Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

+4
beny
JardaD
Stanley_51
Radim K
8 posters

Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Radim K Sat Feb 21, 2015 11:22 pm

Jelikož již 2 roky hospodařím na zahradě, kde se prakticky nevyskytují kočky, nebo lépe řečeno se vyskytují o 95% méně, než na předešlé zahradě, tak jsem teprve pochopil, jak jsou tyto, mnohdy nenáviděné šelmy, důležité. Po celý rok mi dělají hlodavci poměrně výrazné škody, přes léto nebyly vůbec vidět, ale úroda zeleniny se přesto ztrácela před očima, měly totiž doupata mezi jednotlivými záhony. Nejvíce "obíraly" plody jaltomaty, mochyní a chilli. Ano, skutečně chilli, z jedné odrůdy jsem kvůli hlodavcům dokonce nesklidil prakticky ani plod Very Happy. Ještě horší to však je přes zimu, neboť rostliny uskladňuji a spoustu semen stratifikuji ve studené dílně. Dnes jsem z dílny vynášel ven polovinu rostlin a tak jsem našel několik takových myších úkrytů a dopuštění Very Happy .
Zde jsou třeba fotky úkrytu, který si myši postavily mezi bednami na výsevní misce se stratifikovávanými-se semeny. Myši si tam nanosily nejen spoustu listí a okousaných rostlinných částí nebo spoustu ziplockových sáčků, ale také třeba přibližně půl kilogramu různých semen, které se stratifikovaly, většina z nich byla již nakousaná:
Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0585

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0586

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0588

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0587

Po odstranění nánosu listí a semen zbyla výsevní miska, do které si myši zasadily jedlé kaštany a pekan Laughing . Kaštany "jim" už dokonce začínají klíčit bounce Very Happy .
Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0609

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0611


Další úkryt jsem našel mezi cirka tříletými Trachycarpusy, jenž byl postaven především z listí Trachycarpusů a strečové folie Very Happy.
Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0590

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0591

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0592

Potvory si to postavily z těchto okousaných mladších trachýků
Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSCN0596

Takže, kdo nadává na kočky na zahradě, tak, jak jsem občas dříve nadával já, tak třeba trochu pozmění názor Smile . Jedy jednak nerad používám a jednak nejsou ani zdaleka tak účinné, jako přirozený predátor.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Stanley_51 Sun Feb 22, 2015 9:18 am

Můj názor na kočky na zahradě to nezmění ani o píď. Je to nejhorší chamraď, která zničí co zničit jde. Jelikož jsem jediný v okolí, kdo nemá psa, všechny kočky si na mé zahradě dávají dostaveníčko. Rozválí kdejakou rostlinu, nejraději se válí v levanduli, drápy ničí kiwi a rozhrabávají čerstvé záhony. Mám v kůlně přez zimu myšice, ale zdaleka neudělají takovou škodu, jako kočky. Notabene, ty si jich vůbec nevšímají, mají všude žrádla dost. Jediné co je zajímá, jsou sýkorky a kosi u krmítka.
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Radim K Tue Feb 24, 2015 11:22 pm

Pokud jsi jediný bez psa v okolí a máš na zahradě kočičí orgie, tak pak Tě chápu, to je zase rozdíl mít 2-4 kočky, které se sice válí v kozlíku, tu a tam vyhrabou kousek záhonku, ale na oplátku skutečně loví myši a odhání ptáky od bobulovin, nebo "mít" 10 - 15 rozdivočelých a nikým nechtěných koček.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro JardaD Wed Mar 25, 2015 10:40 am

Jsem na tom podobne jako Stanley. Kocky z okoli v jednom kuse u me na zahrade. Vsude po travniku hromadky (a nesnazte se me presvedcovat ze to kocky nedelaji). Uz to doslo tak daleko, ze mam na zahrade elektronickou plasicku kocek. Kdyz tam neni nebo dojdou baterky, tak abych vzdy sel nejdrive travnik "odminovat" nez tam pustim decka. Krome toho samozrejme dalsi skody jak popisuje Stanley. Nechci narusovat sousedske vztahy ale zajimalo by me jak by se sousede tvarili na to, kdybych si poridil psa a daval ho vencit pres plot k nim na zahradu a aby se tam taky trochu pohral. Very Happy No nic, musim zkotrolovat jak jsou na tom baterky v plasicce. Abych nezapomnel, s hlodavci valcim take, tech si kocky nevsimaji zato krmitko a nadrz s rybama je zajima velmi.
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro beny Tue Apr 21, 2015 6:08 pm

Já se, Radime, musím přidat k Standovi a Jardovi. Na moji zahradu chodí nejméně 6 koček za sousedství (psi mají na moji zahradu vstup zakázaný). Obvyklé škody už byly popsány. U mě navíc brousí drápky o některé vzácné dřeviny, takže spodek musím mít omotaný pletivem, jinak by servali kůru kolem dokola. Kolem jezírka jsem musel natáhnout el. ohradník, neboť se jim podařilo ulovit i jesetera přes 40 cm dlouhého. O pachových stopách nemluvě.
Kromě jednoho starého veterána (kterého jediného toleruji) je myši absolutně nezajímají, protože se pohybují mezi několika soudsedy, u kterých jsou stále plné misky se žrádlem. Myši nemám díky tomu, že je v okolí dostatek kun, které je zvládnou zcela pacifikovat (čímž u mě získávají plusové body). Proto jim toleruji i občasné stopy po nočním klouzání po předním skle mého auta (vydrží jim to i hodinu v kuse) a nebo noční hopsání na rachotící plechy ve stodole. Jednou u mě na zahradě za stodolou nocoval kamarád ve stanu a vyprávěl, že se rachot ozýval podstatnou část noci.....
Jediné, co mě točí snad více, než potulující se kočky a narušuje japonskou dokonalost mojí zahrady, jsou neuvěřitelně výkoní kosi, kteří dokáží přímo za mými zády vyhrabávat mulčovací kůru do posekaného trávníku.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro JardaD Tue Apr 21, 2015 8:10 pm

Very Happy Ještě teď se směju těm kosům, každopádně potvrzuji. Taky mě tim vytáčejí, ale bohatě mi to vynahrazují večerními serenádami, takže mi to až tak nevadí.
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro MArtin16 Tue Apr 21, 2015 8:31 pm

U nás v záhradkárskej osade máme mačku už asi 6 rokov, dovtedy boli myši všade v pivniciach, teraz už nie.. najstaršia mačka už momentálne nie je, každý rok boli mačiatka a tie potom stará vyhnala Very Happy mne osobne nevadia a radšej nech tu sú mačky ako myši zožrať polovicu úrody v pivnici.

Rudo, už sme sa o tom raz bavili, že za chvíľu ich tu bude veľa, prešli ďalšie 2 roky a momentálne po 6 rokoch čo tu nejaká je sú tu 2 mačky (dokopy aj s mladými bolo 14, všetky ale boli vyhnané z teritória Very Happy
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Tue Apr 21, 2015 11:14 pm

Já jsem se zdržoval diskuze a čekal na vyjádření dalších, abych neovlivňoval, nebo nebyl ovlivňován Very Happy .
My tu máme už docela dost let stejný počet koček, přibyl jen jeden teritoriální kocour. A to stačilo jen 3 vesnický flundry vzít a vykasrovat je, a je klid Very Happy . Problém je, že se ta generace již neobnovuje scratch .
Otázka jestli je to opravdu problém..
Ono asi jak kde. My kočky krmíme, tedy já ne Very Happy , ale do naší kočičí ubytovny chodí všechny kočky a přesto vidím, zvlášť tu mladší generaci jak chytá myši všude po vsi. Někdy je problém, hlavně na podzim, že ty ku.vy je chytaj na poli a přinesou je k nám na dvůr živé, kde si snima hrajou a několikrát sem viděl, že jim utekly Laughing affraid .
Takže ale sečteno podtrženo, myši drží v útlumu, na zahradě je myší díra spíše vzácnost.

Pak to má druhou stranu mince, a to nic co by zde už nebylo napsáno. Stromy podrápané, tak silně, že v místech nejtěžšího poškození dochází ke zduřeninám. Není to ani pěkné a ani zdravé pro strom. Nejde jen o stromky na zahradě, ale i o mé rostliny v květináčích. Například rajčenka si nese každý zářez o dráp v sobě, rána se šklebí, protože dřevo sílí velmi rychle, nedokáže se rána zacelit. Stejný problém je u avokáda. Mimo to, kočky se z jara projíždí i na banánech a už se mi stalo, že kmen rozdrápali tak, že rostlina celá zdechla.
Co nepromíjím je, když kočku načapu na palmě, to letí jejím směrem vše co mám zrovna pod rukou Basketball . Bohužel ani to je nedoradí zvlášť v noci skákat z jedný na druhou jak nějaká vopice. To znamená vyškubaná vlákna, podrápané řapíky, u střarších řapíků pak dochází k ulomení, což je problém, zdřevnatělé řapíky již neobrostou, nevypadá to pak pěkně, když je i byť jeden ulomený.

Další problém značkování, ne jen rostlin v zemi a v květináči, ale značkují úplně vše a to i nevhodné věci. Jako jsou například pytle s hnojivy na mém pracovním stole, opravdu chuťka sáhnout po hnojivu, když je celé obechcané.

Pak tu jsou hovínka, vzhledem k tomu že těch 6 koček se drží pouze u nás, je to od podzimu do jara opravdu chuťka. Když na podzim padá rosa a kočkám se nechce kakat na mokrý trávník (kdo by si chtěl taky sedat na mokré prkýnko) tak kadí na příjezdovou cestu. Je to pak úžasný zážitek, když otevřete vrata a přesně uprostřed dvora je hromada hovínek, nakupená do pečlivého kopečku, zahrabaná mikro vrstvou prachu a kamínků. Něco jako čoko dortík s posypem lol! . Zase se musí nechat kočkám ten smysl pro geometrický efekt, trefit se přesně doprostřed cesty, to je někdy umění Smile .

No a ve zkratce poslední body... přenašeči breberek i horších onemocnění, čerstvě umyté auto s blátivou vyťapanou cestou na střeše, imervere se tu válý zbytky nějakého ptáka z krmítka, nebo kousek rybičky z jezírka, často nablito v botech, tedy v těch které zůstanou v zóně dopadu zvratek z válendy na botníku, ona je děsná sranda ráno spěchat za pošťačkou, a vlítnou do bot až to mlaskne,...

Tohle vše evokuje otázku, jestli se vyplatí mít tedy kočky na dvoře, bavíme-li se o těch kočkách, co chytají myši. Já bych asi řekl že ano, sice nerad, ale po tom, co jsem viděl u Radima, my to soužití s kočkami přijde víc výhodnější než nevýhodnější. To co padá, teče nebo stříká z koček, se dá vždy uklidit. Je to rozčilující, když chceme udržet dvůr čistý a musíme uklízet nepořádek po sobě a ještě k tomu po kočkách, ale to k tomu patří. Zase neni nuda Smile .
A nezaznělo tu ještě, že kočky jsou taky mazlivý, když tedy nemají blechy, nebo svrab, je s nima sranda jocolor .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Radim K Tue Apr 21, 2015 11:32 pm

Tak vidím, že kočky vs. myši mají "skóre" podobné Very Happy. Určitě je to o množství, jak myší tak koček na dané zahradě a na jejich povahách. U mě si třeba kočky nikdy o žádné rostliny drápy nebrousily, kdyby ano, možná by to vše dopadlo jinak Very Happy. Také v místě bývalého bydliště mohlo být samo o sobě mnohem méně hlodavců, nehledě na kočky... Prostě příroda by měla být v rovnováze (byť ano, kočka asi není největší lovec hlodavců), a všude, kde silně převažuje buď mnoho koček, nebo mnoho hlodavců, to není ideální.

Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Stanley_51 Wed Apr 22, 2015 5:38 am

Mě nepřemluvíte Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě S10250
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro MArtin16 Wed Apr 22, 2015 11:49 am

Tak u mňa s poškodzovaním rastlín problém nie je, za tie roky som ich neprichytil ani raz a ani nenašiel stopy že by sa tak udialo..

čo sa týka znečisťovania, vzhľadom k tomu že je záhrada mimo domu, problém s topánkami nie je, lebo mám len tie čo mám obuté, a čo sa týka výlučkov tak 2 mačky majú 300m2*cca60 záhrad = 18000m2..

Keď sa prejde po aute, tak si to nikto nevšimne lebo príjazdová cesta je poľná a blatistá a dokáže túto prácu mačiek plne nahradiť po jednom prejazde Smile preto chodíme na záhradku iba s jedným autom Very Happy druhé tam má vstup zakázaný..
MArtin16
MArtin16

Poèet pøíspìvkù : 157
Join date : 09. 05. 14
Age : 27

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Fri May 08, 2015 11:06 pm

Kočky ne jen, že omezují výskyt hlodavců na zahradě, ale fungují i jako vyhřívač palem Very Happy . Škoda, že takto nezahřívají rostliny při mrazivých jarních ránech Wink .
Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě IMG_1577
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro beny Sat May 09, 2015 5:23 am

Aha, tak to je ta finta. A já tam chtěl zahrabávat topné kabely...
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro beny Fri Aug 11, 2017 8:30 am

Mimochodem, já za kočky na zahradě opravdu nejsem rád. Přikládám fotky poničeného Tisovce Peve Minaret, jedna před týdnem, druhá a třetí současný stav. Tedy skutečný současný stav je ještě horší, protože ta mrcha tam vlezla ještě jednou (přes drátěný plot) a orvala jěště pár dalších větviček.
Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSC_0019  
Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSC_0022 Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě DSC_0023


Naposledy upravil beny dne Fri Aug 11, 2017 9:04 am, celkově upraveno 2 krát
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Stanley_51 Fri Aug 11, 2017 8:57 am

Já je taky ze zahrady vyháním jak mohu. Nejen že hlodavce neničí ( mrchy jsou přežrané granulí ), ale hrabou v záhonech za účelem potřeby a drapou kůru na mladých stromcích a kiwi. Navíc se mi ještě válí v záhonu levandule, takže ta je celá rozlámaná. Smrt kočkám lol!
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Fri Aug 11, 2017 5:39 pm

To je škoda větví, ale co se dá dělat. Na choulostivé rostliny budeš asi muset dát chráničky na kmeny. Já používám králičí pletivo a dělám široké kola, třeba 20-30 cm průměr, aby se vešly všechny větvičky, kočky si na to už netroufnou.

Nám už kočky neškodí, ale ty myši, to je neskutečný. Zlikvidovaly nám velkou a plodící akébii, což je zahambujicí, letos toho moc neplodí a přijít o takovou rostlinu je k pláči.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Moony Mon Aug 14, 2017 8:14 am

Letos poprvý mám konečně kus zahrádky a ne jen balkon, a taky už přicházím na to, co to je když si mj plac oblíbí sousedovic kočky...
Dělám si ted záhonky na kterých chci mít příští rok i trochu zeleniny a bylinek, ale začínám si říkat jestli to vůbec půjde jíst, pokud mi tam budou chodit na záchod...

Co ta plašička koček jak jsem se tu dočetla, funguje?

Plot máme starý plaňkový, takže kočky nemusejí skákat vrchem, protahují se mezi plaňkama vespod... uvažuju o tom že tam dám pletivo, ale pak pro ty mrchy asi nebude problém celý plot přeskočit že?

Ještě začínám vážně uvažovat o tom, že hned za plotem udělám lán opuncií grrr.
Moony
Moony

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 03. 11. 15
Location : okres Praha - východ

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Radim K Mon Aug 14, 2017 11:19 am

Jak vidím, tak kočky škodí zejména v oblastech s vyšším osídlením (lidmi), myši zase více na venkově. U nás je to kočky vs. myši nesrovnatelně ve škodící "prospěch" myší. Co nadělají škody hlodavci na zahradě a v sadu je dost hrozné a je to čím dál horší. Ta totálně podežraná akébie je jen velká třešnička na pomyslném dortu Evil or Very Mad .
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro jirkan Thu Oct 25, 2018 7:32 am

Kocour si hrál na schovávanou mezi palmami.

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě IMG-0293

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě IMG-0294

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě IMG-0296

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Thu Oct 25, 2018 5:00 pm

To bych nevěřil, že vleze kočka do té trnité žumary Laughing .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro jirkan Tue Oct 30, 2018 6:55 am

Kolikrát tam i spí, rozvalí se v květináči a užívá si teplého vzduchu od sluníčka a je
přitom v chládku,.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro jirkan Tue Oct 30, 2018 7:06 am

Loni na podzim lezl po trachýku (samice).

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě 10-2017-2

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě 10-2017-9

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě Empty Re: Škodliví hlodavci, aneb buďme vděční za kočky na zahradě

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru