Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rod Ravenea

Goto down

Rod Ravenea Empty Rod Ravenea

Příspěvek pro Rudolf M Sun Apr 06, 2014 3:05 pm

Jeden z velice atraktivních rodů palem. Je velice variabilní a některé ze 17 druhů mohou dorůst sotva pár metrů, jiné zase čeří mraky až ve 30 metrové výšce Cool.
Domovem je Madagaskar a Komory. Rod se vyznačuje většinou výrazně tlustším kmenem u země, který se směrem k vrcholu zužuje. Jedním z hlavních znaků k poznání tohoto rodu, je až plastická pravidelnost tvaru řapíků listů a i listy samotné. Často se palma imituje do plastové podoby.
Asi nejrozšířenějším druhem, pro své jednoduché pěstování a hlavně nezaměnitelný tvar, je Ravenea rivularis.
Já mám svojí Raveneu rivularis už několik let, kupovaná jako malý prcek s asi 30 cm listy. První 2 roky rostla neuvěřitelným tempem. Pak najednou výrazné zpomalení růstu a již asi 3 rokem si drží toto přibrzděné tempo. Rostlinu pěstuji v sezóně venku na plném slunci a přes zimu je buď doma při 16°C, nebo v zimní zahradě, kde mám mezi 15-18°C.

Palma je citlivá na nedostatek mikroprvků v půdě, na jejich nedostatek reaguje žloutnutím listů.

Rod Ravenea DSCF0064
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru