořeněnou, myslím si, že pokud tě to baví, tak je to nejlepší investice co můžeš udělat Smile . Navíc lepší, když si jí koupí nějaký palmař, než zbohatlík kterého palmy jako takové ani moc nezajímají, jen je chce mít na zahradě a platí jiným aby se o ně staraly Embarassed .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro RadekS Thu Mar 09, 2017 3:52 pm

Ano, jak říká Ruda, ať má takový krásný kus raději Palmař, něž nějaký bohatý palmička, který ani nebude vědět, co kupuje..Těm stačí datel..
Hlavně kdo ví, zda ještě takový Jubky někdy budou, jsou těžko k sehnání...

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro vakousi Fri Mar 10, 2017 2:08 pm

Čau palmaři teď jsem domluvil s panem Lešnerem a má tam obě dvě a zítra se rozhodnu kterou vezmu říkal že zkusíme rýpnout u té méně prokořenělé do balu jestli něco uvidíme ten bal má přes 200 kilo to by bylo aby tam něco nebylo Very Happy .Zítra se ozvu a hodím nějaké foto.
vakousi
vakousi

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 09. 10. 14
Age : 44
Location : Hranice 4,Drahotuše 250 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro vakousi Sun Mar 12, 2017 6:08 pm

Čau kluci tak jsem nakonec vzal tu větší nezakořeněnou jak jsem ji viděl bylo po rozhodování
obvod kmene 168 cm
výška kmene 79 cm
celková výška 245
počet listů 10 rozvinutých + 3 nerozvinuté
Díra 100 průměr 80 do hloubky.

Rod Jubaea - Stránka 6 P1010018
Kořenový obal nic-moc...
Rod Jubaea - Stránka 6 P1010017
Rod Jubaea - Stránka 6 P1010020
500 litrů substrátu,150kg písku a 3 kolečka kvalitní zeminy.
Rod Jubaea - Stránka 6 P1010021
A je hotovo!Teď už záleží na ní ,jestli se chytne. Smile
Rod Jubaea - Stránka 6 P1010019
vakousi
vakousi

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 09. 10. 14
Age : 44
Location : Hranice 4,Drahotuše 250 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro mejdlo Sun Mar 12, 2017 6:26 pm

Určitě se chytne neboj ,když si vezmeš i tak je v tom balu dost kořenů,vzhledem k jeho velikosti.Je to krásná masivní palma,myslím že větší v čr v zemi nikdo ještě nemá.Dle fotek si vybral dobré chráněné místo.Tak at se jí daří.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Sun Mar 12, 2017 6:54 pm

Jééé, ta je luxusní Cool . Mohu poprosit ještě o srovnávací fotky, aby se někdo u ní vyfotil?

A sice nerad, ale doporučuji ještě tak 4 listy ustřihnout. Jen pro jistotu, kořenů má po skromnu, tak eliminovat výpar.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Martinn Sun Mar 12, 2017 8:44 pm

Pěkná.

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro RadekS Sun Mar 12, 2017 8:56 pm

No, konečně jsi ji koupil, chlape jeden... Udělal jsi dobře..Taková má hodnotu přes 60000. Když jsem ji viděl osobně, nejvíce se mi líbila, měla nejkratší listy.. Bude fajn,super..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro vakousi Mon Mar 13, 2017 1:23 pm

Čau kluci tak ještě posílám foto pro srovnání ať máte lepší představu.

Rod Jubaea - Stránka 6 P1010022

Rod Jubaea - Stránka 6 P1010024
vakousi
vakousi

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 09. 10. 14
Age : 44
Location : Hranice 4,Drahotuše 250 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Martcin Mon Mar 13, 2017 1:37 pm

Ta hlina se mi zda dost jilovita. Jsme zvedav jak ti pojede. V kazdem pripade je to nadherny kousek a drzim palce.
Martcin
Martcin

Poèet pøíspìvkù : 87
Join date : 25. 06. 14
Location : Praha Vychod

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro mejdlo Mon Mar 13, 2017 2:10 pm

Super!Já už jí viděl na prodejně ale v zemi je to teprve ono Shocked
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro vakousi Mon Mar 13, 2017 2:19 pm

Martcin tu hlínu z výkopu jsem vyvezl za barák a nahradil jsem ji na spodek 10 cm žlutého písku a zbytek je 500 litru zahradnického substrátu smíchaného se 150 kg písku a asi 200 kg kvalitní zeminy takže jíl tam opravdu není vůbec žádný.Na téhle fotce to možná bude lépe vidět

Rod Jubaea - Stránka 6 P1010025
vakousi
vakousi

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 09. 10. 14
Age : 44
Location : Hranice 4,Drahotuše 250 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro RadekS Mon Mar 13, 2017 3:39 pm

Ve srovnání vypadá fakt suprově.. Musím závidět.. Já řešil zeminu také tak, osobně bych ji jen zasadil o něco výše, aby se časem třeba trochu nepropadla a nestahovala se k ní moc voda.. Tak snad bude vše ok..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462
Join date : 30. 09. 15
Age : 45
Location : Doksy, okres Kladno 399 m.nad mořem

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 6 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru