Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cocos nucifera

+22
Petra
ilovepalm
dj.kimmi
beny
Honza P.
vakousi
Keraj
RadekS
ivik
graupel
Marek ninja
Davi_K
axelsh
Stanley_51
GrumpyGrower
jirkan
MArtin16
Radim K
Rudolf M
Sidonius
JardaD
Thaedhas
26 posters

Strana 6 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Tue Feb 16, 2016 11:49 am

Mám šťastie, že aj keď kokosovým orechom sa nedarí, tak sa celkom dobre darí aspoň mojej vlastnej kokosovej palme. Už pred Vianocami som si všimol, že listy sa od spodku začínajú deliť: https://2img.net/h/s5.postimg.cc/awicoj8hx/DSC08330.jpg . Od čoho to závisí?
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Tue Feb 16, 2016 1:37 pm

Hlavním faktorem je světlo. Moje rostlina pěstovaná v zimní zahradě vypadá stejně, kdežto ta doma má listy jako lopaty, delší a nedělené.
Světlo ve smyslu ne rozptýlené-bytové, ale přímé, čím více sluníčka vidí, tím rychleji listy dospívají. Spíš bych řekl, že čím "venkovnější" klima má, tím se vyvine rychleji. Ale to je u všech rostlin, jakmile listy musí tvořit pevnější pletiva s UV ochranou, je pevnější.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Fri Mar 04, 2016 5:25 pm

Doufám, že vás tím nepohoršuji, jak sem pořád dávám svoje chlapce a děvčata.. Very Happy

Začnu asi tím, že jsem se zbláznil. To je dobrý začátek, ne?
Tak si říkám... Nějak mi to klíčení už chybí, tak jsem si rozhodl, že bych mohl zase začít po 3 měsících pokusit vyklíčit další várku. Zaměřil jsem se pouze na kultivary, které nemám.

Cocos nucifera - Stránka 6 2m7j8l2


Abych byl konkrétní, klíčím dva kultivary. První kultivar má poměrně dost pravidelný a velký ořech. Již dříve jsem se pokoušel vyklíčit dva kousky tohoto kultivaru a jak to dopadlo? Samozřejmě špatně, že Very Happy

Cocos nucifera - Stránka 6 21l7jg0

Druhý kultivar je hodně protáhlý s velmi malým klíčícím okem. Ano, již dříve jsem se také pokoušel vyklíčit tento druh a dopadlo to rovněž neúspěchem. Jak jinak Very Happy Nicméně tento alespoň vyklíčil. To že skončil tam, kde skončil je ale moje chyba. Byl to úplně první pokus a udělal jsem pár chyb, které jsem časem eliminoval.


Mám ještě zajímavý poznatek, jestli kokos vyklíčí, zasadíte ho a neroste delší dobu jak 2 týdny, můžete si být docela jistí, že je to konec. Dva mi právě tímto způsobem daly sbohem. Moje teorie je úplně jednoduchá. Kokosy jak jsem se dozvěděl jsou (kromě podtržení) oloupané a je pro plísně a jiné hajzly mnohem snazší se dostat dovnitř do ořechu. Embryo roste, plíseň ale taky a za pár týdnů může doma vítat místo vaší osoby leda tak popelnici.


A dost pesimismu, tady jsou fotky těch nejhezčích kokosek, které se mi povedlo vyklíčit Smile



Výška 245 mm, roste list - rovnou rozdělený na 2 části. Napadá vás, proč písek? Jednoduchá odpověď. Smutničky.

Cocos nucifera - Stránka 6 Nv4cc2


Moje milovaná dvojčata. 180 mm a 160 mm


Cocos nucifera - Stránka 6 Nq8s3o


A největší kokos Smile 280 mm


Cocos nucifera - Stránka 6 2roqhoz

Když se podíváte pozorně, uvidíte třetí list. U něj jsem měřil rychlost růstu. 5 mm za den je dost slušné číslo, samotného mě to hodně překvapilo Smile

Jak se daří kokoskám u vás? Smile
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro jirkan Fri Mar 04, 2016 6:22 pm

Já jsem zkoušel letos čtyři ořechy s úspěchem tak na půl, první vyklíčil asi za 14 dní a do měsíce už koukal
ze země. Po dalších 14 dnech uhnil. Druhý kokos ze sebe vyvrhl kokosovou vodu a zplesnivěl. Třetí kokos roste
v pohodě a z hlíny kouká už skoro 10 cm, čtvrtý a poslední zatím nic nedělá, ale neplesnivý a tak ho zatím
nechávám, ať se hřeje na topení dokud se bude topit. Loni jsem dával kokos už v listopadu a řek bych že
to bylo lepší (asi čerstvější kokos) rostl bez problémů a stále roste, letos jsem je dával až koncem prosince,
co zbylo z vánoc.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Fri Mar 04, 2016 6:27 pm

Jsem zvědavý, jak vypadají? Smile pošli nějaké fotky, prosím Smile
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Thaedhas Fri Mar 04, 2016 6:56 pm

No držím pěsti. Very Happy
K těm kokosům není co dodávat, prostě bomba (nejhezčí je ale to mango xD)
Když se podívám na tu svojí hromadu mrtvejch kokosáků, tak je mi do breku Crying or Very sad Tolik dobrý piňa colady se z toho mohlo udělat. Twisted Evil

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Fri Mar 04, 2016 7:02 pm

Děkuji :3

Hele mango je blázen, už dělá větve Very Happy nakonec jsem si nechal jen jedno a pak jedno semínko, nějak jsem přehodnotil situaci a prostě no space for more mangos Very Happy

Zpátky k coconutům, pokud se mi osvědčí tento způsob klíčení, tak by to ale Tadeáši neměl být už žádný problém Very Happy leda že by vám do těch vesnic vozili mrtvé kokosy, já už nevím. :/ dneska dostaly hypermanganovou lázeň, mají krásných 34 stupňů.. To prostě nemůže být chyba na našem místě, když to klíčíme oba dva stejně Very Happy asi se budeš muset stavit do velkého města pro kokosy, jinak to asi nepůjde Very Happy
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Thaedhas Fri Mar 04, 2016 7:31 pm

No, nedivil bych se, kdyby do Blanska vozili kokosy z obchodů, kde je vyhodili. Very Happy
No, asi to zase zkusím někdy na podzim, nebo v létě. Very Happy
Trochu jsem přemýšlel a mám sahat po těch, co mají hodně vody nebo ne? Když se to takto vezme, tak v tropech se pije voda z těch zelených, protože jí mají hodně a ty asi nebudou moc zralé ne? Smile

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Fri Mar 04, 2016 7:44 pm

Čím více vody, tím větší pravděpodobnost, že ten kokos bude životaschopný Very Happy
Respektive kokos bez vody ti nevyklíčí. Jojo, to co tam pijou tak jsou useklé kokosy, které už nevyrostou Very Happy
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Fri Mar 04, 2016 7:51 pm

Pěkně popsáno, a aktualizováno Smile .

Je super, že se všem to klíčení jakžtakž daří, bude co porovnávat Smile . My kokosy sem tam koupíme i teď, naposled jsme koupili před měsícem v Globusu v Brně, velké kulaté. Původně jsme je koupili na jídlo (trochu ulítáváme na kokosovém mléce) ale jeden jsme máčeli moc dlouho a on začal klíčit Smile . A druhý jsme rozdělali a našli připravený klíček, tak to trochu zamrzelo.
Na druhou stranu jsme rozdělali i kokos, který máčím už od prosince Exclamation a byl stále jedlý a ne jen to, měl tam také připravený klíček silent , nicméně jsme ho nakonec nejedli, i když nesmrděl, tak kokos neměl žádné aroma a nezdálo se nám to.

Z těch mých pokusů z prosince mám tedy 2 rostliny, s růstem se trochu loudají a zasadil jsem je při klíčení do příliš malých nádob, takže jsem jim musel vystříhnout do květináče díru pro klíček.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Stanley_51 Sat Mar 05, 2016 10:09 am

Trochu mimo mísu - píšete, že když kokos nevyklíčí, jde do popelnice. Ale je to škoda. Já ho uříznu asi v pětině obvodu ( seříznu vršek ), propíchnu očko a protáhnu skrz něj drátek s klacíkem. Vypadá to jako zvoneček a klacík musí koukat z kokosu ven. Za drátek kokos pověsím na strom a sýkorky mají pastvu. Vyzobou ho za pár dnů dočista do čista.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Sat Mar 05, 2016 10:18 am

Dobrý nápad Smile
Nicméně v bytu jsou možnosti velmi omezené. :/
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Stanley_51 Sat Mar 05, 2016 1:40 pm

GrumpyGrower napsal:Dobrý nápad Smile
Nicméně v bytu jsou možnosti velmi omezené. :/
Můžeš ho pověsit za okno nad parapet, sýkorky si ho najdou.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro jirkan Sun Mar 06, 2016 5:17 pm

GrumpyGrower napsal:Jsem zvědavý, jak vypadají? Smile pošli nějaké fotky, prosím Smile

Foto prvního kokosu, který vyrazil a asi ve velikosti 5 cm uhnil:

Cocos nucifera - Stránka 6 9_1_2016_pl_se_3

Cocos nucifera - Stránka 6 9_1_2016_pl_se_2

Třetí kokos co se drží:

Cocos nucifera - Stránka 6 6_3_2016

Loňský kokos, první pokus 1 kokosu a roste stále v pohodě:

Cocos nucifera - Stránka 6 6_3_2016_2

Asi čtyřletý kokos kupovaný v Tesku za 120,- Kč

Cocos nucifera - Stránka 6 6_3_2016_4

a pár posledních fotek kokosu stáří přibližně 17 letého, výška asi 2,80 m, žil nahoře v podkroví, když začal
zdvihat střechu přesunul jsem ho na podzim 2014 do haly, kde nepřežil zimu 2014/2015. Neustál přemístění
a asi ani občasný závan chladna při vstupu na halu z venku mu nedělal dobře, měl jsem ho přemístit radši
na jaře, aby měl čas na aklimatizaci.

Cocos nucifera - Stránka 6 18_10_2014_3

Cocos nucifera - Stránka 6 18_10_2014_12

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro axelsh Fri Mar 25, 2016 12:14 pm

Pred kaufem v Kyjove prodavaji kokosky. Venku je 6 stupnu Very Happy

Cocos nucifera - Stránka 6 IMG_20160325_114208
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Fri Mar 25, 2016 12:26 pm

To jsou experti Very Happy nemám slov. Mi moje kupovaná umřela a to ani nachladlá nebyla.
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Thaedhas Fri Mar 25, 2016 2:51 pm

"kokosy na sněhu" xDDD

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Fri Mar 25, 2016 3:53 pm

Tak si říkám, je zase čas na aktualizaci fotek Very Happy

Co se týče klíčení nových kokosů, je to ještě horší než bída. Kéž by to byla bída.. Jasný ukazatel, kdy se nevyplatí kupovat kokosy. Čerstvé jsou kolem října, listopadu a prosince. Teď mi akorát hromadně kvasí. Některý občas exploduje, některý zase vystřelí embryo. Nic moc Very Happy

Tohle je nejmenší kokos. Překvapivě je časově vzdálen od ostatních jen velmi málo. Řádově spíše dny, než týdny. Takže tu máme kokos, který je téměř stejně starý jak ostatní, ale je mnohem menší a ještě k tomu je oranžový. Má stejné světlo jako všechny ostatní palmy, což mě nutilo se zamyslet, jestli to není odlišný kultivar. Jeden člověk mi tvrdil, že by to mohl být red malayan dwarf, což jak tak pozoruji může být docela pravda. Upřímně doufám, že to tenhle kultivar bude, zatím tomu vše naznačuje. Uvidíme s prvním listem, který se blíží Smile
Ještě se musím pochlubit, navázal jsem kontakt s botanickou zahradou na Karláku. Velice mě to překvapilo a předčasně jsem domluvený s personálem, že jim věnuji právě tuto kokosovou palmu, protože tahle má největší potenciál stát se zakrslou. I kdyby to nebyl ten kultivar o kterém se zmiňuji, pořád to bude pro jejich skleník nejvhodnější kokosová palma, protože roste opravdu pomalu. Koření však úplně normálně a uvnitř kokosu už nešplýchá voda Smile Kdo jejich tropický skleník zná, ví, proč kladu důraz na zakrslost. Palmy, které dorostou do vrcholu skleníku mají hold smůlu, přestavovat ho bohužel v plánu nemají. Kdyby tam měli "klasický" kultivar kokosové palmy, za pár let by čelili samému problému jako teď čelí se Sabalem, který jim za velmi krátkou dobu vyrostl až do vrcholu skleníku.. Zpátky ke kokosce, držím ji palce. Už jí tam vyhradili prostor a čekají, až povyroste, aby ji tam mohli zasadit. Zatím je to malinký prcek Smile

Cocos nucifera - Stránka 6 30a6ek6

a teď obrázky mých dalších kokosek Smile


Tohle je kokoska, která klade od malička důraz na tlustý kmen. Zase se opakuji, ale doufám že to nevadí Smile jako kokos měla klíčí otvor velmi velký, proto tlustý kmen

Cocos nucifera - Stránka 6 Qwy59v



Moje oblíbená dvojčata Smile Zajímavostí je, že dostala velmi hluboký květináč a zespoda už jde vidět, jak ho prokořenila! Neuvěřitelné, to co vidíme nahoře je jen zlomek toho, co dokáží pod zemí Smile


Cocos nucifera - Stránka 6 O34no


A stejně stará kokoska, jako ta s tím tlustým kmenem.


Cocos nucifera - Stránka 6 161jlg


A ještě mám jednu velmi důležitou informaci pro všechny, koho toto téma zajímá a chtějí klíčit kokosy.  Jsem v kontaktu ještě s dalšími lidmi, kteří provozují tu samou úchylku jako já a všude to s klíčením vypadá stejně. Teď nemá absolutně cenu kupovat kokosy (a už vůbec ne k jídlu, po tom co jsem viděl v jakém stavu jsou kupované kokosy uvnitř, určitě bych je nejedl) a klíčit je. Vyhozené peníze, kokosy jsou staré. Prodávají teď stejné kokosy, jako jim přivezli z domoviny kolem toho listopadu s tím rozdílem, že není listopad a jsou staré a neklíčivé. Hlavní problém je nesterilita vnitřku kokosu. Jak jsou zbavené oplodí, pro plísně, bakterie, kvasinky je mnohem snazší se dostat dovnitř kokosu. A to ještě můžu být rád, že mi ty kokosy vykvasily dříve, než vyklíčily. Co může být horšího, než že vám kokos vyklíčí, roste a pak z nenadání umře.. Mně se to stalo asi 3x a to jsem měl už i hezké rostlinky s náběhem na list, ale prostě vnitřek kokosu se zkazil a je konec.
Vždy když jsem v obchodu, koukám se na kokosy a od listopadu jim nepřivezli čerstvé kokosy, až zase nějaké přivezou, budu to zkoušet dál. Zatím to nechám až na ten listopad Smile

Snad vás už těma svýma kokoskama nenudím, těším se na vaše poznatky a vaše fotky kokosek! Smile
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Radim K Fri Mar 25, 2016 4:40 pm

Lukáši, tak to je síla Shocked . Je to ale zajímavá informace a fotka.

Vojto, není co dodat a nelze, než souhlasit Smile. Parádní sbírka vyklíčených kokosů Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Fri Mar 25, 2016 4:44 pm

Děkuji za super příspěvky, ty kokosy v Kyjově jsem si dovolil poupravit a fotku rozmáznu po internetu Very Happy .
Cocos nucifera - Stránka 6 Kyjov_2016

Vojto, super aktualizace, venku ještě ani pořádně nezačalo jaro a kokosy ti už jedou jako blázen Smile . Já je mám pořád mrňavé, nemám ani jedno volné okno, tak jen zpovzdálí na okno koukají. Až odstěhujeme kytky ven ze zimní zahrady, dam je tam, zatím to musí vydržet tak.
Mé loňské kokosy přes zimu moc nevyrostly, každý jen jeden list, to ani nestojí za fotku Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro GrumpyGrower Fri Mar 25, 2016 4:47 pm

Moc děkuju Smile jo, ta fotka si zaslouží obletět svět Very Happy

Stojí to za fotku, já jsem zvědavý! Nebuď líný Very Happy :3
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro jirkan Fri Mar 25, 2016 8:19 pm

S tvým názorem na čerstvost kokosů plně souhlasím, podle mě jsou nejlepší kokosy pro pěstování hned
po létě jak se prvně objeví někdy v říjnu. Já to letos zkoušel s kokosy, co zbyli z vánoc a mám jen ten jeden
úspěch, ale drží se.
Cocos nucifera - Stránka 6 P1080138
Dnes jsem navštívil Hornbach a kokosy sice neměli venku, ale stáli hned za dveřmi, takže s každým otevřením
dostali chladnou nálož, nekup to za ty peníze

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro axelsh Fri Mar 25, 2016 8:22 pm

Rudo, s fotkou si delej co chces.
Kokosovky meli venku uz i vcera, kdy tu krasne svitilo slunicko, ale i tak bylo jen neco pres 10 stupnu.
Vzdy kdyz je dostanou, tak je uvnitr okukuju, ale tentokrat, kdyz jsem je v tom pocasi videl venku, tak jsem ani nemel chut se na ty budouci mrtvolky jit podivat.

-----------------------------

Tady je fotecka naseho prosincoveho kokosaka. Je to snek, navic temer netvori koren. Meli jsme jeste jeden a ten rostl rychleji, ale kde se vzala, tu se vzala plisen a zacal dost pachnout, tak sel pryc...

Jinak je ve vetsim ziplock sacku s drcenym kokosem.

Cocos nucifera - Stránka 6 IMG_20160326_092352
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Rudolf M Fri Apr 01, 2016 7:39 pm

Ty mé kokosy ze zimního klíčení vypadají úplně stejně jako ten u Jirky Smile .

Jinak tento kousek jsme objevili včera v jednom Německém obchodě, nikdy jsem tak velký kokos neviděl. Vedle v porovnání s běžnými kokosy jaké se prodávají.
Cocos nucifera - Stránka 6 20160401_112150

Cocos nucifera - Stránka 6 20160401_112133
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel Fri Apr 15, 2016 11:53 am

Kokosová palma 15.4.2016
Cocos nucifera - Stránka 6 DSC08786
graupel
graupel

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 25. 05. 14
Age : 30
Location : Košické Oľšany, Slovensko

Návrat nahoru Goto down

Cocos nucifera - Stránka 6 Empty Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru