Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trachycarpus fortunei

+32
Keraj
Mahuna
matias.alfa
axelsh
vakousi
fedy
LukášSK
PetrS
Stanley_51
Ladislav
MartinK
Martin Toman
Martcin
jirkan
Sidonius
beny
linesman2
Standa.B
mejdlo
MArtin16
pet.sch
Rudolf M
Radim K
radeku
Choseee
JardaD
janci
anina
dahe
J.J.
Thaedhas
Martinn
36 posters

Strana 30 z 40 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro LukášSK Tue Jan 26, 2016 12:42 pm

Martin, mas pravdu ze z dialky vypada nepoškodene, ale dnes som list odfotil zblízka. Ak si všimnes tak sú na liste také čierne čmuhy alebo pásy, nie som expert ale asi to budú odumreté tkaniva listu, dufam ze sa mylim Smile

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 1z3s5eb

Beny, teplotu som meral na meteostanici asi 5m od palmy. Je už stará a nemá ideálnu polohu, ale je to v záhrade jediné miesto kde nikdy nesvieti slnko.

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 2e0ikpe

Posielam graf teploty z najbližšej oficiálnej meteostanice (na mojej graf zobraziť nejde) na letisku v Kuchyni ako sa vyvijala teplota. Je odoňna vzdialená 20km, a je na nej vždy v zime o 1-3c chladnejšie, kedže je vo vyššej nadmorskej výške a blízko karpát.

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 9un6dy

LukášSK

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 25. 01. 16
Location : Plavecký Štvrtok, 153 mnm, 48°22′31″S 16°59′49″V, 7b

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Tue Jan 26, 2016 5:22 pm

Lukáši, děkuji za příspěvek, je docela cenný Wink .

Předem bych řekl, že jsi měl více štěstí, než rozumu sunny . Listi jsou opravdu nepoškozené a data pravdivá, mě samotného to také překvapuje. Když se dívám na vývoj teploty na grafu, tak to teplotní minimum bylo velmi krátce, pár desítek minut, pak se začalo skokově oteplovat téměř k nule. Díky tomu nestihly pletiva listů vymrznout, nicméně list je příliš podchlazený ještě teď i po oblevě. Můj názor je, že listy budou v pořádku, tmavé čárky na listech nejsou fatální (máme je na listech také ještě teď). Možná by byly, pokud by se na tak podchlazené listy rozsvítilo ostré sluníčko.

Je to poměrně cenná informace, že listy vydržely takové teploty a to prakticky bez poškození. Zároveň velmi důležitý je ten vývoj teplot, kdyby oteplení nepřišlo a druhý den po mrazech nešla teplota nad nulu, jsem si jistý, že by jsi měl po listech a možná i po palmách.

Vzhledem k předpovědím, které po dobu týdne předpovídají teploty kolem +10°C a v noci bez mrazu, jsme nějaké Trachýky odzimovali. A ještě že tak, byly brutálně zapaření! Asi díky tomu že během pár hodin vylezla teplota z -16°C na +2°C, se v uzavřeném prostoru bedny srazila vlhkost. Palmy byly promáčené, jako po monsunu Shocked .
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 DSCF8545

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 DSCF8548

Semena chytají "bronz" a pěkně se zbarvují do modra Smile .
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 DSCF8549

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 DSCF8551

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 DSCF8552

Nýřáci jsou bez poškození.
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 DSCF8554
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro LukášSK Tue Jan 26, 2016 6:18 pm

Rudolf, krásne palmy, vidím že si už „palmový veterán“, a určite robíš dobre že si dávaš takú starosť s ochranou. V konečnom dôsledku sú to životy krásnych paliem, vela úsilia, a dosť vela peňazí. Snáď najbližšia oblasť kde sa to dá úplne bez ochrany je Južné Tyrolsko. Pre mňa je to určite varovaním. Model ECMWF podla SHMU na tú noc pre Plavecký Štvrtok hlásil -8 (a to z predpovede toho istého dňa!), tak som bol „v klídku“ a nebol som doma. Keď som nadránom videl tie teploty tak som dával palmám amen, minimálne listom. Zaujímavé je, že zadná časť záhrady (pri velkej palme kde je teplomer), ukazuje teplotu o 2c nižšiu ako pri dome kde je malá palma (aspoň podla malého ortuťového teplomeru). Preto očakávam že malá palma bude mať dlhodobo lepšiu prognózu bez ochrany - i keď odteraz budem brať akekolvek predpovede s rezervou a chrániť ich včas. Budem priebežne dávať foto, ako sa to vyvíja Smile Vela štastia a ďakujem za povzbudivé info! L.

LukášSK

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 25. 01. 16
Location : Plavecký Štvrtok, 153 mnm, 48°22′31″S 16°59′49″V, 7b

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Radim K Tue Jan 26, 2016 6:25 pm

Také tu vítam novou posilu, Lukáše Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Martinn Tue Jan 26, 2016 11:33 pm

Lukáši z blízka se mi ten list zdá přemrzlý!Možná zkresluje fotka,ale když jsem měl omrzlé listy tak měly takovou tmavě zelenou jakoby flekatou barvu,ale možná se mi to zdá.Časem uvidíš, snad se mi to jen zdá a listy ti zůstanou. Wink

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Radim K Wed Jan 27, 2016 10:43 am

Chtělo by to ještě pár detailních fotek jednotlivých letáků, ale list působí nezmrzlý, jen zvodnatělý, podchlazený. Zmrzlý list by měl drobné puklinky a po pár dnech už by se začal vysušovat. Je ale možné že ne všechny listy dopadnou zcela nezmrzlé. Pokud to bylo tak těsně, spodní listy blíže u země mohou být namrzlé.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro LukášSK Wed Jan 27, 2016 1:54 pm

Martine, uvidíme, blbé je že neviem odkial Trachykarp pochádza, kupoval som ho v Malackom záhradníctve a slečna mi nevedela povedať odkial dovážajú palmy, z Plovdivu asi nejsú Very Happy myslím že je to Ital, ale bol za moc dobrú cenu... Radime, myslím že konce listov začínajú hnednúť, inak palma vyzerá rovnako,,,

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 N1qt0m
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Am8dah

Najspodnejší list...
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 2pqs5ep

Malý Trachycarp je skoro úplne fit. Palmokaliptické počasie zjavne prežil:)) Tretí rok vonku. Zvláštne je že má úplne inú farbu (silne svetlozelenú, kým velký trachycarp má tmavozelenú).
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 2dj6n12

LukášSK

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 25. 01. 16
Location : Plavecký Štvrtok, 153 mnm, 48°22′31″S 16°59′49″V, 7b

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Thaedhas Wed Jan 27, 2016 2:17 pm

No hele, ten první vypadá pěkně přemrzle. :/
Můj malej vypadá podobně,tak doufejme, že to rozdýchají. Smile

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Wed Jan 27, 2016 5:58 pm

Ano, oba vypadají na Italy, mají hluboké výkrojky a konce listů převislé Smile .

Co se týče rozsahu poškození, tak tam opravdu žádné nevidím, z detailu listů. Jsou pořád podchlazené a nepřirozeně tmavé, ale typické praskání pletiv tam není.
Nicméně si myslím, že pokud se listy brzy nevzchopí, tak po prvním slunečném dni, se poničí. Aktuálně nejsou schopni regulovat sluneční paprsky a převádět je na zdroj výživy, je možné, že ani nebudou a sami později zaschnou. Zajímá mě, jak se to vyvrbí Smile ..

Jinak ta světle zelená barva není úplně přirozená, pravděpodobně půda v místě výsadby není ideální. Většinou to je díky obsahu cizích částic, například kusy omítky, kovu, nebo prostě nevhodná půda s příliš vysokým Ph. Hodně se to stává, když roste poblíž nějaký jehličnan, nebo tam před tím rostl. Kořeny tak reagují s těmito částicemi tak, že špatně filtrují a přijímají živiny.
Můj Trachy u zimní zahrady je tomu zářným příkladem, vysazoval jsem ho do navážky, když jsem kopal díru, pamatuji si ty kusy cihel, omítky, myslím že i cementu Very Happy . Ale prdnul jsem ho tam a Trachy zářil na dálku (žlutou barvou). Poslední 2 roky jsem radikálně změnil hnojení a je to výrazně lepší. Většinou v těchto chudých půdách chybí hořčík (kup si hořkou sůl) a je vhodné výrazně zvýšit hnojení dusíkem. Na to se mě osvědčila hnojiva s obsahem dusíku aspoň ve 20% zastoupení. Hůře se shánějí, běžně na trhu nejsou, ale stačí si zadat jakoukoliv firmu, která hnojiva vyrábí a má i speciální řadu hnojiv, s vyšším obsahem prvků Wink .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Radim K Thu Jan 28, 2016 5:46 pm

Opravdu vypadají celkem dobře, poškození tam také nevidím.

Druhá menší palma má ale s výživou opravdu problém. Může to být jak psal Ruda, nějaké předměty v substrátu, které tam nepatří a chemicky reagují, nebo silně ovlivňující pH substrátu do příliš zásadita (stavební odpad, hašené vápno, přirozeně příliš zásaditý substrát) nebo do příliš kysela (jehličí, nehašené vápno). Nebo je palma zkrátka nedostatečně vyživena chudou půdou bez hnojení, ovšem také to může být dlouhodobou nedostatečnou zálivkou, což samo o sobě se rovná nedostatku živin pro rostlinu, což bych po loňském létě viděl jako nejpravděpodobnější variantu.
Každopádně přes léto bohatě zavlažovat a jak už psal Ruda, pohnojit cca 3x ročně hořčíkem, a pravidelněji dusičnatými hnojivy.

Pakliže by to bylo špatným pH, musela by být opatření důslednější, ale čím to je teď můžeš zjistit jen ty a sem nám to přetlumočit Smile
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro jirkan Fri Jan 29, 2016 7:41 am

LukášSK napsal:Martin, mas pravdu ze z dialky vypada nepoškodene, ale dnes som list odfotil zblízka. Ak si všimnes tak sú na liste také čierne čmuhy alebo pásy, nie som expert ale asi to budú odumreté tkaniva listu, dufam ze sa mylim Smile

Dle mé zkušenosti takhle tmavý list na jaře zaschne, rád bych věřil, že ne, ale odešlo mě
na tracháčích ze začátku pokusného zimování takhle hodně listů i celá palma, které vyhnilo srdíčko.
Přál bych si, abych neměl pravdu a všechno bylo v pořádku.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro LukášSK Sun Jan 31, 2016 5:03 pm

Thaedhas a Jirka: čas ukáže Smile Radim a Rudo, díky za všetky rady, na jar určite uskutočním, je tu piesočnatá pôda, takže je to dosť možné prave tým. Wink Momentálne som 2 týždne mimo SK, ale prikladám aspoň jednu fotku ktorú dnes vyfotila Mama. Vyzerá nejak moc dobre tá palma, ale je to podla mňa sposobené tým jej foťákom Smile

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Xawjdy

LukášSK

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 25. 01. 16
Location : Plavecký Štvrtok, 153 mnm, 48°22′31″S 16°59′49″V, 7b

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Sun Jan 31, 2016 8:16 pm

Vypadá fakt dobře Shocked Smile .

Možná bude sem tam zaschlý kus listu, ale celkově bude vypadat nepoškozeně. Ještě uvidíš na jaře, co na to řekne srdíčko, je tam pravděpodobný nějaký defekt, ale nic hrozivého, 1-2 listy budou horší. Takže paráda Cool .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Martinn Mon Feb 01, 2016 8:47 am

Podle poslední fotky vypadá zase vše úplně jinak.Jinak souhlasím s tím co napsal Jirka otázkou zůstává která z fotek se blíží více skutečnosti. Wink

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro MartinK Wed Feb 03, 2016 8:10 pm

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 2j43qlj
Včera, 2. februára, som po mesačnom zimovaní len pomocou bielej netkanej textílie palmu odzimoval. Asi dvakrát klesla teplota k -13 st.

MartinK

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 01. 09. 15
Location : Partizánske

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Thu Feb 04, 2016 1:58 pm

MartinK napsal:Včera, 2. februára, som po mesačnom zimovaní len pomocou bielej netkanej textílie palmu odzimoval. Asi dvakrát klesla teplota k -13 st.

Chválit tě nebudu, nevím co máte všichni s tou netkanou textílií, tento materál je absolutně nevhodný na jakékoliv zimování proti mrazu, je to asi jako by sis při -20°C, vzal ven krajkovanou záclonu a čekal, že ti nebude zima Laughing . Na zimování se používaj tlustší materiály, kterým trvá déle než promrznou, například spacák...
Listy jsou trochu štrejchlé, zvláště ty spodní, mají sevřené půlky, ale nějaké zásadní škody bych nečekal Smile .

Ale určitě díky za příspěvek, výsadba je to pěkná, na Trachym ten ohromný přírůstek je vidět Cool .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro MartinK Thu Feb 04, 2016 6:37 pm

Palma strávila vonku 5 zím a vždy som ju chránil len niekoľkými vrstvami netkanej textílie, bez vyhrievacieho kábla alebo silnejšej zimnej ochrany. Nehovorím, že je to najvhodnejšie, ale doposiaľ ju to chránilo dobre a neomrzol ani jeden list. Možno mám šťastie, že za posledných 5 rokov klesla teplota najviac k -15 stupňom a ukazuje sa, že klimatické zmeny menia klímu aj v Partizánskom. Je jasné, že pri takom rýchlom raste bude palma privysoká na to, aby som ju balil do konštrukcie. Budem musieť vymyslieť iný spôsob ochrany (rád si nechám poradiť) alebo ju nechám nechránenú a budem vidieť, ako to bude znášať Very Happy .

MartinK

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 01. 09. 15
Location : Partizánske

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Thu Feb 04, 2016 7:18 pm

MartinK napsal: Možno mám šťastie, že za posledných 5 rokov klesla teplota najviac k -15 stupňom

Že by to bylo tím? Laughing

Je to tak, v příznivějších regionech, bývá tuhá zima jednou za několik let. Pak to bohužel stojí za to No . Několik let po sobě se vám bude tuhá zima vyhýbat, palmy budou prosperovat, a pak během pár mrazivých dní půjdou palmy do háje.
Jako plno pěstitelům to stačí, Trachýci rostou enormně rychle, když zmrznou, zasadí nové..

Můj názor je, radši je nebalit vůbec, než jen tou krajkovou záclonou Very Happy . Protože když se listy svážou, něčím tenkým obalí, a promrznou, trvá pak déle, než zase rozmrznou a tím se zvyšuje riziko jejich poškození santa . Bavíme li se o teplotách na hranici poškození, což je -13/-15°C. Pokud je -17°C, tak je rozdíl stejný balit/nebalit, možná jen v tom, že palma nevypadá pak na jaře jako totální koště, ale jen jako koště.

O zimních krytech je tu dost popsáno, myslím, že řešení je levnější a jednoduší než si myslíš (jinak by jsi je určitě zimoval lépe study ). Například polystyrenová bedna. Při použití tlustého polystyrenu (od 10 cm) se výrazně zvyšuje izolační schopnost a je tak menší nutnost vytápění.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Fri Feb 26, 2016 10:58 pm

Semena z Italské samice jsem včera sklidili a dali je dozrát domu. Z palmy jsme je sundali i proto, aby neomrzly, jelikož nejsou ještě plně dovyvinutá.
Nestříhali jsme všechny laty, ale jen 8 ks. Jeden jsme ještě na palmě nechali, jen pro srovnání, kde dozrají rychleji a jestli jim mráz ublíží (dnes bylo -6,5°C).
Tyto laty vážily dohromady 6,5 kg Smile .
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 20160225_145902

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 20160225_150319

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 20160225_150617


Naposledy upravil Rudolf M dne Mon Feb 29, 2016 5:44 pm, celkově upraveno 1 krát
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Martinn Mon Feb 29, 2016 5:24 pm

Dobrý,já semena ještě na palmách nechávám.Pár jsem jich otrhal na zkoušku a uvidím.Řekl bych,že je mám tmavší a cca 25 % semen částečně seschlo.

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Mon Feb 29, 2016 5:43 pm

Nejdřív sem si nebyl jistý, jestli byl dobrý nápad je dát domu do tepla, ale po pár dnech můžu říct že jo. Protože za těch pár dní, slupka na semenech totálně ztmavla do tmavě modré, takže proces dozrávání funguje skvěle..
A taky můžu říct, že poměrně velká část semen je seschlých, respektive nedorostly do takového bodu, aby nyní dozrály. Oni jdou i v ruce rozmáčknout Rolling Eyes .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Martinn Mon Feb 29, 2016 10:01 pm

Ty moje semena jsou tvrdá už od podzimu,ale většina je ještě spíše do zelené barvy.Jsem zvědavý jak budou klíčit nemám moc velkou trpělivost na tyto věci.

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Tue Mar 01, 2016 9:09 pm

Semena po pár dnech doma drunken .
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 DSCF8906
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro J.J. Wed Mar 02, 2016 11:25 am

paráda

J.J.

Poèet pøíspìvkù : 135
Join date : 30. 03. 14
Location : Pardubicko - 360m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Sat Mar 05, 2016 5:07 pm

Přišlo mi foto z domova.
Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Image1

... Tropik není doma, kočky mají pré lol! Suspect .


Naposledy upravil Rudolf M dne Sat Mar 05, 2016 5:36 pm, celkově upraveno 1 krát
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Trachycarpus fortunei  - Stránka 30 Empty Re: Trachycarpus fortunei

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 30 z 40 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru