Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus)

3 posters

Goto down

Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus) Empty Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus)

Příspěvek pro tomq Thu Mar 09, 2017 12:24 pm

Zdravím všechny, mám dotaz ohledně pěstování tohoto druhu zeleniny. Zajímalo by mě, zda někdo z vás zkoušel pěstovat okru a jaké byly úspěchy? Letos zkouším poprvé tak nevím co můžu čekat. Poprvé jsem ji ochutnal v Turecku a velice mi chutnala, u nás jsem se s ní nikde nesetkal. Ani neznám nikoho, kdo by ji pěstoval, na netu je toho docela dost ale nic od nás...
https://www.youtube.com/watch?v=gwXN7jKNCmE

tomq

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 16. 11. 15
Location : Litoměřice 170 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus) Empty Re: Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus)

Příspěvek pro Rudolf M Thu Mar 09, 2017 2:59 pm

Naprosto nenáročná zelena, po mrazíkách vysadit na záhon a jelikož je víceletá, může se na podzim vyrýpnout a uchovat v asi 16°C. Nebo se dá jednoduše pěstovat jako přenosná.

My jsme měli asi předloni jednu ve skleníku, ale dost usurpovanou a vysazenou až v létě. Nicméně i tak stihla udělat 2 plody, určitě se dá pěstovat i lépe, ale já to nijak nehrotil, píchnul jsem jí mezi papriky a vypadala spokojeně Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus) Empty Re: Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus)

Příspěvek pro miroslav Fri Jul 21, 2017 5:55 pm

okru mám vysetou ve skleníku a plodí tak 2 týdny, venku také plodila, ale jakmile prisly nocni teploty pod 13 st tak se plodnost prakticky zastavila a bylo po hehe
miroslav
miroslav

Poèet pøíspìvkù : 219
Join date : 16. 04. 14
Age : 38
Location : Sedlec 333-355 mnm

Návrat nahoru Goto down

Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus) Empty Re: Okra - Ibiškovec jedlý (Abelmoschus esculentus)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru