Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

+3
janýsková
vanhelsing02
Radim K
7 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Radim K Sun Mar 30, 2014 10:37 pm

Velmi nenáročná rostlina s vynikajícími, tmavě červenými plody s chutí jahod. Kultivar "Lucidum" má plody větší a žluté.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro vanhelsing02 Tue Apr 01, 2014 4:53 pm

Mam od Jany 2 kusy ale nevim jak to pestovat kam to dat zda to strihat?
vanhelsing02
vanhelsing02

Poèet pøíspìvkù : 398
Join date : 01. 04. 14
Age : 51
Location : Platěnice

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Radim K Tue Apr 01, 2014 5:01 pm

Jestli "ovládáš" citrusy, tak tohle pro tebe bude hračka. Přes léto vyhovují naprosto stejné podmínky (venkovní prostředí, skleník,...) a přes zimu o asi 5°C více Smile. Čili okolo 8 - 18°C. Střih řeší každý pěstitel jinak. Já k němu přistupuji jako k nedůležitému, takže v podstatě nestříhám a na plodnost si nestěžuju:) . 
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro vanhelsing02 Tue Apr 01, 2014 5:04 pm

Dobre tak to resit nebudu a diky za radu. Very Happy 
vanhelsing02
vanhelsing02

Poèet pøíspìvkù : 398
Join date : 01. 04. 14
Age : 51
Location : Platěnice

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro janýsková Tue Apr 01, 2014 6:17 pm

Jardo, střih je na zváženou  Wink  Já psidia stříhám hodně, ale spíš kůli tomu, aby mě rostliny nevystrnadily z bytu a abych je udržela v pěkném stromku. Moje kdysi první psidium jsem nezvládla udržet v přijatelné velikosti ani stromku. Proto jsem teď na ně jak ras  Twisted Evil  Letos mám ale zajímavý poznatek... ale nevím, jestli to bude pravidlo   Shocked  Mám dvě stejně staré a velké rostliny. Jednu jsem doslova orubala v únoru, protože jsem se už nemohla dostat do postele. Druhou jsem nechala osudu a ostříhala až teď. Ta ostříhaná v únoru nyní mohutně kvete, ta druhá zatím ani náznak. Přitom obě byly zimované stejně, tj. kolem 15 až 18°C.
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro vanhelsing02 Tue Apr 01, 2014 6:48 pm

Dobre oskubu to zrovna zitra taky nebot jsem je nechal tak jak jsem je od Tebe dovezl a mozna jsem to mel stipnou.Proto to slo jen do vysky a to bylo cele co to delalo celou zimu.Hura zitra jdu na to. Laughing 
vanhelsing02
vanhelsing02

Poèet pøíspìvkù : 398
Join date : 01. 04. 14
Age : 51
Location : Platěnice

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Mon Apr 21, 2014 11:53 am

Já jsem ostříhala toho svého obřího krasavce někdy před zimou, když jsem ho přesazovala a zatím ani náznak květů. Měl hodně světlé výhony, tak jsem si říkala, jak mu to přesazení bodne, ale on teď dělá zase světlé výhony. Použila jsem směs zeminy, písku a Agrosubstrátu s vitality komplexem a hnojivem, ale zřejmě je na živiny náročnější. Přihnojím ho teď orgevitem...máte s ním někdo v souvislosti s psidiem zkušenosti?
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro janýsková Mon Apr 21, 2014 12:47 pm

Míšo, s těmi hodně světlými výhony - nebude spíš problém (zatím) s nedostatkem světla a hodně živin? Požene do výhonů, ale budou slabé a světlé. Já zatím hnojila jen ten stromek, který odkvetl, aby udržel plody a ten druhý až teď po přenesení ven. A hnojím buď Kristalonem nebo venku k němu přisypu trošku granulovaného koňského hnoje.
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro anina Mon Apr 21, 2014 4:16 pm

Přes zimu mně stromek zcela opadal,udržel si dva listy Crying or Very sad tak sem ho ořezala a začínáme od začátku,ale raší,měla sem strach že to nerozchodí Sad
anina
anina

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 11. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Tue Apr 22, 2014 4:29 pm

Tak musím opravit své poslední tvrzení, že mi ten lump neplodí... Přehlédla jsem kvítky na té nejvyšší větvičce.. Laughing Tak aspoň něco...ale než jsem si přečetla další příspěvky, zapravila jsem do substrátu pár granulí orgevitu, tak doufám, že teď nebude přehnojený.  Suspect 
Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4210067
Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4210068
Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4210069
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Radim K Tue Apr 22, 2014 6:38 pm

Ani, z toho si nic nedělej, já mám dvoumetrové holé koště, kvůli nevhodnému zimování. Ale teď je doslova slitý pupeny úplně všude Shocked .

Míšo, no vidíš Smile. Jinak ty světlé výhonky mívám vždy u rostlin ve skleníkových podmínkách, ale pak ztmavnou Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Tue Apr 22, 2014 6:43 pm

Tak to je fajn, takhle to vypadá jako nějaká zvláštní odrůda psidia.  alien Wink 
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Radim K Thu Apr 24, 2014 10:12 pm

Tady je to moje koště, ale raší teda jak splašený Very Happy.

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" DSCF3359

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" DSCF3360

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" DSCF3361
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Sat Apr 26, 2014 6:33 am

No to teda jo! Co větvička, to nové a nové pupeny, viď?  Shocked  Nádhera! Snaží se dohnat, co může, šikulinka! Já mám ještě dvě psidijka, foto přiložím později. Ta ale přes zimu vůbec neopadala.To moje velké dost ano.... Zřejmě pro horší světelné podmínky. Letos plánuji dát alespoň jedno další okno na půdu, aby tam bylo víc světla.
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro anina Sat Apr 26, 2014 1:40 pm

Tak to je moje košťátko Laughing na fotce to není vidět,ale taky krásně raší
Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4250831
anina
anina

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 11. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro janýsková Sat Apr 26, 2014 2:46 pm

Tohle je moje psidium, co je venku. Má trochu popálené listy od sluníčka. Druhá rostlina je zatím doma, protože má plody - bojím se, kdyby bylo v noci chladněji, abych o plody nepřišla. Takže půjde ven až později.

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Nfk26b
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Tue Apr 29, 2014 7:14 am

Krásné, Jani! Já se musím opět opravit! Od posledně, kdy jsem objevila na svém nejstarším psidijku větvičku s  poupaty, se ukazují další a další větvičky s násadou!  Laughing  Tak už snad konečně letos také ochutnám!

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4300013
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Wed Apr 30, 2014 6:44 am

Tady je moje "Lucidko" Zatím ještě nekvetlo. Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4300002
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Wed Apr 30, 2014 6:49 am

A tady jsou další tři červenoplodá psidia: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4300003
Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4300005
Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" P4300006
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro janýsková Mon May 26, 2014 4:50 pm

Plody už pěkně bobtnají  Very Happy 

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" DSCF9417
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Diana Jerem Mon May 26, 2014 8:48 pm

Jani, to je paráda! Ta moje psidijka ještě nekvetou, ale poupata jsou už pěkně tučná. Laughing Kvete mi ten velký nejstarší krasavec a ještě jedno menší.... A pak jedem pidižvíček žlutoplodý.
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro janýsková Tue Jul 01, 2014 2:56 pm

Tak moje psidium zase bude kvést... Třeba to je u psidií normální, ale mě se to tedy zatím ještě nestalo.
Psidium jsem pořádně ostříhala již v únoru. Na konci března ještě doma začalo kvést, takže jsem opylovala já. Udrželo několik plodů, které teď krásně rostou. Jenže někdy na přelomu května a června se objevilo pár dalších kvítků, ale jak byla horka, nic z toho nebylo. Jenže teď má rostlina zase mohutně nasazeno na květy. Fakt naveliko. Takže pokvete letos již potřetí... Stalo se vám to někomu? A má šanci z třetího kvetení udržet další plody?
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Rudolf M Tue Jul 01, 2014 3:23 pm

Tak o tom nevím, mě letos kvetla jen jednou scratch , ale zato jí vyrazil přesně uprostřed nový šlahoun, nebo spíše nový stromek, protože ten šlahoun vyrostl už cca 1,2 m a krásně se rozvětvil do tvaru korejské jedle rendeer .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro ivik Tue Jul 01, 2014 6:27 pm

U psidia je normální postupné nakvétání. Jak přirůstají nové výhony tak postupně kvete Smile
ivik
ivik

Poèet pøíspìvkù : 146
Join date : 08. 04. 14
Location : Brno, 250 m n.m-

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro janýsková Sat Jul 26, 2014 10:23 am

Tak "katlejána" začíná dozrávat a zároveň má opět nasazeno na další kvetení  Very Happy 

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" DSCF9865

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" DSCF9832

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" DSCF9862
janýsková
janýsková

Poèet pøíspìvkù : 124
Join date : 31. 03. 14
Age : 54
Location : Hradec Králové

http://teddyzhk.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek" Empty Re: Psidium cattleianum - katlejána, "jahodový stromek"

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru