Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bambusy

+9
axelsh
beny
jirkan
Standa.B
JIriraimond
Radim K
radeku
dahe
J.J.
13 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro Rudolf M Sun Mar 25, 2018 9:44 am

Zajímavé, doufám, že to nebude tím vápníkem, toho je u té zdi přehrše. Na minulém stanovišti co se týče půdy se jí evidentně líbilo, za rok stihl původní bal udělat pár náhradních stébel a při výkopu jsme narazili na šlahoun o tloušťce prstu u nohy Very Happy .


Naposledy upravil Rudolf M dne Sun Mar 25, 2018 5:40 pm, celkově upraveno 1 krát
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro martinfarmář Sun Mar 25, 2018 2:53 pm

Uvidíš. Každopádně vykopat aureu byla dobrá volba, to je teplomilnější bambus kterej jde ve středomoří, ale v Čechách leda v květináči.
Nejodolnější do čech je atrovagináta za zelený a aureosulcata spectabilis za žlutý stébla.
martinfarmář
martinfarmář

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 22. 10. 17
Age : 46
Location : Beroun

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro JardaD Tue Apr 10, 2018 10:51 am

U me dopadla aurea takhle:
Bambusy - Stránka 3 20180410_105148
Bambusy - Stránka 3 20180410_130345

Mam ji vysazenou uz x let a letosni zimu dostala prvne poradne na zadek. Predchozi zimy sem tam omrzlo kousek stebla, ale jinak OK. Letos je z neho dost sedivak. Ale hul nad nim jeste lamat nebudu.

Vedle stojici Vivax to zvladl o poznani lepe:
Bambusy - Stránka 3 20180410_105137
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro JardaD Tue Apr 10, 2018 11:24 am

Pro doplneni:
P. bissetii o zimě ani neví

Bambusy - Stránka 3 20180410_130232

Fargesie jsou taky bez problémů:

Bambusy - Stránka 3 20180410_130242

Bambusy - Stránka 3 20180410_130302

Sasa palmata též bez problémů:

Bambusy - Stránka 3 20180410_130333
JardaD
JardaD

Poèet pøíspìvkù : 383
Join date : 02. 04. 14
Age : 45
Location : Hostivice, 350 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro martinfarmář Mon May 28, 2018 1:45 pm

Tak to u mě to zvládli jen Atroveginata a Parvifolia. Vivax, sp.Kew a Shanghai3 vymrzly z větší části i na stéblech, ale už jedou nové výhony. Bashania Fargesii přišla o listy, ale už je má znovu.
Chtěl bych poprosit Rudu, jestli by sem nemohl dát pár aktuálních fotek semenáčků phyllostachys pubescens které má k prodeji s nějakým popisem kde a jak je zimoval, protože to se mi moc nepovedlo udržet mu původní listy, tak abych byl příště chytřejší. Měl jsem ho v unimobuňce nejblíž u okna a listy mu po kousíčkách celou zimu schly, ale neopadaly a neudělaly místo dalším, takže vůbec neobrazil, ze starých stébel vyjel jenom jednu větvičku a teď jede druhé nové stéblo, jenže jsou stejně slabá jako ta loňská, žádný pokrok.
martinfarmář
martinfarmář

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 22. 10. 17
Age : 46
Location : Beroun

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro Rudolf M Tue Jun 05, 2018 8:47 pm

Martine, my je máme pořád stejné, spíše vyšší a vyšší. Zimovali jsme je v garáži kde bylo 0/2°C. Už je tam jen pár kousků, vyprodaly se, je to dobře, protože už byly 2 a více leté a to se pak hrozně mačká v nádobách.
Při zimování v garáží s nimi problém nebyl nikdy, celou zimu byly někde v koutě bez vody a světla a myslím že listy přirozeně opadaly při přelistění na jaře.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3492
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro martinfarmář Wed Jun 06, 2018 5:16 am

Tak já už u nich nemám v podstatě ani původní stébla. Zbyl spodek z jednoho ze kterého vylezla větvička a zbytek uschnul. Takže mi rostou 2 nová stébla od začátku. Je divné, že ti loňská stébla rostou dál do výšky, většinou bambusum přirůstaj v dalším roce jen větve a stéblo už má konečnou velikost z loňska a musí vyrůst nové stéblo aby bylo vyšší a silnější.
Ty kořeny jsou u těchto semenáčků tak malé a slaboučké, že se vůbec nemusíš bát, že by se nevešli, 2x jsem ho přesahoval a žádné oddenky u něj nenajdeš, jenom tenké vlásečnice.
Zimoval jsem v unimobuňce s ostatními 3-5*C, občas zalil a byl nejblíž u okna což možná byla ta chyba v největších mrazech mohl být nejblíž venkovní teplotě a mohl částečně do listů a stébel schytal mnohem nižší teplotu. Vedle něj stáli vavříny a ty to nepocítili.
martinfarmář
martinfarmář

Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 22. 10. 17
Age : 46
Location : Beroun

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro Thaedhas Sun Mar 28, 2021 8:58 pm

Ahoj, používáte někdo bambus jako živý plot? Na zahradě máme plácek, ktarý je momentálně, po vykácení stříbrného smrku a jedle, nekrytý a načumují nám tam sousedi. No a chceme to co nejrychleji zase schovat něčím, co rychle poroste, ale zároveň to nebude tak vysoké a široké. No a mě napadl nějaký z bambusů. Nejvíce se mi asi zamlouvá nějaká Fargesia, ale vlastně, jak rychle dokáže růst? Dokáže skutečně vytvořit "stěnu", přes kterou nepůjde vidět během krátké doby (tj. asi 1-2 roky)?

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro beny Mon Mar 29, 2021 5:42 am

Mám kousek u plotu ze dvou Fargesií. Potřebují ale zimní stín a přes sezónu polostín. K vytvoření vyšší, kompaktní stěny potřebují spíše 3 až 4 roky (větší sazenice z Rosteto.cz). Na šířku potřebují tak 1,5 metru. Celkově mě to trochu zklamalo.
Navíc menší z nich, drobnolistá, na kterou trochu zasahuje zimní slunce, má po letošní zimě částečně spálené listy.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1514
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Bambusy - Stránka 3 Empty Re: Bambusy

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru