Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rod Jubaea

+15
Kedar
RadekS
axelsh
berberis
ivik
beny
mejdlo
Stanley_51
Radim K
Martinn
JardaD
plautus
Thaedhas
Munzar V.
Rudolf M
19 posters

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Mon Sep 04, 2023 6:58 am

Zdar všichni,jak se daří s jubkama?Rudo jak porostla tvoje 3 metrová kráska,za tuto sezonu?Já mám domluvenou na únor Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy doufám,že to výjde už mám pro ni místo. Smile kryt z polykarb. 16mm to jistí...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Fri Sep 08, 2023 7:14 pm

Zdar, píšeš předčasně, já meřím palmy vždy ve stejném termínu a to za více jak měsíc Smile , aby se to dobře pamatovalo a vždy v tom termínu již nerostly, i když ani to už posledních pár let neplatí, loni končilo léto až po půlce listopadu Laughing .

Každopádně Jubaeu jsem zrovna včera fotil, bylo dobé světlo a posekaná tráva a vzácně bylo čisto na dvoře a nepřekážela ve výhledu žádná hadice Laughing , a hlavně podle mého mínění letos moc nevyrostla, srovnávací fotky u jubaei tak letos asi vynechám. Jde to poznat i na listech, letos jich vyrostlo o něco méně, ač špičky zdravých listů vykukují nad poškozenými staršími listy. Poškozená je proto, že loňský prosinec jsme měli rozjetý nový kryt, měli ho už rozložený ale sami ho poskládat nezvládneme a pořád do toho něco skákalo, no a najednou přišla v prosinci šleha s -13°C, tuto teplotu si prošla bez krytí. Na další noc se už provizorně zazimovala dalším z mých patentovaných způsobů z mé nekonečné studnice nápadů Smile, prkna, topný kabely a big bagy. Tak jsou listy trochu chycený, jinak jí nic neni..
Rod Jubaea - Stránka 10 375022971-354191240276486-6480574981517597924-n
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Tue Sep 12, 2023 8:00 am

Very Happy Very Happy Jj dřív píšu,byla nálada kouknot sem.Je to pořádná palma, škoda těch listů,ale to se nedá nic dělat to je ten náš koníček,nebezpečný Very Happy Doufám,že budu příští rok sázet jubku kterou mám domluvenou:D .Už lehce přemýšlím jaký udělám výkop.Very Happy
Rudo dík.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Tue Sep 12, 2023 10:06 am

A jakouže máš domluvenou? Budeme zírat? Smile
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Wed Sep 13, 2023 12:16 pm

Ono je to s něma složitější,nebo spíše se mnou Very Happy Viděl jsem vzrostlé Butie opravdu moc hezké za solidní ceny...No pak jsem se vrátil po jisté úvaze skrz zimování odolnost..k jubei.No mám dá se říct buklou kmenn-cca 45-50cm tady u nás v čr.Ta cena za ni je celkem dobrá,řekněme...Tak uvidím Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro beny Mon Oct 02, 2023 7:14 am

Srpen 2023.
Rod Jubaea - Stránka 10 DSC-0008
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 16, 2024 9:34 am

Zdar,jaké měla cca parametry při sadbě a jaké současnost? Very Happy
Mě to bohužel nevyšlo,slíbená zamluvená,mi nedorazí,nebude mi řekla prodejce,co jsem ji měl dohodlou,takže teď hledám dál,když je
dobrý parametr tak je zase dost velká cena,ale chápu to s touhle palmou to tak je...Hold chceš zaplať.Projel jsem na netu cz,pl,sk Very Happy Uvidím,jak se rozhodnu buď si přidám,nebo změnim palmu Very Happy Skleník i misto už mám. Cool ale štve mě to,vypadalo to,že to výjde a ono h...Nechci úplně kupovat nějakou malou prdku.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro beny Fri Feb 16, 2024 10:04 am

Můj názor je, že se vyplatí koupit od Pavlíny Molkové. Má dobré oko a nebere podřadné palmy. Z jejího zdroje nejsou tak vyhnané na plantáži, jako u jiných prodejců.
Výhodou Jubaei je, že nemusí být na úplně luxusním místě, takže je vhodná i na místa, kde by jiné palmy třeba neměli dost sluníčka. Já ji mám ve stínu za velkým krytem Parajubaea, takže v zimě na její kryt začíná slunce trochu svítit až nyní.
Neroste tak rychle jako jiné palmy. Což je dobře, protože se nemusí každé tři roky navyšovat kryt. Moje od Molkové v březnu 2016.
Rod Jubaea - Stránka 10 DSC-0005  Rod Jubaea - Stránka 10 DSC-0007
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 16, 2024 10:36 am

Parádní.No právě u ní jsem ji měl na podzim 2023 domluvenou kmen 45-50cm,mám to navíc 50km k ní,od ní mám už více rostlin.Ona má Jub.takové jiné alsp.mě to tak příjde...A letos jub.mít teda nebude,co mi teda včera říkala.To ale narostla hezky Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro beny Fri Feb 16, 2024 4:19 pm

Jo, roste to celkem dobře. Já na Jubaeu od ní čekal tři roky. Vždy se jí nezdála kvalita, tak neobjednala nic. A už tehdy říkala, že situace se stále zhoršuje.
U Jubaei platí to, co u jiných palem. Čím větší palma se koupí a sází, tím problematičtější další růst.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Tue Feb 20, 2024 6:17 am

Tak teď čekám kde se co objeví,co doveze Libor,jestli už nejsou zamluvené,něco dával minule na fc.,pak jsem koukal do tropiart pl.mám to přes 200km,tam dle fotek hezké i výběr,uvidím co dovezou v březnu,Pavlína letos nic teda,to mě mrzí,v Přibicích mají co jsem viděl pěkné od 38L nahoru...asi jsem se moc těšil Very Happy
Měl jsem domluvenou u Pav. těch 45-50kmen měla poměrně i dobrou cenu ... tak těď nevím...spokojil bych se i s menší uvidím,určitě nechci ale nic za 50tis.
Dle počasí a měs.výhledu by se dalo i už kopat Very Happy Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Thu Feb 22, 2024 7:07 pm

To je škoda že to nevyšlo Tome, ale určitě najdeš jinou jinde. Mirek mi posílal fotky jubaeí, které mají zamluvené ve španělsku, a myslím, že si mezi nima vybereš. Dokonce dovezou i obří kusy, psal mi i cenu a nevím jak to zařídil, ale ta cena za tak velkou palmu bude fantastická.. Vycházela v přepočtu na cm levněji, než ty malé Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 23, 2024 9:44 am

Zdar,Rudo dík za info.Mirek, to se mi vybavuje akorát Mirek a Jirka z Přibic JM jo?Jsem zvědav budu to všude hlídat atd.
Jakou by jsi zvolil velikost ty?Šel by jsi zase ohledně jubky cestou jako před pár lety?Já jen vím,že se mi do nějaké 100cm s květináčem úplně nechce:D sice je boží si to pěkně od malé vypěstovat,tak jsem zvolil třeba wágneri,ti ale vyletěli neskutečně rychle ..to je zase ale jíná písnička...Beny tady napsal to co napsal,tak jsem nad tím také trochu zapřemyšlel..
Díky

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro beny Fri Feb 23, 2024 10:00 am

Jo, Mirek starosta Very Happy Very Happy Very Happy Je fakt že se dost snaží.
Já mám výhrady jen k těm jeho "balovkám". To považuju za podvod na zákazníky. Takovou palmu je ideální zakořenit před výsadbou v květináči (1 až 2 roky) a ne hned strčit do země jak tvrdí zájemcům. Neznám detailně jeho nabídku, nevyznám se v jeho eshopu, mě se tam prostě skoro nic nezobrazuje a nemůžu tam nic najít. Neutral
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Fri Feb 23, 2024 11:34 am

Jezdím k ním rád, mám od nich 3 palmy v zemi,mě se tam moc líbí mají to fakt pěkné.Jak jedeme s mojí na JM do sklepa atd,tak to bereme přes zahradu,alsp.na kochačku.Posledně jsem málem neodolal krásné Butie topka nádhera a oproti Jubkám skvělá cena poměr velikost.No dobře jsem byl nahlodaný...Very Happy Jo oni tam mají alsp.minulý rok,ale na mě už byly dost velké no a cena už byla mimo můj rozpočet Shocked
Balovka mě nic neříká,ani jsem nad tím nikdy nějak nepřemýšlel,no a kdo chce ať zkůšá Very Happy No ten eshop nic,je třeba osobně navštívit,stojí to za to. Very Happy sortiment je velký....A v jezírku ryby super Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Sat Feb 24, 2024 10:40 pm

Já jsem na tu velikost nereagoval, protože na to asi nemám vyhraněný názor. Jsou druhy palem, kde je velikost důležitá (čím menší tim lepší), jako třeba u trachýků. Ale jsou palmy, kde je to tolik roli prostě nehraje, protože to jsou druhy, které v našem klimatu rostou svým tempem, ať je máme od malé sazenice, nebo se daj do země velký. Jasně, bude trvat něž zakoření a než si najdou svý tempo, a popravdě to potrvá roky, ale i u toho něco malinko narostou. A to Jubaea bezesporu je, to co nám narostla za 12 let v zemi je sice nádherný, ale dá se to za nějaký peníz koupit rovnou a být o tu dekádu dál Smile .

Co se týče prostokořených palem, tedy hlavně Trachýků, tak jsem na to narazil zrovna znova včera a zamyslel jsem se nad tim. Ještě před lár lety bych řekl že to je odpadní palma a že by se měly rozdávat zadarmo nebo za děkuju, ale teď mám jiný názor. Při vyrytí na plantáži dojde k tomu co vidíme na fotkách u prostokořenných palem, tedy k úplnému přerušení kořenového balu. Ten se dá do květináče, zasype kokosem a nechá se 1-2 roky znovu překořenit. Mezi tím se palmy dopují extrémními dávky hnojiv, aby měli temně zelné a tvrdé listy.
My pak sázíme do země přehnojenou palmu, která má hlavní kořenový bal, namotaný v naprosto nevhodném kokosovém substrátě, který nejde ani vyklepat. Já říkám, že je lepší, aby palma začala od nuly rovnou na novém místě a pustila 100% svých kořenů v půdním profilu, který máme na zahradě. A nebyla u toho rozmazlovaná hnojivy. Ano bude to trvat, ano nemusí se chytnou, ale výsledek bude o to kvalitnější a nejspíš i rychlejší...
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 26, 2024 5:17 am

Jo trachy wág.jsem sázel 90cm výška celková a po 4 sezonách mají 210 to je v poho.ale to jsou trachy a ty jsem tak malé chtěl do země.To letos budu dávat asi 50cm tesan.Od vás z tropíku Bulhar měl tak (40cm výšku) 3 roky již v zemi začiná měnit svoji tvář čím dál rychleji,letos to vypadá,že to bude ještě rychlejší a poprvé je naprosto v pořádku tedy střed čistý bez poškození Very Happy
Jubka se ukáže jak to dopadne tak kolem 2m výška by se mi líbila a 3m by mě stačila jako finále Very Happy

A ohledně těch prostokoř.natom určitě něco je,dává to logiku ,to si každý zájemce udělá jak mu to pasuje.Já mám v hlavě tu Jubku Very Happy
Mirek mi poslal jednu na fotce mega velkou- kmen odhad 150-170cm? cca. Jsou to borci...Já tak 40/50 zájem cca asi..
Rudo dík

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro beny Mon Feb 26, 2024 6:47 am

No vidíš, máš další názory ke zvážení.

Ale u těch prostokořených Trachýků trvám na názoru, že je to blbost je sázet hned do země. Z estetického hlediska považuju vůbec za blbost sázet Trachýky s kmenem vyšším naž 50 cm. Ale lidi holt chtějí efekt hned a je jim jedno že palma pak minimálně tři roky pořádně neroste a často chcípne. Já vysadil jen jednoho většího Trachýka a dodnes mě chytá vztek když se dívám na jeho křivý a vytahaný kmen ve spodní části. Kousek vedle mám další (vysazené s kmenem 10 cm) a to je kmen úplně jiného vzhledu. A výškově tu kupovanou palmu už taky dohání. Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Mon Feb 26, 2024 7:47 am

Jubaea-- RadekS tohle je naprostá pecka,škoda,že sem asi už nechodí zajímalo by mě jak vypadá J nyní jak při zasazení a čas.horizont..Jsem náhodou na face.palmy cykasy zahlédl fotku jak team Libor L.davali kolegovi olivu do země a šlo na ní vidět i kolos Juabea,noprosto neuvěřitelné... Very Happy Prej málá vůbec neroste?co je malá do 100cm třeba?ale roste, asi ale pomalinku než zakoření ale jo určitě má své tempo..No každopádně jsem psal jakou mám představu...
Ale trachy,osobně jsem nad tím ani neuvažoval nad variantou prostokořeněnou.Jednak už trachy do země nechci,mě stačí co mám..A
vlastně ani nevím proč,jako že by jsem něco ušetřil a pak čekal než začnou růst?Osobně mi stačí aby trach měl do 3m celkově a STOP
Ale chápu že někdo chce 10m,každý má svoji představu to je v pořádku.Mě hold těší že v r 2020 duben kmen 25cm a v 2023 listopad kmen 100cm a pěkně tlustý Very Happy  Very Happy a už brzděme s růstem jim říkám..
Se dívám,že nekteré Jub.mají listy co se moc neohýbají a některé jsou do oblouku,nebo je to ostříháním?některé mají delší listy a některé se mi zdají krátké listy a mega kmen,zajímavé...
dík za komunikaci kuci

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 27, 2024 12:16 am

Tom78 napsal:Jubaea-- RadekS tohle je naprostá pecka,škoda,že sem asi už nechodí zajímalo by mě jak vypadá J nyní jak při zasazení a čas.horizont..Jsem náhodou na face.palmy cykasy zahlédl fotku jak team Libor L.davali kolegovi olivu do země a šlo na ní vidět i kolos Juabea,noprosto neuvěřitelné... Very Happy Prej málá vůbec neroste?co je malá do 100cm třeba?ale roste, asi ale pomalinku než zakoření ale jo určitě má své tempo..No každopádně jsem psal jakou mám představu...
Ale trachy,osobně jsem nad tím ani neuvažoval nad variantou prostokořeněnou.Jednak už trachy do země nechci,mě stačí co mám..A
vlastně ani nevím proč,jako že by jsem něco ušetřil a pak čekal než začnou růst?Osobně mi stačí aby trach měl do 3m celkově a STOP
Ale chápu že někdo chce 10m,každý má svoji představu to je v pořádku.Mě hold těší že v r 2020 duben kmen 25cm a v 2023 listopad kmen 100cm a pěkně tlustý Very Happy  Very Happy a už brzděme s růstem jim říkám..
Se dívám,že nekteré Jub.mají listy co se moc neohýbají a některé jsou do oblouku,nebo je to ostříháním?některé mají delší listy a některé se mi zdají krátké listy a mega kmen,zajímavé...
dík za komunikaci kuci

No to nevím, jak jí vysvětlíš to STOP Very Happy . Ale mohlo by tě těšit, že jakmile kmen doroste do cca 3-4 m, výrazně se zpomalí jeho růst do výšky Very Happy . Takový ty dardy jako 30-40-50 cm ročně na kmeni, mají jen pár let starý "puberťáci", kdy si dělají kolem sebe místo a ujišťují si, že jim to místo nikdo nevezme.

Jubaea se neoficiálně dělí na 2 typy, jeden je normální a bežný který všichni známe, a pak je typ s kratšími a rovnými listy co trčí směrem vzhůru (brevifolia?). Ale v Evropě jsem je nikde neviděl a popravdě ani nikde v kultivaci ve světě. Zájem je a hlavně osivo se sklízí pouze z matečnic s dlouhými ohnutými listy. Pokud vidíš na fotkách nějaké rozdíly v listech, je to pouze o způsobu zapěstování, krátké uspořádané listy vyrostly na rostlinách z určitého důvodu, třeba v nádobách s vyživeným substrátem nebo extrémně slunečná závětrná poloha. Při umístění ve výživných půdách, s dostatkem vody dělá většinou velké až obří listy, které se i snadno poničí od větru nebo sněhu. Po koupy taky často začne dělat jiný typ listů než vyrostl na plantáži, což je taky dost častý jev (listy hodně reagují na změny intenzity slunce).
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Tue Feb 27, 2024 5:09 am

S tou STOPkou mi to asi nevýjde odhaduju Very Happy
Takže by mohlo jít poznat na listech,kde palma roste,kde ji člověk vysadí po koupi,tam kde je slunce méně,žeby mohla mít i větší-delší listy...
Dík za info

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Wed Mar 20, 2024 9:20 am

Zdar,tak je doma,kmen 40-45 v a obvod 130 bez květináče celková 140cm+a líbí se mi,ten kmen je teda na živo pecka,foto pak dám.
Nějaká rada od Vás zkušených ohledně výsadby?Brzy se pustím do výkopu,no asi moje klasika 1x1x1m výkop a něco tomu namíchát.
Přemýšlím mix univerzální substrát +zahradní původní hlína+štěrkopísek+(trochu substrálu- hnojivo takové ty kuličky malé žluté)nevím jestli přidat i perlit ...ať je to propustné raději Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Rudolf M Wed Mar 20, 2024 9:33 am

Tom78 napsal:Zdar,tak je doma,kmen 40-45 v a obvod 130 bez květináče celková 140cm+a líbí se mi,ten kmen je teda na živo pecka,foto pak dám.
Nějaká rada od Vás zkušených ohledně výsadby?Brzy se pustím do výkopu,no asi moje klasika 1x1x1m výkop a něco tomu namíchát.
Přemýšlím mix univerzální substrát +zahradní původní hlína+štěrkopísek+(trochu substrálu- hnojivo takové ty kuličky malé žluté)nevím  jestli přidat i perlit ...ať je to propustné raději Very Happy
Hezký nový přírůstek!
Jestli máš na zahradě hlubší hnědozem, třeba i s obsahem kamení, byl by hřích tam dávat nějakou rašelinovu sračku ("mix univerzální substrát" z toho mám úplně husinu, co tohle bude za hnus silent ). Jubaea je tak ohromná palma, že pustí kořeny během pár let třeba 10 m na každou stranu... je úplně zbytečný jí šťourat nějakou dirku a přidávat ji tam nějaký dobroty. Kořeny palem mají jasnej úkol, ukotvit kmen k zemi, hledat vodu, čím složitější cesta, tím líp a u toho sosat živiny. Nic lepšího než hnědozem jí nabídnout nemůžeš..
Můžeš jí tam dát leda písek a kamení, ať se při kořenění nenudí Very Happy , na to je z domoviny zvyklá a na opravdu takové podmínky je adaptovaná.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Tom78 Wed Mar 20, 2024 10:22 am

Very Happy To je řeč.Tak klasika zahrada Valachy 20 cm hlína ok pak +10cm ještě dobrý a pak začne plastelína barevný jíl,někde lepší,někde horší..
A vidím co máš za Jub.ty takže si nechám poradit:D ,jen hold trochu obava jaro podzim z dešťe a trvalejších,stejně i v metru dělat třeba drenáš je za mě blbost pokud to nemá dál odtok,vlasně vykopat kubíkový bazén a když je spodek jíl to nemá kam odtect,ale to
už se tu X řešilo..
A neveděl jsem,že až tak dlouhé kořeny,takže nemusím zřejmě dělat ani tak velký výkop že...Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 353
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro beny Wed Mar 20, 2024 5:42 pm

Souhlas s Rudou, jako vždy (skoro) Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Rod Jubaea - Stránka 10 Empty Re: Rod Jubaea

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru