Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musa basjoo

+25
Invertito
beny
Keraj
Martyxx
Miloš
mejdlo
Marek 2
axelsh
RadekS
Martin Toman
fedy
janci
Rudolf M
davsonz
JIriraimond
JardaD
Sidonius
Stanley_51
Standa.B
anina
Radim K
radeku
Munzar V.
Thaedhas
B.ondra
29 posters

Strana 12 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro J.Pilar Sat Apr 30, 2022 2:11 pm

Tak čas výsadby se mi blíží. Místo mám hotové sypu substrát a podle předpovědi asi už brzy vysadím. Nicméně na sazenici mi pořád tak nějak osychají listy, nevím jestli to nepřelévám, i když je prý vlhkomilný je možné že ještě nemá dost velké kořeny aby to pojmul. Mám ho něčím ošetřit ? Mám tu poměrně dost přípravků kvuli kaktusům, na ty je jeden z nejlepších revus top, tak bych ho raději stříkl asi. moc se mi to nelíbí. Mám ho doma už asi měsíc a něco a kvuli těm mrazům to tahám každou noc dovnitř. Tim že má v noci teplíčko roste jak divý, ale ty listy se neudrží. Už i na tom novém jsdou zase fleky. A na sluníčko ho dávám odzačátku takže nemá žádný list který by slunce nezažil..  
Musa basjoo - Stránka 12 Img_2013
Musa basjoo - Stránka 12 Img_2011
Musa basjoo - Stránka 12 Img_2012
J.Pilar
J.Pilar

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 27. 02. 22
Location : Poříčany u Českého brodu

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Sun Jul 24, 2022 2:32 pm

Zdravím všechny,
Měl bych dotaz na zimování musa basjoo v polystyrenovém krytu. Mám k dispozici na vyplnění vnitřního prostoru pouze suchou slámu, nemám seno.. je to problém, když použiji pouze slámu (nemám ani seno, ani listí, jen prostě tu slámu 😀😀 ) dekuju za odpověď..

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Rudolf M Mon Jul 25, 2022 10:54 am

To J.Pilar: Nějak mě to ušlo, fleky jsou čistě od sluníčka. "A na sluníčko ho dávám odzačátku takže nemá žádný list který by slunce nezažil.." tzn že bez navykání rovnou na slunci se všechny listy spálily. Ale to už si asi zjistil, teď by mě vypadat k světu Smile .

To Horst: Sláma je ideální, je dokonce i lepší, má více vzduchu v sobě. Neboj se jí tam pořádně namačkat kolem kmenů.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Mon Jul 25, 2022 12:11 pm

Rudolf M napsal:To J.Pilar: Nějak mě to ušlo, fleky jsou čistě od sluníčka. "A na sluníčko ho dávám odzačátku takže nemá žádný list který by slunce nezažil.." tzn že bez navykání rovnou na slunci se všechny listy spálily. Ale to už si asi zjistil, teď by mě vypadat k světu Smile .

To Horst: Sláma je ideální, je dokonce i lepší, má více vzduchu v sobě. Neboj se jí tam pořádně namačkat kolem kmenů.

Díky za odpověď 👍😀

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro J.Pilar Sun Aug 21, 2022 2:52 pm

[quote="Rudolf M"]To J.Pilar: Nějak mě to ušlo, fleky jsou čistě od sluníčka. "A na sluníčko ho dávám odzačátku takže nemá žádný list který by slunce nezažil.." tzn že bez navykání rovnou na slunci se všechny listy spálily. Ale to už si asi zjistil, teď by mě vypadat k světu Smile .

Spíš jsem tím myslel, že jsem ho vynášel postupně na sluníčko a zvykal. A i nové listy, které vyrostly už venku byly pořád takto ošklivé. Krátce po téhle fotce jsem ho vysadil do půdy. Rostl jako z vody ale vždy po nějaké době ten list takhle zhnusněl. No samozřejmě tedka už je velký. Listy rostou tak třikrát větší, jenom je pokaždé zase orve bouřka. A to je v závětří. To bych nevěřil jak je ten banánovník chatrný. Každopádně roste hezky a už dělá i odnož. Druhá sazenice která byla hodně odrbaná už z přepravy tak se taky zmátořila. Tak jsem zvědavej na zimování.
J.Pilar
J.Pilar

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 27. 02. 22
Location : Poříčany u Českého brodu

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Rudolf M Tue Aug 23, 2022 11:33 pm

Možná to není dobré místo pro banánovník, teď už je to jedno, brzy je podzim. Ale jestli ho budeš příští rok znovu vysazovat, zkus změnit stanoviště. Například jestli máš vypozorováno, kudy se po zahradě nejčastěji prohání vítr při bouřce, tak zvolit místo, kde je relativně klid. Stinná poloha bude pro banán spíše výhodou, jak vidíš, mladé rostliny si se sluníčkem moc nerozumí sunny .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Sun Feb 19, 2023 4:16 pm

Dobrý den, kdy budete letos odzimovávat musa??

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro beny Sun Feb 19, 2023 5:20 pm

Každý rok odzimovávám v květnu. Stejně dřív neporostou, dokud nezačnou teplejší noci.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Sun Feb 19, 2023 6:24 pm

beny napsal:Každý rok odzimovávám v květnu. Stejně dřív neporostou, dokud nezačnou teplejší noci.



Ok.... A zimujete v polyst.domečku?

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro beny Sun Feb 19, 2023 9:49 pm

Já mám vlastní typ domečků Very Happy Preferuji kvalitní větrání.
Musa basjoo - Stránka 12 DSC-0020
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 21, 2023 2:03 pm

My to sundaváme dle klimatické situace. V závislosti od teploty půdy (průběh zimy a začátek jara) a výhledům počasí. Většinou fakt ty banány rostou až od května takže není kam spěchat s odzimováním, loni ale byla situace příznivější, aspoň u nás, a významně růst začínaly již během dubna. Každopádně již během dubna by se kryty měly sundat a stačí už jen nandavat nějakou plachtu na zakrytí proti raním mrazíkům. Protože od dubna začíná slunce silně péct i na jinak zastíněná místa a pokud je kryt až příliš dobře utěsněný, může se v něm nebezpečně zvedat teplota..


Naposledy upravil Rudolf M dne Thu Feb 23, 2023 9:19 am, celkově upraveno 1 krát
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Tue Feb 21, 2023 4:37 pm

Rudolf M napsal:My to sundaváme dle klimatické situace. V závislosti od teploty půdy (průběh zimy a začátek jara) a výhledům počasí. Většinou fakt ty banány rostou až od května takže není kam spěchat s odzimováním, loni ale byla situace příznivější, aspoň u nás, a významně růst začínaly již během dubna. Každopádně již během dubna by se kryty měly sundat a stačí už jen nandavat nějakou plachtu na zakrytí proti raním mrazíkům. Protože od dubna začíná slunce silně péct i na jinak zastíněná místa a pokud je kryt až příliš dobře utěsněný, může se v něm nebezpečně zvedat teplota..

Prima děkuji, letos jsem je zimoval v domečku poprvé, tak doufejme, že budou OK a přežily... Very Happy

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Tue Feb 21, 2023 7:49 pm

Rudolf M napsal:My to sundaváme dle klimatické situace. V závislosti od teploty půdy (průběh zimy a začátek jara) a výhledům počasí. Většinou fakt ty banány rostou až od května takže není kam spěchat s odzimováním, loni ale byla situace příznivější, aspoň u nás, a významně růst začínaly již během dubna. Každopádně již během dubna by se kryty měly sundat a stačí už jen nandavat nějakou plachtu na zakrytí proti raním mrazíkům. Protože od dubna začíná slunce silně péct i na jinak zastíněná místa a pokud je kryt až příliš dobře utěsněný, může se v něm nebezpečně zvedat teplota..

Mohl bych mít prosím na Vás dotaz?
Budete mít letos k prodeji v eshopu musa basjoo a ensete ventricosum (zelenou či červenou formu či obě)?
Moc děkuji

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Rudolf M Thu Feb 23, 2023 9:18 am

Basja spíše nebudou, do nich už nešťouráme. Ensetečka máme jako stálice, letos by mohly být i nějaké formy ze semen.
A pokud vyklíčí, tak bude hodně slušnej sortiment jiných druhů rodu Musa.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Thu Feb 23, 2023 8:21 pm

Rudolf M napsal:Basja spíše nebudou, do nich už nešťouráme. Ensetečka máme jako stálice, letos by mohly být i nějaké formy ze semen.
A pokud vyklíčí, tak bude hodně slušnej sortiment jiných druhů rodu Musa.

To je super, a na kdy myslíte, že by se to mohlo objevit v nabídce, aby mi to neuteklo... ?? :-)
Určitě si objednám...

a ty ostatní druhy musa budou i na venkovní pěstování ? :-)

Ještě jsem se chtěl zeptat - nemáte prosím na prodej hlízy kolokázie jedlé (taro) ??

Děkuji moc za odpověď

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Rudolf M Sat Feb 25, 2023 2:34 pm

Banány bývají většinou v druhé letní aktualizaci, tedy během července sunny .
Nějaké venkovní perspektivní jsme brali, otázka je, jestli vyklíčí Very Happy .

Tara budou jen jako hotové rostliny, taky budou někdy v období těch banánů Smile .

Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Sat Feb 25, 2023 7:54 pm

Rudolf M napsal:Banány bývají většinou v druhé letní aktualizaci, tedy během července sunny .
Nějaké venkovní perspektivní jsme brali, otázka je, jestli vyklíčí Very Happy .

Tara budou jen jako hotové rostliny, taky budou někdy v období těch banánů Smile .



OK, moc děkuji za zprávu

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Horst Tue Feb 28, 2023 3:33 pm

Rudolf M napsal:Banány bývají většinou v druhé letní aktualizaci, tedy během července sunny .
Nějaké venkovní perspektivní jsme brali, otázka je, jestli vyklíčí Very Happy .

Tara budou jen jako hotové rostliny, taky budou někdy v období těch banánů Smile .


Dobrý den ještě jednou, vím ze to do tohoto vlákna moc nepatří, ale asi by bylo zbytečné zakládat kvůli tomu nové…
Chtěl jsem se prosím ještě zeptat - mate nějaké zkušenosti s banánovnikem Musa DAJIAO (kříženec Sikkimensis x balbisiana) ?
Hlavně by mě zajímalo (protože jsem se dočetl hlavně na některých zahraničních fórech a skupinách, ze to celkem úspěšně dělají), zda ho zimujete volně v zemi s ochranou jako musa basjoo, nebo ještě s nějakou silnější? Či vůbec a nikoliv? Very Happy Nebo zda s nim mate nějakou spec.zkušenost..dost by mi to pomohlo..dekuji Very Happy

Horst

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 18. 07. 22

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Martinn Thu Aug 03, 2023 12:41 pm

Musa basjoo - Stránka 12 Img_2022

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Martinn Thu Aug 03, 2023 12:42 pm

Malej Musa basjo

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Ste Sat Feb 24, 2024 9:08 am

Dobrý den, druhým rokem zimuji banánovník zakrytý slámou a nepromokavou plachtou. Letošní zima "jaro" mi moc nepřeje, od listopadu, kdy jsem banánovník zakryl vlastně pořad roste. Předpověď na další dny je velmi jarní. Na fotografii je banán z 2.2., teď ještě dál vyrostl. Prosím o váš názor, mám nový list ustřihnout a banán mám ještě zakrýt nebo ho již odzimovat a v případě mrazů v březnu ho zakrýt, ať se dál nevysiluje. Mám obavu list výrazně zakrátit. V loňském roce jsem úspěšně odzimoval banán až 17. března. Zahrada je v Praze, takže mráz tu moc nemáme. Děkuji za váš názor.

Musa basjoo - Stránka 12 Musa11

Ste

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 24. 02. 24

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Rudolf M Sat Feb 24, 2024 10:27 pm

Ahoj, vítej na fóru. No to je nadělení, tohle jsem tady nikdy nezažil i když letos jsem se pod kryty ještě nedíval.

Určitě nezimovat, předpovědi přejou růstu, banán se nevysiluje, svým způsobem ani spánek nepotřebuje, a kořeny si uchovává, takže kdykoli dojde k řezu, nebo zlomení, nebo jiné devastace, má z čeho obnovovat, aniž by se corm oslaboval. Tedy pokud by se náhodou stalo, že se zima během března nebo dubna vrátí, a mladá nať umrzne, bez problémů se rostlina hned potom obnoví Wink .
Jestli se ta hmota nenarovnala, tak ty špagetky ustřihni, z toho se list nerozvine. V případě teplot pod nulu by mělo stačit na rostliny hodit nějaký barel, nebo je přehodit silnou plachtou.
Jinak zimování super, mokrá sláma je dle našich testů nejlepší pro banány, popřípadě mokré listí.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Musa basjoo - Stránka 12 Empty Re: Musa basjoo

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 12 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru