Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cocos nucifera

+22
Petra
ilovepalm
dj.kimmi
beny
Honza P.
vakousi
Keraj
RadekS
ivik
graupel
Marek ninja
Davi_K
axelsh
Stanley_51
GrumpyGrower
jirkan
MArtin16
Radim K
Rudolf M
Sidonius
JardaD
Thaedhas
26 posters

Strana 7 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Sun Jun 05, 2016 3:10 pm

Zdravím.

Kokos mi začal po takmer mesiaci klíčiť (naklíčujem vo vode).
1.) Kokosový orech bol takmer mesiac vo vode tak, aby klíčny pór bol vo vode. Ten praskol a ukázal sa klíčok. Môžem klíčok nechať vo vode, alebo mám kokos položiť tak, aby bol klíčok tesne nad hladinou vody?
2.) Môžem do vody nakvapkať aj veľmi malé množstvo tekutého hnojiva pre palmy, aby rástol rýchlejšie?
3.) Proti plesniam nemám teraz v poruke Previcur, ani hypermangán, ale mám HF-MYCOL, môžem ho použiť? http://www.lacnepostreky.sk/pripravky.proti.hubovym.chorobam/biologicke/hf.mycol

P.S.: Dá sa kokos vypestovať aj tak, aby klíčny pór bol zasypaný hlinou ešte pred vyklíčením? T.j. dokáže klíčok vyklíčiť aj v hline, alebo vždy zhnije?

Ďakujem.

S pozdravom, Miro




Naposledy upravil graupel dne Sun Jun 05, 2016 5:14 pm, celkově upraveno 2 krát
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Sun Jun 05, 2016 3:16 pm

Nech klíček nad vodou, ideální je udržet vlhkost tak, že dáš kokos do sáčku, nebo do krabičky (nebo dej něco nahoru na ten lavor. Třeba freshovací fólii apod) . Nic do vody nedávej a už v žádném případě hnojivo. To by byl insta kill Very Happy

S tou vlhkostí je to velmi důležité. Jednou mi jeden klíček oschl a velmi dlouho se z toho vzpamatovával.
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Sun Jun 05, 2016 5:07 pm

Já jen doplním, že jsem několik kokosů vyklíčil úplně pod vodou, tedy ty letošní. Otázka je, co je lepší. Myslím si, že pod tou vodou je menší riziko hniloby. Plísním se většinou lépe daří ve vlhkém prostředí, než přímo pod vodou.
Stejná zkušenost s poslední otázkou, tak jsem vyklíčil zase muj první kokos. Byl komplet pod pískem, vyklíčil a byla z něj krásná rostlina Smile .

Do vody bych také nedával ani hnojivo (tu vodu by jednak časem zkvasil, a pak klíček v této fázi není schopen hnojivo přijímat). A nedával bych tam raději ani neozkoušené přípravky proti dezinfekci. Jistější bude, vodu 2x týdně vyměnit za novou.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Tue Jun 07, 2016 4:43 pm

Bohužiaľ, smutná správa. Klíčenie kokosového orecha dnes zlyhalo - pravdepodobne vo vnútri kokosu prebehlo kvasenie, ktoré celý zárodok vytlačilo von. Crying or Very sad


Naposledy upravil graupel dne Wed Nov 16, 2016 10:33 pm, celkově upraveno 1 krát
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Tue Jun 07, 2016 4:51 pm

Klasika. V tuto roční dobu se nedalo čekat skoro ani nic jiného. Čerstvé kokosy mají bohužel jen v zimě (od listopadu do ledna).
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro axelsh Mon Jul 04, 2016 1:28 pm

Tak jsem neodolal a zkusil ochutnat tu kokosovou pěnu co se vytvoří v kokosu po vyklíčení během růstu.

Je to vcelku hnusné. Něco jako na půl vysušená dýně bez chuti.

Kokos od prosince, kdy vyklíčil, téměř nerostl. Teď byl zhruba 14 dní venku na sluníčku, ale ani tam nerostl. K mojí smůle se ale do něj pustila koťata. Ano, koťata. Tak jsem vzal sekyru (ne na koťata), párkrát poklepal na kokosu kolem dokola a hned byl na dvě půlky.

Cocos nucifera - Stránka 7 IMG_20160704_150513
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Davi_K Tue Jul 05, 2016 4:27 pm

Zdravím, netušíte jestli jde sehnat kokosák nebo rovnou palma v tuhle dobu? Nechce se mi čekat do vánoc Very Happy
Davi_K
Davi_K

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 03. 07. 16
Location : Litoměřice/Pokratice - Jižní svah 220 m

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro axelsh Tue Jul 05, 2016 6:16 pm

V Kauflandu mají rostliny za zhruba 200 kč snad každý druhý měsíc. Já si pořídil rostlinu 190cm za 199kč před třema týdny v Lidlu.

Na jednom listu se jí sice udělal velký hnědý flek, který vyschnul, ale to bude tím, že jsem jí "zapoměl" venku na přímém slunci a jel nakupovat.
Přesadil jsem ji do většího květináče a místo "hlíny" dostala hrubý písek. Žádný další flek na listech se neukázal a nový list (špička listu) stále roste.

Pořízena byla jen coby dekorace přes léto s tím, že stejně dlouho nepřežije. Čas ukáže...

Hrůzostrašná fotka před přesazením:
Cocos nucifera - Stránka 7 14677424109821
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Davi_K Tue Jul 05, 2016 6:43 pm

Díky za tu informaci o marketech, máme tady Lidl, i Kauf a hromadu dalších tak si udělám výlet. Dnes jsem ještě skočil do obchodu s exotikou a našel jsem dva kokosáky, jeden s vodou jsem dal louhovat a doufám že vyklíčí. Druhý nejeví známky vody uvnitř, mohl by taky vyklíčit? Děkuji.
Davi_K
Davi_K

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 03. 07. 16
Location : Litoměřice/Pokratice - Jižní svah 220 m

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Tue Jul 05, 2016 8:06 pm

Jsem zvědavý, jak ta koupená palma dopadne, držím palce.. Smile

A kokosové ořechy bez vody nevyklíčí. Byla by to asi velká výjimka. Doporučuji jich kupovat hodně, pokud chcete mít jistotu, kupte si jich aspoň 5-10. Když zkouším v průběhu roku klíčit kokosy, kupuji je aspoň po 5ti a stejně to nezaručí úspěch. Někdy je celá várka špatná, někdy něco vyklíčí a potom shnije.. Nejlepší období je prostě listopad - leden, teď je to bída, ale pořád se dá Smile
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Fri Jul 15, 2016 12:50 pm

Cocos nucifera 15.7.2016
Cocos nucifera - Stránka 7 DSC09172
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Tue Aug 02, 2016 6:00 pm

Po dlouhé době přidávám aktualizaci kokosek. Začnu od těch nejmenších Very Happy

Zkoušel jsem klíčit i v tomto letním období a zatím i snad úspěšně. Vyklíčily 3 kokosy asi z 10, 2 jsou zasazené a u třetí teprve v následujících dnech uvidím, jestli se začne vyvíjet nebo uhnije. Foto největšího nově zasazeného kokosu:

Cocos nucifera - Stránka 7 13902009_10205561927561973_284017424_o

Zkoušel jsem zasadit jednu kokosku do velmi velké nádoby. Byla to hloupost, rostlina tím trpí a zakrňuje. Nicméně má krásnou barvu listů díky dobrému umístění na sluníčku.

Cocos nucifera - Stránka 7 13918827_10205560367002960_477356325_o       Cocos nucifera - Stránka 7 13931534_10205560367242966_227745187_o

Pro srovnání stejně stará kokoska (rozdíl od vyklíčení asi půl dne) Very Happy akorát tato měla rozumě velkou nádobu.

Cocos nucifera - Stránka 7 13844265_10205560367322968_1156309092_o     Cocos nucifera - Stránka 7 13918559_10205560367402970_411687882_o

Nejlépe vypadají dvojčata, která jsou ze všech největší a mají nejmohutnější listy. Od začátku vyklíčení byla hodně světlá a světlá barva přetrvává i při umístění na sluníčku.

Cocos nucifera - Stránka 7 13663509_10205560367682977_1684093376_o     Cocos nucifera - Stránka 7 13898611_10205560367962984_1345540634_o
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Tue Aug 02, 2016 6:40 pm

Díky za aktualizaci, dneska fórum nějak ožilo, to bude asi tim hnusným počasím Smile .

Já také něco přidám, Vojta mě vyprovokoval přesadit letos ještě jednou kokosy. Rozdíly byly velmi zajímavé. Jeden by řekl, že na skleník nic nemá. Ano podle vzhledu listů, je skleníkové klima a dostatek světla znát. Kokoska v zimní zahradě již po roce a půl od vyklíčení dělá dělené listy! Ta doma je nedělí, ale rozdíl je i pod zemí. Kokoska doma má mnohem vyvinutější kořenový systém a mnohem vyvinutější kmen. Kdežto zdravější a přirozenější barvu řapíků a listů má zase ta ze zimní zahrady.

Když to shrnu, tak velká intenzita světla a vlhka má velký vliv na vývin listů a jejich barvu. Ale bytové klima naopak více svědčí kořenům, což se odrazuje zase na celkové velikosti rostliny. A teď otázka, kam je raději umístit? Very Happy
Napravo bytová kokoska, nalevo skleníková, obě stejně staré. Rozdíl je v tloušťce kmene a barvě řapíku.
Cocos nucifera - Stránka 7 13681745_1818118788419425_1955259048_o

Skleníková již dělí listy.
Cocos nucifera - Stránka 7 13918377_1818118781752759_547533339_o

Při přesazování bytové kokosce kořenový bal držel pohromadě. U skleníkové se rozpadal na původní velikost květináče.
Cocos nucifera - Stránka 7 13918452_1818118791752758_236377422_o
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Tue Aug 02, 2016 6:49 pm

Stejně na tvoje kokosky jen tak něco nemá, tomu se říká pěstování, nádhera!! Smile
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Thu Oct 06, 2016 7:37 pm

Už dlouho jsem zde nepoustoval žádnou aktualizaci kokosek. Tedy nejen já, všichni! Very Happy Budu rád, když se ke mně připojí i další Smile

Zde aktuální pohled na kokosky, docela mi ten pokoj zarostl Very Happy

Cocos nucifera - Stránka 7 14618734_10205984743332103_1947945740_o



Dvojče cca před měsícem. To jsem zrovna potřeboval trochu kvalitnější snímek, tak jsem kokosku slavnostně vyházel z té mé džungle a posadil na terasu Very Happy bohužel k letnění nedošlo, celé léto byly kokosky doma.

Cocos nucifera - Stránka 7 14360439_10205859625244229_2114026126_o


Kokoska vyklíčená na začátku léta:

Cocos nucifera - Stránka 7 14599882_10205984297680962_1818890051_o


Mimochodem sezóna kokosek právě začíná, momentálně se pokouším vyklíčit cca 15 kokosů a některé snad i úspěšně, nechci to ale zakřiknout. Zítra nejspíše budu 2 z nich sázet.

Cocos nucifera - Stránka 7 14550681_10205984754932393_559939177_o

A ještě na závěr bych rád sdílel odkaz na můj článek ohledně kokosových palem, moje zkušenosti s klíčením apod. Hodně by mě potěšil váš názor Smile
http://pestovani-palem.webnode.cz/cocos-nucifera/
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Sat Oct 08, 2016 6:09 pm

Moc pěkné Vojto Smile .

U mě zatím není moc co aktualizovat, kokosy jsem přestěhoval v září domu pod střešní okna. Pořídili jsme si umělé osvětlení, jen bílé světlo a prodlužujeme jim den. A spolu s zvlhčovačem vzduchu udržujeme v pokoji teplotu 23°C a 70% vlhkost. Pokud běží vlhčovač hodinu a déle, tak je v pokoji i mlha. Čím vyšší teplota, tím je mlha intenzivnější. Ale přehánět se to moc nedá, čím je venku chladněji, tím se více rosí okna a to je pro dřevěná okna špatně..
Na kokosovou sezónu už netrpělivě čekáme. Začátkem října jsme prošli 8 profláklých marketů a pouze v jednom Albertu se kokosy tvářily, že jsou čerstvé. Velmi špatně se to určuje, jestli to jen nejsou starší zásoby někde vyhrabané, ale kokosy měli všechny vodu, zdravé otvory, jeden dokonce relativně čerstvě vyklíčil a vlákna byla ještě svěže hnědá a voňavá. Tak jsme jich pár vzali, 10 Smile . Po zaplacení nám praskla taška a 5 z nich spadlo na zem, ale asi dobrý...

Každopádně si to hlídejte, třeba v Brně v Albertu (Vaňkovka) měli také kokosy, ale na cedulce byla napsáno 02/2016 (což chápu jako únor), kokosy každý třetí bez vody, a byly lehce zaprášené a mastné. V Globusu také měli kokosy, ale bez označení naskladnění, ale byly dost zaprášené, tak to nás nelákalo.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Sun Oct 16, 2016 11:49 pm

Aj moja kokosová palma delí listy, mám ju v izbe pri bežných izbových podmienkach (teplota 18°C, vlhkosť 50%, polotieň). V lete palmu vynášam von do záhrady k bazénu. Dve zimy prežila, snáď prežije aj tretiu zimu. Zo stredu palmy sa tlačí nový, už 7. list.
Na prvej fotke delenie listov kokosovníka, na druhej fotke nový 7. list kokosovníka a na tretej fotke pohľad na celý kokosovník:



Moja kokosová palma je kultivar KING, krajina pôvodu kokosového orecha (ktorý som si kúpil) je Srí Lanka. Škoda, že obchodník, od ktorého som kúpil kokosový orech (cez internet, slovenský online obchod), už nepredáva tieto kokosy. Na webe mal napísané, že sú to dospelé dozreté kokosy 1. triedy (vysokej kvality), CHEMO, kultivar KING a kokosy sú podstatne väčšie ako tie v bežnom supermarkete. Kokosy mi boli odoslané kuriérom bez chladiaceho boxu, takže kokosy neprechladli. Tak som si objednal v apríli (dubnu) 2014 tri kokosy a zistil som, že obchodník mal pravdu - kokosy boli veľké, čerstvé, 1,20 € / 1 kus, 2 kokosy som vypil - kokosová voda bola vynikajúca, 1 kokos som dal klíčiť a do mesiaca vyklíčil - z toho kokosu mám aj aktuálnu kokosovú palmu, ktorej fotky tu už dlhú dobu uverejňujem. O KING kokosoch si môžete prečítať tu: https://en.wikipedia.org/wiki/King_coconut . Klíčivosť kokosov bola vysoká. Teraz kokosy naklíčujem aj naďalej, ale musel som si nájsť iné internetové obchody, využívam rôzne západoslovenské internetové BIO obchody, ich majitelia chodia nakupovať exotické ovocie (aj kokosy) do Rakúska, kokosy sú drahé (2,50 € / 1 kus), sú kvality 2. triedy BIO (takže kvalita je podstatne nižšia a cena vyššia), takisto sa jedná o kultivar KING, ale krajina pôvodu je Dominikánska republika - aj tam sa pestujú KING kultivary, ale v menšej miere ako na Srí Lanke. Kokosy mi dorazia domov vždy s kokosovou vodou vo vnútri, ale aj tak klíčivosť je nízka, často mi splesnivejú. Vysokokvalitné kokosy zo Srí Lanky je možné zakúpiť na rôznych zahraničných weboch (online internetové ázijské a indiánske obchody, alebo eBay), problém je však extrémne drahé poštovné. Čo sa týka nakupovania kokosov v bežnom supermarkete, tak som to už vzdal, kokosy z afrického Pobrežia Slonoviny sú veľmi nízkej kvality, často bez kokosovej vody. Jedine Kaufland pred Vianocami zvykne mať čerstvé kokosy za cenu 33 centov, tiež sú z Pobrežia Slonoviny. Ináč je to bieda tu na východnom Slovensku, čerstvý kokos len tak ľahko mimo Vianoc nezoženiete. Už som asi rok nebol v Tescu, nemá to význam.
Takto vyzerajú KING kokosy:

Kokosové palmy sa pestujú aj v Nepále. Je to síce prevažne veľmi chladná hornatá krajina, ale na juhovýchode krajiny je tropické vlhké podnebie, rozprestiera sa tam nížina Tarái. Je to jediná vnútrozemská krajina, kde sa pestujú kokosovníky, dokonca sú tam aj kokosové plantáže. Krajina nemá prístup k moru, ale je tam veľa riek.
Takto vyzerajú kokosovníky v Nepále:




Kokosové palmy sa pestujú aj na Arabskom poloostrove. V púštnych oblastiach je tropický suchý vzduch. Kokosovníky suchý vzduch neznášajú. Ale na pobreží Ománu a Spojených Arabských Emirátov, aj Jemenu, je tropické vlhké podnebie, takže kvôli vlhkosti sa darí aj kokosovníkom, sú tam aj kokosové plantáže.
Kokosovníky v Ománe:


Kokosovníky v Spojených Arabských Emirátoch:


Naposledy upravil graupel dne Mon Oct 17, 2016 5:02 pm, celkově upraveno 1 krát
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Mon Oct 17, 2016 10:16 am

Hezký příspěvek, díky za milé čtení Smile .

No u nás se ukazuje poškození kokosů co spadly na zem, jeden za druhým hnijí a mají výrazné praskliny.
Dále, o víkendu jsme byli v Albertu v Olympii v Plzni, měli tam kokosy, ale na cedulce bylo napsáno "týden 53/2016". Absolutně nechápu co to mělo znamenat Laughing , asi už cedulka připravená na Vánoce... Ale kokosy byli evidentně loňské.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro JardaD Mon Oct 17, 2016 1:35 pm

Ta fotka z Ománu je pěkná. Za prvé to bílé auto co jede mezi pruhy je vtipné. A pak když si představím, že si tam tak jedu a nejednou mi křápne na auto z té výšky kokos ...
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Mon Oct 17, 2016 8:47 pm

Jo to samé jsem si taky říkal Very Happy . Dokonce mám dojem, že to auto tam parkuje..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Tue Oct 18, 2016 8:19 pm

Mojej KING kokosovej palme som vymyslel neoficiálnu prezývku - kokosovník kráľovský. Very Happy Very Happy Very Happy
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Tue Oct 18, 2016 11:49 pm

Ty královský kokosovníku Very Happy , kup si tuhle, je za hubičku Very Happy
https://dum.bazos.cz/inzerat/64729047/Kokosova-palma.php
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro JardaD Wed Oct 19, 2016 5:32 am

:-) "Kokoska" jak višitá :-)
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Wed Oct 19, 2016 7:40 am

Tak toto kokosová palma určite nie je, autor nevedome zavádza. V Tunisku kokosovníky nerastú. Aká je to palma?
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro JardaD Wed Oct 19, 2016 7:57 am

Cocos nucifera var roebelenii Very Happy
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 7 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru