Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

4 posters

Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro Radim K Wed Apr 16, 2014 8:16 pm

Tento druh hlošiny má plody výrazně větší, než h. okoličnatá, ještě jsem neměl tu čest je ochutnat, ale moc se na ně těším Exclamation . Tyto semenáčky jsou ze semen z ciziny:
Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" DSCF3099

Velmi mě překvapila klíčivost, neboť u nás jsou klíčivá semena k nenalezení. Alespoň dle komentářů o klíčivosti na různých diskusích.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro Martas Thu Apr 17, 2014 6:12 am

A co ta semena ode mě?Klíčí?

Martas

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 02. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro Radim K Thu Apr 17, 2014 7:52 am

Klíčí i semena od Tebe a to bylo semen jen několik, oproti umbellatě a představ si, že umbellata vylezla (zatím) jen jedna scratch. Kdežto multiflory snad všechny.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro Radim K Sat Dec 27, 2014 12:15 am

Multiflory ne a ne opadat (foceno 22.12) Smile.
Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" DSCN0044

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" DSCN0046

Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro vrana Tue Dec 08, 2015 7:33 pm

existuje více druhů ovocných hlošin, v jižních zemích bývalého sssr a v japonsku a podobně.
Já kdysi vysel do bedýnky semena z ruska, semenáčky zdárně vyrostly.Přišel přítel z ostravy,dal jsem mu jeden a ten mu dodnes plodí.Já to měl v bedýnce nad terénem a v tu zimu bylo minus 29 st.celsia.Všechny zmrzly.

vrana

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 11. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro Radim K Tue Dec 08, 2015 10:39 pm

Vím, že se v Rusku vyskytuje kultivar, říkám-li to správně, klasické hlošiny úzkolisté, který má plody totožné jako Ziziphus jujuba, zatímco ty u nás rostoucí jsou téměř nepoživatelné. Jednu dobu jsem po něm dost pátral. Jaký druh jste, Honzo, do Ostravy daroval? Multifloru?
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro vrana Wed Dec 09, 2015 6:26 am

ano, multifloru a plodí, takže je samosprašná.m, uuselo by se tam zajít a sebrat semena,když to zraje.je to v třebovicích ,tam je teplovod z elektrárny do poruby v vykopané díře a na vrchu zákopu to roste, on ing Vít má první domek v řadové zástavbě a posadil to k tomu výkopu za jeho plotem.je tam moc sucho.

vrana

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 11. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro misoo83 Sun Mar 10, 2024 4:55 am

Mám jednu sazenici, kterou jsem vypěstoval z řízku, má nyní 3 roky a letos poprvé vykvete, doufám, že bude i nějaké ovoce.

misoo83

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 10. 03. 24

Návrat nahoru Goto down

Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi" Empty Re: Elaeagnus multiflora - hlošina mnohokvětá, "Goumi"

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru