Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

+3
Thaedhas
Marek83
Tapice
7 posters

Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Tapice Thu Apr 10, 2014 5:08 pm

Jak se dopracovat k plodům v domácích podmínkách! ? cherry 
Tapice
Tapice

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 03. 04. 14
Location : Humpolecko 452 m.n m.

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Marek83 Thu Apr 10, 2014 6:10 pm

Tapice napsal:Jak se dopracovat k plodům v domácích podmínkách! ? cherry 
Koupit je v obchodě Very Happy ....vázně nevěřím, že by bylo možno za standartních podmínek v domácnosti plody dopěstovat. Sám jsem se velice draze zklamal a ne jednou... Twisted Evil 
Jinak zdravím všechny na tomto foru a doufám, že bude prosperovat. Smile

Marek83

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Thaedhas Thu Apr 10, 2014 6:34 pm

Ahoj, vítej Cool 
Zde obrázky mangovníků z Kanárských ostrovů:
MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický P8140265  MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický P8140266

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Rudolf M Thu Apr 10, 2014 6:47 pm

Vítej Marku, pokud jsem tě již nevítal v jiném tématu Smile .

A odpověď na otázku, jestli se lze dopěstovat domácích mang, osobně jsem takovou plodící rostlinu v domácích podmínkách neviděl. Ale viděl jsem plno jiných tropických ovocných rostlin, kterým se to povedlo Smile . Takže bych se vůbec nedivil, kdyby se to někomu někdy povedlo Cool. A třeba se někdy ozve někdo takový..

Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Tapice Thu Apr 10, 2014 8:55 pm

Takže koupit, nebo jet na Kanáry.. Very Happy No tak budu mít pěknou okrasnou rostlinku, kterou běžně nikdo nemá. Zasela jsem před třemi týdny jedno semčo. Koukala jsem, že má semeno asi 1 cm kořínek, ale měla jsem asi počkat, moc teplo neni. Uvidíme.
Tapice
Tapice

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 03. 04. 14
Location : Humpolecko 452 m.n m.

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Rudolf M Thu Apr 10, 2014 8:59 pm

No, ono je vůbec docela dobrý, když se ti podaří to semeno dostat do stavu, kdy neshnije a vyklíčí Smile . Není problém, aby shnilo i potom co zakoření, někdy je to nevyzpytatelné Rolling Eyes . Já se roky marně pokoušel manga naklíčit, až se mi to tuším loni poprvé povedlo a rostlině se zatím daří dobře Smile .

Ideální je pro pěstování vytápěný skleník a sehnat si roubovanou rostlinu, to v ČR není ani problém Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Tapice Thu Apr 10, 2014 9:09 pm

Mám na okně miniskleníček, ale slunce teď nějak nesvítí a a topení nehřeje.Skleníček nosím jak koťata z východního okna na západní, abys nějaké to slunce pochytala, mám tam i v sadbovači semínko ensete ventr. a semínko musa cheesmani na zkoušku. Pokud se nezadaří, budu opakovat, ale v teplejších měsících.
Tapice
Tapice

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 03. 04. 14
Location : Humpolecko 452 m.n m.

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Tapice Mon Apr 28, 2014 7:39 pm

Tak je to v tahu, synáček mi na semena nakropil vodu po holení!
Tapice
Tapice

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 03. 04. 14
Location : Humpolecko 452 m.n m.

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro JardaD Mon Apr 28, 2014 8:24 pm

Treba je to poradne probere a desinfikuje. Jeste bych nehazel flintu do zita. Koneckoncu semena se desinfikuji ledaccim. Vodu po holeni asi jeste nikdo nezkousel.
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Thaedhas Wed Feb 10, 2016 8:22 pm

Chci upozornit, že v ALBERTU mají akci něco jako "ovoce měsíce" a zrovna teď to je mango.
Jsem dnes kupoval v Blansku 2 kousky, jeden za 30 kč musím říct, že lepší jsem nejedl. Very Happy
Minulý týden jsem kupoval v BILLE za 55 kč a teda tvrdý to bylo, moučný a nakyslý, takže totální propadák. V LIDLU jsem taky zkoušel 2 kousky a o něco lepší, ale taky žádná sláva.
Ale u toho jednoho z LIDLU se mi podařilo vyklíčit sémě, nebo spíš, už klíčilo, což jsem nevěděl a omylem jsem mu v dužnině přefíkl nožem kořen. Ale i tak jsem ho strčil do "kokosária" a světe div se, ono to roste a z té přefíklé části se začíná klubat nový kořínek. Laughing
MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický 20160210_204833

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro GrumpyGrower Sun Feb 14, 2016 10:14 am

Ahoj, taky bych vám rád chtěl ukázat moje mango Smile

Tvrdou slupku jsem odstranil a vyjmul semínko. Vyklíčilo hned. V řádech dnů a roste jak blázen. Je asi týden, dva staré a už hází listy. Jestli bude růst tímhle tempem, za chvíli se můžu jít stěhovat na chodbu Very Happy

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický V7qph0
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro GrumpyGrower Mon Feb 22, 2016 8:58 pm

Mango jede jako blázen. Po týdnu má listy až k zemi a to stále nejsou ve finální velikosti. Postupně začínám přehodnocovat můj nápad sadit další 4 manga jak to tak vidím Very Happy pomalu si začínám balit kufry Very Happy


MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický 15oz5gx
GrumpyGrower
GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 08. 12. 15
Age : 26
Location : Praha - Uhříněves

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Radim K Tue Feb 23, 2016 10:10 am

Zatím roste parádně, ale to je z živin semene Smile. Teď v následujících měsících teprve poznáš, jestli má vhodný substrát, pH, minerály a rostlina odolnost proti škůdcům. Pokud bude tohle všechno vyvážené, tak poroste dále stejným tempem Very Happy. V opačném případě budeš ještě chtít, aby takový tempem zase rostlo. alien
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Thaedhas Thu Feb 25, 2016 4:34 pm

Čauko Smile
Mám takový problém s mangama. Very Happy  Má mangová "plantáž" je v ohrožení.
Na rostlině, co je na fotce, jde vidět, že v polovině listu se list sroluje a pak začne zasychat, u jiných 2 (jsou trošku menší) zase zasychají ty vrchní listy.
Jsou pod umělým světlem v akvárku a vlhka a tepla mají až až. Mě napadlo, jestli to třeba nezpůsobuje to umělé osvětlení (je to osvětlení do akvárka). Shocked
MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický WP_20160225_004

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Radim K Thu Feb 25, 2016 10:04 pm

Osvětlením neb nějakými světelnými odchylkami mi to nepřipadá. Nestříkal jsi je něčím proti škůdcům? Takto se mohou chovat po příliš silném postřiku nebo nějaké jiné chemické reakci v půdě.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Thaedhas Fri Feb 26, 2016 5:12 am

No, ničím strikani nejsou. A jsou zasazeni v kokosovym substratu pro terarijni zvířata (prave proto aby tam hnojiva nebyla). Neutral

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Thaedhas Sat Mar 05, 2016 4:57 pm

Tak po nějakém čase nějaká ta mangová aktualizace. Very Happy
Na začátku bylo 8 pecek (postupně kupovaných) a na konci je 7 mladých rostlinek (různých velikostí). Smile
Zřejmě mohlo být 8 rostlinek, ale druhé semeno jsem nožem přefikl a kus uřízl, takže to jsme rovnou vyhodil. Takže klíčivost je hoodně vysoká. Laughing Zajímavý je pozorovat, jak z tělové barvy začne semeno pomalu Hulkovatět (zelenat) Cool
A taky mě zarazila přizpůsobivost mladých rostlinek. Na fotkách jsou 3 rostliny, kterým se něco přihodilo a dostali se z toho:
1) Jedno z úplně prvních mang, na kterém se z nějakého neznámého důvodu objevily fleky na listech. Po přenesení do velkýho terárka začíná znovu obrůstat a poškozených listů se zbavuje.
MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický WP_20160305_007
2) další mango, kterému byl přeříznut kořen, když jsem jej dostával z pecky. Rostlo pěkně, než začalo divně kroutit listy a pak z vrchu černat. Konec? Ani náhodou, obráží z boků. Very Happy (tady nevím, jestli bylo příčinou něco podobného co se stalo tomu mangu č. 1, nebo reakce na nedostatečně vyvinutý kořenový bal.
MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický WP_20160305_006
(zaschlý vršek jsem už odstříhnul)

3) Toto mango začalo z ničeho nic z vrchu také černat, ale kořeny mělo normální. Dnes jsem se na něj koukal a chtěl jsem jej vyhodit, tak jsem jej čapl, vykydl z květináče a koukám, že ze spodu roste nová rostlinka.  Smile
MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický WP_20160305_004

No a tady foto na závěr.
MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický WP_20160305_005
Kvalita fotek je o ničem, telefon mám už 14 dní v opravě, takže fotím starou nokií. xD

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický Empty Re: MANGIFERA INDICA L. – mangovník indický

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru