Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rod Ptychosperma

3 posters

Goto down

Rod Ptychosperma Empty Rod Ptychosperma

Příspěvek pro Ladislav Sun Dec 09, 2018 7:04 am

I přes moji bídnou příspěvkovou kázeň jsem si dovolil založit nové téma.
Obecné informace naleznete všude na netu. Mohu Vám říct ale osobní zušenosti s pěstováním. Ptychospermu Macarturii mám od roku 2009. Roste docela hezky a stabilně. Jelikož jsem ji nikdy nedal ven, tak je zvyklá na suchý(50-65%) vzduch v obývacím pokoji a bohužel jsou na něj i moc dobře zvyklé svilušky, takže palmě dopřávám minimálně jednou měsíčně, lépe častěji, sprchu, pořádně mlžnou tryskou listy hlavně zespoda, mezi listy a kmen. Na to si naštěstí ty svilušky moc nezvykají. Svilušky jsou ostatně největší problém obečně u všech palem alespoň u mě a ač jsou to maličcí tvorové dokážou i velkou vzrostlou palmu zahubit. Jinak semena jsem si poctivě nasbíral(nakradl) v Německém Tropic Islandu v době, když tam byli ceny za pobyt byli ještě adekvátní.Rod Ptychosperma Ptymac10
Rod Ptychosperma Ptymac11

Ladislav

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 06. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

Rod Ptychosperma Empty Re: Rod Ptychosperma

Příspěvek pro Rudolf M Sun Dec 09, 2018 11:25 am

Moc pěkný kousek. Mě ta moje nepřežila, ono asi to přenášení a teplotní skoky v ročním období v zimní zahradě na ní byly moc.
Zkoušel jsi někdy svilustop? Máme s ním celkem dobré zkušenosti, pokud se dodrží dávkování a všechny postupy, je to i trvalejší řešení.
Do TI se v lednu chystáme, tu jejich cenovou politiku jsem moc nepochopil, oni třeba nemají ani ceny za vstup napsané na webu Very Happy , na to se jich musíš zeptat přes email nebo na FB, kde se dozvíš "že je to komplikované" a po krátké debatě z nich nějaké čísla vypadnou, je to přepísklé i bez přespání.

Palma je to opravdu moc pěkná!
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Ptychosperma Empty Re: Rod Ptychosperma

Příspěvek pro Ladislav Sun Dec 09, 2018 5:15 pm

Děkuji za pochvalu. Můžete pak poslat foto jak to tam teď vypadá. Sice tam mají hodně palem, ale jak jsou napadené mají málo světla a chybí vítr a déšť tak jsou i hodně vytáhlé a není kolikrát poznat co je to zač.
Pokud mi vše vyjde tak v únoru budu mít také nějaké fotky palem. Nápověda: chtěl bych si vyfotit Iriarteu a Socrateu v domovině:-)

Ladislav

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 06. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

Rod Ptychosperma Empty Re: Rod Ptychosperma

Příspěvek pro beny Sun Feb 27, 2022 6:51 pm

Ptychosperma od Laďase po dvou letech. Akorát v seznamu od něho mám napsáno elegans.
Rod Ptychosperma DSC-0056
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Rod Ptychosperma Empty Re: Rod Ptychosperma

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru