Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

+4
ivik
anina
Radim K
janýsková
8 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro janýsková Sat Apr 26, 2014 3:11 pm

Fejchoa je venku už od začátku března, přešla i lehkými ranními mrazíky. Přesto jí nové lístečky popálilo sluníčko, ale už žene nové výhony, odolné  Very Happy 

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa 34tagwz
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Wed May 21, 2014 9:23 pm

Vpravo můj semenáč, vlevo kupovaný "Mammouth":
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCF3854
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro anina Tue Jun 03, 2014 5:17 pm

moje feijoa stávkuje,přírůstky má velmi slabé scratch 
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa P5201058
anina
anina

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 11. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro janýsková Tue Jun 03, 2014 5:46 pm

Ale vypadá dobře, třeba nabere tempo až se víc oteplí. Ta moje má přírůstky pěkné, ale zatím nekvetla, což mě mate. Ta moje původní fejchoa kvetla každý rok.. a téhle se nechce a nechce. Asi ji přesadím, třeba si dá říci  Smile 
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro ivik Wed Jun 04, 2014 7:36 pm

Já ji mám nefotitelnou, ale pokvete 2 květy, poprvé
ivik
ivik

Poèet pøíspìvkù : 146
Join date : 08. 04. 14
Location : Brno, 250 m n.m-

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Diana Jerem Thu Jun 05, 2014 4:12 am

Máte nádherné kousky! Já jsem udělala s tou svou fejdulí zásadní chybu, když jsem ji po přezimování (Ještě ke všemu v silném mrazuodolném květináči) přenesla do předsíně. Bylo tam na ni zřejmě moc teplo, zatímco kořenový bal se ohříval neúměrně pomaleji. Takže jsem o ni přišla. Další chyba, kterou jsem se poučila....  Rolling Eyes 
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Stanley_51 Sun Jun 08, 2014 6:11 pm

Moje fejchoiy přežily zimu ve skleníku a teď krásně rostou. Zatím ovšem bez květů...
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa 004
image hosting 15mb
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Diana Jerem Sun Jun 08, 2014 6:27 pm

Tak ty jsou luxusní!  Shocked 
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Rudolf M Wed Jun 25, 2014 7:33 pm

Tady je má Fejchoa, je původem od Vaška a jestli se nepletu tak z Nového Zélandu (možná jsem to už v tom počtu rostlin popletl Embarassed ). A má mít něco velkého, ale teď nevim jestli plody, nebo listy Very Happy , no uvidíme Smile .
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCF1339
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Wed Jun 25, 2014 9:24 pm

Je to tak, měla by být ze semínka z Nového Zélandu. Uvidíš, zda podědí nějaké větší plody Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Sun Jun 29, 2014 10:36 pm

Fejchoa má přírůstky také slušné, asi budou muset přijít poprvé na scénu nůžky.
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCF4731
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro janýsková Sat Jul 26, 2014 3:29 pm

Fejchoa mi sama roste do krásného stromečku, ale už se blbě fotí... Takže je vidět spíš změť rostlin, jenže nemám, jak ji jinak nafotit  Rolling Eyes

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCF9935

janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro ivik Sat Jul 26, 2014 4:40 pm

Mně letos kvetla 2 květy, už asi měsíc jsou maličké plůdky, ale vůbec se nezvětšují. Ale pořád drží
ivik
ivik

Poèet pøíspìvkù : 146
Join date : 08. 04. 14
Location : Brno, 250 m n.m-

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Sat Jul 26, 2014 8:03 pm

Také hlásím kvetení, už jsou květy nějakou dobu odkvetlé, ale poprvé vykvetl můj asi 6 letý semenáč, který je na fotkách výše Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro ivik Sun Jul 27, 2014 8:14 am

Radime, a zvětšují se ti plody? U mě jsou divné, stopky jsou zatím zelené, pevné, ale nepřirůstají
ivik
ivik

Poèet pøíspìvkù : 146
Join date : 08. 04. 14
Location : Brno, 250 m n.m-

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Sun Jul 27, 2014 9:34 am

Květy po odkvětu bohužel odpadly bez tvorby plodu Sad. Bude to chtít druhou kvetoucí rostlinu, což by měl zajistit můj Mammouth, který však letos nekvetl  Rolling Eyes .
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Wed Jul 30, 2014 10:49 pm

Fejchoa už má i s květináčem 2 metry.
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCF5167
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Sun Oct 19, 2014 9:46 pm

Můj semenáček Very Happy
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCF6311
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Rudolf M Mon Jul 06, 2015 10:18 pm

Tak Fejchoa od Vaška 4 roky od výsevu začíná kvést Smile .
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCF5955
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Radim K Fri Sep 04, 2015 11:47 pm

Fejchoy už jsou obři. Mladší Mammouth už velikostně dohnal můj osmiletý semenáč a nasadil něco plodů.
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCN1677

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa DSCN1678
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro radek.god Wed Aug 19, 2020 8:26 am

Tak jsem byl po tydnu doma.Cekal jsem, ze po vice nez tydnu me absence bude vse suche, ale zrejme jak prselo a jak jsem to pred odjezdem dukladne zalil, tak nic nezarvalo :-)
Nicmene jsem koukal i na svoji 1.8m vysokou fejchou v 40l kvetinaci a mela svesene listy.Mam ji v odkrytovane lodzii na JZ strane ale hned za zabradlim, takze pokud byl nejaky vichr nebo lijak, tak to schytala z prvni rany.Plody vim, ze letos stejne nebudou,tak jsem nejaky opad listu nebo opad neopylenych kvetu neresil.Na vrchu zeminy mam rozprostrene jeste dalsi kvetinace, takze je otazka jak moc to dokaze pres ne vysychat.Muze to byt premokrenim nebo ... ? Procitam google v anglictine a nejak jsem info o svesenych listech nenasel :-o
Spousta z vas ji ma urcite venku i v kvetinaci, tak by me docela zajimalo jak resite premokreni v dnech, kdy fakt leje fest

radek.god

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 17. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Rudolf M Wed Aug 19, 2020 10:50 am

Ono taky záleží kde bydlíš, jestli někde v teplé části republiky, tak tam by nehrozilo přemokření ani kdyby stála nonstop týden ve vodě a svěšené listy mohou mít jiný důvod. Poslední týden byl nejteplejší v roce včetně nocí, jakmile denní průměrná teplota přesáhne 20°C, stane se kouzelná věc, že rostlinám přestává vadit vysoká vlhkost u kořenů. Ale pokud bydlíš někde na Moravě, ve vyšších polohách nebo podobných lokalitách kde je chladno, mohlo se přemokření projevit. Svěšení listů je u všeho zeleného znak špatné funkčnosti kořenů, nemusí to být fatální, někdy stačí nechat substrát prostě vyschnout a pak zalévat velmi opatrně.
Obecně drtivá většina rostlin lépe snese přísušek, než přemokření. U přísušku odejde nebo se poškodí nadzemní část, která ale jde nahradit. U přemokření odchází kořeny a ty nahradit nejdou.
Odjet pryč na týden od svých rostlin a nechat je osudu, vždy přinese zpětnou vazbu Sad .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro radek.god Wed Aug 19, 2020 2:02 pm

Rudolf M napsal:Ono taky záleží kde bydlíš, jestli někde v teplé části republiky, tak tam by nehrozilo přemokření ani kdyby stála nonstop týden ve vodě a svěšené listy mohou mít jiný důvod. Poslední týden byl nejteplejší v roce včetně nocí, jakmile denní průměrná teplota přesáhne 20°C, stane se kouzelná věc, že rostlinám přestává vadit vysoká vlhkost u kořenů. Ale pokud bydlíš někde na Moravě, ve vyšších polohách nebo podobných lokalitách kde je chladno, mohlo se přemokření projevit. Svěšení listů je u všeho zeleného znak špatné funkčnosti kořenů, nemusí to být fatální, někdy stačí nechat substrát prostě vyschnout a pak zalévat velmi opatrně.
Obecně drtivá většina rostlin lépe snese přísušek, než přemokření. U přísušku odejde nebo se poškodí nadzemní část, která ale jde nahradit. U přemokření odchází kořeny a ty nahradit nejdou.
Odjet pryč na týden od svých rostlin a nechat je osudu, vždy přinese zpětnou vazbu Sad .
Ahoj Rudo, diky za rady :-).Velkou 1.8m jiz kvetouci, ale zatim neplodici udajne samosprasnou Fejchou mam v Praze 8 Troja na v lete nezakrytovane JZ lodzii.3x 15 cm semenacky mam v Praze 6 Suchdole na J lodzii a 3x 15-20 cm zatim nepresazene semenacky co mam ani ne tyden z tropiku v tech malych puvodnich ctvercovych kvetinaich mam taky tam, ale zatim za oknem schovanyma za annonama a mucenkama :-) Takze zadna Morava nebo Kvilda :-) uvidim o vikendu, kdy asi pojedu na Troju , zda trocha vody co protekla pres mensi kvetinace do toho 40cm pomohla nebo ne.To s tema 20°C jsem nevedel, to je zajimave Idea .Skoda, ze nebylo takhle v dubnu-kvetnu, kdy jsem prelil 2.5m pistaciovnik a jaksi v premokrenem 40cm kvetinaci postupne uschnul Sad a uz mu nic nepomohlo

radek.god

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 17. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro radek.god Thu Aug 20, 2020 10:47 am

Tak mam nejake nove semancky.Ty 3 vetsi (jeden na fotce) jsou vcera presazene a mam je asi tyden z tropiku, uvidime za jak dlouho zakvetou :-o

Pro porovnani s mensimi, ktere jsem dostal cca pred mesicem :-)

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2012
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2011
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2010

radek.god

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 17. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro radek.god Wed Sep 16, 2020 12:26 pm

Rudolf M napsal:Ono taky záleží kde bydlíš, jestli někde v teplé části republiky, tak tam by nehrozilo přemokření ani kdyby stála nonstop týden ve vodě a svěšené listy mohou mít jiný důvod. Poslední týden byl nejteplejší v roce včetně nocí, jakmile denní průměrná teplota přesáhne 20°C, stane se kouzelná věc, že rostlinám přestává vadit vysoká vlhkost u kořenů. Ale pokud bydlíš někde na Moravě, ve vyšších polohách nebo podobných lokalitách kde je chladno, mohlo se přemokření projevit
Rudo, tak s tou denni teplotou pres 20°C to asi nebude tak uplne pravda.Nebo nevim kde jsi na to prisel.
Urcite to bylo premokrene, vyndal jsem to z 40cm kvetinace a vrazil zpatky do 3L.Susil jsem to i mimo kvetinac.
Od vrchu to rychle vysychalo.
Ale ani za 2 tydny to nevyschlo komplet.Spodni 2cm proste nevyschly, pokud rostlinu dam zpatky do kvetinace, tak navlhne spodnich 5-7cm po obvodu, ikdyz se vlkost uprostred kvetinace drzela jen v tech spodnich 2cm.Takze jsem vetsinu puvodni zeminy oklepal a udelal smes nove.(trochu perlitu, hodne pisku, trochu zeminy od plotu, ktera rychle vysycha a trochu normalni zeminy, proste co jsem mel k dispozici).Sestrihnul jsem jen par korenu, jeden velky tlusty, tak jen jeho konec.Vetsina korenu je kremove hneda, cerny nebyl skoro zadny.Chtel jsem to dat do nadoby na citrusy, ale to by se tam po napechovani korenoveho balu uz zadna zemina nevesla.Takze jsem to s novou zeminou dal do puvodni 3L kvetinace, prolil vodou s hnojivem, dal schnout ven a cekam  Shocked .
Kazdopadne od zjisteni usychani, premokreni a seriznuti kmene je rostlina stale bez listu, pupenu, proste holy kmen, minimalne mesic.Stale je ale na rezu pod kurou zelena, ale proste nic noveho nerasi ...  Sad Akorat upne dole u zeminy to je na rezu hnede a nikoliv zelene , tak nevim zda a kdy se to probere  Question
Zkousel jsem na rostlinu naroubovat jine rizky, ale jako zatim vzdy pri pokusu o roubovani mi rizky uschnuly  paleFeijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2020
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2018
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2019Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2021
Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Img_2022

radek.god

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 17. 08. 20

Návrat nahoru Goto down

Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa Empty Re: Feijoa sellowiana - Acca sellowiana - Fejchoa

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru