Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zima na zahradě

+9
mejdlo
Rudolf M
beny
linesman2
patas
Radim K
janci
MArtin16
ivik
13 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro jirkan Fri Jan 08, 2021 6:24 pm

Já zimuji, předpověď je ošklivá, celodenní mráz v pondělí jedenáct a v úterý až třináct.

Zima na zahradě - Stránka 4 V-st-i-ek

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro beny Fri Jan 08, 2021 7:00 pm

Já bych se (v současné situaci) toho zajímavého tématu, co nakousl Tom, tak rychle nevzdával. Tak například při pohledu na Rudovu Trachýkovou alej. Palmy malebně zapadané sněhem, teplota -5 až -10°C, a objeví se předpověď na pokles teplot na -25°C. Vzhledem k mrazu (když odhlédnu od ostatních nepříjemných věcí) budou řapíky listů ztuhlé a nepůjdou ohnout. Jak v takovém případě stáhnout palmu do kokonu a obalit kabelem a prostěradlem? Už to někdy někdo zkoušel? A jak zareaguje palma na náhlý nárůst teploty po rozehřátí topného kabelu na zmrzlých listech? Přiznám se, že je to můj černý sen a raději postavím budky za pěkného počasí. Laughing
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Fri Jan 08, 2021 10:30 pm

To je Libore dobrá otázka a já na ní mám meteorologickou odpověď Very Happy .

Jde o to, že aby se mohlo ochladit, musí se nejdřív oteplit. Je to akce a reakce chodu tlakových útvarů v počasí. Nejhorší jsou mrazy ze SV, které jsou tuhé a trvanlivé. A přižene je sem pouze silný vpád ze SV směrů (tkz. Petrohradský expres), aby se sem tak studený vzduch propadl z tak dalekých zeměpisných šířek, musí to sem nahnat nejčastěji silná tlaková výše. A aby se tak stalo, tak se nejčastěji prožene před tímhle vpádem Evropou níže, která zaručí teplejší počasí, často i vlhčí. Přesně tak je to i v modelech i nyní, po víkendových mrazech se má výrazně oteplit i nad nulu, jen krátce a se srážkami a pak je možnost toho vpádu.

Ale ta situace je tak chaotická, že včera byly na stejné dny předpovědi od Norů 0/-5°C a dnes tam má i pro nás -19°C..
Je tak důležité to z modelů včas rozeznat a pokud se zimuje, tak zásadně za tepla (a ideálně sucha, ale to ne vždy vyjde). Což bývá i těsně před mrazy, kdy už je jisté, jaká situace nastane.
Takže malé okénko na zimování těsně před zimou je.

Horší jsou radiační mrazy, které nemají s vpádem od SV nic společného, ale prostě hodně nasněží, udělá se inverze, vyjasní se a přestane foukat. To je přesně to co nás čeká od neděle do středy, podle mých zkušeností jsou tyto mrazy méně nebezpečné než ty ze SV. Protože to je otázka jen noci a rána, přes den svítí slunce a je většinou i teplo kolem nuly.

Ještě to lze rozdělit na stejné situace v prosinci, v lednu a v únoru. Nejhorší jsou tyto situace v prosinci a v první půlce ledna, kdy je slunce nejníže a nejkratší dny. V únoru je to přeci jen kapánek lepší.

Aktuální výstupy modelů jsou dost hrozný, ale na panikaření bude ještě pár dní čas, první mrazivá malůvka pár modelů zimu zimou nedělá.

Ale pěkně se to otočilo, je to jen pár dní co modely dávaly "beznadějné teplo" a další teplou zimu Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro beny Sat Jan 09, 2021 7:31 am

To je dobrá teorie a většinou to tak opravdu vychází. Příští týden má sice k mírnému oteplení dojít, ale tak, že přes poledne vystoupají teploty k nule, ale jinak má být pořád dost mráz. Dnes napadl další sníh (a pořádná dávka) a zdá se, že ještě sněžit v následujících dnech bude. Nemyslím, že by to zajistilo zimování za tepla a sucha před nástupem mrazů kolem příštího víkendu.

Jedinou nadějí by mohlo být, že nekryté palmy pod sněhem budou díky němu izolované od mrazu. To se ale bude týkat asi jen hlavně těch menších. Sám tak budu testovat Bulgarii.

Nicméně by mě i tak zajímala ta ohebnost řapíky listů v celodenním mrazu.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro jirkan Sat Jan 09, 2021 8:02 am

Vysvětlil jsi to pěkně a nejspíš to bude i pravda. Dneska ráno u nás bez mrazů a od večera
předpovídají celodenní mrazy až do středy, kdy bude oteplení na nulu a pak se se zase
začne ochlazovat s celodenními mrazy a na víkend předpověď od Norů až na -16.   Crying or Very sad
Vím jeto jen předpověď a týden do předu, ale může jím to taky vyjít.  
Přesnou předpověď ti metrolog dá jen na včerejší počasí to ví přesně.   Very Happy Smile Very Happy

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro jirkan Sat Jan 09, 2021 8:06 am

Libore, já to dneska vyzkouším, palmy bez sněhu ( u nás nenapadl)  a teď je jeden stupeň nad nulou,

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Tom78 Sat Jan 09, 2021 8:58 am

Cc.Tak a zase jim to nevyšlo,aktuálně +0,7st 3dny zpět,jsem k vůli předpovědi uklízel poslední palmy v kontejnerech-nemusel jsem.Dokonce u nás výjimečně ani není sníh.kromě kopců.Na jaře půjde do země
T fortunei 60 Cm výška kmene/tlustý kmen a jako jedinou palmu chci zkusit zimování (ač i trochu nerad)kabel/termostat/zabal a ještě to vylepšim.jinak vše ostatní skleníky .Tak mě právě zajímá,kolik to můžeme hrotit -zabal na poslední chvíli. Při tomto počasí =zapadana palma sněhem,potom trochu oteplení /mokrá palma a k vůli předpovědi výrazných mrazu honem zabal.co ta palma snese,nechci ji nějak zbytečně moc trápit.Jak se znám bude mít i strisku Very Happy od prosince.Tak jsem zvědav jak to těm slavným meteorologům vyjde s předpovědi co nám hlásí na příští týden Very Happy Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro jirkan Sun Jan 10, 2021 8:10 pm

Tak jsem zazimoval, předpověď na příští víkend až -22°C mě vystrašila.  Sad
Při zimování žádný problém, řapíky listů se mě nalomily jen u nejstaršího
rozevlátého trachýka ze Španělského, a to 3 spodní, u kterých jsem se
rozmýšlel kvůli velkému ohybu dolu o ustřihnutí, ale pak jsem je zkusil
ohnout nahoru a oni napraskly.

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110326

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110327

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110331

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110345

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110348

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110350

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110349

A měl jsem i pomocníka  Laughing  Very Happy

Zima na zahradě - Stránka 4 IMG-20210109-104404

Zima na zahradě - Stránka 4 P1110346

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Sun Jan 10, 2021 9:48 pm

Paráda Jirko, snad to nebyla zbytečná práce, ten slavnej nor má dnes nová data a oteplil své předpovědi o 13°C Smile .

Já se trochu obávám dnešní noci, u nás je 8 cm sněhu, několikrát napadl poprašek, každý den něco, sníh je úplně všude a na všem, a je to pěkně hutná vrstva, vítr nefouká a jestli se vyjasní, může to spadnout pod -10°C raz dva. Tak jsme měli trochu času a zazimovali "na Lešnera" aspoň jednoho nejoblíbenějšího Trachýka Very Happy . Popravdě jsem si to chtěl vyzkoušet, protože ty kabely mam nakoupené už 3 rok a ještě jsem je ani jednou nepoužil Laughing .
Jako ve 2 lidech na štaflích to není žádná hrůza, jeden drží listy, druhý váže lepící pásku, pak je to fofr, za 15 minut je palma zabalená i s textilií. Jen jsme 2x předělávali kabel, mělo by se začít od spodu, protože když dojdete nahoru a zjistíte, že je to poněkud na hovno namotané, tak to musíte složitě celé odmotat a začít znovu Very Happy .

Nor bere z modelu ECMWF, ten byl do dneška trochu mimo a ukazoval bludy (-22°C) a druhý nejlepší model GFS jede od začátku mírnější verzi, dokonce pak i s profukem ze západu (za 14 dní). Dokud nebudou oba modely srovnané a předpovídat to samé s max rozptylem 5°C, tak je podle mě zimování jen zbrklá námaha. Pokud by lidstvo nemělo vymoženosti dlouhodobých modelů, tak by nikdo ani nepostřehl, že "mělo" být příští víkend -20°C Smile . Tedy ještě může, situace je divoká, může být všelijak.

První verze kabelu se moc nevyvedla, na kmen toho moc nezbylo Very Happy . Spodní listy bylo jednoduší ohnout dolu než nahoru, žádné prasknutí jsem neslyšel (zimováno při -6°C).
Zima na zahradě - Stránka 4 138089806-517980185807733-5615188924832458850-n

Za 11 let mého pěstování jsem tento způsob (myšleno detailní postup) zimování ještě nepraktikoval, dávali jsme kabely na palmu a přes to big bag, ale kabel jsem dával na latě a big bag není textilka. Pokud to bude fungovat, nemám nic k vytknutí.
Zima na zahradě - Stránka 4 137272787-426011362159150-1373235018646754690-n
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro jirkan Mon Jan 11, 2021 7:23 am

Norové mě rozčilují také, jejich dřívější předpovědi celkem vycházeli ale letos to je katastrofa.
Dnes ráno u nás 1°C a na jejich předpovědích až do oběda -5°C. Včera večer předpověď na
příští neděli  - 22°  a dnes už jen - 13° , hrozné skoky  a vůbec jim to nevychází.
Jak se pak máme rozhodovat jestli zimovat nebo nezimovat. Shocked

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Tom78 Mon Jan 11, 2021 7:41 am

Very Happy 1 st.?štastná to oblast,u nás -10st jasno -aladin to trefil dobře..v 10 hod jedu otevřít a větrat budky.Topení se poprvé zaplo..Předpovědi moc do předu No comment Cool

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro beny Mon Jan 11, 2021 8:56 am

To se ti to, Jirko, zimuje, když máš pomocníka! Laughing

To je dobrý výkon Rudo. Já si to ale pořád nedovedu v jednom člověku představit. Stahoval jsem Washi jen lehce do krytu a i tam jsem si s tím hrál přes půl hodiny a moc se to nepovedlo. Navíc řapíky pořád řezali pásku, takže jsem to motal asi 5x. Po sestavení krytu část pásky stejně povolila. Stavění krytu pak už byla oddechovka.
Máte to hodně stažený, snad to nebude muset tak vydržet do půlky února Very Happy

Nor mě ukazuje na příští víkend +3°C před den. Je to komik...
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro jirkan Mon Jan 11, 2021 9:20 am

Tome, ten aladin taky žádný zázrak, dle jeho přípovědi u nás dnes v 10 hodin teplota -3°  skutečnost +2,5°,
jestli to u tebe vychází buď rád.
Libore mě nor hlásí na příští víkend celodenní mráz a na pondělí +3°, už nevím co si mám myslet.  Evil or Very Mad

Zima na zahradě - Stránka 4 V-st-i-ek

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Tom78 Mon Jan 11, 2021 11:06 am

Jirkan,máš pravdu Aladin i u mě moc nevychází,dnes výjmečně...na zahradě čidla, v  krytech čidla +obyč.teploměr rtutˇa to jen kroutím hlavou a říkam si,že ty aplikace nesmažu Very Happy Kdyby se alsp.tolik nelišily od sebe v předpovědi...

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Mon Jan 11, 2021 12:55 pm

No já se s předpovědí pro nás nemýlil, do rána bylo -12,8°C Sleep . Jsem rád, že jsme aspoň jednu palmu zazimovali, nicméně ostatní palmy v aleji jsou netknuté, od rána svítilo i ostré sluníčko, tak se palmy trochu prohřáli.
Otázkou je co bude koncem týdne, ochlazení nabírá čím dál jasnější obrysy, zatím to vypadá opět dost na hraně a hlavně se rýsuje už to oteplení po příštím víkendu, což mě trochu unavuje, zvlášť jestli bude hrozit -16°C a pak zima skončí, tolik práce kvůli jedné noci...
Zima na zahradě - Stránka 4 138132912-3515284851853985-627627403703153107-o
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro jirkan Mon Jan 11, 2021 1:59 pm

Koukám jak ti krásně fialověj semena, to já je mám stále zelené a hlavně že se zatím nescvrkávají jako loňské.
Letos jsem je zakryl textilií před každým mrazem, tak uvidíme jak semena dopadnou.

jirkan

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 26. 05. 15
Location : Vrbová Lhota - Polabí, 188 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Tom78 Tue Jan 12, 2021 9:02 am

Pěkné Rudo,až se posunu s praxí v zimování a nabydu více zkušeností,taky si nechám z lehka nasněžit na palmy Very Happy :Dmožná Very Happy :DAle představa že už je alsp.březen, tepleji,v ruce rýč a výkopy na další palmy....těším se jak malý.

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro beny Fri Jan 15, 2021 11:17 am

Jsem na zimu připravenej. Osobně považuju za pohodlnější zazimovat včas, než se pak stresovat náhlým vpádem mrazů. Navíc je stavění krytů ohromná zábava. Těším se na to vždy celé léto a vymýšlím další zdokonalení. Laughing
Stavím kryty i na některé Trachýky. Původně byl primární důvod ochrana zrajících plodů. Nyní bych důvody popsal takto:
1. stavění krytů mě baví a jsem rád dopředu na vše připraven
2. Trachýky se pod větším množstvím sněhem vždy nehezky rozklesnou do stran a většinou se to za sezónu nesrovná (jen nové listy)
3. kryty využívám k zimování ostatních rostlin v květináčích
4. umím kryty vymyslet a postavit tak, aby byly funkční i hezké. To je nový argument, který jsem si uvědomil nedávno. Celá řada propagátorů "balení do prostěradla" tím jen maskuje svoji lenost nebo neschopnost. A nic pořádného, hotového u nás běžně nelze koupit.

Zima na zahradě - Stránka 4 DSC-0010  Zima na zahradě - Stránka 4 DSC-0020  Zima na zahradě - Stránka 4 DSC-0065  Zima na zahradě - Stránka 4 DSC-0036  Zima na zahradě - Stránka 4 DSC-0049

Nejvyšší kryt na Trachýka má aktuálně přes 3,5 metru výšky. Předpokládám že i další navýšení o 1 metr zvládnou stabilizovat současné základy krytu. Kotvení lany do stran bude asi nutné až po překročení výšky 5 metrů.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Fri Jan 15, 2021 5:54 pm

Výborně sepsáno, se všemi body souhlasím a je důležité si udržet pouze pozitivní přístup pro zimování v krytech, jinak tě to přestane bavit Smile .

Já se těším vždy na stavění krytu pro Washingtonii, protože vím, že je kryt dělaný na míru a nemá mě co překvapit, vím přesně co kde bude a vím že to bude fungovat.
Ostatní kryty mě rozčilujou a stavím je s velkou nechutí, protože vždycky někde nějakou součástku otočíme, tak to pak nesedí, navíc se musí kotvit a jejich izolační vlastnost je na úrovni igelitky z Tesca.
Také jsem zjistil, že mě více baví zimovat jednotlivé palmy, než třeba celou alej, respektive skupinu palem, která moc rychle roste a prakticky každý rok se to musí nastavovat, ale to je asi také otázka kvalitního krytu Smile .
Listy se trvale ničí pouze při extrémním zatížení sněhem a ve většině případů pouze ty koruny listů, které tich listů mají málo (jsou ořezávaný). Jde o to, že ty vrchní listy musí mít ze spodu nějakou oporu a čím více listů palma má, tím více sněhu zvládne. To neříkám jako argument k nezimování, ale jako odborný posudek po letech nezimování Very Happy .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro beny Fri Jan 15, 2021 6:58 pm

To je zajímavý Taky jsem se propracoval k názoru, že nejefektivnější je kryt pro jednu palmu. Všude jinde je moc "hluchýho" prostoru, který se zbytečně temperuje. Akorát, že ty velký kryty jsou parádní na zimování. Dokonce přemýšlím, že se vykašlu na skleník (hluchý prostor) a udělám o to víc krytů. Rolling Eyes
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Tom78 Fri Jan 15, 2021 7:17 pm

Caute.Beny paráda.Kryty vypadají fakt super.Velký obdiv nad budkama 3m+ výška.Tak si tak popijim slivovicu a libuju si při pohledu na teploměr-display čidel jak se mění teploty v polykarb.budkách/mimo ně,na zahradě je asi 25cm sněhu -6,3 st.před hodinou bylo -8 a (přišla oblačnost tak se hezky otepluje)v budkách -4 st.topení zatím OF,kolem krytu jsem ještě prihodil sníh na izolaci ;)naprostá spokojenost s polykarbonátem.Taky mě to hodně baví Beny.Před chvíli jsem objednal polykarb. na další budky.přišel mi mail že je zrovna v akci /výprodej ,cena -30% tak jsem objednal Smile)přes zimu vymýšlím jak to udělat aby bylo vše funkční,jednoduché,praktické atd.Letos jsem boudy stavěl už 15.11.2020 počasí bylo akorát,nechtěl jsem stavět v nízkých teplotách a na poslední chvíli...
Na víc u mě premiéra,tak uvidíme Very Happy

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro beny Fri Jan 15, 2021 8:48 pm

Jen objednávej Tome, dokud ještě něco mají. Zásobování dost vázne. Já z toho důvodu nakoupil, co šlo, ještě loni. Letos proto musím zalepit díry v rozpočtu. Very Happy Některý věci, který jsem vykoupil v říjnu ještě nenaskladnili (např. nerezové závitové tyče nebo můj oblíbený typ zástrček). A dlouhé háčky na zajišťování otevřených dveří jsem už neobjevil ani na internetu.
Ano, ta pohoda je k nezaplacení. Jenom sedíš, koukáš, popíjíš a vzpomínáš na kamarády jak někde v závějích navíjejí topný kabel na palmu. Wink
Pokud budeš mít zájem o nějaké popisy výroby krytů, tak se klidně ozvi, budu mít teď deset dní volno, takže mám čas.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Rudolf M Fri Jan 15, 2021 10:25 pm

Hele ty uličníku, ti co motaj kabely v závěji se pak na jaře nemusí stresovat, že nestíhají všechny kryty sundat, aby se jim ty palmy nezapařily! Very Happy
Což nevztahuju na sebe, my máme kabely, kryty i palmy volně Cool .

Jinak pro JZ, to vypadá, že nejhorší noc bude ta zítřejší, ale zároveň mají být nějaké mraky, takže to snad zvládnem. Dnešní je zatím suprová, protože je zataženo a drobně sněží. V pondělí v noci bude od JZ celkem slušné oteplení, zatímco na východě republiky (včetně Moravy) budou ještě strašit celkem tuhé mrazy s minimy pod -10°C a to pravděpodobně až do středy, tady bude sotva mrznout.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro beny Sat Jan 16, 2021 6:58 am

Very Happy Very Happy Very Happy To se opravdu stresovat nemusí, protože už mají listy spálené z topných kabelů Very Happy Very Happy Very Happy  Já ale vůbec nepsal o vás, to reaguješ zbytečně. Já naopak chtěl rozhrábnout, že když nebudu letos na podzim běsnit se svými kryty, tak bych možná mohl nějaký nový postavit někde jinde. Razz

Jinak u mě tato noc -6,7°C s drobným sněžením. Spadlo to až těsně nad ránem, většina noci na klasických (pro tuto zimu) -4°C.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1513
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Tom78 Sat Jan 16, 2021 8:42 am

Tady pohoda -5 st dnešní noc ,díky oblačnosti,ale na pondělní ráno jsem zvědav u nás má být -16 a hvezdarna Vsetín ukazuje ještě méně.Tak jsem zvědav,už aby šly mrazy do p...e Wink))

Tom78

Poèet pøíspìvkù : 351
Join date : 12. 06. 20
Age : 45
Location : Vsetin 402m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zima na zahradě - Stránka 4 Empty Re: Zima na zahradě

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru