Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

+4
ivik
anina
Radim K
janýsková
8 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa - Stránka 2 Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Rudolf M Thu Sep 17, 2020 11:23 am

radek.god napsal:
Rudo, tak s tou denni teplotou pres 20°C to asi nebude tak uplne pravda.Nebo nevim kde jsi na to prisel.

prolil vodou s hnojivem, dal schnout ven a cekam  Shocked .


Stale je ale na rezu pod kurou zelena, ale proste nic noveho nerasi ...  Sad Akorat upne dole u zeminy to je na rezu hnede a nikoliv zelene , tak nevim zda a kdy se to probere  Question


Radku, ale já psal denní průměrná. 20°C je denní průměr letních měsíců, kdy je přes den 32°C a v noci 16°C=cca 20°C denní průměr. Základy meteorologie jsou základ pro pěstování exotů, bez znalosti počasí, pojmů a nároků rostlin toho moc nedopěstuješ. cyclops

S tim hnojivem si děláš srandu? Psal jsem ti jasně, že hnojivo se dává pouze zdravým rostlinám.

A ten řez, já do tebe nechci pořád šít, děláš co můžeš, třeba to přesazení je ok. Ale ten řez je asi druhá-třetí největší chyba, kterou jsi u této rostliny udělal. Pro zjištění, jestli je lýko zelené, se jemně nehtem rýpne pod kůru. Ty jsi tam udělal obří kousanec Embarassed , tak moc hluboký, že tohle rostlina nedokáže zahojit. Můžeš tedy rostlinu znovu říznout pod tou dírou.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa - Stránka 2 Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro radek.god Thu Sep 17, 2020 12:52 pm

Rudo.Přesně tak, dělám co můžu :-o .Fejchoa měla skoro 2m , větve a zbytek listů byly jen nahoře a byly suché.Ani nevím, zda to co jsem uříznul, bylo pod kůrou zelené, nepřišly mi jako použitelné.Ale po řezu to pod řezem směrem dolů zelené bylo.Potřeboval jsem ji převézt v MHD z jednoho břehu Vltavy na druhý, kde ji budu mít většinu dnů i ořes zimu na očích.Také jsem si říkal, že v místech, kde to uříznu, to začne růst a větvit se.Takže proto jsem to zkrátil.Na jiném fóru mi radili zkrácení až na 30cm včetně zkrácení kořenového balu.Toho jsem se už bál, hlavně sahat na kořeny a řezat je.Takže proto jsem to uříznul co nejblíže k původnímu rozvětvení se.Říkal jsem si, že v místě řezu pod kůrou to třeba začne pučet.Ale zatím ani po měsící od vyndání z přemokřeného květináče nic.Ten řez je spíš velký, než hluboký, nehtem se mi do toho rýpat nechtělo a v takhle tlustém kmenu jsem musel hlouběji pro ověření, že je to tam zelené.Mám i nějaké malé semenáčky a tam fakt stačí rýpnout nehtem.Teď jen přemýšlím jak dlouho ještě nechat rostlinu venku.Ne kvůli teploťe, ale kvůli dešti.Ano vrchní část substrátu od posledního manuálního zalití vyschla, ale spodek nikoliv.Dnes ráno pršelo, tak jsem zvědav jak moc to bude zase mokré.Některé řezy byly spíše z pokusu o roubování.Říkal jsem si, že když vemu čerstvý řízek z jiné rostliny a naroubuju ho na kůru pod řez, že se třeba nějaký chytne a rostlina tak získá větev a listy.Bohužel, jako většině lidí se mi to nedaří.Řízek vždy uschne, asi tam nedokážu vytvořit dostatečný tlak ke spojení cambia s řízkem Crying or Very sad Nebo to roubuji v nevhodnou dobu nebo nevhodné části či velikosti řízků.Ani nevím, zda to vůbec má být zelené pod kůrou i pár milimetrů nad zeminou.Další rostliny jsou malé a tenké, takže tam je to asi jiné Rolling Eyes

radek.god

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 17. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru