Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Technika na zimovišti

+4
Radim K
ivik
jirkan
Rudolf M
8 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro JardaD Thu Dec 09, 2021 7:15 am

Panejo! To sis pekne maknul a vypada to na profi vysledek. Ja bych mel pri tom kopani do hloubky strach, ze mi ujedou zaklady. Smile
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Thu Dec 09, 2021 7:30 am

Většina pěstitelů začíná poslední dobou přecházet na wifi termostat Sonoff TH16. Je cenově dostupnější a umožňuje sledování hodnot v aplikaci mobilu. V krytu je nutná nejen elektřina, ale musí být i pokrytý wifi signálem.
Sestava Sonoff s měřičem spotřeby elektrické energie POW R2, termostatem TH16 a spínačem Basic pro ovládání ventilátoru. V zapojení je ještě relé na přepínání ventiláru (ventilátor je buď ovládán časovým spínačem Basic, ale sepne i při zapnutí topení, aby docházelo k rovnoměrnějšímu rozptýlení tepla v krytu). Toto relé se ukázalo být jako zbytečné, protože tato možnost (provázání na spínání termostatu) lze na spínači Basic nastavit v předvolbách.
Technika na zimovišti - Stránka 2 DSC-0012  Technika na zimovišti - Stránka 2 DSC-0013
Sestava Sonoff TH16 a spínače Basic pro ovládání ventilátoru.
Technika na zimovišti - Stránka 2 TH16-a-Basic-1  Technika na zimovišti - Stránka 2 TH16-a-Basic-2
Příklad instalace sestavy Sonoff v krytu na otočném pantu.
Technika na zimovišti - Stránka 2 DSC-0018  Technika na zimovišti - Stránka 2 DSC-0019

Pro zajímavost do podzimu 2021 stál termostat Sonoff TH16 kolem 400,-Kč (+ čidlo cca 150,-Kč). Pak zdražil a nakonec výrobce ukončil výrobu s tím, že další podobný model začne vyrábět až na jaře 2022.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Thu Dec 09, 2021 7:34 am

Díky Jardo! Už mě to ale nějak zmáhá. Základy jsem průběžně podbetonovával. Dost to ale zdržovalo.
Technika na zimovišti - Stránka 2 DSC-0009
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Sat Jan 15, 2022 12:15 pm

Zdar,kdo používáte k udržení teploty v krytech za pomocí sonoff TH 16,funguje vám to stále správně,žádný problém?
Používám druhým rokem,vše v pohodě,ale včera jsem zaznamenal i dnes,že mi nějak blikají modré diody a vypadává zřejmě Wi-Fi,nechápu protože internet mi jede v poho.signál na zahradu taky v klidu.Tak řeším co se děje..Mám v provozu celkem 5ks v krytech.Na mob.to ukáže odpojení pak to zase naskočí později jedou všechny potom zase 3 ne.Je to divné fungovalo bez problému.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Sat Jan 15, 2022 12:15 pm

Beny krásně udělané zapojeni

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Rudolf M Sat Jan 15, 2022 5:56 pm

Prý mají výpadky ve střední Evropě, jsou přetížení. Snad to brzy vyřeší, příští týden to vypadá na nějaké mrazy.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Sat Jan 15, 2022 7:21 pm

Rudo dík za reakci.Dnes odpoledne už vše OK.
Ale nějak jsem to nechápal.Uvidíme. Letos topení zde Vsetínsko prosinec 2x -11,7st min.zatím paráda.Uvidíme,snad se to nějak nepo…a mrazy nebudou silné či dlouhé .. Smile

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Sat Jan 15, 2022 7:27 pm

Díky Tome. Smile

Ruda ví všechno, stačí se zeptat. Laughing
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Rudolf M Sun Jan 16, 2022 5:06 pm

Jono, já to vim jen díky Benymu, protože mi to psal Very Happy , u mě fungovalo vše ok, i když těžko říct, já to už tak detailně nekontroluju, dneska jsem třeba venku nebyl vůbec.

Jako zatím to ujde, já jsem díky měřičům spotřeby protopil už litra a od novýho roku jsem přešel na přísnější režim a například Brahei jsem měl od začátku roku zaplé jen jednu noc. Mrazy do -5 neřeším. Směrem k jaru budu ještě přísnější, jelikož se kryty budou čím dál víc vyhřívat a akumulovat teplo ze sluníčka. Rozmazlovat hodlám jen Washingtonii, i proto, že má pod sebou tropičtější výsadbu.
Každopádně na příští týden se tam rýsuje nějaká nehezká situace, kdy sem přechodně může vniknout pěkně prochlazený vzduch a podle všeho to vypadá, že před tim i nasněží.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Mon Jan 17, 2022 6:41 am

Tady se taky všechno hned vykecá Laughing

Já mám zatím nejvíc propáleno v dvojkrytu u Parajubaei a to zatím za tuto sezónu 330,-Kč (dle starých cen). Je tam ale nastaveno +0,5 až +1,5°C. Kryty s nastavením -8 až -6°C tuto zimu ještě nezapnuly vůbec.
Letos prvně měřím teplotu u wagnera Pavlíny, která je v provizorním krytu. Má ze tří stran polystyren, na čtvrttou (od jihu) dávám polykarbonát při velkých mrazech. Čidlo je na jižní straně kmene kousek nad zemí. Je zajímavé, že tento termostat ukazuje stejné ale častěji vyšší teploty (až o 2°C), než termostat u Trachýkové aleje. Přes den je to jasné, na Pavlínu svítí slunce, terasa je v zimním stínu. Tento rozdíl ale vydrží i celou noc. Mám podezření, že se na tom podepisuje výrazně větší tepelněizolační schopnost polystyrenu.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Mon Jan 17, 2022 1:36 pm

Tak se dívám na počasí na CHMI na týden,ale celkem v klidu -10st je myslím ok,však je leden,pořád lepší než -15 -20st.
Sleduju asi každý den předpovědi a každý den to stejně mění..ooo jééé.Rudo,bude hůř?Pěkně podražil polykarbo.alsp tam kde jsem bral.Ale stále dobré.
Každopádně,čím silnější polykarb.tím lepší na spotřebu elektřiny,nevěřil jsem,že to bude až takový rozdíl mezi např.10mm a 25mm.budka z 10mm topí a z 25mm nezapla celou noc. Very Happy a to je v 10mm sepnutí při -7st. a v 25mm při -3st.ze soboty 15.1. na neděli -8st neseplo vlastně nic Very Happy žadná,ale ty rozdíli ranních teplot v budkách Very Happy
Beny ty krabice na elektriku jsou fakt krásné,tam nenaprší,vlhkost by se tam taky neměla dostat,že?To je máš někde přímo v krytech?

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Mon Jan 17, 2022 1:52 pm

Tome, jsem dával fotku. Zatím mě to nejvíc vyhovuje na pantu ve dveřích, aby bedna nepřekážela, když dávám dovnitř květináčovky nebo je zalévám. Hodilo by se ale 2 metry dlouhé čidlo. Nemají to ani v Číně.

Spotřeba u Washi zatím cca 215,-Kč. (Topení + ventilátory - tam mám dva).

25 mm polykarbonát je bomba. Kdybych na to měl, tak dělám jen z toho.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Mon Jan 17, 2022 2:35 pm

Parádní.
Beny mám jen jednu budku z 25mm a pouze výšku 105cm byl to takový pokus.Protože jsem koupil minulý rok ve výprodeji,akce nebo co a rozdíl mezi standart 10mm byl finančně opravdu ku podivu velmi malý.výhodně jsem koupil i 16mm je to vše Lexan oboustranně UV. Teda ta 25 je Macrolux.normálně je to jiná cena.No ale když si někdo např.chce koupit budku z polykarb.1x1x2m z10mm tak jsem viděl prodávat i za 20 000tis. Very Happy Very Happy Very Happy Ta 25mm byla původně určena na střechy krytů z 10mm.zatím jsem použil na malé Vulcano (má skoro metr výšku) takže na příští rok trochu nadstavím. Pak použiju na něco určitě stejně dál…
Tak a venku máme bílo během 20min Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Wed Jan 26, 2022 9:02 pm

Tak už mě také zklamali UT 300. V krátké době za sebou hned tři kusy. Jeden má slepené kontakty a trvale topí. To lze pochopit, i když byl v krytu u Trachýka, kde zapnul párkrát za zimu 500W. Další dva ale ukazují teplotu o 8 a 12°C vyšší, než je reálná. Jinak spínají. Když jsem nastavil -8°C jako zapínací, tak při 0°C normálně sepnul. Nedá se na to ale spolehnout a může se to kdykoliv měnit. U těch dvou vůbec nevím, kolik mají sezón za sebou (podle málo vybledlého plastu moc ne). Jak jsem místo nich dával Sonoff, tak jsou různě proházený. Navíc je v létě používám na chlazení s ventilátory.

Nedávný výpadek servrů Sonoff ukázal další slabinu tohoto systému. Při výpadku wifi sice budou termostaty dál termostatovat, ale pokud dojde k přetížení čínských servrů, budou problémy s provázáním spínačů pomocí funkce "scény". Také pravděpodobně nebudou spolehlivě spínat spínače Basic.

Takže zatím jediný termostat, který mě nezklamal je ten úplně nejstarší Elko TER v provedení na DIN lištu (7 sezóna). Navíc k němu lze přikoupit libovolně dlouhé čidlo (po 1 metru). Jedinou nevýhodou je nejvyšší cena (a ještě se musí dát do krabice) a nastavování teploty potenciometrem podle referenčního teploměru.

To jsou vyhlídky. Chtěl jsem v létě koupit pár UT 300 do zásoby jako rezervu, ale nyní váhám. Crying or Very sad
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Fri Jan 28, 2022 5:54 am

O jee,moje UT 300(mám jen 2ks) používáno 1 sezonu,další -tuto, přechod na sonoff.Ty 4měsíce co jsem ut300 používal vše ok.Mám je momentálně v krabici,jako náhradu. (kolega směr ostravsko si pochvaluje tento přístroj-bezproblémový ve svých video.na youtube) Very Happy
Tohle jsou věci,které mě stresují.Jsem zvědav co předvede sonoff,jednou mi teda den a půl haprovalo všech 6ks co mám v provozu jak jsem psal minule,večer budky blikačka jak na disco.Jinak vše ok.Letos zatím skvělé ohledně mrazu,náklady topení minimální,ale ještě jsme nepřeskočili že... Very Happy Ještě únor..uvidíme co březen atd.a na jaře zase něco pichnem do země třeba magnolku g. Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Mon Jan 31, 2022 8:59 pm

Jedna magnolka g. je málo! Very Happy Ale ty ceny jsou už nyní šílený...

Já to nevydržel s nervama a koupil ještě další 3 TH16. Sice za vyšší cenu, ale ještě jsou. Nikdo neví, co bude na jaře.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Tue Feb 01, 2022 10:26 am

No to je,však když tak přikůůůpííme,nebo rozmnožíme? Very Happy je boží.Tak hlevně,že jsi sehnal,četl jsem,že ukončili výrobu a bude něco jiného...že.Pro naše učely by to chtělo něco top super přístroj odolný,funkční.. Smile Smile Smile Hlavně ať je alspoň to jaro teplejší...

Tak na tu Tvoji botanickou zahradu....je třeba přikoupit Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Fri Dec 09, 2022 11:51 am

Termostatů Sonoff je už zase trochu víc Very Happy
Technika na zimovišti - Stránka 2 DSC-0001-1
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro beny Wed Feb 08, 2023 7:44 am

Zimoviště subtropických rostlin v grow osvětlení.
Technika na zimovišti - Stránka 2 DSC-0013
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Tom78 Thu Feb 09, 2023 5:57 am

Hezké,jako na Pandoře,ještě nějaké zvířátka přihodit Very Happy Rostlinky se mají teda. Cool Paráda

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Technika na zimovišti - Stránka 2 Empty Re: Technika na zimovišti

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru