Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pod kontrolou úřadů

2 posters

Goto down

Pod kontrolou úřadů Empty Pod kontrolou úřadů

Příspěvek pro Rudolf M Wed Nov 05, 2014 12:46 pm

Nevím moc bližších informací, měl jsem jen začátkem září jednu zajímavou návštěvu z úřadu pro ochranu rostlin (UKZUS). Paní byla velice milá a hledala něco, nevěděla co a na čem scratch Laughing ...ale že mi dá ještě vědět. Až dnes se se mnou spojila a dořeší se detaily.

Jde o to, že EU, díky napadení palem ve středomoří broukem Rhynchophorus ferrugineus nařizuje i v zemích kde palmy nerostou, jejich ochranu a hlavně monitoring před tímto broukem. Mě si paní vyhlídla někde na internetu, ale mělo by se to týkat všech pěstitelů co pěstují palmy alien .
Nejde prakticky o nic, brouk není mrazuodolný a vyhláška od úřadů tak v našich končinách postrádá smysl, ale aby jste se někdy nedivili, až vám zaklepou na vrata...

Co jsem pochopil, tak tím že mám hodně palem, musím být u nich zaregistrovaný a jednou ročně budu mít u sebe kontrolu, jestli náhodou není ten brouk u mě bounce .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Pod kontrolou úřadů Empty Re: Pod kontrolou úřadů

Příspěvek pro Diana Jerem Sat Nov 08, 2014 11:32 am

Jé, škoda, že takhle nemonitorují a následně nelikvidují i třeba molice, mšice, puklice....to bych jim dala na sebe kontakt hned. Laughing
Diana Jerem
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 01. 04. 14
Age : 45
Location : JČ Písecko 502 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Pod kontrolou úřadů Empty Re: Pod kontrolou úřadů

Příspěvek pro Rudolf M Sat Nov 08, 2014 1:24 pm

Něco podobného mě také hned napadlo Laughing , i tak by ti to bylo k ničemu, protože pokud je to tvá rostlina, maximálně by ti nařídili, aby sis to postříkala a nešířila choroby Very Happy .

Spíš mě přišlo "milé" to suverénní vystupování té úřednice "já jsem z úřadu a jdu vám zkontrolovat palmy", že prý už zkoušela koukat přes plot na jaře, ale nebylo nic vidět (máme hodně vysoké ploty Laughing ).
Teď se "odhodlala" zazvonit, tak jsem jí provedl po zahradě a marně se z ní snažil vypáčit, co hledá a na jakých palmách. Nevěděla vůbec nic scratch . Jen své směrnice, že "jisté" druhy, ona musí na veřejných místech kontrolovat, popřípadě na soukromích vytipovaných místech. To že palmy i prodávám, ani nevěděla, to bylo takové překvapení pro ni lol! .
Domluvili jsme se, že se mi ozve s podrobnějšími informacemi. Ozvala se mi přesně po 2 měsících, chtěla vědět jakéže to druhy u mě viděla (ach ta pamět) a jaké druhy prodávám.
Vzhledem k tomu, že vlastním hned několik "rizikových" druhů palem, tak je mi jasné, že jsem se s paní neviděl naposled geek , což tedy ona ještě neví, protože mi ještě nedala vědět cherry .

Ještě by mě opravdu zajímalo, na jakých základech vyhodnocuje ona, nebo jiné úřednice stav palem, jestli nejsou napadené tím nosatcem, když ani nedokázala poznat datlovník (při její návštěvě jsem si udělal takový malý test Twisted Evil ). Je to prostě celé šaškárna, i ona sama mi řekla, že o stavu svých ale i jiných rostlin toho vim víc než ona sama i celej úřad, ale že to prostě dělat musí Suspect .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Pod kontrolou úřadů Empty Re: Pod kontrolou úřadů

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru