Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NABÍZÍM

+2
Honza S
Thaedhas
6 posters

Goto down

NABÍZÍM  Empty NABÍZÍM

Příspěvek pro Thaedhas Sat Jun 02, 2018 8:23 am

Zdravím, nabízím některé (na mé poměry) již příliš velké rostliny, které již nemám kam dát.
Jedná se o tyto rostliny - Washingtonia filifera (údajně), Trachycarpus fortunei "Naini Tal", Chamaerops humilis, Yucca elephantipes a Musa sikkimensis "Daj Giant".
Všechny rostliny nabízím i s květináči a podmiskami, + u Washingtonie přidám 75l květináč, do kterého měla být letos přesazena.
Co se týče cen, tak nacenění nechám na případných zájemcích. Jednoduše mi napište na email (tadacerny@seznam.cz), nebo zde přes zprávy o jakou rostlinu byste měli zájem a kolik byste asi za ní byli ochotni dát a třeba se nějak domluvíme. Jo a upřednostňoval bych osobní předání na Lipůvce (cca 15 km severně od Brna, silnice I/43).
Washingtonia filifera (u mě 4 roky, koupena v OBI v Brně)
NABÍZÍM  IMG_0670
Yucca elephantipes (u mě 5 let, koupena v zahradnictví)
NABÍZÍM  IMG_0671
Musa sikkimensis "Daj Giant" (cca 5 let, koupen v Českých tropech - u mě se mu nedaří, proto vypadá, jak vypadá...)
NABÍZÍM  IMG_0672
Trachycarpus fortunei "Naini Tal" (u mě 3 roky)
NABÍZÍM  IMG_0674
Chamaerops humilis (moje nejstarší palma - cca 6/7 let)
NABÍZÍM  IMG_0675

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro Honza S Mon Aug 06, 2018 9:13 am

Ahoj,nechcete někdo sazenice Paulownie? Jsou rok staré a už je nemám kam dát. Mám 5 kusů,daruju za odvoz. Kontakt na mail. Jsuldovsky@seznam.cz
Honza S
Honza S

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 12. 01. 18
Location : Dražice

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro Moony Wed Oct 10, 2018 12:17 pm

Inzerát NENÍ můj, jen jsem na něj náhodou narazila, tak třeba by je někdo bral - palmy za odvoz, stav posoudit nedokážu.
https://dum.bazos.cz/inzerat/95286635/2-palmy-za-odvoz-velke-Ericactusy-a-velke-Thelocactusy.php
Moony
Moony

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 03. 11. 15
Location : okres Praha - východ

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro Moony Thu Mar 14, 2019 4:30 pm

Nenašla jsem lepší téma, tak snad nevadí když to dám sem...

Narazila jsem na inzerát ve znění "Prodám vzrostlou Araukárii ve velmi dobrém stavu, výška i s květináčem 230 cm, (květináč vys.50cm). Podle slov zaměstnance pražské botanické zahrady má nekolikatisicovou hodnotu. Vhodná do prostoru, kde kolem sebe bude mit dost místa... a u toho obrázek typické "bytové" araukarie v našich podmínkách...
viz. https://dum.bazos.cz/inzerat/101595327/25leta-Araukarie.php

Osobně bych takovou hrůzu nechtěla ani zadarmo, ale tak si říkám - dá se araucaria heterophylla vůbec u nás pěstovat tak aby nevypadala jako opelichané koště? Dá se řezat, tvarovat?
Moony
Moony

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 03. 11. 15
Location : okres Praha - východ

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro Rudolf M Thu Mar 14, 2019 10:41 pm

Ano dá, zrovna nedávno jsem na to poukazoval v jedné skupině na FB. Asi jsem dával i fotky sem na fórum naší letněné araucárie, aby měla typický vzhled vzpřímených jehlic nahoru, je potřeba prostě horní ostré světlo, ideálně slunce. Ale viděl jsem, že v "předsíni" zámeckého skleníku v lednici, kde jsou skleněné stropy, ty Araucárie také měli krásný plný vzhled. Jde to tedy i přes sklo. Doma v bytě toho půjde docílit asi jen u jižního okna a jen do doby než přeroste výšku horního rámu okna. Jinak to prostě vypadá jak šumavský smrk uprostřed temného lesa Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro kdavid Sun May 05, 2019 6:07 pm

Dobrý den,
sháním Aralii papírodárnou - Tetrapanax papyrifer , stejně tak další rostliny spojené s výrobou papíru - Moruši papírodárnou, Ramii, Wikstroemii, edgewortii.. Nevíte kde a jak bych mohl uspět?
K. David - handmadepaper.cz

kdavid

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 05. 05. 19

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro Honza S Tue Apr 20, 2021 7:11 am

Ahoj,nabízím Trachycarpus fortunei Bulgaria, stáří 4 roky. Výška kolem 40 cm,kmen asi 10 cm. Mám 2 kusy. Cena dohodou. Mohu zaslat foto. Více informací na mailu : jsuldovsky@seznam.cz
Honza S
Honza S

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 12. 01. 18
Location : Dražice

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro jirkan Sun Jul 18, 2021 1:48 pm

Nabízím velké množství palem Trachycarpus fortunei z vlastních semen.

Největší jsou v litrových květináčích:

NABÍZÍM  P1110395

A pak tři velikosti v sadbovačích po 60 ks, jedná se o několik sadbovačů všech velikostí:

NABÍZÍM  P1110390

NABÍZÍM  P1110385

NABÍZÍM  P1110386

Je to něco přes 500 ks rostlin.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

NABÍZÍM  Empty Re: NABÍZÍM

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru