Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Passiflora caerula - mučenka modrá

+2
Radim K
pecullus
6 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Mon Nov 17, 2014 9:45 pm

Určitě Stando, ale když srovnám přírůstky, tak ve volné půdě je má u mne 4x takové, než mívala v květináči a já mám rád rostliny co "fofrujou" Smile.
Jinak pořád je v zemi, pořád zelená a pořád kvete, jen dnes jsem žádný rozkvetlý nenašel. Hodlám ji tam nechat co nejdéle.
Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCF6792
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Fri Dec 19, 2014 9:01 pm

Tak pořád jsou venku, pořád krásně zelené, velká část poupat sice už opadává ale některé jsou pořád v pohodě a normálně se vyvíjí, tak třeba na svátky aspoň nějaký vykvete Very Happy.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Fri Dec 26, 2014 11:46 pm

Teď pojedu asi na 2 týdny pryč, tak jsem se rozhodl, že i přes mrazy múče zůstanou venku Very Happy . Jen jsem je zakryl látkami, aby na ně po mrazivých nocích nesvítilo slunce a neroztrhalo je. Uvidíme, co zvládnou:

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0052

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0054

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0056

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0179

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0180
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Tue Feb 24, 2015 10:15 pm

Tak nevím, jestli oproti posledním fotkám je patrný rozdíl, ale trochu to zežloutlo lol!. Jedna mladší rostlina je zmrzlá až ke kořenům, druhá, s tříletým dřevem má zmrzlé dřevo mladší dvou let, to tříleté vypadá v pořádku, samozřejmě se rozhodne až při rašení, ale jsem si téměř jist, že ta starší obroste nejen od kořenů, ale i ze starého dřeva v nadzemní části Smile.
Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0612

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0614

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0615

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0616

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0617

Tříleté dřevo je po rýpnutí zelené (viz níže) a je pevné, mladší liány jsou buď již zaschlé, nebo stále zelené, ale tkáně se rozkládají a "lýko od dřeva" se odlupuje i mezi stlačením dvěma prsty.
Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 DSCN0620
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro pecullus Fri Mar 27, 2015 7:47 pm

i kdyby zustaly jen koreny tak ti to udela minimalne 5 metru. Mam podobnou potvoru v zahone...taky vzdycky takhle omrzne, zezloutne, ale behem mesice uz jede jako drak.

pecullus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 19. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Sat Mar 28, 2015 11:31 am

Tak to jsem rád, že jsi mě v tom, že nechcípne, utvrdil Very Happy.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro pecullus Sat Mar 28, 2015 9:06 pm

toho se neboj, ja ji mam jeste vyrazne zlutejsi. Na jare komplet odejdou listy a slabsi slahouny. Ale jakmile mas v pohode koreny tak si za vodou. A pokud mas navic jeste vicelety kminek jako je videt na fotce tak muzes po otepleni prirustky pocitat v metrech.

pecullus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 19. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Sat Mar 28, 2015 10:45 pm

Tak to je fajn, jsem teda zvědav, jestli obroste i mladší caerulea, která má nadzemní část kompletně fuč.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro pecullus Sun Mar 29, 2015 11:48 am

to zalezi na korenech...caerulam v tomhle paradoxne vadi vic voda nez mraz...vetsinou ti ty slabsi ani tak nezmrznou jako spis uhnijou koreny. Doporucil bych ti k tomu mit je zasazene v sutrovitejsi pude...proste v necem co nedrzi vodu. To jim podstatne prodlouzi sance na preziti.

pecullus

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 19. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Sun Mar 29, 2015 7:00 pm

Přesně s tím jsem počítal, proto jsem si dovolil tam vůbec mučenky nechat přes zimu a zasadil jsem je na jižní stěnu chatky, kde je prodloužená stříška a neprší na ně Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Thaedhas Mon Jul 20, 2015 5:21 pm

Tak i já jsem se dostal ke své první mučence. Smile
Koupená letos v Bauhausu za 79 kč Very Happy (cca 70 cm dlouhá). Cena možná vypadá lákavě, ale byla zlevněná kvůli svému značně špatnému stavu, ale ten mě neodradil. Dostala nový květináč, novou bambusovou konstrukci a začala pěkně růst. Laughing
Ale mám otázku: jakou máte zkušenost s mučenkou a mravenci? Na té mé jich poměrně dost, ale nevypadá to, že by tam nosili mšice, nebo podobnou havěť, nebo dokonce nějak jinak škodili mučence, spíše to vypadá, že z takových dvou lalůčků na řapících listů vypouští mučenka nějaký "nektar" a ti mravenci to baští. Víte někdo něco o tom? Shocked
Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 WP_20150720_004

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Mon Jul 20, 2015 9:44 pm

Nejlepší druh do začátku Smile. Co se týče mravenců, obecně mohou být problém když příliš prolézají kořenovou soustavu květináče, nebo když roznášejí ty škůdce. Mučenky skutečně tvoří listeny s nektarovými váčky, které mají několik funkcí. Nejznámější je funkce opticky nahrazující kladená vajíčka hmyzu, aby případný skutečný škůdce už na rostliny další vajíčka nekladl. U některých druhů ( např. foetida) jsou tyto váčky masožravé, obsahují lepivou enzymatickou tekutinu, která stráví přilepený hmyz.
Je možné, že tuto tekutinu skutečně mravenci konzumují Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Thaedhas Tue Jul 21, 2015 5:09 am

Radime díky Very Happy Masožravé váčky... . Shocked Laughing

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Tue Jul 21, 2015 10:07 pm

Very Happy..njn lol!
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro mejdlo Fri Aug 14, 2015 11:37 am

Tak letos jsem zvolil metodu pěstování "skleník s dírou" Smile jednoduše je mučenka zasazená v rohu skleníku a zavíracím otvorem jí pouštím ven,na zimu zastřihnu pod sklem,zavřu průlez a hotovo Smile Několik květů již odkvetlo,další zatím tvoří poupata.Navíc je to výborná sluneční clona přes skleník.

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 P1050897

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 P1050898
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Rudolf M Fri Aug 14, 2015 2:33 pm

Tohle je suprový Very Happy . Už jsem si všiml na fotkách na začátku léta, že tam máš takto umístěnou mučenku, je to poměrně dobrý nápad, zvlášť letošní léto, kdy je skleník spíše pěkný opruz a nic v tom neroste, zastínění se hodí! Vidím, že tam máš i průduch pro fíkovník Smile . Svůj fíkovník mám také takto ve skleníku, přes léto ho nechávám vyrůst z okna, přez zimu se větve ohnou do skleníku a stejně ostříhají.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3494
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro mejdlo Fri Aug 14, 2015 5:16 pm

Ano fíkovník tam je také,jen první dva roky než zesílí,pak jde ven jako ostatní co mám.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Radim K Wed Aug 19, 2015 7:30 pm

Dobrý nápad na pěstování caeruley Smile. Plodí Ti? Nebo tam máš jen jednu?
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro mejdlo Fri Aug 21, 2015 12:18 pm

Mám dvě různé ale zatím neplodila.Mě stačí že kvetou Smile
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 47
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro ivik Sun Apr 10, 2016 2:27 pm

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Eap54h
Květ jsem nikdy nestihla, plody se tvoří neskutečně rychle po odkvětu. Trpěla také suchem, takže příště už bude vypadat lépe. Ale i tak má aspoň 30 plodů a nakvétá pořád dále. Pořád nevím, co to přesně je, příště pohlídám kvetení, tentokrát jsem nestíhala. Květ je bílý s namodralým středem
ivik
ivik

Poèet pøíspìvkù : 146
Join date : 08. 04. 14
Location : Brno, 250 m n.m-

Návrat nahoru Goto down

Passiflora caerula - mučenka modrá - Stránka 2 Empty Re: Passiflora caerula - mučenka modrá

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru