Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rod Hyophorbe

+2
GrumpyGrower
Rudolf M
6 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Rod Hyophorbe - Stránka 2 Empty Re: Rod Hyophorbe

Příspěvek pro peep2 Wed Sep 11, 2019 6:31 pm

Ahoj,

mám dvě čtyři roky staré rostlinky Hyophorbe Lagenicaulis a jedna z nich je v květináči docela vratká Smile Má asi jen dva kořeny a to jen na jedné straně kmene, tak při své výšce cca 60 cm je to docela "v pohybu" Mad
Je nějaký způsob, jak palmu "donutit" k dalšímu zakořenění? Třeba více kmen zapustit do zeminy, potřít stimulátorem kořenění nebo něco takového? Četl jsem, že je to docela běžné u rostlin pěstovaných v domácích podmínkách (nejsou letněné, nejsou zvyklé na vítr, tak se nezpevní).

peep2

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 01. 06. 16
Age : 42
Location : Zličín 355 m.n.m / Lipová 262 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Hyophorbe - Stránka 2 Empty Re: Rod Hyophorbe

Příspěvek pro Rudolf M Thu Sep 12, 2019 3:39 pm

No doma to bude docela výzva. Máme úplně stejný "problém", u rostliny, která je asi 8-10 let stará a i venku má veliký problém se zpevnit. Jednou jsem musel propláchnout substrát od mravenců, tak bylo hezky vidět, v čem je problém, kořeny opravdu jen na malé ploše spodní části kmene. Asi o 2 roky později jsem musel opět proplachovat, tentokrát, kvůli nevhodnému substrátu, a nic se nezměnilo. A to je rostlina venku od května do října na větru dešti a bez opory (pohyb rostliny při větru= 99% rostlin donutí pustit stabilizační kořeny), u této palmy to prostě nefunguje. Tak jí dávám do houfu jiných palem, aby se o ně opírala a nevylomila se třeba při silném dešti úplně. Snad třeba jednou zakoření...
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Rod Hyophorbe - Stránka 2 Empty Re: Rod Hyophorbe

Příspěvek pro peep2 Thu Sep 12, 2019 6:27 pm

Tato je u vychodniho okna a trvale v byte. Letneni na otevrenem balkone neprichazi v uvahu kvuli neuveritelne silnym zapadnim vetrum :-( Mam ji zafixovanou bambusovymi hulkami, ale ne a ne zakorenit. No budu doufat v lepsi zitrky Cool

peep2

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 01. 06. 16
Age : 42
Location : Zličín 355 m.n.m / Lipová 262 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Rod Hyophorbe - Stránka 2 Empty Re: Rod Hyophorbe

Příspěvek pro beny Fri Sep 13, 2019 6:01 am

Tento problém se zakořeňováním se mě podařilo vyřešit přesazením do anorganického substrátu. Po necelém roce se kořenový bal neuvěřitelně rozrostl spoustou jemných kořínků. I ve zdánlivě sypké směsi perlitu a liaporu nyní drží tak, že s kmínky nelze pohnout. Letos v létě jsem jednu rostlinu přesadil zpátky do organiky (s pěkným kořenovým balem) a uvidím, jak bude pokračovat v růstu.
Tato směs perlitu, liaporu s malým přídavkem drceného kokosu se mě osvědčila na zakořeňování a pěstování suchomilných palem.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Hyophorbe - Stránka 2 Empty Re: Rod Hyophorbe

Příspěvek pro beny Thu Dec 12, 2019 7:51 am

Po přesazení zpět do organiky H. lagenicaulis po pár týdnech spolehlivě uhnila. H. verschaffeltii zatím roste docela v pohodě.
Rod Hyophorbe - Stránka 2 DSC-0019
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1515
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rod Hyophorbe - Stránka 2 Empty Re: Rod Hyophorbe

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru